Dětské kolo Cat Rabbit Yeah

Dětské kolo Cat Rabbit Yeah, které nesplňuje požadavky na bezpečnost. Přední ani zadní brzda neumožňuje nastavení do účinné brzdné polohy bez použití nářadí. Vnitřní strana převodníku v části hnacího kola je nedostatečně zakrytována. Rozšířený konec rukojetí řidítek nedosahuje požadovaných rozměrů (tj. min. 40 mm), naměřeno pouze 32 mm. Sedlovna není opatřena značkou minimální hloubky zasunutí. Sedlovna není vybavena trvalou zarážkou, která brání jejímu vytažení z rámu nad požadovanou mez.

K výrobku nebyl předložen žádný návod na použití výrobku. Rám jízdního kola nebyl viditelně a odolně označen výrobcem nebo obchodním zástupcem ani číslem normy.

Při jízdě je pravděpodobné, že nastane situace, kdy dojde k zachycení oblečení, tkaniček obuvi, popř. přiskřípnutí prstů z důvodu nedostatečného zakrytování řetězu, smeknutí z řidítek z důvodu nedostatečně rozšířených konců řidítek – možnost pádu uživatele. Riziko spojené s běžným používáním výrobku je stále přítomné a reálné.

ČOI zakázala prodej uvedeného nebezpečného výrobku a následně distributor přijal opatření na základě, kterého stáhnul předmětný výrobek z trhu.

Zdroj: ČOI, Praha 15. května 2009

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené