Ať žijem!!!

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Týden opět v čudu... a manžulovo dovolená taky. Návrat do práce se mu ani trošku nezamlouval. Prý si ani nepamatuje cestu do práce. ;o) Vtipálek.
foto: Fotopromě.cz

Foto z ateliéru Fotopromě.cz


Bála jsem se, jak Adam ponese jeho odchod po takové době. Ale bylo to dobré. Ráno, jako každý den, kdy Jiří do práce jel, ho vyprovázel až ke dveřím a tam dělal pápápá a koukal, dokud neodjelo auto od našeho domu pryč. Pak spokojeně přišel zpět do kuchyně s tím, že táta auto břžžž a šel si prohlížet knížku.

Vše by tedy proběhlo normálně. Až na to, že tak asi v deset si vzpomněl na tátu a jal se mu z mého telefonu volat – a to tak, že skutečně našel telefonní čísla a podle obrázku táty v telefonu jej vytočil, dal si telefon k uchu a když se táta ozval, povídá: táta? táta, auto, gagr, máma ham. Až na ta první dvě slova už šlo o rozhovor mezi nimi, který jsem tedy slyšela jen jednostranně a pochopila, že nejen, že Jiřího na druhé straně opravdu slyší, ale též, že ten pochopil, kdo mu volá a proč.

Za pár sekund byl syn rozhovorem uspokojen a s jasným pápápá zavěsil.

Pohoda. Už mě nepotřebuje vůbec...

I jinak proběhla naše první samota ve třech v pohodě. Asi to bylo také díky Zorečce, která spinkala krásně celý den s přestávkami na papání a přebalování, nechala nás si hrát a věnovat se hračkám, obědu a sobě navzájem, a dokonce se mi podařilo sesynchronizovat i spaní obou dětí tak, že jsem si v klidu dala oběd a ještě měla hodinku sama pro sebe a sezení a nicnedělání. Nemůžu si totiž vzpomenout, že bych dělala něco jiného, než psala kamarádkám po mobilu, seděla a pila a pila.

Nedávám si totiž velké cíle (zatím šel stranou úklid a nějaké jiné věci, jen nějaké drobnosti jsem pofackovala, ale nestálo to za řeč) a jsem vysušená jako treska.

Nevím, jak to máte vy, kojící matky, ale já jsem vyprahlá skutečně jak poušť. Od chvíle, co se mi spustilo mléko, piju jako duha, skoro nechodím na malou a jsem jedna suchá šupinka vedle druhé. Zhoršila se mi pleť, protože je moc suchá a snažím se ji všemožně hydratovat a také se snažím hodně moc pít. Pravda, to se mi někdy daří o něco hůře...

Také se mi občas podaří prohlédnout si své tělo. Jizva je pěkně hnusná... občas je vidět, že tam je zašit kousek té předchozí jizvy, takže je to takové...no jako by látal punčochu voják a ne švadlenka... Uvidím, jak to bude vypadat, až mi vytáhnou stehy. Ale troufám si tvrdit, že ta občas vylézající předešlá jizva nezmizí a tak ta přes nová bude prostě nerovná... Když po tom přejedu prstem, je to takové fuj... a to jsem tu první měla takovou hezoučkou. :o)

A propos...na vytahování stehů jsem měla být už minulé úterý. Jenže tak moc myslím na své děti a to, jak mi to s nimi půjde, že jsem zapomněla sledovat sebe a tak jsem to zjistila o téměř týden později... no co, volala jsem tam a mám přijít bez objednání kdykoli. Tak fajn, snad ve středu se tam dostanu... fuj fuj fuj, vystrašila mě kamarádka, aby to nebylo prý moc zarostlé a o to víc to nebolelo... jsem já to ale koza hloupá. ;o)

Chtěla jsem to sfouknout, až bude Adam na plavání, ale nevím, zda ve středu půjde. Měl dnes teplotu 37,9 °C. Určitě to bude tím, že jsem nás objednala na kontrolu k pediatričce. Má zkontrolovat Zorinku a Adam měl jít na očkování. Doufám, že to jsou jen zuby a ne předaná rýma od Jiřího. Očkování by ale stejně tak muselo počkat, pokud teplota přetrvá.

Jiří s rýmou bojuje už bezmála týden a některé dny vypadal opravdu strašně... Díky tomu si nové mimi moc neužil, protože si od něj drží odstup a pozoruje jej spíše z dálky. Neradi bychom, aby si to předávaly děti, zejména Zorča takhle malinkatá. Adam nám poprvé onemocněl až někdy v půl roce, možná i později, tak bych jí nepřála stonat tak brzy. Navíc paní doktorka nás objednala až na pátek, ačkoli jsme měli jít už dnes. Prý ale očkuje kvůli dejvickým bakteriím a tamnímu průjmu a tak je toho plná ordinace. Pokud tedy se mi zdá Zorečka v pořádku, přibírá a hezky spinká a je na ní viditelné plné bříško (náš žroutík je jasnej, tak jsem to všechno odkývala, ani váhu nebudeme chtít od paní Dr. půjčit, protože má potřebnější děti, než je to naše dítko hezky rostoucí), máme se ukázat raději až v pátek. Vzali jsme to s povděkem, průjmik bychom doma neradi. Stačí, že babi je učitelka a může nám to tak jako tak přinést domů ze školy.

Dále také pozoruji sebe a své tělo. Mám docela radost a doufám, že mi chystá samá příjemná překvapení. Po porodu jsem se nevážila, ale měla jsem den před porodem 75,6 kg. Doma den po propuštění z porodnice jsem měla 66,6 kg. A pak jsem se zvážila za pár dnů a měla jsem už jen 63,8 kg. No a dnes ráno ukázala váha 62,8 kg. Druhé těhotenství jsem začínala na cca 62 kg. No bezva. :o) Mám radost... Poprvé jsem se na svou původní váhu nedostala. Moje gynekoložka říkala, že to bude také kojením, které jsem neskončila se zjištěním druhého těhotenství, ale až v jeho průběhu. Nevím, zda to byl důvod, ale posledních 5 kg nabraných v těhotenství se mě drželo jako Káča čerta. Kéž by to teď šlo samo... to bych si přála...

Stejně takovou radost jako z ubývajících kil mám z toho, že mé břicho, stehna ani jiné části těla nemají přebytečné strie. Tedy po prvním těhotenství jsem nějaké měla...ale žádné nové nepřibyly. ÓÓÓóóó děkuji ti Elasti-Q exklusive!!!! Máš mou úctu a velký dík. A ještě doufám, že mi pomůžeš s navrácením elasticity kůže na bříšku po porodu... ještě tě totiž trošku mám.

No a už se připravuji na nějaké to slaveníčko, co snad ke konci měsíce proběhne.

Dnes jsme si alespoň s babičkou Zlatou všichni připili na Zorečku, moje narozky a ať jsme zdraví pitíčkem z lahve s krtečkem. Adámkovi se to moc líbilo... pořád říkal eště, eště... a asi se mu o tom i zdálo, protože říkal eště i ze spaní...

Tak ať jsme všichni hlavně zdraví!!!

Zuzana

11. 6. 2015Zuzana
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Jako žito

MÁMA ZUZANA Tak se cítím. Unavená. Jako strašně zmlácená… Snažím se stihnout všechny termíny odevzdání všeho, co hoří, a nebo hoří víc… Celý článek »

Stavební povolení

MÁMA ZUZANA Je doma. Zdálo se to jako už nemožné, ale je doma. Přišlo mailem a je tu. Otevřeli jsme bublinky i přes mé kojení a u večeře vypili každý kousek ze své sklenky.  Celý článek »

Trpělivost

MÁMA ZUZANA To je zboží, kterého se mi někdy v poslední době opět nedostává. Vím, že je to u nás už ohraná deska. Jenže opravdu nepamatuju, kdy jsem si od dětí naposledy odpočala na déle než pár hodin. Rozumějte. Sem tam vyjede manžel s dětmi... Celý článek »

Mlčeti zlato…

MÁMA ZUZANA nemlčeti platina? Už se Vám určitě někdy stalo, že jste se musely rozhodnout mezi úplně dvěma špatnými variantami. Tedy... „špatnými“ je relativní pojem. Zkrátka mám na mysli rozhodování, které nemá naprosto dokonalé řešení. A protože... Celý článek »

Když máma naletí

MÁMA ZUZANA Tento týden jsem sobě, ale hlavně svému malému synkovi, připravila ohromné zklamání. A na rozdíl od dítěte, které jak je pozitivně naladěné od narození ze svého přirozena, jsem se toho pocitu nemohla zbavit – a vlastně jsem se ještě... Celý článek »

Když létám...

MÁMA ZUZANA Mám ráda cestování. Cestování v jakémkoli dopravním prostředku. Z prostředků nejvíc letadlem. Mé děti to mají stejně. To si troufám tvrdit. Celý článek »

Na mou duši

MÁMA ZUZANA Abych navázala na předchozí blog, Vánoce u nás proběhly. Nikterak bych to nerozmazávala, protože bych si opět musela trošku stěžovat na „babičku“. A tak raději nebudu vyprávět. Celý článek »

Sáňky v létě

MÁMA ZUZANA Po delší odmlce vás opět zdravím. Velká omluva všem, pokud jste na blog marně čekali. Rozhodování na poslední chvíli má svá úskalí. Někdy nemalá…  Celý článek »

Mumie

MÁMA ZUZANA Týdny plynou a my už víme, že na dovolenou do dalekých zemí, pojedeme (tedy, pokud zdraví dovolí a bude jinak shůry dáno). Celý článek »

Nedovolená dovolená

Každý se občas v životě ocitl mezi mlýnskými koly. My se tak cítíme nyní. Celá rodina. Na jaře jsme si s kamarády koupili letenky do Brazílie, že pojedeme na krásnou dovolenou přes Vánoce. Letenky jsem pro jistotu pojistila pro případ, že bychom... Celý článek »

Parádnice

MÁMA ZUZANA Dva týdny se v kalendáři otočily a u nás se relativně nic nezměnilo. Tedy co se týká stavu domu, stavebního řízení a hypotéky.  Celý článek »

Mluvící a čůrací

MÁMA ZUZANA Vždycky se na podzim těším jako malá holka. Přijde mi snad stejně zábavný, jako zima. V zimě se, pokud je, běhá po sněhu a hraje v něm. Když ne, tak se na něj těší… a podzim zase přináší kupu listí. To naštěstí mnohem pravidelněji v... Celý článek »

Kdo si hraje, nezlobí…

MÁMA ZUZANA …většinou. Poslední dva týdny byly nabité událostmi. Nedostali jsme hypotéku, neočkovali děti, protože byly nastydlé, (díky tomu ani nenastřelovali náušničky), dověděli jsme se, že brzy dostaneme stavební povolení, manžel se dověděl,... Celý článek »

Ideální mimi

KLUB TĚHULEK! ZUZANA To je jasné označení naší Zorečky. Miluji naše miminko. Asi jako každá máma, ale u naší Zorečky je skutečně jen minimum chvil, kdy bych ji nejraději vystřelila na Mars a zavřela okno.  Celý článek »

Až jednou…

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Mám seznam. Už to není seznam věcí, které musím stihnout do porodu. (Naštěstí! Stále platí, že „hlavně už žádný porod!!!“ Dvě akutní sekce stačily.) Je to seznam toho, na co se těším, až to budu moci dělat. Jednou. Až děti... Celý článek »

Tak a DOST!!!

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Tento náš domácí a poslední šestinedělní týden poznamenal test Babywebu: Jste líný rodič?! Celý článek »

Týden snů a klidu

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Prožívám s rodinou takovou moji malou dovolenou. Se začátkem prázdnin odjela babička učitelka na týden za svými příbuznými a přáteli a doma zavládl klid a pohoda. Tedy klid spíše bez komandování, bez fňukání, že děti všechno... Celý článek »

Syslí tváře a vypasená bříška

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Zase ten blog nepíšu v termínu. Najít čas v rozmezí pátek až úterý dopoledne se stalo nadlidským úkolem. A v rozmezí úterý až pátek se zase nic tak zásadního většinou nestane, nebo se pak stane něco mnohem lepšího, takže to... Celý článek »

V nouzovém režimu

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Tak fungujeme. V duchu už tomu říkám nouzový režim. Já a mé dvě děti, které jsou mimochodem velmi hodné - obě, žijeme podle pravidel cizí domácnosti tak, abychom co nejméně překáželi a co nejvíce si užili spolu legrace – a... Celý článek »

Porod, Zorka a já

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Ač to tak v neděli večer nevypadalo (a v pondělí v porodnici při vyšetření se stahy po 4 minutách prý také ne), pondělní poradny v 9:00 jsem se už 2 v 1 nedočkala.  Celý článek »

Když dojde na ústupky…

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Ještě pořád jsem celá... Efička se zatím ven nemá. A já jsem ráda. Objednaná do poradny jsem zase na pondělí, tentokrát bylo všechno v pořádku napoprvé, tedy žádné přetáčení monitoru. Uvidíme, zda se pondělka tahle ještě... Celý článek »

Že bychom třeba vymalovali?

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Voda zase nebude. Respektive porod do ní. Stejně jako v mnoha jiných porodnicích, je v současné době na Kladně použití porodní vany hygienikem zakázáno. Takže zase smůla... No co se dá dělat. Celý článek »

Poradna s povidlovým koláčkem

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Porodnice v Kladně mne znovu (ač po skoro dvou letech) nezklamala. Všichni byli hodní, laskaví... a bylo tam narváno. Ale v tamním stále stejném bufetu jsem si ihned koupila výborný koláček s obrovským množstvím povidel.... Celý článek »

Mílovými kroky

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Další týden za mnou a zase sedím na sedačce, nemůžu spát (tentokrát se v bříšku velice mítá efička) a kroupy buší do parapetu a střešního okna na chodbě, jako zběsilé… a to nejsou ve velikosti pěsti, jako kdesi ve světě ... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené