Cestovní tašky

Při každé cestě je potřeba s sebou vozit poměrně dost věcí, které vašemu miminku cestování zpříjemní. Vyplatí se pořídit si speciální cestovní tašku s mnoha praktickými kapsami a přihrádkami. Někdy bývá taková taška už v základní výbavě kočárku. Můžete ji samozřejmě i dokoupit. Ceny se pohybují od pěti set korun výš.

Řada praktických cestovních tašek je uzpůsobena vyloženě jen na pomůcky k přebalení miminka. Bývají opatřeny množstvím vnitřních kapes a často obsahují termoobal na láhev, přebalovací podložku, obal na pleny a ty lépe vybavené mají i peněženku provedenou ve stejném designu. Brašny pro delší cestování jsou schopny pojmout i víc pomůcek. Mívají praktické vnější i vnitřní kapsy na zip. Přebalovací podložka, obal na plínky a láhev, jenž dlouhodobě udrží stejnou teplotu nápoje, jsou dnes už jejich samozřejmou součástí. Bývají vybaveny připínacím popruhem, aby se daly nosit přes rameno.

Někteří výrobci počítají s tím, že mnoho maminek je dost pracovně vytížených. Proto přicházejí s nabídkou cestovních tašek, do kterých se vejde jak kompletní výbava pro dítě, tak třeba i přenosný počítač. S bohatším vybavením roste samozřejmě i cena cestovní tašky. Můžete za ni tedy zaplatit i více než dva tisíce korun.

Rada odborníka, Michala Štefaniče, dlouholetého specialisty v tomto oboru:

"Pokud nechcete za výbavičku pro dítě tolik utrácet, můžete tašku vynechat. Její výhodou je, že je v ní několik úchytů, oddělených kapes na plínky, je nepromokavá a je přizpůsobena k upevnění na rukojeť kočárku."

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené