Zpátky v práci

KLUB TĚHULEK! BARČA Tento týden pro mě začal ještě před návratem do práce návštěvou nemocnice kvůli testu na těhotenskou cukrovku. Jsem zvyklá snídat hned po probuzení, takže už když jsem dorazila do nemocnice, měla jsem hlad jako vlk. Tak jsem se na roztok s glukózou vlastně těšila, jeho vypití nebylo zas tak strašné, jen mě z toho trochu škrábalo v krku.
foto: Fotopromě

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Odběr krve mi nevadí, krev chodím darovat, takže jehly se nebojím. Jediné, co mi na testu dělalo problém, bylo vydržet tak dlouho sedět na místě. Byly jsme na test ten den dvě a obě jsme hledaly, jakou zvolit na plastové židličce polohu, ve které by se daly vydržet tři hodiny. Nejpohodlnější byla poloha na turka, za kterou mě někteří starší lidé v čekárně odměnili né moc hezkým pohledem.

Po testu jsem šla rovnou na další kontrolu k panu doktorovi, tentokrát to bylo strašně rychlé, žádný ultrazvuk, příště si to prý vynahradíme, budeme i sepisovat nějaké papíry do práce atd. A od pana doktora po dlouhé dovolené zpátky do práce. Zaběhnutí v práci proběhlo v pohodě, chtěla jsem dohnat některé zameškané věci, takže jsem v práci zůstávala trochu déle, v první půlce týdne jsem ještě po práci šla k sestře na cvičení, a tak jsem se asi trošku přetáhla, protože jsem pak v půlce týdne poprvé za celé těhotenství zažila den, kdy mi nebylo úplně dobře, bříško bylo tvrdé a těžké a já celá zadýchaná.

Ten den jsem po práci lehla a skoro celé odpoledne proležela. Šla jsem i brzo spát a druhý den už mi bylo zase dobře. Ale poučila jsem se a budu se víc šetřit. I když příští týden mám rozplánovaný úplně celý, čeká mě další kontrola na kardiologii, tak se moc těším, že zase uslyším, jak miminku buší srdíčko a věřím, že už všechno bude v pořádku a na další kontrolu už nebudu muset.

Také jedu na návštěvu za příbuznou, která má malé miminko a tříletou holčičku a doufám, že nasbírám dost informací a inspirace, protože už bych ráda začala nakupovat nějaké věci pro miminko, ale v tom množství, z kterého si nyní člověk může vybrat, se vůbec nevyznám. A jeden den mě také čeká speciální měření v laboratoři, která testuje nově vyvinutou těhotenskou obuv, tak jsem na to moc zvědavá, napíšu vám pak všechny podrobnosti. Zítra vyrážíme na výlet, všem přeji krásný den a za týden zase ahoj.


Barča je ve 27. týdnu těhotenství. Chcete vědět, co se děje s jejím tělem?

17. 7. 2016Barča
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Jsme tři

KLUB TĚHULEK! BARČA Tento příspěvek píšu z oddělení šestinedělí, protože předevčírem se narodilo naše zlatíčko, náš poklad. Celý článek »

Ospalá nespavost

KLUB TĚHULEK! BARČA Dnešní článek začínám psát ve dvě v noci. Posledních pár dní mě trápí nespavost, večer si unavená lehnu do postele, ale nedokážu usnout, převracím se ze strany na stranu (což mi zabere dost času, takže to aspoň nějak utíká:-))... Celý článek »

Celá nafouklá

KLUB TĚHULEK! BARČA Omlouvám se, že začnu dnešní článek pesimisticky, ale musím přiznat, že poslední týdny těhotenství mi dávají zabrat. Mám tři týdny do termínu porodu a poslední dva týdny mi začaly různé zdravotní komplikace, které se mi celé... Celý článek »

Připadám si krásná

KLUB TĚHULEK! BARČA Krásné letní počasí si teď, když mám více volna od práce, naplno užívám. Minulou sobotu jsme byli na nádherné svatbě, která se konala venku. Počasí vyšlo skvěle, nevěsta byla krásná a na obřadu to vypadalo jako na výstavě... Celý článek »

Nákupy a zařizování

KLUB TĚHULEK! BARČA Čas tak strašně rychle letí, že bych si přála mít kouzelnou hůlku a na chvíli všechno zastavit. Zastavit a užívat si svoje těhotenství, které se tak rychle blíží do finále.  Celý článek »

Bříško jako kámen

KLUB TĚHULEK! BARČA Tento týden jsme od pátku do neděle byli na malém hudebním festivalu. Nebylo tam moc lidí, spousta jich s sebou měla malé děti, takže festival to byl poklidný a moc jsem si to užila.  Celý článek »

Skvěle využité volno

KLUB TĚHULEK! BARČA Od doby, co jsem nastoupila po škole do práce, jsem zažila první dovolenou, kterou jsem strávila celou doma a nikam nevycestovala. A musím říct, že to bylo super. Využila jsem volno k tomu, abych vyklidila všechny skříně v... Celý článek »

Všechno krásně šlape

KLUB TĚHULEK! BARČA Tento týden utekl jako voda, zdá se mi, že čas letí čím dál rychleji, ale vlastně mi to ani nevadí, protože už se hrozně těším, až budu mít v náručí naše miminko. Ono se určitě taky těší, protože se ozývá čím dál víc, ty pohyby... Celý článek »

Relax a pohoda

KLUB TĚHULEK! BARČA Zdravím po kratší odmlce, za kterou se musím omluvit. Na dovolené jsem úplně vypnula a článek jsem minulý týden nenapsala. Dovolenou jsem si maximálně užila a bylo to přesně to, co jsem potřebovala.  Celý článek »

Už se vidím na dovolené

KLUB TĚHULEK! BARČA Ačkoliv už je venku krásně, pořád se mi nepodařilo najít si čas vyrazit plavat. Nijak ale nezoufám, už tuto neděli s manželem vyrážíme na dovolenou, takže vidina koupání je hodně blízko. :-) Celý článek »

Pohádkové těhotenství

KLUB TĚHULEK! BARČA Přemýšlím, co všechno se za posledních sedm dní událo, ale všechny vzpomínky přebíjí zážitky ze včerejšího focení v Praze. Nefotím se nijak ráda, na svatbě jsme měli fotografa kamaráda, který nás s manželem znal a věděl, že... Celý článek »

Konečně kope

KLUB TĚHULEK! BARČA Týden opět utekl jako voda. Pro mě to byl hlavně týden plný pohybů miminka, protože po prvním nesmělém kopnutí se miminko postupně ozývá čím dál víc a já nemám pochyb o tom, že je ve mně. Celý článek »

Zakázané ovoce

KLUB TĚHULEK! BARČA Tento týden utekl jako voda a za mnou je polovina těhotenství. Jestli ta druhá půlka uteče stejně rychle, tak se ani nenaděju a mimčo už tu bude s námi.  Celý článek »

Moje aktivní těhotenství

KLUB TĚHULEK! BARČA Ahoj všem, jsem moc ráda, že jsem dostala příležitost podělit se s vámi o svoje zážitky a pocity z průběhu mého těhotenství. Jmenuju se Barča, je mi třicet let a s manželem čekáme první miminko. Nyní jsem ve 20. týdnu a kdybych... Celý článek »

Naposledy navštívené