Že bychom třeba vymalovali?

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Voda zase nebude. Respektive porod do ní. Stejně jako v mnoha jiných porodnicích, je v současné době na Kladně použití porodní vany hygienikem zakázáno. Takže zase smůla... No co se dá dělat.

 Foto z ateliéru Fotopromě.cz

 

Nicméně po poradě s lékaři, vyšetření a provedeném ultrazvuku bylo tedy rozhodnuto – za mého souhlasu, že to zkusíme opět normálně. A kdyby něco...

Pochopila jsem, že něco se může stát asi tak z 50 %. Pokud porod nebude mít určitou návaznost, kvůli předešlé operaci by bylo třeba přistoupit k sekci mnohem dříve, než minule. Tedy žádné čekání na Godota, ale pěkně ráz na ráz. Ale bude se nechávat efičce prostor k normálnímu započetí porodu, žádná vyvolávačka a pokud by se nerozhodla, tak jako Adam, do 41. týdne, uděláme císaře rovnou. Teď je totiž v normě, to znamená, že má cca 3 400 g a normální velikost hlavičky i bříška. Jenže čím později se rozhodne ven, tím bude větší.

Tak bylo rozhodnuto a tak tedy uvidíme. Karty a možnosti jsou rozdány, vše naplánováno... je to na ní.

Jsem docela ráda, že mě nikdo k ničemu nepřemlouval, nikdo netlačil, možnosti byly předestřeny celkem rozumně a s nadhledem. Vyšetření provedena pečlivě...až bych řekla, že hodně. Na monitor jsem musela totiž dvakrát. První se panu doktorovi nelíbil, že prý je efičky srdíčko nějaké moc rychlé... trošku mě tím vyděsil, ale za dvě hodinky jsme se s Adámkem, tentokrát už bez babičky Zlaty, protože musela v půl jedné na autobus do práce, dostavili znovu a dopadlo to všechno v pořádku. Efička prý asi předtím někam běžela. Podruhé už bylo vše v pořádku, přestože se mnou byl Adam uvnitř místnosti a za zvuku hudby se kroutil a tančil střídavě nožičkami, zadečkem a ručkami tak, že jsme se se sestřičkami, paní vedle na židli a panem doktorem všichni svíjeli smíchy.

V mezidobí jsem stihla v místním bufetu ke koupenému koláčku ráno přidat v poledne i oběd. Měli vepřové na mrkvi s bramborem. Myslela jsem, že Adam bude se mnou a teplé mu udělá dobře. No co myslíte? U pokladny, na tři metry, zmerčil lízátko. A bylo po obědě. Slízal lízátko, vypadal jako prasátko a oběd zůstal na mně. Ale nebyl to vůbec problém. Bylo to tak výborné a já měla tak obrovský hlad, že jsem to do sebe naházela s chutí a bez výčitek. Musím to doma brzy také spáchat. Mám na to chuť už dlouho... a jednou mi to teda moc nestačilo.

Co se týká příprav, tak do porodnice mám snad všechno sbalené. Jen efička ještě ne, musela jsem v neděli na chatu, abych našla zavinovačku do autosedačky. Nikde doma jsem ji totiž neobjevila a jsem ráda, že jsem se nespletla. Jiří přehlédl jednu tašku s mimisičími věcmi a tak to musím ještě vyprat a připravit. Jsou to ale právě jen zavinovačka a nějaké další větší kusy, které nebudou potřeba hned – až tedy na tu zavinovačku.
Také jsem odnesla botky po Adámkovi do bazaru, připravila ještě nějaké další na prodej a roztřídila, co si pro efičku nechám a co nikoli.

O přestěhování ložnice jsem vám psala minule, kromě první noci však Adam nějak nerespektuje hranice postelí a Jiřího budí téměř každou noc spaním na jeho hlavě, nebo alespoň snaze o to. Ráno je pravidelně nacházím ležící ve vzájemném objetí.

Dál se nám povedlo ještě více přebrat věci a některé zase odvézt na chatu. Dát sítě do oken a přestavět obývací pokoj, aby bylo víc místa, až tam bude sedačka pro odkládání prtěte, aby měl Adámek také místo na hraní a nezmenšil se mu jeho prostor.

Poslední, co zbývá je přehodit novou přebalovací desku na pult. Na to ještě nebyl čas. Ale to mě už tak neděsí, protože to kluci případně zvládnou i beze mě.

Takže resty mi zbývají už jen nemiminkovské. A ty už nejsou tak strašně důležité a případně počkají...

Uvidím, jestli si ještě něco nevymyslím. Že bychom třeba vymalovali? :o)

Zuzana

 

Zuzana právě prožila 35. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

 

 

14. 5. 2015Zuzana
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Jako žito

MÁMA ZUZANA Tak se cítím. Unavená. Jako strašně zmlácená… Snažím se stihnout všechny termíny odevzdání všeho, co hoří, a nebo hoří víc… Celý článek »

Stavební povolení

MÁMA ZUZANA Je doma. Zdálo se to jako už nemožné, ale je doma. Přišlo mailem a je tu. Otevřeli jsme bublinky i přes mé kojení a u večeře vypili každý kousek ze své sklenky.  Celý článek »

Trpělivost

MÁMA ZUZANA To je zboží, kterého se mi někdy v poslední době opět nedostává. Vím, že je to u nás už ohraná deska. Jenže opravdu nepamatuju, kdy jsem si od dětí naposledy odpočala na déle než pár hodin. Rozumějte. Sem tam vyjede manžel s dětmi... Celý článek »

Mlčeti zlato…

MÁMA ZUZANA nemlčeti platina? Už se Vám určitě někdy stalo, že jste se musely rozhodnout mezi úplně dvěma špatnými variantami. Tedy... „špatnými“ je relativní pojem. Zkrátka mám na mysli rozhodování, které nemá naprosto dokonalé řešení. A protože... Celý článek »

Když máma naletí

MÁMA ZUZANA Tento týden jsem sobě, ale hlavně svému malému synkovi, připravila ohromné zklamání. A na rozdíl od dítěte, které jak je pozitivně naladěné od narození ze svého přirozena, jsem se toho pocitu nemohla zbavit – a vlastně jsem se ještě... Celý článek »

Když létám...

MÁMA ZUZANA Mám ráda cestování. Cestování v jakémkoli dopravním prostředku. Z prostředků nejvíc letadlem. Mé děti to mají stejně. To si troufám tvrdit. Celý článek »

Na mou duši

MÁMA ZUZANA Abych navázala na předchozí blog, Vánoce u nás proběhly. Nikterak bych to nerozmazávala, protože bych si opět musela trošku stěžovat na „babičku“. A tak raději nebudu vyprávět. Celý článek »

Sáňky v létě

MÁMA ZUZANA Po delší odmlce vás opět zdravím. Velká omluva všem, pokud jste na blog marně čekali. Rozhodování na poslední chvíli má svá úskalí. Někdy nemalá…  Celý článek »

Mumie

MÁMA ZUZANA Týdny plynou a my už víme, že na dovolenou do dalekých zemí, pojedeme (tedy, pokud zdraví dovolí a bude jinak shůry dáno). Celý článek »

Nedovolená dovolená

Každý se občas v životě ocitl mezi mlýnskými koly. My se tak cítíme nyní. Celá rodina. Na jaře jsme si s kamarády koupili letenky do Brazílie, že pojedeme na krásnou dovolenou přes Vánoce. Letenky jsem pro jistotu pojistila pro případ, že bychom... Celý článek »

Parádnice

MÁMA ZUZANA Dva týdny se v kalendáři otočily a u nás se relativně nic nezměnilo. Tedy co se týká stavu domu, stavebního řízení a hypotéky.  Celý článek »

Mluvící a čůrací

MÁMA ZUZANA Vždycky se na podzim těším jako malá holka. Přijde mi snad stejně zábavný, jako zima. V zimě se, pokud je, běhá po sněhu a hraje v něm. Když ne, tak se na něj těší… a podzim zase přináší kupu listí. To naštěstí mnohem pravidelněji v... Celý článek »

Kdo si hraje, nezlobí…

MÁMA ZUZANA …většinou. Poslední dva týdny byly nabité událostmi. Nedostali jsme hypotéku, neočkovali děti, protože byly nastydlé, (díky tomu ani nenastřelovali náušničky), dověděli jsme se, že brzy dostaneme stavební povolení, manžel se dověděl,... Celý článek »

Ideální mimi

KLUB TĚHULEK! ZUZANA To je jasné označení naší Zorečky. Miluji naše miminko. Asi jako každá máma, ale u naší Zorečky je skutečně jen minimum chvil, kdy bych ji nejraději vystřelila na Mars a zavřela okno.  Celý článek »

Až jednou…

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Mám seznam. Už to není seznam věcí, které musím stihnout do porodu. (Naštěstí! Stále platí, že „hlavně už žádný porod!!!“ Dvě akutní sekce stačily.) Je to seznam toho, na co se těším, až to budu moci dělat. Jednou. Až děti... Celý článek »

Tak a DOST!!!

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Tento náš domácí a poslední šestinedělní týden poznamenal test Babywebu: Jste líný rodič?! Celý článek »

Týden snů a klidu

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Prožívám s rodinou takovou moji malou dovolenou. Se začátkem prázdnin odjela babička učitelka na týden za svými příbuznými a přáteli a doma zavládl klid a pohoda. Tedy klid spíše bez komandování, bez fňukání, že děti všechno... Celý článek »

Syslí tváře a vypasená bříška

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Zase ten blog nepíšu v termínu. Najít čas v rozmezí pátek až úterý dopoledne se stalo nadlidským úkolem. A v rozmezí úterý až pátek se zase nic tak zásadního většinou nestane, nebo se pak stane něco mnohem lepšího, takže to... Celý článek »

V nouzovém režimu

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Tak fungujeme. V duchu už tomu říkám nouzový režim. Já a mé dvě děti, které jsou mimochodem velmi hodné - obě, žijeme podle pravidel cizí domácnosti tak, abychom co nejméně překáželi a co nejvíce si užili spolu legrace – a... Celý článek »

Ať žijem!!!

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Týden opět v čudu... a manžulovo dovolená taky. Návrat do práce se mu ani trošku nezamlouval. Prý si ani nepamatuje cestu do práce. ;o) Vtipálek. Celý článek »

Porod, Zorka a já

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Ač to tak v neděli večer nevypadalo (a v pondělí v porodnici při vyšetření se stahy po 4 minutách prý také ne), pondělní poradny v 9:00 jsem se už 2 v 1 nedočkala.  Celý článek »

Když dojde na ústupky…

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Ještě pořád jsem celá... Efička se zatím ven nemá. A já jsem ráda. Objednaná do poradny jsem zase na pondělí, tentokrát bylo všechno v pořádku napoprvé, tedy žádné přetáčení monitoru. Uvidíme, zda se pondělka tahle ještě... Celý článek »

Poradna s povidlovým koláčkem

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Porodnice v Kladně mne znovu (ač po skoro dvou letech) nezklamala. Všichni byli hodní, laskaví... a bylo tam narváno. Ale v tamním stále stejném bufetu jsem si ihned koupila výborný koláček s obrovským množstvím povidel.... Celý článek »

Mílovými kroky

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Další týden za mnou a zase sedím na sedačce, nemůžu spát (tentokrát se v bříšku velice mítá efička) a kroupy buší do parapetu a střešního okna na chodbě, jako zběsilé… a to nejsou ve velikosti pěsti, jako kdesi ve světě ... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené