Zpátky do minulosti

WILD MAMA Když se těhotenství blíží ke konci, není to jen fyzicky náročné. Psychika hraje obrovskou roli. Snažím se z toho získat maximum pro svůj velký životní krok. Vidět spojitosti, kde nejsou a poučit se z minulosti. Připravit se psychicky na to být „mámou“ se nedá. Ale dá se využít čas k urovnání sama sebe s minulostí. Takzvaně si zamést před vlastním prahem.

Ruku na srdce, ale tahle celá záležitost s těhotenstvím začíná být náročnější a náročnější. Ze čtyřiadvaceti hodinového dne přibližně 4 hodiny spím a zbylých 20 vymýšlím, jak si sednout, lehnout, stát nebo do jaké polohy se naštelovat, abych měla alespoň na chvíli klid a pohodlí. Mám pocit, že se malý snad občas snaží vylézt ven i krkem. Je to neuvěřitelně aktivní miminko. Hýbe se opravdu neustále. A když říkám neustále, tak to tak opravdu myslím. Celé dny, celé noci.

Žebra jsem přestala považovat za součást svého těla, protože tolik ran a kopanců, co jsem do nich už schytala se nedá vyčíslit. No vážně je to velká legrace. A aby toho nebylo málo, tak rýmy jsem se přád ještě nezbavila. Jeden den lepší a pak se mi zase vrátí. Je evidentní, že veškerá energie mého těla je teď už soustředěna jen na něj a nezbývá tedy dostatek k tomu, aby mi pomohl vyléčit otravnou rýmu. Takže to vypadá, že moje dokonale nacvičená technika dýchání nosem u porodu, bude muset být nahrazena hlasitým chroptěním a pokušením se o neudušení. No ještě mám snad pár týdnů... kdo ví... a budu věřit, že se nade mnou matka příroda smiluje a trochu mi s tím pomůže.

A i když si už převážnou většinu času stěžuju, když se mě někdo zeptá, jak se cítím, snažím se v tom pořád hledat to pozitivní. Ale zdá se to být čím dál těžší. Cítím, jak už je celé tělo unavené a bolavé a upřímně se už malinko začínám modlit, aby se malý narodil a místo uvnitř mi ležel na břiše. Do toho se mnou cloumají hormony, mám pořád na krajíčku, hlavou se mi honí miliony myšlenek, jestli budu dobrá máma, jestli bude malinký zdravé a štastné miminko, a tohleto a támhleto. Kdo nezažil, nepochopí.

Těhotenství je opravdu silná dávka všelijakých pocitů a emocí, které mi dodnes byly neznámé. Ale vím, že je to všechno příprava na velkou životní změnu. Která už je tak blizoučko, že tomu nemůžu uvěřit.

I když by se to nemělo dělat, dost často se obracím do minulosti. Snažím se podívat zpátky za mě, na těch skoro třicet let cesty mým životem. Snažím se vidět a najít různé odpovědi a silné podpůrné body. Co jsem dokázala, co jsem zažila a jaký byl můj život do tohoto okamžiku. A upřímně mě to strašně uklidňuje. Proto to dělám vždy, když cítím přicházející paniku z nové kapitoly mého života. Sednu si, zavřu oči a vidím tolik věcí. Tolik míst, na která jsem se podívala, tolik okamžiků, kdy jsem byla nad hvězdy šťastná a volná jako pták a dalších milion okamžiků, kdy jsem byla naopak zlomená na dno a musela jsem se sama jen pomocí své vůle a síly zase postavit na nohy a být silnější a chytřejší.

Bylo toho tolik, co jsem měla možnost zažít sama a proto vím, že jsem PŘIPRAVENÁ. Připravená být mu skvělou mámou, která mu nikdy nebude mít za zlé, že na něco nemá čas nebo že si něco nemůžu užít tak, jako kdyby tam nebyl. Naopak jsem šťastná, že se mi do života rodí můj nový parťák, se kterým budeme dělat nové věci a užívat si jiné momenty. Načasování nemohlo být lepší. Je čas se posunout dál, předat zkušenosti a získávat nové. Jsem tím nadšená.

Život je zázrak, a jelikož jsem člověk, který miluje veškeré hlubokomyslné teorie a opravdu se snažím o životě přemýšlet a nebýt povrchní, vidět spojitosti, kde nejsou a radovat se z maličkostí, tahle etapa je pro mě o to víc vzrušující. A jsem opravdu nekonečně vděčná, že jsem dostala příležitost si jí projít. A až budu letost sfoukávat těch třicet svíček na svém narozeninovém dortu, moje přání bude pro všechny ty, kteří po téhle životní příležitosti také touží, jen je k nim matka příroda bohužel trochu víc nefér než k ostatním. Tohle přání bude patřit Vám. Věřte a vždycky se najde cesta.

Krásný den

S láskou Bára


Barbora je ve 37. týdnu těhotenství. Chcete vědět, co se děje s jejím tělem?

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Ztracená...

MOMMA ZE ZEMĚ OZ Dlouhou dobu jsem nenapsala žádný článek a upřímně, ani se nedivím. Malému pupíkovi byly před pár dny čtyři měsíce a já mám čím dál častěji pocit, že jsem v tomhle novém životě totálně ztratila samu sebe. A s tím bohužel i náboj... Celý článek »

Tyhle nové generace

MOMMA ZE ZEMĚ OZ Už zase uplynula strašně dlouhá doba, kdy jsem se neutrhla na pár hodin, abych napsala článek. Někdy mě to opravdu štve, protože mám hlavu plnou nápadů o čem bych Vám chtěla napsat, ale můj šéf „pupík“ je poslední dobou hrozně... Celý článek »

Zkušebka úspěšně za námi

WILD MAMA Hurá. Máme za sebou šestinedělí. Já neskončila na psychiatrii, pupíka nám nesebrala sociálka a tatínek neskočil na surf a neodjel na první vlně do Indonésie. To se dá považovat za úspěch. Jaký to pro nás bylo a nějaké tipy pro ty, co... Celý článek »

Nahoru a dolů

WILD MAMA Porod za Vámi. Šestinedělí před Vámi. Jaká je nová role matky v mém podání a jak to celé zvládáme? Nahoru a dolů je možná vystihující popisek, za kterým se ale skrývá mnohem víc.  Celý článek »

Čáp přiletěl na tryskáči

WILD MAMA Odpočítávání posledních dní bylo přerušeno. Náš malý se rozhodl podívat na světlo tohoto světa dříve než jsme plánovali. O to větší to byl zážitek, o to větší to byla extáze. Jaké je to být maminkou? Teď už odpověď na tuhle otázku znám.  Celý článek »

Už tě vyhlížíme chlapečku náš

WILD MAMA Jak zvláštní je to pocit, když se Vám těch devět měsíců začne blížit ke konci a vy už vlastně nevíte dne ani hodiny, kdy se ohlásí to malé uvnitř, že je čas se podívat na svět. Chtěla byste relaxovat a nabírat síly na porod, ale v hlavě... Celý článek »

Mocná matka příroda

WILD MAMA Porod se blíží rychlostí rozjeté mašiny, den skáče za dnem, někdy už si ani nepamatuji v kolikátém jsem týdnu těhotenství, ale jedno vím jistě. A sice to, že mám před sebou v dohledné vzdálenosti cílovou pásku, ke které vzhledem k... Celý článek »

V zemi kde třešně nekvetou

WILD MAMA Takový krásný svátek jako je První máj se tady u nás v Austrálii bohužel neslaví. Tedy ne oficiálně. Každý si své svátky přizpůsobuje podle sebe a svých tradic. Já osobně mám První máj hrozně ráda, ale jak ho oslavit v zemi, kde na... Celý článek »

A je osprchováno

WILD MAMA Jedna z věcí, kterou zbožňuji na životě v cizí zemi je poznávání nových tradic, svátků a zvyků a pomalu je brát jako vlastní. Jednu z takových oslav jsem měla minulý týden a o co krásnější, že to byla oslava příchodu mého chlapečka.... Celý článek »

Jiný kraj... jiný mrav

WILD MAMA Myslela bych, že porod bude probíhat všude stejně. Jak ale pomalu zjišťuji, na druhé straně zeměkoule na to mají jiný názor. A tak jak moje těhotenství postupuje a já se dozvídám více informací o tom, co nás v následujících měsících čeká... Celý článek »

Očekávání vs. Realita

WILD MAMA Zřejmě tak jako každá žena, která prožívá své těhotenství poprvé v životě, jsem měla spousty očekávání a předsudků, jak to asi celé bude probíhat. Ještě mám nějaký ten měsíc před sebou, takže se spoustu věcí může změnit, ale už nyní můžu... Celý článek »

Půl cesty za námi

WILD MAMA Opravdu už mám za sebou dvaadvacet týdnů těhotenství? Teď už zbývá jen hádat kolik asi zbývá. Termín porodu se blíží neuvěřitelnou rychlostí a dny utíkají jako zběsilé. Jaké byly ty moje poslední? Milé i nemilé. Někdy to těhotenství až... Celý článek »

Uzavřete sázky... Je to kluk!

WILD MAMA Týden našeho ultrazvuku je tady. Nemohli jsme dospat. Konečně se dozvíme tu velkou pravdu. Holka nebo kluk? Růžová nebo modrá? Tanečnice nebo surfař? Ať už nám řeknou cokoliv, hlavně ať je miminko zdravé a má se čile k světu. A jak... Celý článek »

Protančené těhotenství

WILD MAMA Utíkají týdny vašeho těhotenství stejně tak rychle jako ty moje? A pokud jste si stejně tak jako já někdy představovala, jak si budete to svoje první těhotenství užívat plnými doušky, vypadá to opravdu tak? Užíváte si ho nebo ho jen... Celý článek »

Těhotná v cizím jazyce

WILD MAMA Možná, stejně jako já, žijete v cizí zemi, daleko od domova. Možná jste, stejně jako já, těhotná. A možná i stejně jako já občas panikaříte, jelikož vám právě došlo, že být těhotná v zemi, kde všichni mluví jiným jazykem a mají jinou... Celý článek »

Těhotenství vzhůru nohama

WILD MAMA Co je lepší? Trávit dovolenou s vašimi dvěma kamarádkami na ostrůvku v Indonésii, kde není nic jiného než bílý písek, palmy, průzračně modrý oceán, výborné jídlo a alkohol tam teče i z kohoutků a nebo konečně spatřit ty „dvě“ vymodlené... Celý článek »

Naposledy navštívené