Zase je dobře

KLUB TĚHULEK! LINDA Ahoj všem po svátcích! Doufám, že i přes nepřízeň počasí jste se měli všichni minimálně tak fajn jako já. Po těhotenské stránce mám za sebou jeden z těch rozhodně lepších týdnů, ale možná se toho dělo tolik, že jsem se nestihla ani nějak moc pozorovat nebo naříkat nad případnými bolístkami.

Jedna z věcí na které jsem se moc těšila bylo v pořadí druhé těhotenské focení pro Babyweb. Dala jsem si v první řadě záležet, abych obměnila oblečení a šperky a fotky byly trochu rozdílné. Byla to docela výzva, protože nemám moc jemného, pro těhotenství vhodného světlého oblečení a pokud jsem něco objevila, byla ještě velká pravděpodobnost, že mi to nesedělo. Nakonec jsem ale samozřejmě něco vybrala. Na místě mě uvítala stejná paní vizážistka a jiná paní fotografka, ale to vůbec nevadilo. Focení proběhlo jako posledně úplně na pohodu a ve velmi příjemné atmosféře a díky jinému líčení, oblečení a jiné paní fotografce budou fotky zase jiné než posledně, což bylo přesně to, co jsem si přála. Moc se na ně těším. Nicméně řeknu Vám, udržet na snímek správnou polohu s tím přibývajícím balónem už dá docela práci, ale dámy se mnou měly velkou trpělivost. Díky za to!

Jako (těhotná) maminka na mateřské jsem se moc těšila, že o Velikonoce pojedeme na naší chatu. Bude změna! Po zimě jsem tam ještě nebyla a vzhledem k tomu, že bydlím v Praze na sídlišti mezi paneláky (ačkoli s možností vyjít někam do zeleně), klasické přírody je tu přirozeně nedostatek. Jeli jsme vlakem, spojem do Brna a vystupovali jsme po cca hodince a musím říct, že to byl opět zážitek. Byl by to “výborný” zážitek pro mě jako jednotlivce bez pupku, kočárku a batolete, ale takhle to bylo opravdu něco. Zkrátka lidí tuna (v pátek dopoledne jsem je úplně nečekala), hlavně turistů, zaparkovat si kočárek téměř nemožné a jediné co mě dělilo od čirého cestovního zoufalství, byla moje prozíravost rezervovat si místa k sezení. Malou v břiše jsem při cestě na toaletu chuděru málem umačkala, jak jsem zatahovala břicho, abych se prodrala přeplněnými uličkami. Byla to prostě smůla, na druhou stranu to rychle uteklo a nechtěla jsem se tím nechat otrávit. Na chatě nás trochu děsila předpověď počasí, ale nakonec krom nižších teplot bylo parádně. Já, pupek, Maxík i manžel jsme si to užili, všem nám bylo moc fajn. Nejvíc jsem stejně ocenila dlouhé vycházky do jiného a hlavně hodně zeleného prostředí.

S těmi mými těhotenskými stavy je to opravdu jak na houpačce. Poslední dva týdny to opravdu nebylo nic moc, teď je to zase úplně naopak a je dobře. Když pominu ohýbání se, bříško zase opět téměř nevnímám a zvládám dělat i víc věcí celkem bez problému. Čutance zůstávají samozřejmě. Nebolí mě to nebo něco podobného a stále si myslím, že s Maxem to bylo opravdu mnohem intenzivnější, ale je fakt legrační, že občas když malá kopne, celá se od prsou dolů otřesu. :-) Tuhle i Maxík na to s podivem koukal, co se to mamince děje v bříšku a snažil se ty boule chytat. Jen na jemnosti jeho chytání budeme muset ještě popracovat.

Po delším čekání a jedné eskapádě na poště mi konečně přišlo další těhotensko-kojící oblečení, které jsem chtěla mít případně s sebou do porodnice. Byla jsem velmi potěšena, že i když to byl kup přes internet, podařilo se mi všechny věci pořídit tak, aby mi sedly napoprvé. Pomalu tedy čekám až mi mine 30. týden a zabalím si tašky. Možná je to brzy říkáte si, ale udělala jsem to tak i s Maxem a určitě to přispělo k mému celkovému klidu. Je lepší být připraven, než překvapen, jak říká můj muž. Navíc se v květnu ještě chystáme na pár dní mimo město a ráda bych si utvořila i něco cestovního, kdyby náhodou.

Přeji všem krásný týden a těším se zase na počtenou, Linda.


Linda právě prožívá 29. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem? 

19. 4. 2017Linda
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Pohoda pokračuje

KLUB TĚHULEK! LINDA Ahoj všem opět po čase. Mám za sebou velice poklidný týden. Po všech stránkách a zejména té těhotenské, se cítím stále velmi dobře. Jen to počasí rozhodně nevybízí k nějaké zásadní akci, spíše naopak k lenošení a odpočinku. Celý článek »

Aprílová únava

KLUB TĚHULEK! LINDA Ahoj všem opět po týdnu. Jsem celkem ráda, že je poslední uplynulý týden už za námi. Počínaje počasím, které stálo většinou za prd, nebylo ani mně s miminkem nic moc (deštivé nebo velmi proměnlivé počasí a nízký tlak, to nejde... Celý článek »

Nevyzpytatelné dny

KLUB TĚHULEK! LINDA Zdravím opět po čase všechny čtenářky. Mám za sebou věru dost nevyzpytatelný týden. Krom nějakých lehkých zdravotních rodinných trablů jsem se nejspíš překlopila do té fáze těhotenství, kdy vám každý den může být jinak. A nebo... Celý článek »

Konec druhého trimestru

KLUB TĚHULEK! LINDA Zdravím opět po týdnu všechny čtenářky. Já se pomalu loučím s druhým trimestrem a podle toho to také se mnou i vypadá. Začínám si připadat vyloženě “velryboidně”, v šatníku je mi méně a méně původních věcí a obouvám se zásadně... Celý článek »

Snění o porodu

KLUB TĚHULEK! LINDA Opět po týdnu Vás zdravím. Zrovna v noci před dnem kdy obvykle píšu svůj blog, se mi zdál docela zajímavý sen. Byl o porodu a musím říct, že kdyby to takhle bylo doopravdy, tak až nějaké detaily, vůbec by mi to nevadilo. Celý článek »

I kočky se připravují na miminko

KLUB TĚHULEK! LINDA Zdravím všechny opět po týdnu. Tento uplynulý se trochu nesl ve znamení kočičího zvykání na budoucího nového člena domácnosti. Snad mi odpustíte, že následující řádky se netýkají bezprostředně a jen a pouze těhotenství, nicméně... Celý článek »

Pořádné kopance

KLUB TĚHULEK! LINDA Ahoj všem čtenářkám! Další týden je fuč a já mám pocit, jako by se moje těhotenství překlenulo do úplně jiné podoby. Dosud jsem měla dojem, že se stále nic extra neděje, dítě je poměrně v klidu a vůbec jsem skoro zapomněla, že... Celý článek »

Porodní asistentka a přípravy na ples

KLUB TĚHULEK! LINDA Zdravím opět všechny čtenářky u mého blogu. Tento týden, ač tak zprvu nevypadal, byl také nakonec poměrně rušný. Přibylo mi celkem dost práce, což je fajn, aspoň nezakrním. Mám za sebou setkání s porodní asistentkou a byla... Celý článek »

Příjemně rušný týden

KLUB TĚHULEK! LINDA Ahoj všem opět po týdnu. Nevím jak vy, ale já mám za sebou poměrně rušný týden. Nebylo dne, kdybychom neměli něco naplánovaného a tak není divu, že ten týden utekl jako voda. Navíc jsme se (s velkou pravděpodobností) dozvěděli... Celý článek »

Hledáme jméno

KLUB TĚHULEK! LINDA Zdravím Vás opět, milé čtenářky! Hned v úvodu si musím postěžovat, že ultrazvuk, který jsem avizovala posledně neproběhl – byl naplánován na spodní hranici týdnů, kdy se běžně provádí a pak doktor seznal, že ještě dva týdny... Celý článek »

Spánek je pro sraby

KLUB TĚHULEK! LINDA Po týdnu vás opět zdravím, dámy! Musím říct, že mám za sebou opravdu náročný týden. Z našeho spořádaného celonočního malého spáče v podobě 18ti měsíčního synka, se stal nespáč. Nejspíš se rozhodl, že mě postupně začne zvykat,... Celý článek »

První přípravy

KLUB TĚHULEK! LINDA Posílám mrazivé pozdravy všem! Uplynulý týden se nesl v duchu prvních příprav. Začala jsem přemýšlet nad porodem jako takovým – ráda bych tu svou zatím jedinou zkušenost vytěžila do maxima. Probírám se pomalu věcmi z výbavičky... Celý článek »

Přát si hlavně zdraví není klišé

KLUB TĚHULEK! LINDA Zdravím všechny čtenářky u mého pravidelného blogového okénka! Za poslední týden se toho zase kus změnilo. Pomalu začínám vypadat opravdu těhotně (nebo jen hooodně přejedeně) a tak všechno už je to víc a víc oficiální. Za sebou... Celý článek »

Pomoc, přibrala jsem své první kilo!

KLUB TĚHULEK! LINDA Zdravím všechny čtenářky! Pro dnešní článek jsem vybrala téma vlastně více než aktuální a to ne pouze z hlediska těhotných. Již pár dní vládne nový rok 2017, ten starý zavály oslavy a ohňostroje a nejeden člověk řeší, co bude... Celý článek »

Čekáme špunta, vol. 2

KLUB TĚHULEK! LINDA Zdravím všechny čtenářky. Jmenuji se Linda, jsem těhotná 14. týden a hlásím se se svým prvním příspěvkem. Jsem již maminka 17ti měsíčního chlapečka a vždycky jsme chtěli více než jedno dítě. S manželem jsme tedy byli zajedno,... Celý článek »

Naposledy navštívené