Dcerka nechce spát. Co mám dělat?

DOTAZ TÝDNE Mám jedenáctiměsíční holčičku a mám pocit, že buď dělám něco špatně nebo je hyperaktivní. Už od narození jsem se snažila o dobrý spánkový režim, ale marně. Vyzkoušela jsem snad všechny metody. Od houpání, po spánek v postýlce, s dudlíkem i bez, spala jsem s ní v posteli. Nic nezabírá. Nejhorší na tom je, že malá není k utahání. Přes den jí stačí hodina spánku. Chodíme hodně ven, pohybu má až až, ale vždycky to skončí tím, že po koupání a kojení usne tak na hodinu, pak se vzbudí a funguje většinou až do jedenácti hodin večer a tak od čtyř od rána se hodně budí. Musím ji vzít do náručí nebo nakojit, aby znovu usnula. I přesto se vzbudí třeba i čtyřikrát a kolem sedmé ráno vstává. Jsem zoufalá. Přítel se o malou nestará, nemá na to čas a po práci ani náladu. Jsem na to sama a už mi docházejí síly. Je možné, že je dcerka opravdu hyperaktivní? Nebo dělám já něco špatně? Lee

Milá maminko,

chápu vaši vyčerpanost při takového aktivitě dítěte. Některé děti jsou takto temperamentní. V tomto věku je velmi obtížné mluvit o hyperaktivitě. Jsou však děti, které mají velmi malou potřebu spánku a již v kojeneckém věku do jednoho roku vypouštějí denní spánek a mají velmi přerušovaný noční spánek.

Neděláte nic špatně, zkoušela jste mnohé. Doporučila bych SEDALII/ homeopatický sirup/ který dítě netlumí, ale zklidňuje na podkladě řady bylinek.

Zkuste více aspoň na chvíli zapojit partnera v hlídání dítěte, udělejte si chvilku jenom pro sebe (cvičení, procházka, popovídání s kamarádkou), budete uvolněnější a vaše dcerka tuto zklidněnou energii pozná.

Držím palce

MUDr. Helena Kadlecová

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené