Zpověď šílené matky

Nedávno jsem začal číst zajímavou knížku s názvem Zpověď šílené matky. Napsala ji známá americká blogerka Jill Smoklerová, která se běžně k rodičovství vyjadřuje v různých médiích i na sociálních sítích.

Zprvu jsem na knížku koukala trochu s nedůvěrou. Říkala jsem si, že to bude zas jen nějaká připitomělá příručka, jákých je trh plný. Mýlila jsem se a jsem za to ráda. Knížka je opravdu úžasná, to mohu říct na čisté svědomí!

Zpověď šílené matky vám pěkně a bez obalu poví všechno to, co skutečné rodičovství obnáší. Není to nic vyumělkovaného nebo přikrášleného, je to holá realita se vším všudy - se strastmi i s potěšením, jakým jen a jen právě rodičovství. My čtenáři jsem rychle přivedeni k zoufalství, beznaděj i k onu šílenství matky, která má tu nejtěžší práci na světě - výchovu dětí.

Knížka ovšem není žádný sborník nářků, když se začtete, vaše bránice se nezastaví! Vyprávění je sarkastické, humorné a hlavně s nadhledem. Vždyť nac o si dělat ještě větší starosti, než máme? Knížce ale nechybí ani plno postřehů, rad a ponaučení - životních pravd a zkušeností. Ono všechno to špatné k rodičovství patří taky. Vždyť jinak by to nebyl skutečný život.

Knížka je čtivá, pěkně členěná - každá kapitola obsahuje různé zpovědi různých šílených matek a jak už jsem uváděla, je velice zábavná a upřímná!

Vřele ji doporučuju všem matkám, ne-matkám, otcům i prarodičům, každý si v ní totiž najde to své, co ho pobaví a poučí.

A jak řekla Lauren Weisbergerová, autorka bestselleru Ďábel nosí Pradu: Zahoďte elegantní boty na vysokém podpatku a postavte se tváří v tvář realitě – ještě jste neměly krutějšího šéfa, než je vaše dítě.

Všechny články blogera

Dukanova dieta

Dukanova dieta je jednou z nejrozšířenějších diet vůbec. Je populární, držela ji nejedna známá osobnost včetně Jennifer Lopez, nebo Kate Middleton, je úspěšná, pomohla zhubnout milionům lidí po celém světě a její autor, doktor Pierre Dukan, ji... Celý článek »

Deset kroků ke štíhlé postavě

Ne každá z nás je od přírody obdařená přirozenou štíhlostí. Některé z nás se prostě podívají na koláč a mají dvě kila nahoře. Není to fér – bohužel – taky to ale neznamená, že musíme být nutně baculatější, než bychom chtěly. Celý článek »

Jak se stát šťastnou maminkou?

Být matkou není nic snadného. O to je to pak horší, když chcete být šťastnou matkou. Ne každá na to má prostě vlohy. Přiznejme si to, většina z nás patří mezi ty méně šťastné a netalentované matky. A přitom po světě běhá pár takových, co mají od... Celý článek »

Miminko nebo manžel?

Otázka volby mezi dítětem a manželem je odvěké téma. Jak jste jednou rodiči, a zvlášť pak matkou, manželské povinnosti jdou jaksi do ústraní a středobodem – někdy děsně otravným – se stává váš milovaný potomek! Celý článek »

Je to ten pravý?

No, buďme k sobě upřímní, kdo z nás má doopravdy idylický vztah naplněný nehynoucí láskou a porozuměním? Možná to tak bylo na začátku, ale teď už je to jenom síla zvyku – tedy v tom lepším případě. Ale ne vždycky to tak musí být! Celý článek »

Lék na smutek

Občas jsme všichni nějak smutní. Někdy víc a někdy míň a někdy dokonce tak, že už ztrácíme veškerou vůli k životu. Jenomže to bychom neměli – život si s námi občas moc rád hraje. Celý článek »

Nikdy od Táni Keleové - Vasilkové

Normal 0 21 false false false CS X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normální tabulka"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style... Celý článek »

Naposledy navštívené