Babyweb pomáhá hluchoslepým

Už podeváté mohli lidé podpořit hluchoslepé během celonárodní veřejné sbírky Červenobílé dny. Letos se do hlavní sbírkové akce, kterou tradičně na konci dubna pořádá o.s. LORM – Společnost pro hluchoslepé, zapojilo 325 dvojic studentů ve 34 městech České republiky. A pomohl i náš www.babyweb.cz.

Podařilo se vybrat téměř 430 000 Kč. Výtěžek z prodeje náramků přátelství a pruhovaných minipropisek použije sdružení LORM na dofinancování průvodcovských a tlumočnických služeb, výuky komunikace, prostorové orientace a samostatného pohybu s červenobílou holí a dalších dovedností, které hluchoslepým lidem pomáhají v každodenním životě. A na co dalšího se mohou hluchoslepí těšit letos?
Na přelomu května a června se 17 klientů se svými průvodci, tlumočníky a traséry sjede na týdenním cyklisticko turistickém pobytu na tandemových kolech v Břeclavi, v září se 35 hluchoslepých chystá do Vyškova na 3. ročník Lormolympiády - sportovní soutěže osob s hluchoslepotou.

Červenobílé dny však nekončí a veřejnost může sbírku podporovat v průběhu celého roku, například zasláním dárcovské SMS ve tvaru DMS LORM na číslo 87 777 (cena jedné dárcovské SMS je 30 Kč, o.s. LORM obdrží 27 korun). Pro příspěvky je také otevřeno sbírkové konto 43-8709380297/0100. Podrobné informace o sbírce včetně vyúčtování všech předchozích ročníků přináší stránky www.cervenobiledny.cz.

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené