Budu mít nárok na mateřskou?

DOTAZ TÝDNE Jsem na rodičovské dovolené s dcerou, které budou 3. 10. 2010 tři roky a mně rodičovská skončí. Chtěli bychom s manželem druhé miminko, ale nevíme zda se nám to podaří v létě nebo na podzim... Po skončení rodičovské se půjdu přihlásit na úřad práce, protože pracovní poměr mi skončil po uplynutí smlouvy na dobu určitou a nebyla mi dále prodloužena. Druhé těhotenství budu mít rizikové (upozornila mě na to moje lékařka). Chtěla jsem se zeptat na jaké dávky budu mít nárok a zda budu mít nárok na mateřskou či ne.

Odpovídá Marcela Vyvadilová z ČSSZ:

Vzhledem k tomu, že nejste v pracovním poměru a budete se muset přihlásit na úřadu práce, pak nejste nemocensky pojištěna a budete tudíž pobírat rodičovský příspěvek od data narození dítěte ve 4-leté variantě, tedy 7 600 Kč do 21 měsíců a pak 3 800 Kč do 4l et věku dítěte.

Komentáře k článku
Počet komentářů: 1
Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Měla jsem obdobný problém, ale protože jsem chtěla 3-letou variantu, paní ze sociálního mě poradila, že když na první měsíc přihlásím na rodičovskou svého manžela (který ale mohl nadále vykonávat své zaměstnání) a hned požádá o tříletou variantu on, po převedení rodičovské na mé jméno mi tříletá varianta zůstane. Není to nic nekalého, poradila mě to siciální pracovnice. Jen nevím, jestli to ještě funguje, každý rok se něco mění, :-( ale za zeptání nic nedáte.

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené