Změna termínu porodu

KLUB TĚHULEK! IVČA Uplynulý týden byl opět vcelku nabitý. Navštívila jsem maminku a neteř, poprvé jsem byla na kontrole v porodnici a pokračujeme v přípravě všeho potřebného pro miminko. V sobotu jsme se také podívali za babičkami na Mělník. A stále jsme dva v jednom :-)

Na začátku týdne měl manžel třídenní školení v Praze, což pro mne znamenalo, že jsem měla k dispozici na tři dny auto. Jelikož normálně s ním každý den jezdí manžel do práce, která je kousek za Prahou. V úterý jsem tak mohla vyrazit autem za mojí maminkou na Jižní město. Ta mi udělala k obědu rizoto, pěkně jsme si popovídaly a také jsem musela otci přeparkovat jeho auto, kvůli čištění ulic.

Od mamky jsem vyrazila za neteří, která bydlí nedaleko, kousek za Prahou. Již nějakou dobu jsme se snažily sejít, ale nějak se nám to nevedlo, až nyní.  Byla jsem moc ráda, protože jsem ji chtěla ještě před porodem vidět. Neteř má ročního chlapečka, který byl ze začátku mé návštěvy trošku stydlivý, přeci jen jsme se dlouho neviděli.  Nejdříve se musel pořádně rozkoukat. :-) To mu ale netrvalo moc dlouho a za chvilku už mu koukali čertíci z očí. Co mne ovšem překvapilo, bylo to, že nejvíce si vyhraje s obyčejným koštětem. I když s hračkami samozřejmě také. No a pak s jejich pejskem, kterého mimo jiné i pěkně vykrmuje křupkami a vším co už nechce nebo mu upadne na zem. :-)  

Ve středu mi přišel emailem výsledek stěru na streptokoka, který byl naštěstí negativní. Výsledek mi manžel vytiskl, abych si jej mohla přidat do své těhotenské průkazky. Ve čtvrtek mne totiž čekala první kontrola v nemocnici Motol, kterou jsem si vybrala pro svůj porod.

Do nemocnice jsme dorazila s menším předstihem. V nemocnici se naštěstí již trosku vyznám, takže najít ten správný uzel a patro nebyl problém. Nejdřív jsem se musela nahlásit v kartotéce, aby o mne věděli. Sestřička mi zde vystavila kartu a dala nějaké formuláře, které jsem měla v čekárně vyplit. V čekárně mi vyrazilo dech, kolik těhulek tam čeká na kontrolu. Říkala jsem si, že to tedy bude opravdu na dlouho a obrnila se trpělivostí. Naštěstí jsem s něčím podobným počítala a vybavila se svačinou a pitím. Poprvé jsem na řadu přišla asi po hodině a půl, to si mne zavolaly sestřičky, aby udělaly obvyklé úkony a vysvětlily mi, jak to u nich chodí. Mimo jiné mne upozornily, že je dobré za otce u porodu zaplatit předem, protože nikdy nevíte, kdy to na vás přijde a pokud nebudu mít potvrzení o zaplacení, nedovolí manželovi, aby mne doprovázel. No, a pokud to náhodou nestihne být se mnou u porodu, tak nám pak penízky vrátí. :-)

Od sestřiček jsem se vrátila zpět do čekárny a čekala, co se bude dít dál. Za necelou hodinu jsem opět slyšela své jméno a tentokrát jsem šla již k lékařce do ordinace. Doktorka mne nejdříve vyzpovídala a vytiskla si mé zprávy z diabetologie, kam chodím. Poté mne začala vyšetřovat. Těšila jsme se, že opět uvidím našeho Tomáška, ale to se bohužel nestalo. Tentokrát mne jen prohlédla a poslechla si srdíčko miminka. Termín porodu mi posunula na 5.5. podle UTZ z prvního screeningu, zatímco má lékařka se držela termínu dle poslední menstruace (10.5.), vzhledem k tomu, že se s termínem z prvního screeningu nelišil víc než o týden. To pro mne bylo docela zajímavé, protože jsem si stále říkala, že máme dost času, ještě celý měsíc, ale najednou už to tak není. :-)

Doktorka jinak zkonstatovala, že je vše v pořádku a že na porod to zatím nevypadá. Příští kontrola za týden, na kardiotokograf také až příště a na UTZ jdu až za 14 dní. Na druhou stranu, díky tomu jsem již mohla odejít, zatímco jiné těhulky tam ještě čekaly. To mne tedy čeká asi až příště. V hale nemocnice jsem se stavila na oběd, který byl moc dobrý. Rovnou jsem to vzala i do pokladny zaplatit poplatek za otce u porodu, člověk nikdy neví. :-)

Díky tomu, že se nám termín porodu přiblížil, jsme se s manželem vybičovali a začali o to víc připravovat náš byt na příchod našeho Tomáška. Manžel uříznul noční stolky z naší staré postele a přidělal k mé straně postele postýlku. Rovnou ji z jedné strany podložil, protože na kurzu nám porodní asistentka řekla, že není nutné kupovat klín do postýlky, ale stačí postýlku na první týdny podložit.  Postýlka mi sice teď trošku překáží, ale to snad do porodu vydržím, a pak to zas bude lepší, když nebudu mít tak velký a těžký pupek jako teď, snad. :-) Ze sklepa jsme již vyndali veškeré věci pro miminko, vše jsme vyprali, manžel sestavil i kolébku a mne již čeká jen vše otřít a načančat. Také jsme vyprali spoustu darovaných plyšových hraček, myslím, že Tomášek snad ani nemá šanci si se vším vyhrát, kolik toho máme. :-)

V sobotu jsme byli za babičkami na Mělníku, odkud jsme si mimo jiné odvezly další tři krabice věcí pro Tomáška. Z oblečení už fakt nemusíme nic kupovat, minimálně do tří měsíců. Navíc jsme babičkám vzali ochutnat mazanec, který jsem v pátek dělala a který mi dal pěkně zabrat, protože jsem špatně pochopila začátek receptu a těsto mi nechtělo vykynout. Naštěstí se mi po poradě s mojí tchýní těsto nakonec povedlo zachránit a mazanec dopadl nad očekávání dobře, i babičkám moc chutnal.

V příštím týdnu mne čeká doladit postýlku a kolíbku pro Tomáška, vyprat ještě jednu pračku oblečků, snad již poslední, a už opravdu zabalit tu tašku do porodnice, protože času je už opravdu málo. :-) Také mne čeká kontrola na diabetologii a v porodnici.    

Mějte se krásně a loučím se s vámi
Ivča


Ivča právě prožívá 36. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem? 

18. 4. 2017IvčaM
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Už se nám to blíží

KLUB TĚHULEK! IVČA Velikonoce jsme letos opět prožili v poklidu, vzhledem k tomu, že manžel je nemá rád a tudíž je neslavíme. Navíc už nechceme nikam moc cestovat s blížícím se termínem porodu, což manželovi nahrává i v tom, že v Praze se celkově... Celý článek »

Stále se něco děje

KLUB TĚHULEK! IVČA V uplynulém týdnu jsem se začala poohlížet po úklidové firmě. No jistě, uznávám, že je to možná velký přepych, ale musím říci, že v poslední době mne úklid opravdu zmáhá. Celý článek »

Kouzelné jaro

KLUB TĚHULEK! IVČA Další týden je za námi, a tentokrát to byl opravdu báječný týden, vzhledem k tomu krásnému počasí za okny. Úplně jsem cítila, jak mne slunce nabíjí ještě více pozitivní energií. Několikrát jsem byla na procházce, slunila se na... Celý článek »

Předporodní kurz je za námi

KLUB TĚHULEK! IVČA V uplynulém týdnu jsem opět navštívila několik lékařů a v sobotu nás čekal celodenní předporodní kurz, na který jsem se velmi těšila. Jsem ráda, že jsme se na kurz přihlásili a absolvovali ho. Doufám, že si na něj u porodu... Celý článek »

Spokojená těhulka

KLUB TĚHULEK! IVČA V uplynulém týdnu jsem byla na kontrole na diabetologii. V práci jsem si zvládla zabalit věci, protože v příštím týdnu mne čeká nástup na mateřskou dovolenou. Vím, že se opakuji, ale je to vážně neuvěřitelné, v práci strávím už... Celý článek »

Další kolo příprav

KLUB TĚHULEK! IVČA A je to tady. Mé těhotenství se přehouplo do 30. týdne těhotenství. Je neskutečné, jak to letí. V práci mne čeká posledních 8 pracovních dní a pak už jen příprava na příchod našeho broučka. Celý článek »

Předporodní kurz a glukometr

KLUB TĚHULEK! IVČA 30. týden těhotenství se kvapem blíží, takže je potřeba vyřešit některé zásadní otázky. Předporodní kurz – ano, nebo ne, sehnat dětského lékaře pro našeho prcka, vybrat a objednat kočárek. Celý článek »

Test na cukrovku? V pohodě

KLUB TĚHULEK! IVČA Největší téma tohoto týdne je pro mne, tak obávaný, test na cukrovku, tedy oGTT. Už několik týdnů dopředu mne totiž mnohé ženy z mého okolí seznamovaly s naprosto otřesnými zážitky z tohoto testu. Celý článek »

Stále bez potíží, naštěstí

KLUB TĚHULEK! IVČA Jak manžel předvídal, na začátku mého psaní, tvůrčí krize dorazila. :-) Sedím tu a marně přemýšlím, jak začít, co vůbec psát, když se v minulém týdnu vlastně nestalo nic zvláštního. :-)  Celý článek »

Velký úklid

KLUB TĚHULEK! IVČA Přes Vánoce se nám díky spoustě dobrých duší nashromáždilo poměrně dost věcí na naše miminko. Musím říci, že toho bylo tolik, že jsme z bytu měli veliké skladiště, které bylo potřeba uklidit. Celý článek »

Vánoční jízda pokračuje

KLUB TĚHULEK! IVČA Myslela jsem si, že po našem adrenalinovém Štědrém dni bude zas vše v pohodě. Že Vánoce sice budou, jako každý rok, cestovní, ale už více méně v klidu. Tak tedy ne, nebylo to tak. Asi, abychom si ty poslední Vánoce bez našeho... Celý článek »

Štastné a veselé – asi jak u koho

KLUB TĚHULEK! IVČA Vím, že se budu opakovat, ale dnes to platí asi víc než kdy dřív. Uplynulý týden byl opravdu perný a upřímně, náročný. Nejdříve práce, dokoupení všech dárků, zabalení a přesun na Mělník k babičkám.  Celý článek »

Odhalené tajemství našeho prcka

KLUB TĚHULEK! IVČA Uplynulý týden byl opět maličko hektický. Jak jsem psala minule, trošku jsem lítala po doktorech, ale mělo to i svá pozitiva. A navíc ty blížící se Vánoce, to asi nemusím nikomu vysvětlovat, že? :-) Celý článek »

Vánoce se blíží

KLUB TĚHULEK! IVČA V rádiu nám s manželem právě připomněli, že se blíží Vánoce, už jen 13. dní. No, manželovi se to moc nelíbilo, protože Vánoce zas tak moc nemusí a kdyby bylo na něm, tak by vlastně asi všechny svátky v roce zrušil. :-) Už před... Celý článek »

Zlá, ošklivá rýmička

KLUB TĚHULEK! IVČA V minulém článku jsem psala, jak mne přepadlo nachlazení. Myslela jsem, že když je to vlastně jen rýma, tak že to víkend a jeden den dovolené spraví a v úterý už budu zas jako rybka. No to jsem se tedy spletla. :-) Celý článek »

Týden plný zážitků

KLUB TĚHULEK! IVČA Uplynulý týden byl vcelku bohatý na zážitky. Mám za sebou první focení ve fotoatelieru, navštívila jsem neteř a začínáme s tvořením návrhu naší nové ložnice, aby se tam našlo místečko i pro náš nový přírůstek. :-) Závěr týdne mi... Celý článek »

Klid a pohoda

KLUB TĚHULEK! IVČA Tak jak byl předminulý týden perný, byl ten minulý poklidný a musím říct, že jsem za to ráda. Na druhou stranu se zas hůře hledají témata k psaní. Takže tentokrát to vezmu asi trošku zkrátka. :-) Celý článek »

Perný týden

KLUB TĚHULEK! IVČA Minulý týden byl pro mne poměrně náročný. Dvě návštěvy lékařů, registrace do porodnice a sobotní oslava tátových narozenin.  Celý článek »

První screening za námi

KLUB TĚHULEK! IVČA Po necelém roce snažení se nyní i já mohu přidat do Klubu těhulek a moc se na to těším. :-) Právě jsem ve 13. týdnu naprosto bezproblémového těhotenství, za což jsem nesmírně vděčná. Takže žádné ranní nevolnosti a žádný žaludek... Celý článek »

Naposledy navštívené