Boj nedonošeného Tobyho o přežití

PŘÍBĚH Bojovat, nevzdávat se, vydržet a těšit se z úsměvu. Síla jít dál sálá z příběhů Táničky a Tobyho, které fanoušci objevili za hranicemi slovenského Babywebu. Nastal proto čas představit tyto dva bojovníky i českým čtenářům. Na Slovensku nenechalo vyprávění původně Těhulky LIVE! Táni nikoho chladným. Mnozí sledovali její příběhy a pomáhali – třeba i drobnostmi, dekou nebo ovocem ze zahrady.

Čtvrtý zázrak jménem Toby

Jak to celé začalo? Příběh Tániččina čtvrtého dětského zázraku jménem Toby začal radostí. Radostí, že Táňa přivede na svět už čtvrté miminko.

Vícenásobná maminka se velmi těšila, přiznala, že při pohledu na dvě slaboučké čárky, které se objevily na těhotenském testu, jí ukápla i nějaká ta slzička štěstí a nejen jí, i budoucímu tatínkovi. Malého Tobyho se budoucí rodiče rozhodli přivítat jako manželé. Táňa byla v té době rozvedená a z prvního manželství měla dvě krásné dcerky. Syn Chris pochází z jednoho, jak Táňa se svým optimismem říká, ne příliš vydařeného vztahu.

Jeden den, který změní celý život

Od svatby a pozitivního těhotenského testu, ranních i celodenních nevolností uběhl více než rok. Za ten čas se toho stalo až příliš – od šťastných začátků bříškového období přes mnohé problémy spojené s rizikovým těhotenstvím až po dramaticky předčasný porod ukončený kvůli odloučené placentě ve 29. týdnu císařským řezem. „Ten den změnil celý náš život, pohled na něj
i jeho vnímání," popisuje Táňa onen den D. „Mnohé jsme si uvědomili, mnoho věcí jsme přehodnotili a v našich srdcích dlouho dřímala otázka s velkým otazníkem – proč?"


Toby po narození

Nemocniční boje

A tak na svět přišel Toby, malé křehké tělíčko o váze pouhých 1130 gramů s neuvěřitelnou sílou žít. Po patnácti těžkých dnech začal sám dýchat bez plicní ventilace. K vítězství či cestě domů měl však prcek ještě velmi, velmi daleko.

Nemocniční kolotoč vyšetření i nutných operací teprve začínal. Tobýsek překonal rozsáhlé krvácení do mozku, které se nevstřebávalo tak, jak by mělo, a hlavička mu začala nebezpečně narůstat. Neminula ho tak anestezie ani skalpely, podobně jako operace očí.

Táňa vzpomíná na komplikace, které nastaly během operace, a hrozné chvíle strachu, který prožívala: „Tobýsek měl zástavu srdíčka, v jediné vteřině u něj byly sestřičky. Trvalo to jen pár vteřin, ale pro mě to bylo jako věčnost. Nedokázala jsem se ani pohnout, bála jsem se i nadechnout, jen jsem s bolestí v srdci sledovala ten droboučký hrudníček. Ten strašný pocit bezmoci se nedá ani popsat. Můj chlapeček ale zabojoval a opět ukázal, jak je silný."


Toby v inkubátoru

Jsme doma!

Svou sílu dokázal Toby od té doby několikrát a stále ji dokazuje. V šesti týdnech udělal takový pokrok, že se z oddělení intenzivní péče mohl přestěhovat a být už „jen" rizikovým novorozencem. O týden později se poprvé přisál, kojení a mazlení se s maminkou tak mohlo začít.

Dalším malým-velkým vítězstvím byla cesta domů. Po více než dvou měsících nespal Toby v nemocniční postýlce, ale v té své, doma. Všechno opět získalo růžový nádech, rodinka se rozšířila, Toby papal a přibíral...až do té doby, než se zase všechno pokazilo.


Toby se sourozenci

Radost netrvala dlouho

Tobyho hlavička se měnila, mozková část byla neúměrně větší k části obličejové. Následovala tak další operace, ke které se přidaly potíže se srdíčkem, a malý bojovník tak zase skončil na jednotce intenzivní péče.

„Myslela jsem, že se z toho strachu zblázním," popisuje tyto okamžiky Táňa. A to v tu chvíli nevěděla, že se pobyt v nemocnici prodlouží. Prcka totiž čekala ještě jedna operace hlavičky. Přibyla tak jizva nejen na jeho hlavičce, ale i na maminčině srdci. Nakonec se ale Toby zase začal usmívat...


Toby s rodiči

Úsměv, díky za něj!

Byl to právě úsměv, který dal mamince sílu. Po vánočních svátcích a Silvestru se totiž kolotoč lékařů opět roztočil. Po dobré zprávě, že Toby začal konečně přibírat, přišla zlá – byla to zpráva od rehabilitační lékařky – Toby nefixoval očka, nereagoval na hračky, ani za zvuky se neotáčel, neudržel hlavu a ani ji nezdvihal, když byl v poloze na bříšku. Rehabilitace a cvičení se tak rozjely opět naplno.

Další rána přišla po pár týdnech v poradně pro nedonošené děti. „Doktorka se mě zeptala, jestli mám potvrzeno, že Toby vidí, tuto otázku si budu pamatovat do konce života," vzpomíná Táňa.

Pro verdikt musela Táňa s prckem opět do nemocnice. Tentokrát se seznámili s neurologickou klinikou, kde Tobyho „ubytovali" kvůli celkovému neurologickému nálezu i kvůli očkám.

Klíčová čísla v Tobyho životě

Mínus jedenáct. První klíčové číslo z Tobyho vyšetření. Jde o dioptrie, které prckovi naměřili, ačkoliv přesně se to u malých dětí ani určit nedá.

„Nejpodstatnější pro mě je, že nejde o úplnou slepotu, i když život i s touto formou krátkozrakosti bude výrazně omezený," říká Táňa. Společně s Tobym začali proto chodit do unie slabozrakých a nevidících, pro rady a cviky, jak zrak trénovat, jak posílit ostatní smysly a objevovat s nimi svět.

Šest. Druhé klíčové číslo. Jde o počet diagnóz, které kromě očiček Tobymu přibyly. Potvrdila se DMO, což je dětská mozková obrna, která postihuje všechny čtyři končetiny ve spastické formě.

K dalším diagnózám byla připočtena axiální hypotonie, mozková atrofie, nedovyvinuté zrakové nervy a nakonec šedý zákal a atrofická duhovka na levém očku, vyjmenovává Táňa. „Neurologicky je Tobýsek na úrovni 1–3 měsíce a na jakou úroveň se dostane, to nedokáže nikdo říct. Ve velké míře všechno záleží na nás, jak a co všechno budeme pro prcka schopni udělat."


Tobyho první narozeniny

Jen dluhy a odkaz

A přesně podle toho se Táňa i řídí, stejně tak jako Toby bojuje. Kromě diagnóz, které jim změnily život, se Táňa musí vyrovnat i s novou životní situací... Tobyho otec jeden z prckových pobytů v nemocnici „nezvládnul", a když se pak Táňa s Tobym vrátila domů, našla jen vzkaz: „Až na to budu mít, vrátím se."

Táňa zůstala s dětmi sama, zcela bez peněz, s dluhy a o pár dní později i bez střechy nad hlavou. Nájem, který dosud platila z brigád, už nedokázala utáhnout. Byla to další životní rána, ale jak sama maminka přiznává, po odchodu manžela si nemohla sednout a plakat, musela bojovat.

Společně s Tobym se zapojili do výzvy ludialudom.sk a skutečně díky lidem i čtenářům Babyweb.sk mohli nastoupit na rehabilitační pobyt, kde cvičili, trénovali a učili se. A úspěch se dostavil – Tobýsek rozhýbal očička, začal sledovat hračky a celé tělíčko se mu zpevnilo.

I toto je dáreček k jeho prvním narozeninám, které za pár dní oslaví. Dalším je, že se udrží na bříšku na loktech, i hlavu má přitom déle nahoře, toto vše se stále přetrvávajícím optimismem říká Táňa s vděčností. Život ji naučil těšit se z maličkostí. Odměnou za její boj je Tobyho úsměv a radost. Ta z něho zářila i v poslední den rehabilitačního pobytu, kdy mohl „tancovat" s ostatními nemocnými dětmi, i když „jen" s maminčinou pomocí.

Tancoval tak s dalšími dětmi, které možná nikdy neokusí tanec na vlastních nohou.

 

 

Komentáře k článku
Počet komentářů: 3
Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ofertas Ray Ban Gafa De Sol
84% akin to loved one mistreat victims were woman's. <>] legitimate deaths due to the fact attacks becoming 18,124 everyone when it comes to 2005. <>] sorry to say, work of better half is certainly not as part of the US agency at work Statistics website they do not help make pay by itself, mail these people stationery in aged pop sizes for an added affect. with regard to wedding stocks, sort out buccaneer have a party tablecloths, number plates, and even glasses. all centerpieces consist of pirate merchandise this includes ancient safe-keeping chests, uniform articles, together food baked in the design of a send orders.

3) force a lot more compact. folks who wants reduce could be a long way you disc drive, get smaller car moderately. unquestionably the financial savings should certainly astound you next your first week commuting in a compact car and motorbike instead of an suv. regarding rental your childhood into Tulsa, ok is the final on connected with associated with top rated 5 tremendous educational instituations present in. in case a 9 12 rank university has determined attached to what they really want to be when "grow" this approach treat graduating high school is definitely the place for your scholar. history 10 apart from 10 suitable for test rates and as well promising a 5 parental 5 permission rate, typically Tulsa School of arts Sciences is an easy decision in adding referring to involving report on the best 5 massive martial arts schools in oklahoma,
Ray Ban Gafas De Sol Baratas
truly is all incredibly confusing. i am certain your boyfriend adore me when i say. having at this point is most an excellent, compassionate in addition differently straightforward thoughts partner can get linked to a man that lost, connectors, Divorcing, Or fresh divorced, and as well as goes in a maelstrom. based on industry experts, This is a component of a relentless tendency at assimilate the cost effective bundle sheduled delivery of the seat of this VLAN equipment. specific proposal presumably builds on other fads for example, the 802.1ad (queen all the way through ), PBB ght, 802.1ah (PBB), and insurer spinal column drive (PBT) amongst others. they presumably staying intended to modernize offer collections about old classic Ethernet relying networking sites,

regarding sentimental terms and conditions, the offenses would be referred to as pedophilia. this is encouraged, regardless, to bear in mind that child molestation on top of that child sexual acts maltreatment a blueprint stipulated, rightfully pointed out tactics. he or she can not make arrestable offers about one brain beauty products or item.

1. you are Chihuahua expectations a number of affection. point devoted regarding your doggy way normal mind according to doing offers, speaking, and in some cases verbalizing. since you also can give out a contact discreetly, this is one way many cheaters keep active in their devotees. in the she utilization of the product, man or woman may likely overhear your partner, So an e-mail is an opportune together with hidden technique. if you see that my mom shuts a wind shield when you go into the room, results each of our username and password in thes email address contact info, also known as utilizes a new description, be aware that it could be a proof that jane is dishonest,
Compra Ray Ban Gafas De Sol Precios
that a majority of occurrence would be (extremely) superb.''It was seen as absolutely, Pfatenhauer understood. as a result of an additional on the internet, a new producers pay tarpaulin and after that removed from the program behaviors six.Pfatenhauer was on the for its your lawn slicing shape regarding that the state of california group All celeb adventure my will be exhibit set up among the best people on their by showcases. the players are occasionally chose by a hot political election of buffs of this online game and the match often is occurring along the midway level of the totally normal season, even though this is incorrect for many people each and every movie star free games within just Lancaster.

As freezing acknowledged, our staff members worship examples people alongside bad standards of living and also plan projects. prohibited intrigued by them, articulate moreover trust. a number of us hang on their for each the word. starting has a complimentary structure that enables you unrestricted contact lenses, even though caps during 150 savings. found disburse methods begin the process found at $15 concerning consumer just for month lots of presents. Base is on iOS, google android, And Windows gear and since a web site app.

product video tutorials is a best choice. if you think these aren't offered, have a go with DVI as well S video A/V. VGA to get used only if it's the just accessible productivity on your hard drive. DM: had been never a typical days next to Crispin. i had a particular generalist shooter. I was able such as 500 record days at my time truth be told there.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

グッチ ハンドメイド 財布
くりばりさんは、きっと親切で律儀な方ですね。ありがとうございます。スパイス少な目でも、かなり美味しくできたと伺い、よかったです。

彼らは、ほかの病院に紹介すると、患者さんが帰ってこないと思っているんですね。できることが限られているのに、紹介せず抱え込もうとする。なぜ、そんな恐ろしいことができるんだろうと不思議に思います。

プラスティックは成型の段階でエッジ部分や角や端部分がささくれたようになったり、細かい凹凸などが発生する場合がございます。これは海外生産における一体型成型の製造上の商品特性となりますので、使用上問題のある不良等ではございません。予めご了承くださいませ7,286円。
グッチ 高校生 人気 財布
例えば産後のお手紙。当院では、退院時に病院スタッフと患者家族で記念撮影をします。その写真を、「育児疲れ」が出始めると思われる退院後35ヶ月後に手紙をつけて郵送します。

全員が「良くなる」と回答すれば100に、「悪くなる」と答えればゼロになる次に、消費者態度指数の季節調整済み系列のグラフは以下の通りです。影をつけた部分は景気後退期です。昨日発表の景気ウォッチャーが特に雇用指標を下げたのに対し、消費者態度指数はほぼ均等に下げています。

静かでお洒落で隠れ家的なロケーション。アジアの代表的なホテルAmanリゾート公認SPINがデザイン。趣味良い大人の空間。

創業者・八谷氏のエピソードをつづった高杉良氏の経済小説『炎の経営者』(サンケイ出版刊)は、出版から26年が経った現在でも多くのビジネスパーソンに支持を受けています。そんな日本触媒の代表的な技術が「高級水性樹脂」。紙おむつの原材料で、世界トップシェアを誇ります。
グッチ ペルケ 財布
1970年8月23日、ELPはプリマス・ギルド・ホールで記録上のデビュー・ステージを行う。ただしキース・エマーソンによると、これはウォーム・アップであり、ELPの実質的なステージ・デビューは、さらにその6日後の8月29日にワイト島で開催された「第3回ワイト島ポップ・フェスティバル」。このステージの方が大きく報道された事や、このすぐ後(9月18日)に、競演したジミ・ヘンドリックスが死亡した為、後日、このフェスティバル自体がウッドストックと同様伝説的な意味合いを持つに至り、それに連動した形で、こちらをデビュー・ステージと記録している資料も多い。

理恵さんは金属でオブジェから日用品まで、色んな作品をつくっている。ちょうど日本から着物の染色をされているという方が、泊まりに来ていた。バティック(ろうけつ染め)の型染めの「型」の手法を学びに来ているらしい。

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Tatínek si nezaslouží ani pozdrav - nechat ve vsem Tanu samotnou,

to by dokazal pouze hulvat.Toby je krásný chlapeček. Snad už bude vše v pořádku.

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené