Zpátky na začátek...

PAVLÍNY DENÍČEK V lednu 2009 jsem byla studentkou psychologie na filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. V té době by mě ani náhodou nenapadlo, že za necelých pět let budu mít svou vlastní rodinu. Byla jsem ve vztahu, který neměl absolutně žádnou budoucnost a ohledně dětí jsem díky mému malému bráškovi měla jasnou představu. Ne dřív, než tak za deset let. A vdávat se nebudu nikdy, říkala jsem. To jsem však ještě netušila, že jen o pár dní později potkám otce svých dětí a mého životního partnera. Kde se vzal, tu se vzal a přistěhoval se nám nový soused. A tak to vlastně všechno začalo.

Bylo nám spolu dobře. A když v lednu 2010 přišlo zjištění, že jsme v tom, uvědomila jsem si, že nemám jediný argument proti. Ba naopak. Došlo mi, že mám vedle sebe někoho, s kým si dokáži představit rodinný život. A poprvé jsem v sobě našla pocit, že to mimi chci. A tak se nám narodil Alexek. O něco dříve narozený 2,86 kg važící a 49 cm měřící mimiňák, který nám převrátil život vzhůru nohama. Jak rostl, uvědomili jsme si i my, že jsme tak nějak zestárli. Nikdo z našich kamarádů dítě neměl. Byli bezstarostní, chodili pařit a nám to najednou přišlo tak strašně dávno, co jsme k nim patřili. Ale nevadilo nám to. Spíš jsme si říkali, co jsme dělali předtím? Oproti tomu co bylo teď byl náš život pohledem do minulosti tak prázdný.

Alexek rostl jako z vody. Oslavil své první narozeniny a nám to přišlo jako včera, co se nám na porodním pokoji v Podolí narodilo mrňavoučké miminko. Až s dětmi člověk vidí, jak čas rychle ubíhá. A tak čas plynul až jsem v březnu 2012 zjistila, že čekáme Maxíka. Proběhla debata. Druhé dítě po dvou letech. Pro a proti? Výsledek je, že naše druhé zlato teď hajá ve své postýlce s nebesy a chrupe. A už dávno to není uzlíček který važil 3,33 kg a měřil 51 cm. Ne ne, teď už tu přes den hravě stíhá bráchu v chodítku. (Právě mě většina matek za používání chodítka odsoudila.)

Ale dost té nostalgie. Já prostě tak trochu pořád nemohu uvěřit tomu, že už doma nemám ani jedno čerstvé a po miminku voňavé stvořeníčko. Osud tomu ale chtěl tak, že se opět dočkám. Tentokrát tedy naposledy. Do třetice všeho dobrého.

Třetí dítě jsme sice plánovali, ale až v době kdy kluci budou opravdu velcí, abychom se necítili brzo staří až dospějou a aby potom nebyl náš život najednou bez dětí prázdný. Tak teď je jasné že všechno bude jinak a odbudeme si to, jak se říká, jedním vrzem.

Možná to překvapí, ale i přesto, že tu vesele píši článek, tak většina našeho okolí ještě vůbec nemá tušení jak se věci mají! Někteří se to třeba dozví odsud. Faktem ale zůstává, že jsem to řekla pouze své kamarádce Báře, která k nám jak sama říká ,,chodí slintat na děti" a naši kluci ji mají moc rádi. A jen tak mezi řecí o tom minulý týden přítel informoval mou "skoro tchýni". Ono to snad ani není tak, že bychom to tajili. Nějaký čas nám samotným trvalo, než jsme se s tou novinou popasovali. Přece jen je to brzo. A taky bychom to rádi světu oznamovali už s tím, že víme, co to bude. (Plosím, plosím tentokrát bez ocásku.)

Ovšem oznámení dalšího mimi mojí mámě si zaslouží celý nový odstavec. Tedy, aby bylo jasno, tak má drahá máti o tom ještě také nemá ani ponětí. A pokud se ptáte proč, tak odpověď je snadná. Předešlá dvě zjištění, že bude babičkou, nedopadly úplně tak jak by člověk chtěl. Nebo alespoň já, když oznámím, že budeme mít přírůstek, nejsem zvědavá na poznámky typu: "Proč tak brzy?!" nebo "To bude ale Alexek chudák." apod. Cítím v kostech, že oznámení, které nás už tak nechutně brzo čeká, nedopadne dobře. Mám totiž obavu, že tentokrát se dočkám i poněkud silnějších slov z máminy strany. Docela by mě zajímalo, jestli má i někdo jiný podobné zkušenosti?

A kdyby mi náhodou tato starost, která zaměstnává moji hlavinku kdykoli je volná chvíle nestačila, tak Alex má zase vzteklou. Teď snad potěším i ostatní maminky, že nejem ony mají doma občas vřískající nestvůry, které jen vzdáleně připomínají to roztomilé a sladce spící dítě v noci.

On to asi pusinka myslí dobře a snaží se maminku přivést na jiné myšlenky. Výsledek to má ale pouze ten, že každý večer už mám pocit jaký musí mít vyždímaná houba. Už asi po čtvrté se mu vrátilo vzteklé a vzdorovací období. Tentokrát opět v trochu jiné podobě. Když nemá miláček zrovna náladu, tak jakýkoli požadavek na jeho osobu od nazutí botiček po žádost ať se jde napapat končí zaječením, kterým by mohl konkurovat paviánovi. Na to se sebere a běží do svého pokoje, kde skokem zahučí do dětského stanu a tam sebou jestě chvilku vztekle škube. Pak občas, podle denní intenzity vzteku, se stane, že na mé následující první slovo zareaguje vyběhnutím ze stanu mezi dveře kde si vztekle dupne s umem, který by mu mohl závidět ne jeden herec a následně zahučí trucovat zpět do stanu. Jindy zase říká ne snad za každou mojí větou a to třeba i přesto, že onu požadovanou činnost jde udělat. A když už náhodou doopravdy není proč se vztekat, postačí i fakt, že mu zrovna do sebe nejdou zapojit mašinky.To se potom z pokojíčku ozývá takové ječení, že osoba, která by vůbec nevěděla o co jde, by si myslela, že se mu něco děje. A tak čekám kdy nás sousedi nahlásí na sociálku.

Alespoň už nenásleduje scéna pokaždé, když je u babičky, a ona ho večer vrací domů. To se donedávna při jejím odchodu rozbrečel nebo spíš rozeřval, jako kdyby se mu doma něco dělo. Chvíli trvalo, než jsem ho prokoukla a pochopila, že tu scénu nedělá mě, ale babičce za to, že odchází. On totiž moc dobře ví, že si na babi vykňučí a vyřve první poslední. Jenže to v jednu chvíli vypadalo spíš na to, že nás na tu sociálku nahlásí právě babi. Vyslechli jsme si totiž několik verzí, proč to Alexek dělá. Že si ho doma kvůli Maxovi nevšímáme, že je určitě celý dny zavřený doma a nechodíme ven a vůbec. Což se mě docela dotklo. Poněvadž dokud Maxík jedl ještě v noci, bylo normální, že jsem ve dvě ráno sbírala suché prádlo, vytírala apod. A to všechno proto, abych se přes den, když Max spí, mohla věnovat Alexovi. Ale to je marné. Znáte taky ten pocit, že mluvíte ale druhá osoba zřejmě slyší něco uplně jiného, než říkáte?

A ano, jelikož jedna hodná paní, i když netuším z jakého důvodu, naší babi důležitě navykládala, že s dětmi vůbec nechodíme ven, tak je to pravda pravdoucí. Přála bych někomu Alexka, když by ho chtěl nechat sedět celý den doma bez procházky. Garantuji Vám, že ven by jste šli dobrovolně...

A aby toho na uplynulý týden nebylo málo. Maxík, to jindy věčně rozesmáté a ukecané mimi (že nevíte po kom) se projevilo v nestvůrku č. 2. Vztekáme se u usínání a to jak doma tak v kočáře, u jídla, nebo jen tak. A až před několika hodinami jsem zjistila, že tentokrát to mohu svést na první zoubky. Že na sebe ale daly čekat...

Tak zase příště.

Vaše dnes extrémně upovídaná Pavlína

11. 7. 2013Paulínka
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Návrat z(a)tracené rodinky

PAVLÍNY DENÍČEK Život opět nabral nečekaných obrátek a zvratů a tak jsem se po devíti měsících rozhodla zase začít psát. Tentokrát však o trochu jiné rodince a z druhého konce světa... Celý článek »

Pohodový týden

PAVLÍNY DENÍČEK Neuvěřitelné se stalo realitou! Tentokrát se ozývám v rekordním čase. Musím se pochválit. Přináším další článek o naší bláznice skoro-rodince... Celý článek »

Jsem z5!

PAVLÍNY DENÍČEK Pokud Vás někoho zajímalo, zda ještě stále kráčím po povrchu zemském, pak mám pro Vás dobrou zprávu. Ve svěrací kazajce jsem neskončila - tedy zatím! Celý článek »

Jsem z5!

Pokud Vás někoho zajímalo, zda ještě stále kráčím po povrchu zemském, pak mám pro Vás dobrou zprávu. Ve svěrací kazajce jsem neskončila - tedy zatím! Celý článek »

č.1, č.2 a č.3

PAVLÍNY DENÍČEK Minule jsem Vám slíbila, že tentokrát se zvládnu ozvat po týdnu, tak jsem tady poreferovat o tom, co se naší vyvedené rodince událo.  Celý článek »

Bylo nebylo

Ano, nebojte. Ještě pořád jsem naživu :-) Opět jsem se Vám minule nezvládla ohlásit. Tak se Vám to dnes budu snažit vynahradit Celý článek »

Máma - práce všeho druhu!

Kolotoč od rána do večera. Dětičky, uklízení, vaření, procházky, pochůzky, přebalování, chování, hraní si, telefonování, psaní, zkrátka pořád je co dělat. Celý článek »

Čas, nepřítel č.1

PAVLÍNY DENÍČEK Děti jsou pro nás vším. Jsou nám radostí i starostmi, jsou tou nejúčinější motivací na světě, naší pohonnou hmotou. Dokáží nás rozezlit i rozesmát během třiceti sekund. Potřebují obrovský kopec lásky a stejnou měrou ji umí i... Celý článek »

Šestinedělí pod psa

PAVLÍNY DENÍČEK Jedna situace. Jeden mžik. Setina sekundy. Jedno špatné rozhodnutí. A nic už nejde vzít zpátky. Klid v šestinedělí v tahu. Život pokračuje v troskách. Že si to neumíte představit? Buďte rádi, protože to je teď má realita... Celý článek »

Máme mimi!!!

PAVLÍNY DENÍČEK Vítám Vás všechny čtenáře do Nového roku tou nejlepší zprávou ze všech. Po předlouhém očekávání, které jste se mnou sdíleli, jsem se konečně dočkala. Podle naplánování se nám 20. prosince v 10:26 narodil kluk jak buk Dexter. Vážil... Celý článek »

No comment...

PAVLÍNY DENÍČEK Pro všechny případy začínám tyto řádky opět psát s předstihem. Je teprve středa. Nebo je to možná proto, že ať dělám co dělám, musím myslet stále na to samé. "TAK UŽ VYLEZ, CHLAPE!!!" Celý článek »

Už tak asi zůstanu...

PAVLÍNY DENÍČEK Zdravím. Pokud jste již pro tentokrát očekávali radostnou zprávu o narození našeho broučka a všechny peprné podrobnosti, tak vás bohužel musím zklamat. Dexter nás napíná do poslední chvíle. Celý článek »

Dark Passenger

PAVLÍNY DENÍČEK Někteří z Vás se nad dnešním nápisem pozastaví a nebudou ho chápat. Jiní, pravidelní čtenáři, kteří znají námi zvolené jméno pro nastávajícího potomka a stejnojmenný americký seriál, se ušklíbnou. Ale ono to tak v podstatě je.... Celý článek »

Už jen funím...

PAVLÍNY DENÍČEK Je další nedělní večer. Po úspěšném uspání ratolestí zbývá nadatlovat článek pro Babyweb. Úspěšně jsme se přehoupli do posledního měsíce našeho požehnaného stavu. I když popravdě, požehnaně se tedy doopravdy necítím.  Celý článek »

Projekt "kulový blesk"

PAVLÍNY DENÍČEK Další týden plný nabitý událostmi je za námi. Bohužel to nebyly jen samé pozitivní události jak jsme očekávali, nakonec ale sečteno a podtrženo to byl týden dobrý. Celý článek »

Stále samý humbuk

PAVLÍNY DENÍČEK Po týdnu je naše povedená rodinka zpět. Sice snad nastávají ty lepší zítřky, co jsme si slibovali, ale rozhodně zatím nejsou o nic méně hektické. To bychom totiž nebyli my, aby se něco nedělo. Celý článek »

Co tě nezabije, to tě posílí!

PAVLÍNY DENÍČEK Po několikatýdenní odmlce se Vám čtenáři znovu hlásím v plné polní. A jaký že byl náš třicátý čtvrtý týden a několik dalších týdnů před ním? Jednoduše hektické. Posuďte sami. Celý článek »

Živi a zdrávi

PAVLÍNY DENÍČEK Zdravím všechny čtenáře u rekapitulace našeho třicátého prvního týdne těhu. Tentokrát začneme pozitivněji. Už nesmrkáme a neprskáme. Zkrátka jsme všichni zdraví. Třikrát huráááá! Celý článek »

Jako slepý k houslím

PAVLÍNY DENÍČEK Třicátý týden těhu nepřinesl oproti tomu předchozímu nijak velké změny co se zdravotního stavu naší rodinky týče. Není ovšem úplně jisté, zda v budoucnu nepřinese nepříjemné následky po stránce osobní. Celý článek »

Čtvrtek

PAVLÍNY DENÍČEK Nastal čas nadatlovat další článek. Taťka si vyrazil na pivko, Alexek je přes noc u babi, Maxík už hajá, já mám uklizeno a uvařenou mňamku... Ideálnější chvíle už nenastane. Celý článek »

Padám na pusu

PAVLÍNY DENÍČEK Minule jsem slíbila, že se polepším a o svém dvacátém sedmém týdnu napíši dostatečně včas. Opět se mi to nějak nedaří... Celý článek »

NE a NE a NE!

PAVLÍNY DENÍČEK Tentokrát píši můj pravidelný příspěvek s několikadenním zpožděním. Od minulého článku čas doslova letěl jak o překot. Najednou mám zase popřemýšlet o uplynulém týdnu. Tak tedy jdeme na to... Celý článek »

Přeci jsem MÁMA

PAVLÍNY DENÍČEK Uplynul nám dvacátý pátý týden. Oproti tomu předchozímu byl celkem nudný. Což je na jednu stranu prima, protože si moje dušička trošku oddychla, ale na stranu druhou není moc o co se podělit. Celý článek »

Konec dobrý, všechno dobré

PAVLÍNY DENÍČEK Po týdnu se opět hlásí naše těhotenská domácnost plná dětiček. Týden to byl pro mě celkem vyčerpávající a nedá se říct, že by se toho událo zrovna málo. Už jsem ale asi zažila i lepší. Celý článek »

Týden plný překvapení

PAVLÍNY DENÍČEK Další týden za námi. V pořadí už dvacátý třetí a přinesl s sebou hned několik novinek. Některé jsou překvapivé, jiné už méně. Tak co myslíte? Holka nebo Kluk? Celý článek »

Domov háďátek

PAVLÍNY DENÍČEK Další letní týden máme za sebou. Jen mám někdy pocit, že se na nás to sluníčko směje o něco více než je třeba. Ale ono se nám asi snaží vynahradit tu zimu. Já jen budu doufat, že letos ta zima bude přívětivější. Čeká nás prosincové... Celý článek »

Pavlína, vévodkyně z Kolína

PAVLÍNY DENÍČEK Královský porod je za námi a celá Velká Británie oslavuje příchod nového potenciálního krále. Nenechte se zmást. Neseděla jsem netrpělivě u internetu a nejuchala radostí a nadšením nad narozením princátka. Avšak naskytlo se nám... Celý článek »

Bleskový týden

PAVLÍNY DENÍČEK Ahoj všichni. Týden se s týdnem tentokrát sešel snad rychleji než jindy. Málem bych zapomněla, že už je čas na další článek. A tak tu teď v brzké pondělní ráno sedím s notebookem na klíně, zatímco Maxík se prohání po bytě v... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené