Chraňte své děti před konzervanty v nápojích

Chtěli bychom uchránit své děti před vším zlým, co na ně číhá. Chceme, aby jedly potraviny a pily nápoje, které jsou přírodní, kvalitní a neobsahují zbytečné chemické přísady. Nejvhodnějším nápojem je samozřejmě voda, ale kolik znáte dětí, kterým chutná? Sladké barevné nápoje jsou často plné barviv, příchutí a chemických konzervantů. Co tedy dětem připravit k pití? Řešením mohou být 100% džusy a nektary balené v kartonových obalech. Ty totiž nic podobného neobsahují.

Jak snadno rozpoznat nápoje, které jsou zdravé a neohrozí zdravotní stav vašich dětí? Zdravou alternativou „barevných a umělých“ dětských nápojů mohou být buď 100% džusy nebo nektary v nápojových kartonech. Pro snížení energetického obsahu džusu je vhodné je dětem naředit vodou. Stoprocentní ovocné šťávy jsou vyráběné z čistě přírodních ovocných koncentrátů, které neobsahují konzervanty, a tak se rodiče nemusejí bát, že dítěti dávají něco chemicky nezdravého. Jak radí odborníci, vždy než opustíte dům, nezapomeňte s sebou vzít láhev s vhodným nápojem.

Pokud je vaše dítě školou povinné, připravujte mu k svačině mix kvalitního nepříliš kyselého džusu nebo nektaru ředěného vodou. Dobrým řešením pro prevenci konzumace konzervantů je vybírat pro děti kvalitní ovocné nápoje v kartonovém obalu společnosti Tetra Pak. Karton znamená záruku trvanlivosti nápoje bez nutnosti použít konzervanty.

Více o nápojích pro vaše dítě bez zbytečných „éček“ si přečtěte na www.bezkonzervantu.cz.

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené