A znova do školky...

BATOLE LIVE! MAX Už jsme konečně najeli na náš školkový /zářijový režim. Já jsem spokojená, Maxovi se v jesličkách líbí, jen Toby začíná každé ráno větou: „ Já nechci do školky!“

A já si ten Tobyho první den představovala tak růžově... Toby bude šťastný, že zase uvidí své kamarády, zapluje do třídy, po rodičích ani nevzdychne. Hmmm, tak tenhle scénář se nekonal.

Tobyho jsme šli vyprovodit jeho první den do školky všichni. Max se téměř ujal role v mém vysněném scénáři, zaplul do třídy, začal si hrát a na nás se ani nepodíval. Jenže Maxík nepatří do školky, ale do jesliček. Toby chtěl jít nejprve do jeho bývalé třídy, k učitelce Karen. To, že má třídu vedle a najednou tam není Karen ho zaskočilo. Naštěstí ale zjistil, že v jeho nové třídě je také spousta hraček a začal si hrát.

Po minutě za ním přiběhl Ilano, spolužák, a celý šťastný, že ho vidí se jal Tobyho obejmout. Tobymu se to nelíbilo. Chtěl si hrát. Byl čas se rozloučit a začalo to... „Ne, mami, musíš tu se mnou zůstat." „Já musím do práce, budeš si tu hrát a táta tě odpoledne vyzvedne." Toby se na mě zavěsil a nepustil. Max se rozkoukal, viděl, že na mě visí brečící Toby, tak se k bráchovi přidal.

Najednou jsem stála uprostřed třídy ve školce se dvěma plačícíma dětma. Vůbec celá třída byla plná plačících dětí, které se ve svém vzlykání podporovaly. Odejít ze třídy bylo i pro mě emotivní... Učitelka mi musela Tobyho doslova vyrvat z náručí. Ach jo, to opravdu nebyl scénář, který jsem si přehrávala v hlavě jako „první den ve školce".

Toby tedy nechodí do školky zrovna s nadšením, ale od učitelek vím, že jen co Michel odejde, Toby přestane plakat a zapojí se do her. Odpoledne, když ho vyzvedáváme, taky nevypadá, že by ve školce strádal. Stejně jako Max. První týden po velkých prázdninách do jesliček nechtěl a ráno co ráno vzlykal. A dnes... ani nečeká, až mu sundám bundu a utíká si hrát. Odpoledne mě vítá znova s úsměvem a já vím, že byl spokojený.

Zaráží mě, kolik toho náš rok a půl starý chlapeček umí. Nebo spíš, čemu všemu rozumí. Nějak se ještě nedal na mluvení, spíš klasické slabiky. Máma, mňam – mňam, haf-haf, není... Ale cokoliv mu řeknu, ihned udělá. Večer se jen zmíním, že jdeme do postýlky, už vyskakuje z gauče, dává mi ruku a táhne mě ke schodům. „Ještě pusu tátovi..." připomínám mu. Max se mě pouští a s úsměvem utíká k Michelovi, vrazit mu oslintanou pusu. Pak se otáčí k Tobymu, že mu také jednu pusu věnuje, ale Toby většinou nechce „Maxovo mokré pusy“, tudíž nastavuje ruku s tím, že si radši jen plácnout. High five! Max ho nadšeně plácá.

NAPIŠTE GÁBINĚ DO DISKUZE 

V postýlce dávám Maxovi do ruky láhev s večerním mlíčkem, Max mi ji po chvilce podává prázdnou a rukou mi ukazuje, že mu mám pustit „lálá“. Na chůvičce pouštím ukolébavku a zavírám dveře. Škvírkou mezi dveřmi vidím, jak si Max muchlá látkovou plenku pod sebe a spokojeně usíná. Kéž by bylo i Tobyho usínání takhle jednoduché...

Začalo září a k nám do města se začínají sjíždět studenti. Na chvíli se mi také zastesklo po školních lavicích a začala jsem na místní univerzitě hledat kurzy vlámštiny pro cizince. Protože už jsem nějaké kurzy absolvovala, mohla bych prostě jen pokračovat na další úrovni. Všechno by bylo super...kdyby měl den alespoň o pár hodin víc. S mojí pracovní dobou a dvěma dětma je to pro mě ale neproveditelné. Měli by existovat i kurzy pro rodiče s malýma dětma.:-) Kurz by začal, až děti usnou a trval by do té doby, než usnou rodiče :-)

Stejně jako dneska, máme sraz s holkama, náš český babinec v Belgii... Sejdeme se postupně, podle toho, jak uložíme děti. Pokecáme v češtině a rozejdeme se zase postupně podle toho, jak hodně jsme toho předchozí noc naspaly.

Mějte se krásně a příště zase na napsanou.

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Tříměsíční belgická mateřská

GÁBINA ZDRAVÍ Z BELGIE Jelikož docela často dostávám dotazy typu: „Ty ještě nejsi na mateřské?“ dovoluji si napsat krátký článek, kde se vám budu snažit tu belgickou mateřskou trochu přiblížit. Celý článek »

2016

GÁBINA ZDRAVÍ Z BELGIE Ještě se vrátím o pár týdnů zpět. Po nějakém čase jsem se rozhodla, že se s vámi podělím o novinku – čekáme třetí mimčo. Tedy – zase až taková novinka to není, jsem téměř ve třicátém týdnu těhotenství. Hned se mi dostalo... Celý článek »

Co se může stát za jeden měsíc?

GÁBINA ZDRAVÍ Z BELGIE Máme dva kluky... dva zdravé, šťastné, občas zlobivé kluky. Tobymu bude v březnu pět let, Maxovi tři. Žijeme v Belgii. Ok, žádný další sourozenec nebude. Rozhodnuto. Začínám rozprodávat dětské zboží. Oblečení po dětech... Celý článek »

La la la

BATOLE LIVE! MAX Před více než čtyřmi lety jsem brouzdala po internetu. Byla jsem čerstvě těhotná. Prvních pár týdnů. To tajemství nebylo s kým sdílet. Tisíc kilometrů od domova, od rodiny a kamarádek.  Celý článek »

Obnažování v restauraci

BATOLE LIVE! MAX “Ty vaše české vosy jsou letos nějaké agresivní,”stěžoval si mi Michel. Seděli jsme u našich na zahradě a každého z nás už vosa obdarovala alespoň jedním píchnutím. Včetně dětí. “Ale prosím tě,” oponovala jsem: “jsou to jenom... Celý článek »

Unavená dovolená

BATOLE LIVE! MAX Po týdenním pobytu v Čechách jsme se autem přesunuli zpět do Belgie. Po několika dnech jsem byla opravdu ráda, že spím zase ve své posteli. Chci, aby toho děti zažily co nejvíce, tak plánuju výlety a různé pobyty.  Celý článek »

Sobotní křtiny

BATOLE LIVE! MAX Podle předpovědi počasí mělo být třetí červencovou neděli chladno a sem tam přeháňky. Místo toho bylo krásných 25 stupňů a celý den svítilo sluníčko. Ideální počasí na křtiny a následnou zahradní party. Celý článek »

Vedro, komáři, vyrážka

BATOLE LIVE! MAX Tak nějak by se daly shrnout naše poslední dva týdny. Tropické teploty se postaraly o noční nálet komárů do naší ložnice. Po jedné noci byl Maxík neuvěřitelně poštípaný. Druhý den jsem objednala síťku na postýlku, lampu na... Celý článek »

Turecko s klukama

BATOLE LIVE! MAX Máme po dovolené! Týden v Turecku utekl jako voda a já se musím pořád ještě usmívat při vzpomínce na naší první dovolenou ve čtyřech.  Celý článek »

3 narození

BATOLE LIVE! MAX Někde jsem četla, že když se narodí první dítě, narodí se najednou tři lidi: miminko, maminka a tatínek. Ta myšlenka se mi líbí a myslím,že má něco do sebe. Společně s Tobym jsme zažívali a zažíváme všechna poprvé. Když se ocitnu... Celý článek »

Jen si tak trošku vyběhnout

MIMI LIVE! MAX Jednoho dne minulý týden jsem večer uspala Maxe. Bylo něco po osmé hodině. Maxík spokojeně oddychoval v postýlce a já slyšela z vedlejšího pokoje, že Michel ještě stále předčítá Tobymu pohádku na dobrou noc. Celý článek »

Nepříjemná doktorka

MIMI LIVE! MAX Max měl od malička problémy s ušima. Neustálé záněty a i teď, kdykoliv nastydne, začíná si okamžitě mnout uši. A tak chodíme docela časo na kontroly, obvykle k pediatričce, ale pokud už ani ta neví co s tím, vyrážíme na ušní. Stejně... Celý článek »

Já nechcu

MIMI LIVE! MAX „Ne, mami, já nechcu!“ Tak tahle odpověď je teď na našem denním pořádku. Samozřejmě z úst Tobyho. Max naštěstí ještě neodmlouvá. I když už taky vehementně kroutí hlavičkou, když se mu něco nelíbí.  Celý článek »

Hnědá jako...

MIMI LIVE! MAX Hurááá, je tu jaro! Sice jsem tedy ráno ještě musela škrábat námrazu na autě, ale už mi k tomu svítilo sluníčko a vypadá to, že odpoledne bude parádně. Já jsem sice v práci, ale děti mají prázdniny, tak si to hezké počasí užijí. Celý článek »

Jsme pozadu?

MIMI LIVE! MAX Jednu březnovou neděli jsme jeli navštívit kolegu a jeho rodinu, protože se mu před nedávnem narodil syn. Celý článek »

Březen plný oslav

MIMI LIVE! MAX Začal březen a s ním i plno oslav, vzhledem k tomu, že se obě mé děti právě v březnu narodily. A jestli jsem se na něco těšila, tak právě na to, až jednou budu pořádat oslavy. To nemyslím ironicky, vážně mě to baví. Takže jdeme na to! Celý článek »

Kouřové stíny

MIMI LIVE! MAX O make-up na tento týden se nemusím starat, postaral se Toby. V zápalu hry jsem od něj v pátek dostala „hlavičku“. Tobyho to ani nezabolelo, i já bych to přešla, kdyby mi najednou nezačalo „padat“ víčko. Po chvíli mi došlo, že mám... Celý článek »

Jedno téma za druhým

MIMI LIVE! MAX Před pár dny jsem byla s Maxem na desetiměsíční prohlídce. V čekárně jsem najednou zaslechla češtinu. Jedna maminka mluvila na svého syna česky. V Belgii slyším češtinu zřídka. Proto jsme se hned daly do řeči. Celý článek »

Povolání: matka?

MIMI LIVE! MAX Jsem máma dvou malých kluků. Ale jsem také partnerka. Jsem dcera mých rodičů, jsem sestra, vnučka, sestřenice, teta. Jsem kamarádka, jsem kolegyně. Jsem toho hodně. I když někdy mám pocit, že jsem „jen" rodič. Že neustále vychovávám... Celý článek »

To to sviští

MIMI LIVE! MAX Po vánocích se hlásím zpět s naší rodinkou. Maxovi je něco málo přes devět měsíců, Tobyho věk se blíží třem rokům. Letí to. Přímo to sviští. Nedávno jsme si z porodnice přinesla malinké miminko a teď mám doma batole, které všude... Celý článek »

4 roky a 2 děti

MIMI LIVE! MAX O víkendu jsme si jeden večer s Michelem vyrazili na večeři. Byl to můj dárek k narozeninám, které mám týden před Vánoci. No, není to zrovna nejšťastnější datum, kdy se narodit.  Celý článek »

Poslední cesta

MIMI LIVE! MAX Je 5:47 ráno a já si vzala laptop do postele a snažím se dát dohromady, co se událo za posledních pár hodin. Kdybych byla doma s klukama, neseděla bych teď v posteli s počítačem. Pravděpodobně bych tedy byla také vzhůru díky... Celý článek »

Otesánek, který nejí

MIMI LIVE! MAX Ach jo... nechce jíst. Tedy – nechce jíst zeleninu. Ostatní jídlo není problém. Samozřejmě je řeč o Maxovi. A já nevím, co s tím... Celý článek »

Školce zdar

MIMI LIVE! MAX Kolegové, kteří už mají děti ve školce, mě upozorňovali, že naše dítě bude po návratu ze školky po dobu prvních týdnů hodně unavené. Přeci jen, jiný režim, bez poledního spánku, plno aktivit... Po prvním dni ve školce můžu prohlásit... Celý článek »

Košík v pohybu

MIMI LIVE! MAX Začínám pochybovat, jestli jsem úplně v pořádku. Začalo to narozením dětí. I když – možná v tom nejsem sama... Upozornila mě na to slečna fotografka, když jsme se byli v květnu fotit. Kdykoliv jsem měla v náručí Maxíka, začala jsem... Celý článek »

Ženská versus chlap

MIMI LIVE! MAX Snažíte se v kuchyni ještě rychle něco udělat než pípne mikrovlnka? Tak pak jste ženská. Stejně jako já... Ohřátí mlíčka pro Maxe trvá 25 vteřin. 25 vteřin znamená vyndat pár umytých talířů z myčky na nádobí nebo oloupat dvě, tři... Celý článek »

Mini dovolená

MIMI LIVE! MAX O víkendu jsme absolvovali naší první krátkou dovolenou s klukama. S Maxíkem jsme již cestovali dříve, ale jen do Čech a to nenazývám dovolenou. Vlastně říkám, že jedeme domů... a pak, když jsme v Čechách, říkám, že za týden jedeme... Celý článek »

Kámoši jak hrom

MIMI LIVE! MAX Hrozně rychle se dojmu. Nad čímkoliv. Ať to jsou zvířata, nemocní lidé, svatby, nebo děti. Především moje děti. Ani nevím, kdy to začalo. Nejspíš během prvního těhotenství. Ty hormony! Ale ono to pokračuje... těhotná už dávno... Celý článek »

Dva zuby a scéna

MIMI LIVE! MAX Zdravím všechny po dalších dvou týdnech. Vrátili jsme se z Čech a následující víkend jsme uvítali návštěvu z Anglie, které jsme samozřejmě museli ukázat krásy Belgie. A Toby se jim předvedl v celé své kráse. Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené