Zkušebka úspěšně za námi

WILD MAMA Hurá. Máme za sebou šestinedělí. Já neskončila na psychiatrii, pupíka nám nesebrala sociálka a tatínek neskočil na surf a neodjel na první vlně do Indonésie. To se dá považovat za úspěch. Jaký to pro nás bylo a nějaké tipy pro ty, co ještě nevědí, co je čeká. :-)

Šest neděl uteklo jako voda a našemu pupíkovi budou tento týden už dva měsíce. Dva měsíce! Jak strašně to utíká, a jak se mi mění před očima. Najednou si uvědomuju, jak krátký čas to byl, co jsem kojila to malé droubounké miminko a teď už se mi pomalu ani nevejde na klín. Všude čouhají jeho dlouhé ruce a nohy. Každopádně jsem ráda, že máme šestinedělí za sebou a oba jsme to zvládli ve zdraví i psychickém. Opravdu to byla zkušebka.

Můj malý vokálista čtyři z těchto šesti neděl prokřičel, a to že docela zodpovědně. Hlásek má jako zvon. A tenhle zvon zvonil na každé malé zatřesení. Téměř celých šest neděl malého pupíka totiž trápily ty slavné a neodbytné prdíky, takže ráno co ráno se vedle mě probouzelo ne spokojené a usměvavé miminko, ale řvoucí tygr s hlavou červenou jak čínská vlajka. A pak už se to v tomhle duchu neslo po zbytek dne, takže si dokážete představit, že večer už jsme všichni padali na hubu.

Zkoušeli jsme všechny možné i nemožné kapky, masáže, bříškování... nic neulevovalo, nic nepomohlo. Poslední šancí na záchranu byl až Espumisan, který se bohužel v Austrálii neprodává, což je obrovská ozonová díra na trhu! Zachránil nás ale dědeček, který pro svého vnoučka vypravil z Čech super rychlou zásilku nesoucí tekuté zlato. Espumisan během 48 hodin dorazil a bum... fungoval! Našemu pupíkovi kapky zabraly a prdělo mu to jako po fazolích. Dva dny po téhle velké úlevě, kdy se z pupíka zase stalo spokojené a dokonce i usměvavé miminko, jsme se ale museli rozloučit s mojí mamkou, která odlétala zpátky domů. Takže si tady chudinka slízla tu nejkyselejší smetanu, a většinu času strávila konejšením řvoucího vnuka. Docílili jsme ale aspoň jednoho a podívala se k Opeře. Bez její pomoci by pro mě bylo těchto šest neděl dvojnásobně těžších. Díky mami.

Asi se těch šest neděl opravdu z nějakého důvodu počítá, protože po jejich uplynutí se spoustu věcí zlepšilo. Pupík je víc aktivní a hravé miminko, snaží se s námi navázat řeč, takže poslední dny se naše komunikace doma nese v tónech „bůůůů, báááá, mééé, láááá, jůůůů a ťuťu“. Díky bohu je tohle mezinárodní jazyk, takže já i tatínek zatím mluvíme na pupíka stejnou řečí.

Taky už se mu líp pere s prdíkama a vůbec jeho kondice se celkově moc zlepšila. Moje tělo se taky nádherně zregenerovalo a zotavilo z porodu. Gynekologickou prohlídku si tady bohužel musí ženská vydupat, pokud Vás nic nebolí, podle místních „odborníků“ návštěvu u gynekologa po porodu netřeba. Moje odboračka mi řekla, ať si vezmu zrcátko a sama omrknu jestli tam dole jako všechno v pohodě. Tak jsem nevěděla, jestli si dělá legraci, ale když jsem pochopila, že to myslí smrtelně vážně, s mrazivým pohledem jsem jí řekla, že gynekologa vidět CHCI. Tak doporučení mlčky napsala a asi si myslela, co jsem to za přecitlivělou husu. Každopádně jsem ráda, že mám po kontrole a vím, že je vše okey. Takže sečteno podtrženo, i když to bylo občas o nervy, šestinedělí je za námi.

Ze svých vlastních zkušeností a po konzultaci s pár dalšíma maminama, bych Vám, co vás to teprve čeká, ráda dala nějaký tipy, co se Vám opravdu těch šest neděl bude hodit k ruce. Takový prostředky první pomoci a záchrany. Takže tady jsou:

1. Vložky do podprsenky (hooooodně jich) – asi není třeba dlouhého vysvětlování, bez nich barák neopouštějte a předpokládám, že měnit každý den prostěradlo a okouzlovat svůj protějšek mokrýma koláčema se Vám taky chtít nebude.

2. Krém na bradavky – není potřeba pořád a vždy, ale když na něj přijde, utrhly byste za něj ruce. Protože kojení je někdy opravdu bolestivá záležitost.

3. Dudlík – byla jsem proti, ale teď na něj nedám dopustit. V mém případě, kdy se dítě mění ve řvoucí stvoření a nic jiného než dudák nepomůže... velký prst nahoru. Máme dudáky po celém bytě!

4. Krém na dětskou prdelku – další nezbytnost, kterou netřeba podcenit. Zdravá prdelka, pohodové miminko.

5. Suchý šampon – ou jé. Další velký prst nahoru. Mytí hlavy se pro Vás stane něco jako dovolená na Bora Bora. Nemůžete si to dovolit, kdy byste zrovna chtěla. Suchý šampon je v tomhle velký zachránce. Já používám český, ten sto let starý od Alpy a je nejlepší.

6. USB nebo volný hard disk – těch fotek a videií? Nechápu. Ale je dobrý je mít kam ukládat, protože si opravdu nebudete moct pomoc a budete fotit furt a všechno.

7. Swaddle blanket – takové ty obrovské mušelínové pleny. Mají milion způsobů využití, přes kočárek, přes autosedačku, jako přikrývka, pod bejby, při kojení jako přehoz... a hlavně swaddlování miminka. My už to moc nepraktikujeme, protože pupík miluje svoje ručičky, ale když to bylo ještě malé miminko, tohle zabalování do vánočky se mu líbilo.

8. Lahev na pití – všude s sebou. Budete mít žízeň a budete ji mít pořád. Kojení vyšťavuje.

9. Tablet nebo laptop nabitý filmy a seriály – budete jenom kojit a odkrkávat a kojit a odkrkávat. To znamená, že budete trávit hodiny sezením někde a čučet na tu malou sající osobu se pořád nedá. V klidu budete mít příležitost si sjet celou Ulici od začátku. Že už je asi dva tisíce dílů? Pfuuu, říkám kojit a kojit a kojit a...

10. Nosítko nebo šátek na nošení bejby – když má pupík blbé dny, bez téhle vychytávky bych se nenajedla, nenapila a byla bych v pyžamu přišpendlená na jednom místě.

Za těchto deset věcí, za ně bych dala cokoliv na světě, je při sobě mít. Pokud jste jako já prvorodička a prvomatka, budete spoustu věcí objevovat až v průběhu. Opravdu se nedá připravit, protože až když se miminko narodí, ono si samo řekne, co je potřeba. My jsme například už kupovali novou postýlku a novou autosedačku. :-) Pro ty malé prostě přelezete Mount Everest, jen je udělat šťastnými a spokojenými a hlavně... zastavit ten řev. :-) Oni to umí pak krásně vynahrazovat. Náš pupík je v tom naprostá jednička. Umí celou rodinu dostat do kolen jedním nahodilým úsměvem a zabreptáním.

Tak se držte maminky a i vy budoucí maminky. Je to jako jízda na horské dráze. Adrenalin, vítr ve vlasech, strach a štěstí. Já horský dráhy miluju.

Krásný den

S láskou maminka ze země Oz

Komentáře k článku
Počet komentářů: 1
Obrázek uživatele dencas
dencas

Milá Báro,

je super, jak jste to nakonec všechno zvládla. Už se taky těším, až mi to šestinedělí skončí. Hlavně psychicky je to pro mě někdy dost náročné. Takže tajně doufám, že se to s koncem šestinedělí nějak srovná. Jinak souhlasím s tím desaterem nezbytností. A zvláště ta poslední věc - nosítko - je fakt super přesně pro ty děti jako mám třeba já. Denní nespavec a ještě k tomu maminčin závisláček. :-)

Mějte se moc krásně a ať vám "pupík" pěkně roste a dělá ještě více radosti.

Denisa

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Ztracená...

MOMMA ZE ZEMĚ OZ Dlouhou dobu jsem nenapsala žádný článek a upřímně, ani se nedivím. Malému pupíkovi byly před pár dny čtyři měsíce a já mám čím dál častěji pocit, že jsem v tomhle novém životě totálně ztratila samu sebe. A s tím bohužel i náboj... Celý článek »

Tyhle nové generace

MOMMA ZE ZEMĚ OZ Už zase uplynula strašně dlouhá doba, kdy jsem se neutrhla na pár hodin, abych napsala článek. Někdy mě to opravdu štve, protože mám hlavu plnou nápadů o čem bych Vám chtěla napsat, ale můj šéf „pupík“ je poslední dobou hrozně... Celý článek »

Nahoru a dolů

WILD MAMA Porod za Vámi. Šestinedělí před Vámi. Jaká je nová role matky v mém podání a jak to celé zvládáme? Nahoru a dolů je možná vystihující popisek, za kterým se ale skrývá mnohem víc.  Celý článek »

Čáp přiletěl na tryskáči

WILD MAMA Odpočítávání posledních dní bylo přerušeno. Náš malý se rozhodl podívat na světlo tohoto světa dříve než jsme plánovali. O to větší to byl zážitek, o to větší to byla extáze. Jaké je to být maminkou? Teď už odpověď na tuhle otázku znám.  Celý článek »

Zpátky do minulosti

WILD MAMA Když se těhotenství blíží ke konci, není to jen fyzicky náročné. Psychika hraje obrovskou roli. Snažím se z toho získat maximum pro svůj velký životní krok. Vidět spojitosti, kde nejsou a poučit se z minulosti. Připravit se psychicky na... Celý článek »

Už tě vyhlížíme chlapečku náš

WILD MAMA Jak zvláštní je to pocit, když se Vám těch devět měsíců začne blížit ke konci a vy už vlastně nevíte dne ani hodiny, kdy se ohlásí to malé uvnitř, že je čas se podívat na svět. Chtěla byste relaxovat a nabírat síly na porod, ale v hlavě... Celý článek »

Mocná matka příroda

WILD MAMA Porod se blíží rychlostí rozjeté mašiny, den skáče za dnem, někdy už si ani nepamatuji v kolikátém jsem týdnu těhotenství, ale jedno vím jistě. A sice to, že mám před sebou v dohledné vzdálenosti cílovou pásku, ke které vzhledem k... Celý článek »

V zemi kde třešně nekvetou

WILD MAMA Takový krásný svátek jako je První máj se tady u nás v Austrálii bohužel neslaví. Tedy ne oficiálně. Každý si své svátky přizpůsobuje podle sebe a svých tradic. Já osobně mám První máj hrozně ráda, ale jak ho oslavit v zemi, kde na... Celý článek »

A je osprchováno

WILD MAMA Jedna z věcí, kterou zbožňuji na životě v cizí zemi je poznávání nových tradic, svátků a zvyků a pomalu je brát jako vlastní. Jednu z takových oslav jsem měla minulý týden a o co krásnější, že to byla oslava příchodu mého chlapečka.... Celý článek »

Jiný kraj... jiný mrav

WILD MAMA Myslela bych, že porod bude probíhat všude stejně. Jak ale pomalu zjišťuji, na druhé straně zeměkoule na to mají jiný názor. A tak jak moje těhotenství postupuje a já se dozvídám více informací o tom, co nás v následujících měsících čeká... Celý článek »

Očekávání vs. Realita

WILD MAMA Zřejmě tak jako každá žena, která prožívá své těhotenství poprvé v životě, jsem měla spousty očekávání a předsudků, jak to asi celé bude probíhat. Ještě mám nějaký ten měsíc před sebou, takže se spoustu věcí může změnit, ale už nyní můžu... Celý článek »

Půl cesty za námi

WILD MAMA Opravdu už mám za sebou dvaadvacet týdnů těhotenství? Teď už zbývá jen hádat kolik asi zbývá. Termín porodu se blíží neuvěřitelnou rychlostí a dny utíkají jako zběsilé. Jaké byly ty moje poslední? Milé i nemilé. Někdy to těhotenství až... Celý článek »

Uzavřete sázky... Je to kluk!

WILD MAMA Týden našeho ultrazvuku je tady. Nemohli jsme dospat. Konečně se dozvíme tu velkou pravdu. Holka nebo kluk? Růžová nebo modrá? Tanečnice nebo surfař? Ať už nám řeknou cokoliv, hlavně ať je miminko zdravé a má se čile k světu. A jak... Celý článek »

Protančené těhotenství

WILD MAMA Utíkají týdny vašeho těhotenství stejně tak rychle jako ty moje? A pokud jste si stejně tak jako já někdy představovala, jak si budete to svoje první těhotenství užívat plnými doušky, vypadá to opravdu tak? Užíváte si ho nebo ho jen... Celý článek »

Těhotná v cizím jazyce

WILD MAMA Možná, stejně jako já, žijete v cizí zemi, daleko od domova. Možná jste, stejně jako já, těhotná. A možná i stejně jako já občas panikaříte, jelikož vám právě došlo, že být těhotná v zemi, kde všichni mluví jiným jazykem a mají jinou... Celý článek »

Těhotenství vzhůru nohama

WILD MAMA Co je lepší? Trávit dovolenou s vašimi dvěma kamarádkami na ostrůvku v Indonésii, kde není nic jiného než bílý písek, palmy, průzračně modrý oceán, výborné jídlo a alkohol tam teče i z kohoutků a nebo konečně spatřit ty „dvě“ vymodlené... Celý článek »

Naposledy navštívené