Detoxikace organismu

Detoxikace organismu je vlastně vyčištění orgánů a dutých orgánů lidského těla od uložených odpadových produktů, toxických látek a přebytků. V poslední době přibývá sterilit u mužů i žen v procentech, která jsou už varující. Převážná část těchto sterilit je opravdu způsobena nevhodným životním stylem, nemocností, chronicitou problémů a stresem. Tyto obtíže se mnohdy dají odstranit poměrně jednoduše, jen s trochou motivace a disciplíny.

Ve stravě kromě zelených potravin lze doporučit ještě jednu potravinu - MACA- Lepidium meyenii (ředkev rostoucí ve vysokých Andách, která má úžasné složení pro existenci organismu). Podařilo se mi tímto velmi jednoduchým a přirozeným programem ozdravit již mnoho lidí – sportovců a párů toužících po potomstvu. 

Každý jsme ale jedinečnou osobností, a proto ke každému musíme přistupovat individuelně z pohledu jeho genotypu, fysických, psychických a zdravotních předpokladů.

Takže i složení stravy je individuelní, ale některé zásady platí pro všechny: 

 • Čemu se vyhýbat:
  Smažená a přemaštěná jídla, vepřové maso, uzeniny, včetně šunky, bílý cukr, moučná jídla - hlavně bílá hladká pšeničná mouka, konzervované a barvené potraviny, chemicky upravované potraviny.
 • Pozor na plísně:
  U zeleniny, ovoce, ořechů a jiných jader, u vloček, ale taky u chleba a pečiva.
 • Pravidelná strava:
  Rozdělme ji do pěti dávek - raději častěji a méně jíst - uhlovodany a tuky během dne, bílkoviny pro pozdní odpoledne a večer.
 • Dostatečný pitný režim:
  Voda bez příchutí, pokud možno s nízkým obsahem minerálů, ovocné a bylinné čaje, čerstvé ovocné a zeleninové šťávy. Nepijme limonády, barvené vody, Coca colu a podobné nápoje. Káva s kofeinem, černý a zelený čaj nejsou nápoje na hydrataci, ale naopak dehydratují a stimulují, takže o to více doplňujme tekutiny. 

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené