Žena v domácnosti

KLUB TĚHULEK! DENISA Už mi zase dochází nápady a náměty o čem psát. Nechci se totiž opakovat.
foto: Fotopromě

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Ale když se vrátím k minulým tématům, tak musím říct, že s odpočinkem to zatím moc nedopadlo. Sice už nepracuju, ale i přesto jsem pořád v jednom kole. Stále je co dělat. V neděli mi to opět nedalo a zase jsem zaklekla na zahrádku a čistila ji od pampelišek, které se nám na ni naplevelily a vyrůstají i na textilii mezi kamínky. Asi stejně jako naplavená tráva od sousedů, o které jsem psala posledně. A vzhledem k tomu, že jsem před tím ještě sekala trávu, bolela mě záda tak, že jsem se večer nemohla ani hnout. Od teď tedy s pletím zahrádky opravdu končím, minimálně do té doby, než porodím.

Pokud jsem se zrovna nevěnovala zahrádce, trávila jsem čas v kuchyni zpracováváním třešní. Mám sice všechno toto sezonní ovoce moc ráda, ale za poslední týden jsem s ním měla jen spoustu práce. Nejdříve jahody, pak třešně, za chvíli bude ještě rybíz, meruňky... :-)

Ale na druhou stranu máme „home made“ bio džemy bez jakýchkoliv chemikálií a stejně tak i bio třešňový kompot. Kdybych nebyla doma a neměla na to čas, tak se do toho nejspíš nevrhám. Ale koneckonců mě to i baví a mám z toho radost. A těším se, jak později budu i našemu malému připravovat různé domácí dobroty.

Nevím, jestli je to tím těhotenstvím, ale najednou mě tahle práce baví a pocit, že můžu připravit něco zdravého (i když je v džemech i kompotech cukr) a bez chemikálií, mi přináší uspokojení. Asi to bude těhotenstvím, protože se snažím vybírat co nejzdravější potraviny a více než dříve čtu složení výrobků. A někdy se nestačím divit, co všechno můžou obsahovat. Takto jsem si například koupila ovesné sušenky. Když jsem pak doma koukala na složení, skoro mě na ně přešla chuť. Zkrátka není nad to, když si třeba i takovéto dobroty člověk připraví sám doma a ví přesně, co v nich má.

V pondělí jsem byla na další kontrole. A jak jsem vždycky byla spokojená, že tam dlouho nečekám, tak nyní jsem si to pěkně užila. Když jsem seděla u sestřičky, která mi měřila tlak, vyšel pan doktor a sdělil nám, že místo jiného lékaře musí akutně na sál k císařskému řezu. Sestřička mi tedy natočila alespoň CTG, abychom to čekání něčím vyplnily. Za dalších dvacet minut se pak lékař vrátil a během dvou minut jsem byla vyšetřená. Nedělal mi ani UZ, jen mě vyšetřil se závěrem, že se k porodu ještě nic nechystá a byla jsem pryč. Říkala jsem si, že v tom případě mě klidně mohl vzít ještě před tím, než odešel. Takže teď ani nevím, jak ten náš malý uličník vyrostl. Snad se to dozvím na další kontrole v pondělí.

Ve středu jsem se pak donutila vyžehlit veškerou výbavičku. Venku pršelo, a tak jsem se ani nemusela moc přemlouvat. Teď jsem ráda, že už to mám. O víkendu pak ještě přemontujeme komodu v koupelně na přebalovací, během příštího týdne si do ní přendám všechny věci a asi už připravím i postýlku. Sice si to pořád nijak moc nepřipouštím, ale čas se krátí. A to jsem taková ostuda, že ještě nemám sbalenou tašku do porodnice ani doladěný porodní plán. Musím se ještě trošku snažit. :-)

Denisa


Denisa právě prožila 37. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

17. 6. 2016dencas
Komentáře k článku
Počet komentářů: 2
Obrázek uživatele dencas
dencas

Katko,

děkuji za poklonu, fotky se opravdu povedly. Příští týden mě čeká ještě poslední focení, ale nějak nevím, do čeho se obléknu. :-) A to ještě navíc řeším dilema, zda si mám nechat na léto zkrátit vlasy, které mi stejně zase po porodu začnou vypadávat... :-) No nemám to lehké. :-)

Ještě jednou děkuji a mějte se krásně!

Obrázek uživatele Kateřina
Kateřina

Deniso,

vypadáte výborně! Máte moc hezké a vkusné fotky. Držím palce!

Stránky

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Úspěchy a neúspěchy

MAMINKA DENISA Edík tento týden oslaví tři měsíce a já jsem zjistila, že už je to vlastně měsíc, co jsem psala poslední článek. A to jsem chtěla přispívat každých 14 dní. Je však pravda, že k psaní tohoto se chystám už více jak týden, ale nějak se... Celý článek »

Změna je život

MAMINKA DENISA Dnešní článek začínám psát netradičně v kadeřnictví. Edíka hlídá babička a já mám dvě hodinky jen pro sebe. Využívám času při čekání, až mi chytne barva, a píšu. Doufám, že si mezitím nerozmyslím proměnu, ke které jsem se rozhodla. ... Celý článek »

Závěrečné shrnutí

KLUB TĚHULEK! DENISA Tak toto je můj poslední článek za Klub těhulek. Edíkovi už je 6 týdnů, a tak je na čase uvolnit místo další těhulce pisatelce. Neloučím se však. Příběhy naší rodiny a zejména o Edíkově objevování světa budete moci číst i... Celý článek »

Šikovné miminko

KLUB TĚHULEK! DENISA Tento týden Edík oslavil první měsíc svého života. Za tu dobu jsme se už pěkně sžili a tak nějak to už spolu všechno zvládáme. Edík je opravdu moc hodné miminko, i když se občas dokáže už pěkně vztekat a to pak má maminka... Celý článek »

Stále nic nestíhám!

KLUB TĚHULEK! DENISA Myslím si, že mohu říci, že jsme si za ten ještě necelý měsíc sice vytvořili už určitý denní režim, nicméně Edík se rozhodl, že přes den se moc nespí. Podaří se mu usnout vždy tak na půl hodinky mezi jednotlivými krmeními.... Celý článek »

Tak malý a už tak závislý

KLUB TĚHULEK! DENISA Jestli mi v těhotenství dny a týdny ubíhaly rychle, tak teď letí závratnou rychlostí. Mám pocit, že se ráno probudím, sotva mrknu a už je večer a čas jít opět spát. A tak je to stále dokolečka dokola. Celý článek »

První problémy

KLUB TĚHULEK! DENISA Sedím tu na gauči s počítačem na klíně, nohami na stole (konečně) a spícím uzlíkem vedle mě a přemýšlím, kolik času mám na to něco napsat. Za jak dlouho se uzlík asi vzbudí? A kde mám vůbec začít? Celý článek »

Edík je na světě

KLUB TĚHULEK! DENISA Nekonečné čekání konečně skončilo a v sobotu 16. 7. 2016 jsem se stala hrdou maminkou malého Edíka. Porodní míry: 3360 gramů a 50 cm. Celý článek »

Stále jako kindervejce

KLUB TĚHULEK! DENISA Právě prožívám 40. týden těhotenství a náš brouček se stále nechce podívat, jak to na tom světě vypadá. Poslední dny jsou jako na houpačce. Jeden den se cítím tak, že si říkám, že už TO prostě musí každou chvíli přijít a jindy... Celý článek »

Růžové brýle

KLUB TĚHULEK! DENISA Další týden je za námi a jen jsem dosedla k počítači, říkala jsem si, o čem asi budu psát tentokrát. Přece nebudu každý týden popisovat pořád to samé dokola. Psát o sobě, o další těhotenské kontrole, o baráku – to už je trochu... Celý článek »

Jako hrošice

KLUB TĚHULEK! DENISA Týden s týdnem se opět sešel a já si připadám jako stále větší hrošice. A taky k tomu mám důvod. Celý článek »

Práce, práce, práce

KLUB TĚHULEK! DENISA Ještě před týdnem jsem si myslela, jak dnešní článek budu začínat slovy: „Tentokrát Vás zdravím z Ostravy...“ Jenže z tohoto mého pracovního výletu nakonec opravdu sešlo, takže Vás zdravím opět jen z tepla svého domova. :-) Celý článek »

Čas letí jako splašený

KLUB TĚHULEK! DENISA Už mi skončilo „domácí vězení“! Hurááá! 5 měsíců uteklo jako voda a já jsem konečně zase svobodným člověkem, který není omezen pobytem venku jen po dobu max. 6 hodin denně. V pondělí jsem tedy oficiálně nastoupila na MD, což... Celý článek »

Strasti na cílové rovince

KLUB TĚHULEK! DENISA Už věřím tomu, že každé těhotenství je jiné! Celých uplynulých 8 měsíců probíhalo víceméně stejně jako v tom předchozím (kolikrát jsem taky psala, že mě v podstatě nic nepřekvapuje...), ale jak se pomalu blížíme do cílové... Celý článek »

Konec a začátek

KLUB TĚHULEK! DENISA Stále něco končí a něco nového začíná. Mně například tento týden skončil předporodní kurz a začíná mi 8 týdnů plných přípravy na přirozený porod. Celý článek »

Žádný pokrok

KLUB TĚHULEK! DENISA Za uplynulý týden u nás vskutku žádný pokrok nenastal. Náš malý drobeček je otočený pořád stejně, stále s hlavou nahoru. I když jsem nebyla na žádném vyšetření a nemám to tím pádem podložené, cítím, že to tak je. Celý článek »

Poslední screening

KLUB TĚHULEK! DENISA Ano, tak už ho máme konečně za sebou, poslední ultrazvukový screening našeho malého drobečka. A všechno se zdá být v pořádku. Jupííí! Celý článek »

Trocha nostalgie

KLUB TĚHULEK! DENISA Zase se týden s týdnem sešel a já opět nevím, jak vůbec utekl. Po pár klidných týdnech už jsem zase v jednom kole. Pořád mám co dělat nebo někde lítám. :-) Celý článek »

Já, já, já, jenom já!

KLUB TĚHULEK! DENISA Ne, že bych byla takový sobec, ale přemýšlím, o čem mám stále psát, aby to bylo čtenářsky atraktivní. Podle obdržených „liků“ za minulý článek nikoho asi moc nezajímá, co dělám a jak mi je, a mě opravdu nenapadá nic jiného, o... Celý článek »

15. blog

KLUB TĚHULEK! DENISA Jj, už 15 týdnů se tu snažím psát něco smysluplného o sobě a svém těhotenství. Můžu jen doufat, že se mi to daří. Po napsání minulého článku jsem zjistila, že jsem ho celý věnovala jen porodu, resp. výběru porodnice a úplně... Celý článek »

Všudypřítomné téma? Porod!

KLUB TĚHULEK! DENISA Jak dny ubíhají, stále více se jím zaobírám. Ačkoli se to možná nezdá, zbývají nám „už jen“ 3 kalendářní měsíce a pár dní k tomu a náš velký den D pravděpodobně nastane. Je neuvěřitelné, jak to uteklo a jak to určitě ještě uteče. Celý článek »

Jak jsem přežila Velikonoce

KLUB TĚHULEK! DENISA Velikonoční svátky se u nás totiž nesly ve znamení několika návštěv a já zjistila, že jsem si opravdu odvykla shonu všedních dnů, a tudíž pro mě „rozlítané“ sváteční dny byly poněkud zatěžkávající. Navíc mě čekalo i jedno malé... Celý článek »

Srovnávání

KLUB TĚHULEK! DENISA Je zajímavé, jak je těžké hledat stále nová témata pro psaní blogu. Už jednou jsem zmiňovala, že u druhého těhotenství je absence víceméně všech překvapení, která zažíváme napoprvé. Je to sice krásné období, které si já teď... Celý článek »

Samé radosti

KLUB TĚHULEK! DENISA Dneska je venku opravdu krásně, už se těším, až dopíšu blog, uvařím si rychlý oběd a půjdu se provětrat s pejskem na procházku a pak taky na zahrádku, kde jsem si naplánovala pár drobných prací. Celý článek »

Zasloužené lenošení

KLUB TĚHULEK! DENISA I dnešní jubilejní 10. příspěvek píšu z postele. Ale ne proto, že bych byla nemocná, ale proto, že se mi z ní zatím nechtělo vylézt. Zkrátka jsem pěkně zlenivěla. :-) Ale říkám si, že si musím té pohody a lenošení užívat, než... Celý článek »

Samé radosti

KLUB TĚHULEK! DENISA I když hned první věc, kterou zmíním, moc radostná není. Můj dnešní příspěvek totiž píšu z postele. Asi už i na mě došla řada v této poněkud zvláštní zimě a usadil se u mě nějaký bacil. Celý článek »

Polovina pryč

KLUB TĚHULEK! DENISA Tak už je za mnou polovina těhotenství! 5 měsíců! Zní to skoro šíleně, vždyť jsem nedávno tuhle novinu oznamovala rodičům a známým a najednou už máme půlku za sebou. Celý článek »

Poklidných 7 dní

KLUB TĚHULEK! DENISA Dalších 7 dní je za námi a musím říct, že uběhly celkem v poklidu. Sice jsem byla každý den zaměstnaná nějakou činností, ale příjemnou. Celý článek »

Těhotenství pokaždé jinak

KLUB TĚHULEK! DENISA Už je zase za námi další týden. Vím, že se opakuju, ale fakt mi přijde, že ten čas nějak podezřele rychle utíká. No, i když, jak se to vezme. Na jednu stranu mi den za dnem ubíhají jako voda, ale na druhou stranu se mi zdá, že... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené