Dětské autosedačky – unikátní průvodce jejich používáním

Švýcarsko patří k evropské špičce v oblasti bezpečnosti silničního provozu a jeho silnice patří k nejbezpečnějším vůbec. Pro srovnání – v České republice zemře na silnicích zhruba 2,5 krát více lidí v přepočtu na 1000 obyvatel než ve Švýcarsku. Proto se Babyweb rozhodl převzít podstatnou část publikace švýcarského automotoklubu TCS „Dětské autosedačky 2007–2008“, která přináší unikátní a detailní rozbor tohoto problému.
foto: istock.com

Výzkumy ukázaly, že každé šesté dítě ve Švýcarsku jezdí zcela nezabezpečeno. Navíc je každé druhé dítě v autě nesprávně připoutáno, a proto není při nárazu optimálně chráněno. V České republice bylo v roce 2007 usmrceno při dopravních nehodách uvnitř automobilu 16 dětí, z toho jich 6 (tj. skoro 40%!) nebylo v autosedačce.

Společný rádce TCS a bfu Dětské autosedačky 2007/08 by měl pomáhat zlepšovat bezpečnost nejmenších pasažérů. V první části informuje o manipulaci s dětskými sedačkami, druhá část je věnována aktuálnímu testu autosedaček pro děti TCS z roku 2007. Pozornost je tedy věnována stejným dílem jak obsluze, tak i bezpečnosti, protože dětské autosedačky mohou zachránit život – ale pouze při jejich správném používání!


Komentáře k článku
Počet komentářů: 1
Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Zdravím, odkaz na aktuální test sedaček je nefunkční!! šlo by to napravit?:-)

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené