Děti bez chemie

Napadlo vás někdy, co vše se vyrábí uměle, jaké obsahují předměty denní potřeby chemické látky a jak nás to všechny ovlivňuje? A co teprve naše děti? A umíme si vlastně představit, jak žily generace před námi? Bez jednorázových plen, pracích prášků, kojenecké stravy ve skleničkách a s podomácku vyráběnými mastičkami z bylinek. Zní to až neuvěřitelně v době, kdy se málokdo z nás napije vody z kohoutku a v době epidemií upřednostňujeme uměle vyráběné vitamíny před ovocem a zeleninou. Ale jde to i jinak. Nevěříte?

Moderní látkové pleny – inspirace tradicí šitá na míru dnešnímu životnímu stylu

Látkové pleny jsou šetrné jak k Vašemu dítěti, tak k Vaší peněžence a k životnímu prostředí. Manipulace s nimi je pohodlná - perou se v pračce, suší na sluníčku nebo v sušičce a nežehlí se. Jsou zdravější než jednorázové, které obsahují chemické látky, např. polyakryláty, polypropylen a polyetylen. Již dnes existují studie upozorňující na potenciální ohrožení zdraví v souvislosti s dlouhodobým užíváním jednorázových plen. V těchto studiích se lze mimo jiné dočíst o možném vlivu papírových plen na snižování množství spermatu u mužů. K přehřívání pohlavních orgánů dochází samozřejmě i u dívek, kde může vést ke gynekologickým zánětům a zarůstání poševního vchodu. Dítě odrostlé na látkových plenách také nevyprodukuje za průměrný dvouletý cyklus používání plenek až 1 tunu odpadu, která se pak rozkládá na skládkách desítky a až stovky let.

Pravda, na začátku je to trochu složitější – musíte si vybrat materiál, střih, druh zapínání a vymyslet optimální výbavu, (ale když se trochu rozhlédnete, určitě narazíte na odborníky, kteří rádi poradí. Musíte si pořídit (nebo vyčlenit) jeden kyblík s víkem na špinavé plenky a jednou za dva dny zapnout pračku - k neckám a valše už se vracet nemusíme. Nezapomeňte také na bavlněné podložky na přebalování, vlhčené ubrousky bez chemie a přírodní kosmetiku!

18. 12. 2012 |
Komerční prezentace

Naposledy navštívené