Ženská versus chlap

MIMI LIVE! MAX Snažíte se v kuchyni ještě rychle něco udělat než pípne mikrovlnka? Tak pak jste ženská. Stejně jako já... Ohřátí mlíčka pro Maxe trvá 25 vteřin. 25 vteřin znamená vyndat pár umytých talířů z myčky na nádobí nebo oloupat dvě, tři brambory nebo posbírat pár hraček na zemi. Sterilizování lahviček na mléko trvá šest minut. To se dá teprve udělat věcí! Využívám každou sekundu.

 Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


O víkendu nám Michel vařil. Můj oblíbený pokrm. Michel vaří moc dobře a rád. Jen (bohužel) ne moc často... vlastně nevím, jestli bohužel nebo bohudík. Vaří totiž výborně, jen mu to trošku trvá. A já bych z toho kolikrát „vykvetla“. Jsem prostě ženská. Děti po obědě spaly (obě najednou, paráda!), já se pustila do žehlení, Michel do vaření. Chvíli jsem ho pozorovala. Na prkýnko si pěkně urovnává telecí plátky, pomalu rozbaluje parmskou šunku a pečlivě ji klade na plátky. Potom pomalu trhá lístky šalvěje a úhledně ji rozkládá na maso. Pak začne hledat párátka, aby mu vše drželo pohromadě. (Samozřejmě, že párátka musím najít a podat já.) Poté, co je spokojen s výsledkem, vyndává pánev, lije na ní olej a zapaluje oheň na kamnech a čeká. V tu chvíli jsme se musela pousmát... no jo, chlap. Ženská, ta už by rozpalovala pánvičku během prokládání masa šunkou.

Ale aby byl dnešní článek také o dětech. Maxík byl nemocný. Poprvé, v šesti měsících na antibiotikách. Vyžádal si je oboustranný zánět středního ucha. Nejdříve jsme chtěli počkat, ale čtyřicítky horečky a bezesné noci nám nedaly na výběr. Bohužel s antibiotiky přišel průjem a nechuť k jídlu. Dostala jsem do něj jen mlíčko, a to většinou jen 60 ml. Trvalo to skoro týden, ale teď už máme vyhráno (klepu na dřevo). Po dobu Maxovi nemoci jsme neměla až tolik času na Tobyho. Max musel často spát, byl unavený a nevrlý. Několikrát jsem přistihla sama sebe, jak říkám Tobymu, že teď musí chvilku počkat, až Max usne, nají se atd... nejraději bych se při vyslovování kousla do rtu – chudák Toby, nechci, aby se cítil odstrčený. Na druhou stranu chudáček Maxík, v horečkách, potřebuje moji péči. Toby si nikdy nepostěžoval, ale stejně bych mu to chtěla tak trošku vynahradit. V prosinci se chystáme do Čech, a tak jsme rozhodnutí jen do Německa do „Tropical Island“ – bazény, koupání a společně s Tobym tam ve stanu přenocujeme. Maxík je na to ještě malý a mamka mi slíbila, že ho pohlídá.

NAPIŠTE GÁBINĚ DO DISKUZE.

Kolikrát se až divím, co Toby všechno chápe. Dává dohromady věty v obou jazycích a já si užívám, že mám doma parťáka (který občas nespolupracuje). Včera jsme si s Tobym hráli. Rozložili jsme na stůl pidi-servis. Maličké hrníčky s podšálky a konvičku na čaj. Nebo na kafe. Beru tedy konvičku a rozlévám do hrníčků fiktivní čaj. Ptám se Tobyho, jestli to bude dneska čaj nebo kafíčko. Kafíčko, odpoví. Nalévám tedy kafíčko – pro mámu, pro tátu, pro Tobyho a pro Maxe... V tom se Toby zarazí, vážně se na mě podívá a káravě mi říká: „Mami! Max pije mlíčko!!!“ Jaká jsem to máma nalévat šestiměsíční dítě kafíčkem! :-)

Mějte se krásně a příště opět na napsanou.
Gábina, Toby a Max... a Michel – stále ještě v kuchyni

Komentáře k článku
Počet komentářů: 1
Obrázek uživatele Jarčátko
Jarčátko

Gábino, boží, ta poslední věta mě úplně rozsekala :-D Tedy vlastně víc posledních vět, to kafíčko pro miminko a pak Michel stále ještě v kuchyni... Musím říct, že my to máme doma asi v tomhle ohledu naopak, já jsem v kuchyni chlap a můj manžel ženská... Když vaří on, je to rychlejší a většinou po něm ani nezůstane moc nádobí, kdežto já se se vším hrozně crcám a do myčky to láduju až potom, ne průběžně :-D

Stránky

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Tříměsíční belgická mateřská

GÁBINA ZDRAVÍ Z BELGIE Jelikož docela často dostávám dotazy typu: „Ty ještě nejsi na mateřské?“ dovoluji si napsat krátký článek, kde se vám budu snažit tu belgickou mateřskou trochu přiblížit. Celý článek »

2016

GÁBINA ZDRAVÍ Z BELGIE Ještě se vrátím o pár týdnů zpět. Po nějakém čase jsem se rozhodla, že se s vámi podělím o novinku – čekáme třetí mimčo. Tedy – zase až taková novinka to není, jsem téměř ve třicátém týdnu těhotenství. Hned se mi dostalo... Celý článek »

Co se může stát za jeden měsíc?

GÁBINA ZDRAVÍ Z BELGIE Máme dva kluky... dva zdravé, šťastné, občas zlobivé kluky. Tobymu bude v březnu pět let, Maxovi tři. Žijeme v Belgii. Ok, žádný další sourozenec nebude. Rozhodnuto. Začínám rozprodávat dětské zboží. Oblečení po dětech... Celý článek »

La la la

BATOLE LIVE! MAX Před více než čtyřmi lety jsem brouzdala po internetu. Byla jsem čerstvě těhotná. Prvních pár týdnů. To tajemství nebylo s kým sdílet. Tisíc kilometrů od domova, od rodiny a kamarádek.  Celý článek »

A znova do školky...

BATOLE LIVE! MAX Už jsme konečně najeli na náš školkový /zářijový režim. Já jsem spokojená, Maxovi se v jesličkách líbí, jen Toby začíná každé ráno větou: „ Já nechci do školky!“ Celý článek »

Obnažování v restauraci

BATOLE LIVE! MAX “Ty vaše české vosy jsou letos nějaké agresivní,”stěžoval si mi Michel. Seděli jsme u našich na zahradě a každého z nás už vosa obdarovala alespoň jedním píchnutím. Včetně dětí. “Ale prosím tě,” oponovala jsem: “jsou to jenom... Celý článek »

Unavená dovolená

BATOLE LIVE! MAX Po týdenním pobytu v Čechách jsme se autem přesunuli zpět do Belgie. Po několika dnech jsem byla opravdu ráda, že spím zase ve své posteli. Chci, aby toho děti zažily co nejvíce, tak plánuju výlety a různé pobyty.  Celý článek »

Sobotní křtiny

BATOLE LIVE! MAX Podle předpovědi počasí mělo být třetí červencovou neděli chladno a sem tam přeháňky. Místo toho bylo krásných 25 stupňů a celý den svítilo sluníčko. Ideální počasí na křtiny a následnou zahradní party. Celý článek »

Vedro, komáři, vyrážka

BATOLE LIVE! MAX Tak nějak by se daly shrnout naše poslední dva týdny. Tropické teploty se postaraly o noční nálet komárů do naší ložnice. Po jedné noci byl Maxík neuvěřitelně poštípaný. Druhý den jsem objednala síťku na postýlku, lampu na... Celý článek »

Turecko s klukama

BATOLE LIVE! MAX Máme po dovolené! Týden v Turecku utekl jako voda a já se musím pořád ještě usmívat při vzpomínce na naší první dovolenou ve čtyřech.  Celý článek »

3 narození

BATOLE LIVE! MAX Někde jsem četla, že když se narodí první dítě, narodí se najednou tři lidi: miminko, maminka a tatínek. Ta myšlenka se mi líbí a myslím,že má něco do sebe. Společně s Tobym jsme zažívali a zažíváme všechna poprvé. Když se ocitnu... Celý článek »

Jen si tak trošku vyběhnout

MIMI LIVE! MAX Jednoho dne minulý týden jsem večer uspala Maxe. Bylo něco po osmé hodině. Maxík spokojeně oddychoval v postýlce a já slyšela z vedlejšího pokoje, že Michel ještě stále předčítá Tobymu pohádku na dobrou noc. Celý článek »

Nepříjemná doktorka

MIMI LIVE! MAX Max měl od malička problémy s ušima. Neustálé záněty a i teď, kdykoliv nastydne, začíná si okamžitě mnout uši. A tak chodíme docela časo na kontroly, obvykle k pediatričce, ale pokud už ani ta neví co s tím, vyrážíme na ušní. Stejně... Celý článek »

Já nechcu

MIMI LIVE! MAX „Ne, mami, já nechcu!“ Tak tahle odpověď je teď na našem denním pořádku. Samozřejmě z úst Tobyho. Max naštěstí ještě neodmlouvá. I když už taky vehementně kroutí hlavičkou, když se mu něco nelíbí.  Celý článek »

Hnědá jako...

MIMI LIVE! MAX Hurááá, je tu jaro! Sice jsem tedy ráno ještě musela škrábat námrazu na autě, ale už mi k tomu svítilo sluníčko a vypadá to, že odpoledne bude parádně. Já jsem sice v práci, ale děti mají prázdniny, tak si to hezké počasí užijí. Celý článek »

Jsme pozadu?

MIMI LIVE! MAX Jednu březnovou neděli jsme jeli navštívit kolegu a jeho rodinu, protože se mu před nedávnem narodil syn. Celý článek »

Březen plný oslav

MIMI LIVE! MAX Začal březen a s ním i plno oslav, vzhledem k tomu, že se obě mé děti právě v březnu narodily. A jestli jsem se na něco těšila, tak právě na to, až jednou budu pořádat oslavy. To nemyslím ironicky, vážně mě to baví. Takže jdeme na to! Celý článek »

Kouřové stíny

MIMI LIVE! MAX O make-up na tento týden se nemusím starat, postaral se Toby. V zápalu hry jsem od něj v pátek dostala „hlavičku“. Tobyho to ani nezabolelo, i já bych to přešla, kdyby mi najednou nezačalo „padat“ víčko. Po chvíli mi došlo, že mám... Celý článek »

Jedno téma za druhým

MIMI LIVE! MAX Před pár dny jsem byla s Maxem na desetiměsíční prohlídce. V čekárně jsem najednou zaslechla češtinu. Jedna maminka mluvila na svého syna česky. V Belgii slyším češtinu zřídka. Proto jsme se hned daly do řeči. Celý článek »

Povolání: matka?

MIMI LIVE! MAX Jsem máma dvou malých kluků. Ale jsem také partnerka. Jsem dcera mých rodičů, jsem sestra, vnučka, sestřenice, teta. Jsem kamarádka, jsem kolegyně. Jsem toho hodně. I když někdy mám pocit, že jsem „jen" rodič. Že neustále vychovávám... Celý článek »

To to sviští

MIMI LIVE! MAX Po vánocích se hlásím zpět s naší rodinkou. Maxovi je něco málo přes devět měsíců, Tobyho věk se blíží třem rokům. Letí to. Přímo to sviští. Nedávno jsme si z porodnice přinesla malinké miminko a teď mám doma batole, které všude... Celý článek »

4 roky a 2 děti

MIMI LIVE! MAX O víkendu jsme si jeden večer s Michelem vyrazili na večeři. Byl to můj dárek k narozeninám, které mám týden před Vánoci. No, není to zrovna nejšťastnější datum, kdy se narodit.  Celý článek »

Poslední cesta

MIMI LIVE! MAX Je 5:47 ráno a já si vzala laptop do postele a snažím se dát dohromady, co se událo za posledních pár hodin. Kdybych byla doma s klukama, neseděla bych teď v posteli s počítačem. Pravděpodobně bych tedy byla také vzhůru díky... Celý článek »

Otesánek, který nejí

MIMI LIVE! MAX Ach jo... nechce jíst. Tedy – nechce jíst zeleninu. Ostatní jídlo není problém. Samozřejmě je řeč o Maxovi. A já nevím, co s tím... Celý článek »

Školce zdar

MIMI LIVE! MAX Kolegové, kteří už mají děti ve školce, mě upozorňovali, že naše dítě bude po návratu ze školky po dobu prvních týdnů hodně unavené. Přeci jen, jiný režim, bez poledního spánku, plno aktivit... Po prvním dni ve školce můžu prohlásit... Celý článek »

Košík v pohybu

MIMI LIVE! MAX Začínám pochybovat, jestli jsem úplně v pořádku. Začalo to narozením dětí. I když – možná v tom nejsem sama... Upozornila mě na to slečna fotografka, když jsme se byli v květnu fotit. Kdykoliv jsem měla v náručí Maxíka, začala jsem... Celý článek »

Mini dovolená

MIMI LIVE! MAX O víkendu jsme absolvovali naší první krátkou dovolenou s klukama. S Maxíkem jsme již cestovali dříve, ale jen do Čech a to nenazývám dovolenou. Vlastně říkám, že jedeme domů... a pak, když jsme v Čechách, říkám, že za týden jedeme... Celý článek »

Kámoši jak hrom

MIMI LIVE! MAX Hrozně rychle se dojmu. Nad čímkoliv. Ať to jsou zvířata, nemocní lidé, svatby, nebo děti. Především moje děti. Ani nevím, kdy to začalo. Nejspíš během prvního těhotenství. Ty hormony! Ale ono to pokračuje... těhotná už dávno... Celý článek »

Dva zuby a scéna

MIMI LIVE! MAX Zdravím všechny po dalších dvou týdnech. Vrátili jsme se z Čech a následující víkend jsme uvítali návštěvu z Anglie, které jsme samozřejmě museli ukázat krásy Belgie. A Toby se jim předvedl v celé své kráse. Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené