Čekám druhé dítě, jsem ve 32 týdnu těhotenství....

Čekám druhé dítě, jsem ve 32 týdnu těhotenství. Moje potíže začaly zhruba před 3 měsíci. Když jsem dlouho seděla a pak vstala, začala mě bolet celý spodek. Zašla jsem za gynekologem a ten mě vyšetřil, řekl, že všechno je v pořádku, pokud nemám problémy při močení, což nemám a že je to normální, že se mi prokrvují orgány. Napsal mi hořčík. Nějakou dobu to zabíralo, bolesti dokonce zmizely. Zhruba před měsícem mi začaly znova, i když pořád beru hořčík. Nestává se mi to už, když dlouho sedím a pak vstanu, ale pravidelně, jakmile si večer lehnu. Bolesti jsou už celkem nesnesitelné, celou noc nespím, nemůžu se ani otočit, aby mě to dole nebolelo. Když ráno vstanu, je mi zase líp, už to většinou nebolí. Z hrůzou zase čekám na noc, kdy si budu muset lehnout. Budu ráda, pokud mi poradíte, co s tím. Mám trochu strach, abych neměla i bolestivý porod, protože pokaždé, když mě doktor vyšetřuje, tak mě to strašně bolí, nemůže se pomalu dostat ani dovnitř. Vždycky mi ale řekne, že to vypadá v pořádku, že je to jen tím prokrvením. První těhotenství i porod preběhl v pořádku, žádné komplikace jsem neměla, porod bych rychlý a téměř bezbolestivý.

Odpověď

S postupujícím těhotensví se může žena cítit hůže a může trpět nespavostí. Před spaním zkuste sprchu vlažnou vodou, můžete zkusit a homeopatikum Ignatia 30CH na nespavost nebo Vám může lékař předepat lék Prothazin, které je často v těhotenství užíván. Jedna většina žen uleví od bolestí, ale ženu i celkově zklidní a uspí. Pokud je podle Vašich slov všechno v pořádku, není důvod, proč by jste neměla rodit vaginální cestou. V těhotenství jsou pohlavní orgány překrvené, ale to se bohužel léky nedá nijak ovlivnit. Při porodu lze podat léky, které Vám bolesti ztlumí nebo můžete přistoupit k epidurální anestezii.

Stránky

Nejnovější články

 • Je kojení stále tabu?

  Kojení – to nejlepší pro matku i dítě. S tímto tvrzením souhlasí drtivá většina z nás. Ale jak je to v případě, že maminka kouří, pije alkohol nebo používá kojení jako součást sexuálních praktik? Proč některé ženy při kojení tloustnou? Vadí kojení... Celý článek »
 • Když sex bolí

  Ženu může „bolet sex“ hned z několika důvodů. Důležité je proto nejprve oddělit bolest, která souvisí s nějakým zánětem v oblasti malé pánve. Celý článek »
 • Bára v 20. tt: A jsme v polovině!

  TĚHULKA LIVE! BÁRA Ano, už je to tak, polovina celého „těhulkování“ je za námi. Teda, řekla bych, že nejen Laurinka přidává na rychlosti, ale také psaní týdenních článků pro vás. Ten týden vždy tak rychle uteče, že nestačím vstřebávat pořádně... Celý článek »
 • Dopřejme dětem po nemoci čas na zotavenou

  Chladné počasí, plískanice, mlhy a šedá poklice inverze na nebi jsou nejen příčinou sezónních depresí a touhy sbalit si kufry na výlet do teplých krajů, ale bohužel také častým důvodem opakovaných nemocí našich dítek školkou povinných. Jak pomoci... Celý článek »
 • Miminko nechce pít

  Přijímání potravy patří mezi základní potřeby vyvíjejícího se dětského organismu. V raném dětství je však krmení mnohdy spojeno s různými obtížemi. Náhlá odchylka od normálního průběhu krmení může signalizovat počínající akutní onemocnění dítěte.... Celý článek »
 • Kdy navštívit genetika?

  K zubaři chodíme dvakrát za rok, do ordinace genetika se dostaneme třeba jen jednou za život. Máme se doporučení k návštěvě této odborné a trošku tajemné ordinace obávat? Na co se při návštěvě připravit a jak takové vyšetření vypadá? A kdy je... Celý článek »
 • Homeopatická domácí lékárnička

  Máte-li doma malé dítě, potřebujete dobře vybavenou domácí lékárničku. Jste-li příznivci přírodní či alternativní medicíny, jistě jste si oblíbili homeopatika pro jejich jemné působení na dětský organismus. Připravili jsme pro vás užitečný seznam... Celý článek »
 • Miminko úplně hoří! Co teď?

  Nejprve je nutné si říci, že horečka není nemoc. Jedná se o reakci organismu, a to buď na onemocnění, či okolní vlivy. Normální tělesná teplota se u dětí pohybuje od 36,5 do 37 °C a navíc během dne přirozeně kolísá – ráno bývá nejnižší, večer zase... Celý článek »
 • Kojení a jeho vliv na zoubky dítěte

  Věděli jste, že kojení se významně podílí na správném vývoji ústní dutiny, čelisti a zubních oblouků dítěte? Při každém kojení totiž, bez ohledu na to, zda dítě pije nebo saje bez pití, pohybuje svaly, které roztahují zubní oblouk do správného... Celý článek »
 • Jak na zácpu v těhotenství?

  Není to zrovna populární konverzační téma, ale skutečnost je taková, že přibližně každá druhá těhotná žena se potýká zácpou. Obtížnější vyprazdňování znepříjemňuje těhulce život a kromě toho způsobuje vznik, případně zhoršení potíží s hemoroidy.... Celý článek »

Naposledy navštívené