Chlapeček nechce ležet na bříšku

DOTAZ TÝDNE. Mám dvou a půl měsíčního chlapečka a téměř vůbec nechce "pást hříbátka". Jakmile ho položím na bříško, začne behem minuty plakat a utišení i v náručí pak trvá několik minut. Zkouším ho na bříško pokládat v různou denní dobu (jen ne hned po jídle) a výsledek je pořád stejný. V prvním měsíci a zhruba do konce 2. měsíce nebyl problém. Můžete mi poradit prosím co mám dělat? Lucie

Odpovídá MUDr. Martin Gregora

Milá maminko, zkuste si proti němu lehnout na deku, dejte ho na bříško a zkuste si tak chvíli jen tak hrát. Ať už to bude mít úspěch nebo ne, podstatné je, že na bříško se děti dávat mají a v jeho věku by celková doba, kterou stráví na bříšku každý den, měla přesahovat hodinu denně.
Jinak se mu nebudou dostatecně rozvíjet zádové svaly.

 

Komentáře k článku
Počet komentářů: 1
Obrázek uživatele Eva
Eva

Já jsem to měla podobné, pořád jsem se snažila ho donutit ležet na bříšku. Čím víc jsem se snažila, tím víc neměl zájem, nakonec sám začal až na 4 měsíci pást koníčky..................dnes je 10 měsíců starý a už obchází obratně nábytek a je všechno v pořádku............dítě si řekne samo, kdy je pro něj nejvhodnější čas.............každé děťátko je naprosto individuální tvoreček, a každé děťátko rozvíjí své schopnosti jinak. Některé dítě začíná postupně, skoro jako dle brožurky a jiné dýl a pak třeba hned několik věcí najednou..............hlavně se zbytečně nenervovat!!!! =)

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené