Soutěž - Jak jste vybírali jméno pro vaše dítě?

Úvodní příspěvek tématu

Obrázek uživatele Administrátor BW
Administrátor BW
Soutěž - Jak jste vybírali jméno pro vaše dítě?

Zde můžete vkládat vaše soutěžní příběhy.

Nejnovější příspěvky

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj,Luky a Pája jsou bráškové jak se patří,zlobí,perou se,ale jeden bez druhého nemůže být:-),jestli se Vám naše klucí líbí,pošlete hlas prosím,JE TO ZADARMO!!!Pokud máte i vy své děti,kdekoli zaregistrované,hlasy oplácím.Díky Mirka http://soutez.doma.nova.cz/pajaluky

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

http://prozeny.blesk.cz/zlaticka2010/profil/769?ok Prosím dejte nám hlas můžete dát najednou 15 hlasů za 1 hodinu na 1 fotografii. Na fotce jsem vyfocená já s dcerkou. Hlasování je pod fotkou. Děkuji a prominte že otravuji

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

No... jmeno pro nase detatka uz mame vybrana vice jak dva roky... jeste jsem ani nebyla tehotna... a uz jsme je znali... mysleli jsme si, ze budeme mit dvojcatka... parecek... manzel se jmenuje Alexandr... ale pro holcicku je Alexandra dle naseho nazoru prilis tvrde... tak jsem to rozdelili... chlapecek bude Alex a holcicka Sandra... a aby Sandra nebyla "tvrda", tak jsme k tomu pridali jeste Amelii... :) a kdyby to byli dva kluci, tak to bude Alex a Michal (po kamaradovi, ktery bohuzel tragicky zahynul) a holciciky Sandra Amelie a Ivanka (po mne). Takze mame jasno... a ted, kdyz jsme tehotni, tak budeme jen cekat, jaka dusicka nam byla seslana... :)
Vsem maminkam preji krasne tehotenstvi a krasne materstvi :)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Jméno pro naše děťátko jsme vybírali snad celé těhotenství, pořád jsme se nemohli dohodnout. Každému z nás se líbilo jiné jméno. A to se dělo, jak v prvním, tak i v druhém těhotenství. Nakonec ale přeci jenom zvítězila 2 jména - Adámek a Tomášek. Takhle se nakonec jmenují naši dva kluci. Ráda bych ale ještě holčičku, tak uvidíme, jak to bude probíhat po třetí... :)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Je mi 26 let a jsem momentálně ve 31.týdnu těhotenství. Těhotná jsem poprvé a užívám si to plnými doušky, protože mám to štěstí a jelikož kdybych neměla bříško, tak o těhotenství ani nevím. Jméno pro našeho prvního plánovaného potomka jsme vybírali poměrně dlouho. Pro holčičku jsme měli jasno celkem hned. Přítel vybral EMILY, protože se nám oběma líbí moc jméno EMA a LILY a EMILY je takové spojí obou těchto jmen. Tak to bylo jasné. Doktor mi řekl, že čekám holčičku, pak mi to řekla i doktorka na 3D ultrazvuku, tak jak jsem si s miminkem v bříšku povídala, oslovovala jsem ho EMILY. A pak nás čekalo velké překvapení. Jeli jsme na vyšetření srdíčka, jeslti je vše v pořádku a pak doktor nám sdělil s takovou sebejistotou, že čekám chlapečka. Dokonce řekl, že sní vlastní botu jeslti se mýlí. Byli jsme z toho v šoku, ale v tom hezkém slova smyslu. No a mohli jsme vybírat dál. Jmen je spoustu, ale mě se málem každý týden líbilo jiné. Nejdřív vedl OLIVER, pak SEBASTIEN atd. Nakonec jsme došli k ROMANOVI a ALEXOVI. Roman se mi líbíl hodně, ale bylo by to jméno po otci a to mě trošku odrazovalo, ale i tak jsem se nemohla rozhodnout. Nakonec mi i můj doktor řekl, že to bude chlapeček tak to bylo jasné. Musela jsem se rozhodnout, už jsem mu chtěla říkat jménem a né miminko apod. Tak jsem to potřebovala rozlousknout. Napsala jsem si na papír jméno ROMAN a na druhý papír ALEX a přítel je složil, zamíchal a já si vylosovala. Nechala jsem to jednoduše náhodě. Brala jsem to tak, že co si vylosuji tak že to je osud.:D ..No a vylosovala jsem si Alexe. Takže to bude Alex, neboli Saša..<:o) ..už se těším na Alexe..S pozdravem Suzi..

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Delší dobu se miminko nehlásilo,až jednou přišlo uprostřed léta, horkých dnů a nočních. Vpráci, jsem si uvědomila že jsem asi těhotná...Ano byla v 6týdnu..manžel se mě bál chytnout aby mi neublížil...Od té doby jsem byla s miminkem spojená..Viděla jej ve svých snech,jak na mne mává ručičkama,jak se na mě dívá.Asi v10 týdnu jsem se vzbudila celá spocená a šokována ze snu co se mi zdál...viděla jsem svého syna,bude to blonďák s modrýma očima,velký vysoký kráný kluk...od té doby jsem říkala že čekáme kluka a že má modré oči a blond vlásky.Rodina mi to nevěřila až to potvrdil ultrazvuk.Jméno jsem vybrala sama ani jsem se manžela neptala,bude to Jan..má slavného prapředka Jana Vlčka ten co zasadil na hradě Buchlově lípu neviny.A tak se nám narodil jedné dubnové noci náš 4100g vážící a 53cm dlouhý Jeníček.Nese jméno prapředka který podle pověsti byl očerněn a uvrhnut do žaláře. Na svou obhajobu neviny zasadil lípu korunou dolů,kořenem nahoru.Do roka a do dne se měla lipka zazelenat,zazelenala a prapředek Jan byl osvobozen.Každá pověst vypráví jméno prapředka jiné,ale my víme že se jmenoval Jan.Jediný kluk v rodě s krásným jménem

Obrázek uživatele Lomča
Lomča

Když jsem čekala první mimi strašně jsem si přála Elišku a celé těhu jsem jí tak říkala,ale když přišel ten den D a ta chvíle překvapení nene nemá pipku je to kluk jako buk,tak máme Vašíka.Druhé těhu jsem si opět mooooc přála holčičku a zas Elišku,ale tentokrát jsme si nechali říct co nosím pod srdíčkem a DR mi udělala velikananánskou radost ČEKÁTE HOLČIČKU :D Jenže můj manža že to bude Kateřina no to já zase Eliška.Celé těhu jsme se dohadovali a dokonce i několikrát pohádali až tak,že jsem mu řekl,že se už jen kvůli tomuto jménu rozvedu.No řekla jsem musíme udělat kompromis.Ty nechceš Elišku a já Kateřinu,tak to bude Barunka.Nakonec to dopadlo tak,že jsem se na jménu schodli dva dny před porodem.Máme Vanesku a ted jí jsou dva měsíce a říkám jí Vendulo a nebo Vendulko jako našemu synovi :D :-D Mějte se krásně papa

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Co je láska, to už víte, co je štěstí, pochopíte. Až se sklánět budete, nad kolébkou dítěte.

Očekávání dítěte je vždy velmi šťastný okamžik v rodině. Tak proč se nepodělit o radost se svými příbuznými, známými a přáteli.

Tak tohle přínáčko jsme dostali od rodičů, když se dozvěděli o vnoučátku, které se má narodit.

Naš příběh o vybírání jména pro naše nejmilovanější zlobítko začíná takto....

Už jako malá jsem měla tři oblíbená jména pro panenky Sára, Kristýnka, Karolína. Vždycky jsem toužila mít holčičku a věděla jsem, že jméno pro ni budu vybírat sama a nenechám si od nikoho radit. Otěhotněla jsem a hned po třech měsících jsem znala pohlaví děťátka....... odpověď pana doktora zněla....čekáte kluka ! Zklamání jsem nedala znát ale také netrvalo dlouho. Začala jsem se těšit na chlapečka a vybírání jména pro něj. NO BYL TO BOJ. S přítelem jsme se neustále dohadovali, když jsem něco navrhla, tak to nepřipadalo v úvahu a naopak. Tak jsem z legrace navrhla..., že každý napíšeme dvě jména a bude se losovat. Jelikož to byla z mé strany legrácka, tak jsem napsala dvě nejhorší, které bych vůbec nedala.... Ha, a co se nestalo, tak se vylosoval můj papírek.
Vybuchla jsem smíchem.... ale ten mě brzy přešel, protože přítel to bral až moc vážně. Na konci těhotenství jsem se už pomalu smiřovala s tím, že dáme jméno Igor... brrrr) a nebo si dám jaké chci a budu to poslouchat celý život. v den porodu se staly dva zázraky..... o jednom není třeba mluvit - to je jasné a druhý byl, že si můžu vybrat jméno podle sebe. Ani nevíte, jak se mi ulevilo.... máme krásnýho Filipka a dělá nám samou radost.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Vybrali jsme šest holčičích a šest klučičích jmen, která se nám líbila. Každému jménu jsme přiřadili číslo a pak hodili dvakrat kostkou. Jednou pro holčiku a pak pro kluka. A opravdu jsme to tak dodrželi a nic už neměnili. Kostka nám přiřadila pro holčičku Renata a pro kluka Marek. Narodila se nám holčička. Bylo to jednoduché a spravedlivé - doma nenastaly žádné hádky.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Vybrali jsme šest holčičích a šest klučičích jmen, která se nám líbila. Každému jménu jsme přiřadili číslo a pak hodili dvakrat kostkou. Jednou pro holčiku a pak pro kluka. A opravdu jsme to tak dodrželi a nic už neměnili. Kostka nám přiřadila pro holčičku Renata a pro kluka Marek. Narodila se nám holčička. Bylo to jednoduché a spravedlivé - doma nenastaly žádné hádky.

Obrázek uživatele Septik
Septik

V současné době jsem těhotná a vybíráme jméno pro naše druhé dítě. Pro první jsem vybírala já, máme Davida. Pro druhé vybere tatínek. Víme, že budeme mít chlapečka. Stále muj muž chce aby se jmenoval po něm a po jeho otci Jan. Tak budeme mít doma zanedlouho Honzíka. Snad nám nikdy nikdo nevyčte, že je to už třetí Jan v rodině.

Obrázek uživatele Monča
Monča

Dobrý večer. Vybrat jméno pro nejdůležitějšího človíčka na světě nebyl vůbec lehký úkol. Počkali jsme si, až nám pan doktor ve dvacátém týdnu sdělí, "maminko, tatínku bude to chlapeček, tady vidím pindíka". A tak jsme si večer s manželem, vínem, džusem, kopcem zmrzliny a kalendářem ruce, sedli na pohovku a že se pustíme do vyběru. Když v tom jsem si vzpomněla, že jsem si před několika lety při čekání u zubaře (brrr), projížděla také kalendář v diáři a vybírala potencionální jméno pro naše budoucí miminko. Tak i když nerada jsem se od manžela zvedla a šla starý diář hledat. Protože jsem velmi pořádkumilovná:-) žena, do minutky jsem byla i s diářem zpět. V diáři stálo: Lucka, Klára, Nikolka, Natálka, Tomáš, Adam, David, Jakub, Honzík. Tak to přece nebude problém vybrat jméno, tetelila jsem se v duchu blahem. Tak David teda ne, to si pokaždé představím toho tlustého prodavače z naší sámošky. Tomáš to taky nemůže být, vždyť tvůj brácha je Tomáš, no a když mu dáme jméno Adam, tak bude mít svátek na vánoce, to mu snad neuděláš, dodal ještě manžel. No tak nám zbývá Jakub a Honzík. Tak ty taky neberu, uzavřel manžel. Měli jsme ve třídě Kubu a na toho věčně volali, Kubo, Anče a Hajnej. Jo a Honza se ti nelíbí, že může být hloupej rýpnu si do manžela. No je fakt, že bych to, pak mohl svádět na jméno a ne na geny, dodala má drahá polovička. Když v tom začala hrát písnička Korálky od Natálky a manžel si ji začal prozpěvovat a jen lakonicky prohodil, škoda, že to není holka, to bychom se rychle shodli na Natálce.... Takže tímto náš večer výběru jména byl bez úspěchu ukončen a přesunut na neurčito. Když mi ve 26. týdnu doktor dělal fotky miminka, tak jen mezi slovy řekl, ta vaše malá je krásně fotogenická...................už když jsem vycházela z ordinace jsem věděla, že to bude naše malá Natálka a že jsme ušetřeni dalšího krásného večera u kalendáře. Nyní jsem těhotná podruhé a pohlaví miminka zatím nevíme a tak nás další krásný večer s manželem, Natálkou, kalendářem, vínem, džusem a čokoládou čeká. Krásné léto a mějte na paměti, že jakékoli jméno, které se hezky a s úsměvem vysloví je krásné :-) P.S. a ten pindík, to byla pupenčí šňůra (aspoň pan doktor to říkal).

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Jmenuji se Pavla a můj přítel se jmenuje Leoš, když jsme se dozvěděli, že čekáme naše první miminko byli jsme strašně šťastní. Sedli jsme si večer po našem prvním UTZ vzali kalendář a začali jsme vybírat jména, která se nám líbila a zároveň hodila k příjmení :) Nakonec vyhrála dvě jména pro holčičku, kterou jsme si oba moc přáli, Nela:) a pro chlapečka Samuel:) Než nám paní doktorka řekla, copak to bude, říkali jsme našemu miminku Šeštámek. Teď už víme, že z našeho Šeštámka je Samuel a narodí se za 3 měsíce <:o) Už se oba moc těšíme na ten náš zázrak :D

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Já zatím ještě miminko nemám, ale jsem těhotná (začátek 4. měsíce) a s manželem už začínáme vybírat jména. Zatím ještě ani nevíme, jestli to bude holčička nebo kluk a už teď je pro nás dost složité se na něčem shodnout...

Na holčičku se nám vybíralo z kalendáře lépe, měli jsme už dvě horké kandidátky - Adélka a Nelinka ... ale ke každému jménu se potom našly výhrady... Adélka se jmenuje nevlastní vnučka manželova otce, se kterým moc nevycházíme... Nelinka je jméno psa od jedné manželovy tety... takže nakonec nevíme... ale asi se stejně pro jedno z těchto jmen rozhodneme, pokud to naše miminko bude holčička...

A kluk, to byl zpočátku větší oříšek, ale nakonec jsme se shodli na Ondřejovi... ještě se nám líbíl Jakub, ale vzhledem k tomu, že se bude jmenovat příjmením Pech, tak by to nebylo nejlepší - Jakub Pech - je tam B a P vedle sebe...

No jinak podle čeho jsme tedy vybírali?
1) podle toho jak se nám jména líbí
2) podle toho, jak bude znít jméno s příjmením dohromady
3) podle data narození miminka - vzhledem k tomu, že se narodí nejspíš buď na konci prosince nebo na začátku ledna, tak bude mít vánoce a narozeniny kousíček od sebe... tak bychom chtěli, aby mělo děťátko aspoň ten svátek někdy jindy v průběhu roku...
4) podle sympatií k lidem, které už toto jméno nosí (líbila se nám třeba ještě Veronika, ale máme jednu společnou známou, která se jmenuje Veronika a je to... když to řeknu slušně, "nepříliš sympatická osoba" :) )

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

My jsme si miminko naplánovali a vyšlo nám to hned na poprvé ale jméno jsme neřešili asi až do pátého měsíce kdy se mě všichni začali vyptávat co to bude a jak se bude jmenovat.Moje
odpověď byla vždy nevím.Pohlaví jsme si říct nenechali aby to bylo překvapení tak jen vybrat
hezké jméno.Všichni radili a komentovali jména co jsme navrhli a protože jsme velká rodina mám 11bratranců a sestřenic kteří už mají jedno i více dětí, výběr jmen se nám dost zužoval.Já jsu ludmila tak manžel chtěl lidušku po mě,manžel je ivo což se mě pro malý miminko nelíbí jak bych na něho volala,, ivi " to je jak na holku.Na kluka se mě líbilo jiří je to krátký, pěkný jméno a manžel souhlasil.Tak se nám 21.9.2009 narodil Jiří Ustohal a snad se mu jeho jméno bude líbit a bude ho mít rád

Obrázek uživatele Hawy
Hawy

Zdravím všechny čtenáře tohoto webu. Denně ho navštěvuji už pár měsíců, sice jsem dlouho přemýšlela zdali přispět i do této soutěže, ale budiž.
Momentálně jsem v polovině sedmého měsíce. Bohužel před tímto vytouženým těhotenstvím jsem o dvě miminka přišla. To druhé v pátém měsíci po fatální chybě lékařů a souhře nešťastných náhod. Tehdy jsem už nad těhotenským testem věděla jak se moje dítě bude jmenovat. Anička nebo Honzík. Nikdy jsem se nedozvěděla jakého pohlaví moje dítě bylopotrat byl hodně těžký a zdlouhavý...rozpadl se mi celý svět, manželství a já musela jít dál sama s desetiletým synem. Teď se na mě usmálo štěstí, ale já se podvědomě bránila ten uzlíček ve svém bříšku pojmenovat. Určitě to s tím nemá nic společného, ale bála jsem se, že když to dítě pojmenuji, začnu mu něžně říkat jménem když ucítím první pohyby, že se to zase nepovede. Nakonec dlouho zůstal pracovní název "fazole". Na jméně totiž nezáleží, budu naše dítě milovat jako Emu nebo Davídka, Anetku nebo Martínka...je to jedno...s přítelem jsme v dnešních dnech rozhodli právě pro Emu, to jméno jsem zaslechla a hned jsem věděla , že budu mít holčičku s tímto jménem a i když je ve mně malá dušička, aby všechno dobře dopadlo, jsem šťastná. Ema je pro mě splněný sen...

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

CHTĚLA JSEM SE ZEPTAT, KDE JSOU STARŠÍ PŘÍSPĚVKY?

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Když jsem se dozvěděla,že jsem těhotná,začala jsem si z kalendáře vypisovat dívčí a chlapecká jména.Bylo tam spousta jmen,která se mi líbila - byla to jména obyčejná i neobyčejná.Nakonec jsem pro dívku vybrala jméno Barbora a pro chlapce Jakub.Až pohlaví dítěte rozhodlo.Na ultrazvuku nám sdělili,že to bude chlapeček.Tak to bylo jasné.Pro mě bylo ze všech chlapeckých jmen v kalendáři favoritem jméno JAKUB.Toto jméno jsme si vybrali pro našeho prcka s manželem,nikdo nám do toho nemluvil.Vlastně spíš já jsem toto jméno mému manželovi navrhla a on s tím hned souhlasil.Na tom jsme se prostě shodli.A také jsem toto jméno vybrala i z toho důvodu,aby se človíčka s tímto jménem dalo hezky a zdrobněle oslovovat,přišlo my to jako nejlépe skloňující se jméno v kalendáři.Našemu 14ti měsíčnímu Jakubovi říkáme různě, a to Jakoubku,Kubíku,Kubíčku,Kubulo,Kubulko,Kubulíne,Kubulínku,Kubikulo,Kubčo,Kuboušku a když zlobí tak Kubine nebo Kuboušu.Nikdo od nás ani z manželovi blízké rodiny takové jméno nemá.Pro mě je to nádherné jméno.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Když zjistíte, že ve Vás roste nový život, chcete mu dát to nejlepší, včetně jména. Po třech klučičích jménech bylo na řadě vybírat jméno pro holčičku. Netušila jsem, jakou vlnu emocí to mezi mnou a manželem vyvolá. Jelikož jsme pohlaví dítěte nikomu neřekli, bylo to jen na nás. Já chtěla jméno po mé mamince, která zemřela jen pár hodin před narozením mého prvorozeného, ale manželovi se jméno Ivana moc nelíbylo. Snad se na nás nebude zlobit. Já se na ni totiž někdy zlobím, že se vlastně nestačila stát babičkou, ale to se už tak někdy stane. Já vybírala klučičí jména, proto volba pro naši princeznu padla na muže. V rodném listě má tedy napsané jméno Tereza. Je to sice nejčastější jméno, ale v okolí znám jen jednu Terezku. A těžko na celém světě najdete Terezku s tak krásnýma očima a nádherným úsměvem.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

S mužem máme rádi tradice...a v obou našich rodinách se jména "dědí". Manžel má jméno po otci a já po mamince, takže volba byla jasná......kluk se bude jmenovat Petr a holčička Milada. A protože jsme čekali dle paní doktorky kluka, s malou Milinkou jsme nepočítali, přesto je to teď krásná, 9 týdnů stará usměvavá holčička, která doufám bude pyšná na sice vymírající, ale jedno z nejstarších českých ženských jmen!

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj jmenuji se Petra a jsem ve 26tt, když se nám 3x potvrdilo :) že čekáme holčičku věděla jsem, že bude jednoduší vybírat jména, protože o chlapečkovi tak něj rozhodl manžel (samozřejmě by se jmenoval po něm Pavel) na jiném jsme se nebyli totiž schopni shodnout a já potom tiše souhlasila.
Takže musím opravdu uznat, že potvrzení holčičky mi udělalo velikou radost a bylo jasné, že výběr jmen bude jednodušší :-)
Měli jsme vybrané tři favority, pak jsem občas naší malou pojmenovala podle jména, které už u mě dávno zvítězilo "Alice" aby se to dostalo do podvědomí manžela :-D Pak už jen rozhodla chvíle, kdy jsme se jednoho večera vraceli domů a manžel v autě řekl, že se teď hned rozhodneme jaké tedy jméno bude mít naše holčička a že už to nebudeme měnit, tak jsme si potvrdili jméno Alice a od té doby nemluvíme jen jako o miminku nebo o malé, ale je to naše Alička a musím říct, že se mi moc líbí na bříško mluvit určitým jménem.
Tak takový byl náš výběr nebo spíše finální rozhodnutí a já jen doufám, že se naší holčičce bude v budoucnu líbit :-) Teď už se jen těším, až bude s námi....

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

tak ještě jednou, zapomněla jsem přihlásit:
ahojky, my jsme zatím ve fázi "demoverze", protože se nám prcek na ultrazvuku neukázal přesně tak - jak bychom chtěli, tudíž až příští měsíc se "rozhodne" úplně o jméně.
Jinak během meditace na miminko v bříšku jsem se snažila zeptat dušičky miminka jaké jméno by se ji/mu líbilo, stále se objevovaly pouze 2 dívčí jména - Linda, Sofie. O pár dnů později, opět při meditaci, jsem se ptala, zda-li je už mimi jednoznačně rozhodnuté pro jméno, jeli to holka a najednou se mi v mysli objevilo jméno klučičí Hynek.
Takže, ještě měsíc počkáme a uvidíme s partnerem, protože se nám vybraná 3 jména líbí, jakmile zjistíme pohlaví, protoože jak se zdá, miminko si z nás dělá srandičku, jednou chce mít holčičí, pak klučičí jméno, pak to bude tedy buď Linda nebo Hynek.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

ahojky, my jsme zatím ve fázi "demoverze", protože se nám prcek na ultrazvuku neukázal přesně tak - jak bychom chtěli, tudíž až příští měsíc se "rozhodne" úplně o jméně:P .
Jinak během meditace na miminko v bříšku jsem se snažila zeptat dušičky miminka jaké jméno by se ji/mu líbilo, stále se objevovaly pouze 2 dívčí jména - Linda, Sofie. O pár dnů později, opět při meditaci, jsem se ptala, zda-li je už mimi jednoznačně rozhodnuté pro jméno, jeli to holka a najednou se mi v mysli objevilo jméno klučičí Hynek.
Takže, ještě měsíc počkáme a uvidíme s partnerem, protože se nám vybraná 3 jména líbí, jakmile zjistíme pohlaví, protoože jak se zdá, miminko si z nás dělá srandičku, jednou chce mít holčičí, pak klučičí jméno, pak to bude tedy buď Linda nebo Hynek.

Obrázek uživatele Veverka20
Veverka20

Nez jsem zjistila zhe jsem tehotna tak jsem se bavila s pritelem zhe kdybychom meli dite tak by se jmenoval kluk Tadeas a holcicka Terezka.No a dva mesice na to jsem zjistila zhe cekame nase prvni dite,byly jsme uplne bez sebe,rikali jsme si zhe v nasi rodine nas bude o jedno vice....v jendom jsme si byly naprosto jisti zhe se nase dite bude jmenovat Tadeas a nebo kdyz to bude holcicka Terezka...A pani doktorka me rekla zhe je to holcicka a od te doby jsem ji rikala Terezka byly jsme rozhodnuti,a nakonec 14dni pred porodem jsme zjistili zhe to holcicka Terezka nebude ale zhe cekame chlapecka,,,a tak se nam narodil nas hodny,divoky Tadeasek :D ale snad napodruhe to bude holcicka Terezka:)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Jméno našeho miminka, co se brzo podívá na svět, bych také moc ráda věděla.

Nejen že nevíme jestli to mládě co mě právě kope do žeber je chlapec nebo holčička, ale i o jménu chceme rozhodnout až po narození.
Což o to, já už před x lety pojmenovávala všechny panenky oblíbenými jmény s tím, že jednou tak pojmenuju vlastní dítě, jenže v manželství jsme dva a takové důležité rozhodnutí by mělo být záležitostí obou.

Můj manžel je totiž z Afriky a jak je v úvodním příspěvku napsáno, jiný kraj jiný mrav. Často se dítě třeba pojmenuje podle nějaké události co se právě odehrála při narození dítěte nebo podle toho jak dítě vypadá apod. Takže mezi naše přátelé patří třeba Ministr, kamarád kterého rodiče tak pojmenovali, protože v době jeho narození byl v jejich vesnici na návštěvě nějaký ministr, další známý je Sunday, protože se prostě narodil v neděli a tak dále.

Ikdyž tradice v různých částech a kmenech toho černého kontinentu se výrazně liší, manžel si přeje udělat přesně to, co kdysi udělal jeho otec a já bych jeho přání velmi ráda chtěla respektovat, už jen kvůli památce k jeho zesnulému otci. ALE... On totiž manželův tatínek dal jméno manželovi a jeho sourozům podle toho na čí svátek se narodili, podle katolického kalendáře. Jenže jim to všem tak pěkně vyšlo!!! Manžel Matthias a příbuzní Joachim, Helen a Frances mají krásná jména, ale cokdyž ten náš budulínek se rozhodne narodit v den, kdy bude v kalendáři nějaké jméno se kterým se budu jen těžko zžívat? Nebo radši budu s překříženýma nohama čekat, až odbije půl noc, když to na mě přijde jen aby to mělo jiné jméno?

V Africe se často také dávají dvě a více jmen, někdy spojené s Bohem v jejich jazyce či nářečí. Jako druhé jméno by manžel chtěl pro dívku Adaezenebo Adachi či Adachukwu (adaize, adači, adačukwu - kdy Ada a Adaeze znamena princezna a Chi a Chukwu znamená Bůh.) a pro syna Obi, Obichi, Obiorah či Obichukwu, kdy Obi znamená princ. Na to bych si nějak zvykla a myslím že je důležité aby naše děti měli něco z kořenů od jejich předků, ikdyž manžel není žádný král ani nějaký místní :) tak proč mít za dítě prince či princeznu, ale to beru jako detail. :) Mě spíše trápí kolik si za jiné jméno, než z českého kalendáře bude chtít účtovat matrika, tak je možné že i Adaeze nebo Obi zůstane jenom v plánech v případě, že když spočítám kolik jsme už dali za výbavičku a to z druhé ruky, si prostě ´koupit´cizí jméno nebume moci dovolit.

Miminko by se mělo narodit 24.7.2010 takže s každým dnem stoupá nejen nervozita z porodu, ale i úžasný pocit překvapení co to bude a jak se to bude jmenovat.

Obrázek uživatele Prochazkasrdcem
Prochazkasrdcem

Nyni je mi 32 let a ještě před 3 lety jsem byla veliká kariéristka a workoholička - překročila mi třicítka a biologické hodiny nic..a já stejně děti nechtěla..:S žila jsem životem práce a přátelé...pak jsem potakala svého nynejšího přítele, s kterým budu v září (teprve?) 2 roky....a změnil mi život...nádherně...:) a jednoho dne jsem mu dělala kafe než šel do práce a najednou jsem ucítila to, jak by bylo super, kdyby tato situace byla i s tím, že vedle Vojty (mého milovaného) si bude hrát naše dítě:P ...nemluvila jsem o tom, ale roztikaly se mi vnitřní ženské hodinky a nastartoval se u mě proces-dovolit si být máma..a nějak se život stočil k tomu, že i přítel začal mluvit, že by rád semnou miminko...tak jsme do toho hupli...a během 4 měsíců snažení a začínajících pochyb, jsem otěhotněla...bohužel jsem v 8tt potratila a dost nás to ranilo:'( ...tak jsme téma dítě uzavřeli...ale v únoru tohoto roku jsme zjistili, že jsem těhotná znovu:) ...a nyní jsem v 23tt :) ..... do 10tt jsme měli strach se těšit a něco plánovat, když ale vše začalo vypadat, že mimi je v prořádku, začali jsme špekulovat, jak pojmenujeme kluka a jak holčičku...rodiny nás začali zásobovat jmény, my hledali, jako nejvhodnější jméno, ale nějak nám nešlo se shodnout...a pak jsme našli cestu, která byla kompromisem a nakonec i řešením:P já měla v mládí výtečného člověka, který mi byl skutečným přítelem, kamarádem, který bohužel tragicky zahynul ve svých 25 letech (před 5 lety) při autonehodě....byl to můj "anděl strážný", a to nejen svým jménem, ale protože i v nejtežších chvílích stál při mě a byl mi tou nejvetší oporou, byla s ním veliká legrace a výborné života příhody...příteli jsem o něm dost povídala, a i když ho nikdy nepoznal, vnitřně ho má jako oblíbeného člověka, jako by ho znal:) ...a jelikož to hvězdné neuvěřitelně nadpozemské jméno bylo:l Michael Gabriel, přišlo nám, že jelikož ho budeme mít jako "patrona", který nám na naše mimi se shora dohlédne navíc můžeme naše děťátko pojmenovat po něm... kluka:Gabriel - nádherné, neobvyklé, zvučné, mužné a holky po tom našem klučinovi, s tímto jménem budou šílet až vyroste :) no a holčička: Michaela - naše Mišička,Mišulka - sladká a roztomilá princeznicka...teď už víme z ultrazvuku, že čekáme s největší pravděpodobností děvčátko, takže budeme mít naši milovanou Michaelku..

Obrázek uživatele Ellátko
Ellátko

Ještě mi zbývají dva měsíce u mámy v bříšku. Už tu začíná být těsno, ale pořád se ještě můžu docela hýbat. Taky toho využívám a vždycky když slyším tátu, jak na mě přes mámino bříško volá Prcku, tak pěkně kopnu. Táta bude asi veselá kopa, protože vždy když na mě takhle mluví, tak se máma směje a slyším ji se smát i jindy, když jí táta něco povídá. Máma má moc příjemný smích a hezký hlas. Už se na ně na oba moc těším. Skoro bych zapomnělo, že tu máme zase nějaké změny. Dědečkovi se prý moc nelíbil ani Matěj, takže se rodičové dohodli, že si do toho nenechají mluvit a jelikož se jim líbilo obojí, tak budu Jan Matěj, pakliže budu chlapeček. Nevím ale, jestli mám chtít být holka. Kromě Sofie slýchám pro změnu zase Dominiku a Johanku. Je fakt, že už těch jmen není tolik, ale už by se táta s mámou měli opravdu dohodnout.
Ještě tři týdny a konečně uvidím mámu s tátou. Byli jsme opět u pana doktora, který se na mě chtěl zase podívat tou divnou vrnící věcičkou. V bříšku už není tolik místa, takže jsem se mu tentokrát neschovalo a tak mámě řekl to, co já vím už dávno, prý budu pravděpodobně holčička. Kdybych náhodou přece jenom bylo kluk, tak už je rozhodnuto, že se budu jmenovat Jan Matěj. Jenže nevím, jak se budu jmenovat, jestli budu holka, jestli to tedy panu doktorovi vyjde. Táta prý už jméno vybral, že se mu moc líbí jak mazlivě zní, když se vyslovuje. I máma prý nakonec souhlasila, jenže jak naschvál jsem zrovna spalo, takže nevím jak se budu jmenovat.
Dnes je 25.5.2010 a já se už od rána snažím dostat mámě z bříška. Kolem poledne zaslechnu, že přišel táta a snaží se mámu uklidnit, že je statečná, že to zvládne a že už to brzy bude. Lidičky, já se vážně snažím, protože se chci konečně dozvědět, jakže se to budu jmenovat, ale moc mi to nejde. Večer jen zaslechnu něco o císařském řezu kvůli nepostupujícímu porodu, pak cítím jak mě i s mámou někam vezou, slyším cizí lidi, ale tátu ne. Pak se mi začíná chtít spát a najednou je všude kolem mě oslepující světlo, zima a křik. To křičím já. Křičím, protože se cítím nepříjemně, hledám mámu a tátu a taky proto, že pořád nevím jak se jmenuji. Pak mě zase někam vezou a najednou mě ukazují nějakému pánovi. Poznávám ho po hlase, je to táta. Vypadá šťastně a něco mi povídá: „Vítej Vally.“ Mámu mi ukázali až druhý den, vypadala po narkóze unaveně, ale šťastně se usmívala, když mi říkala: „Ahoj Vallynko.“ Takže hurá, konečně vím, jak se jmenuji. Ráda vás poznávám, jsem Vally.
A jakže ten táta na Vally přišel? Díval se na seznam jmen na www.krestni-jmena.cz a našel jméno Triandafilia. Nikdo mu nechtěl věřit, že se takhle někdo jmenuje. Ale všiml si, že stránky obsahují i četnost jmen a tak zjistil, že tu Triandafilie jsou minimálně dvě. Pak se máma zeptala, jestli je tam i jméno, které ještě nemá nikdo. Táta jich tam pár našel a mezi nimi i mé jméno, které se mu moc a moc líbilo a protože ani máma nebyla proti, tak mi jej dali. Je sice pravda, že paní na matrice se mé jméno nelíbilo, protože ho neměla v chytré knížce, ale táta zatelefonoval paní Dr. Knappové. Jelikož jsem už byla na světě, tak si paní doktorka pospíšila a přes víkend vypracovala znalecký posudek na mé jméno. Takže mám i úředně potvrzeno, že jsem první Vally v České republice. (2. část)

Obrázek uživatele Ellátko
Ellátko

Ahoj lidičkové, jak se máte? Já se mám dobře a jsem… No jo, kdo já vlastně jsem? Chtělo jsem se vám představit, ale když já vlastně ani nevím. Tak začneme od začátku, shrneme si fakta a snad to dáme nějak dohromady.
Zcela určitě vím, že jsem malinkatý človíček a rostu pěkně v klidu a teple u maminky v bříšku. Do doby než vykouknu na svět zbývá přibližně sedm měsíců. Máma i táta už o mně vědí, ale zaslechlo jsem něco o tom, že na jméno je ještě čas. Nicméně mi stejně nějak říkají… jen si vzpomenout. Aha, už vím. Občas slyším tátu, jak se ptá: „Jak se dnes daří Prckovi?“ Prcek? To je nějaké divné jméno. Je sice pravda, že jsem zatím malinkaté, ale určitě vyrostu, tak doufám, že ti dva dospěláci, o kterých ani nevím jak vypadají, vymyslí nějaké hezčí jméno, protože tohle se mi ani za mák nelíbí.
Tak, do mého narození chybí asi půl roku. Už vím, jestli budu holčička, nebo chlapeček, ale ještě to nikomu nepovím. Ostatně nedávno se na mě pokoušel podívat pan doktor. Měl na to takový divný přístrojek, který vrněl a jezdil s ním mámě po bříšku. Moc se mi to nelíbilo, tak jsem si zakrylo obličej ručičkami a otočilo se k němu zády. Jen jsem slyšelo, že pan doktor říká: „Bohužel maminko, není tam nic vidět, ale můžete být klidná, miminko se vyvíjí tak jak má.“ Ještě si pamatuji, jak táta někomu na dotaz: „Co to bude?“, povídal něco o tom, že jsem panu doktorovi ukázalo prostředníček. Hmm, stejně nevím co to znamená, ale mohlo se stát, že jsem si zrovna přepočítávalo prstíčky, když se na mě ten pan doktor chtěl podívat.
Ale abych nezapomnělo, máme tu nějaké novinky. Táta mi sice pořád říká Prcek, asi bych mělo dát nějak najevo, že se mi to vážně nelíbí, ale už jsem zaslechlo i jiná jména. Prý pokud budu chlapeček, tak budu Honzík. To by se mi celkem líbilo, ale nevím co si počnu, když ze mě bude holčička. Zaslechlo jsem něco o Julince, Katce, Sofii, Elizabeth a pár dalších. Jen doufám, že to všechno nebudu já, protože už teď z toho mám v hlavičce pořádný zmatek. Snad budu Honzíček.
Do narození mi chybí asi čtyři měsíce a hezky rostu. Máma s tátou, na rozdíl ode mne, pořád nevědí jaké překvapení je čeká. Nicméně překvapení připravili oni pro mne. Budoucí dědeček měl prý nějaké divné řeči o jakési pohádce a pak taky máma zjistila, že bych mělo svátek chvilku po narozeninách. Takže prý už nebudu Honzík, ale Matěj. Nu což, nezní to špatně, co říkáte? Jestli já ale budu holka, tak se z toho asi zblázním. Pořád slyším něco o Sofince, Elle, Emě a dalších. Dokonce jsem zaslechlo budoucí babičku jak povídá něco o Kristýnce a Elišce. Mám pocit, že se ti dospěláci zbláznili. Vždyť tolik jmen se mi ani nevejde do kolonky na obálce sešitu, až půjdu do školy. Tak nevím, jestli si mám přát být raději Matějem, nebo aby se máma s tátou nějak rozumně dohodli. (1. část)

Obrázek uživatele Ellátko
Ellátko

Nějak mi sem nejde vložit příspěvek... asi moc slovíček nebo odstavců. :(
Zkusím to tedy na více částí...

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Dobry den,
jmeno jsme vybirali dlouho. Po dlouhych debatach jsme se s manzelem schodli, ze jsmeno pro divkbude vybirat on, a jmeno pro chlapce ja. Podle zkusenosti jsme si rekli, ze by bylo fajn, kdyby vybrane jmeno bylo v kalendari umisteno jinde, nez jsou Vanoce a jeho narozeniny.:)Coz si myslim, ze kazdy, kdo to tak ma, pochopi.:)
Chapecka jmena mi manzel nakonec zkrouhl na jmeno Roman.:) Coz byl muj favorit. Divci jmena jsme az na porodni sal meli tri: Laura, Eliska a Klarka. A teprve na porodnim sale, na ktery jsem se dostala o 2,5mesice drive, nez se pocitalo, jsem zvolila jmeno Laura.
Rekla jsem si, ze treba tomu nasemu drobeckovi, silna jmena pomuzou vybojovat svuj zivot. Stalo se! Maly Romanek ma nejen krasne jmeno, ale i skvely usmev, kterym rad obdaruje sve okoli.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ja jsem to mela slozitejsi... To ze jsem tehotna jsem zjistila, kdyz jsem byla v 5tem mesici a to tak, ze jsem zacala citit pohyby... Byla jsem v dost slozite situaci, byla jsem v zahranici a jiz jsem mela noveho pritele, ktery s mym miminkem nemel nic spolecneho... Ale i presto jsem mu to rekla a domluvili jsme se, ze miminko dame k adopci... Jak lehke je neco takoveho rict, ale velky rozdil je to pak udelat! Kazdopadne nad jmenem jsme tedy ani nepremysleli... No a pak jsem tedy odjela do CR porodit, jenze uz u zapisovani k porodu se me ptali, jake chci dat miminku jmeno, ze ho tam pak nemohou mit bez jmena! V tu chvili to na me vsechno padlo a to co jsem si do te doby neuvedomovala mi okamzite doslo! S ocima plnych slz jsem jim tedy rekla jmena - Martin a Martina ( po me a mem tatinkovi), protoze jsem ani nevedela, co to bude! Jenze uz v tu chvili jsem vedela ze dat miminko pryc proste nedokazu! No, behem porodu a po porodu jsem mela zavrene oci a tudiz miminko ani nevidela! ALe potom na gynekologickem oddeleni mi prinesli k podepsani nejake papiry a tam bylo, ze mam holcicku! Boze, ja mela holcicku! Tu jsem si vzdycky prala! No a to uz jsem byla totalne na pokraji zhrouceni, volala pritelovi a vse mu rekla, tak jsme se dohodli, ze si nakonec miminko nechame a on pro ni bude otcem a nikomu nic jineho ani nerekneme! No a tak jsem si pro sve miminko sla! Boze, jaky to pro me byl nadherny sok videt mou krasnou dcerusku! No ale v tom jsem vedela, ze ji musim prejmenovat a dat ji me vysnene jmeno - ADELKA! Nyni spolu vsichni zijeme v zahranici a jsme plnohodnotna a stastna rodina a na minulost uz nemyslime!

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Na ty dvě čárky na testu, jsme čekali dlouhých 18 měsíců. V listopadu jsem psala se synkem seznam Ježíškovi. Malý kresili a já k tomu psala popisky a on nakreslil panáčka. Když jsem se ho ptala, zda chce nějakého panáka, tak mi řekl, že chce kamaráda. Takže jsme spolu Ježíškovi napsali o sestřičku nebo bratříčka.. Za 14 dní jsem si dělal test a světě div se - byli tam :-). Už od začátku jsem na bříško mluvila jako na Vojtíška. Hrozně se mi to jméno líbilo. Pak nám na UTZ řekli, že to bude holčička a jméno Vojtěška by bylo hodně ujeté.. Takže jsme přemýšleli dál. Hledání bylo složité - máme dost početnou rodinu, takže výběr těch hezkých byl hodně zúžený. Nakonec jsem jich vypsala šest - brala jsem ohled na naše složité příjmení, tradici - chtěli jsme pouze české jméno.. Nakonec na papíru zbyly 3 dívčí jména. Manželovi se nelíbilo ani jedno. jak chlap dokáže být paličatý. Tak jsem mu řekla, ať si to vymyslí sám. Že pro klučinu, kdyby náhodou, jméno máme. Vojtíšek je daný. Tak manžel vymýšlel a vymyslel Elišku. Líbilo se mu, je to hezké české jméno. Navíc pár slavných Elišek v historii české země máme.. Tak bylo rozhodnuto. Obě jména jsme stvrdili na papír pro matriku našimi podpisy. A co to nakonec bude? Říkají holčička stále, takže nevíme zda k Ládíkovi přibyde Eliška nebo Vojtíšek. Termín mám 25.7.2010 - takže si ještě chvilku počkáme.. Ale už teď víme, že jsme vybrali krásná jména. A že se naše miminko nemusí stydět...

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Obdivuji modelku Terezu Maxovou, jak pro její krásu, všestrannost, smysl pro humor, charitativní práci a laskavost. Je tváří švédské kosmetiky Oriflame, kterou mám velice ráda. Proto bylo jméno pro mého prvního syna jednoznačné - Tobiáš:-))

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahojda vsichni.Porad jsme meli dost casu a najednou jsem byla v 7 mesici a jmena porad zadna.Nevedeli jsme co to bude,ale na klukoj jsme se zhodli docela rychle.Manzel je Pavel a muj tatka taky,takze kluk u me byl jasnej,ale ta holcicka do posledka byla na vazkach.Po velkych hadkach a 100x projetem kalendari vyhrala Veronika,kterou jsme zapsali az v den terminu.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Tak u nás bolo vymýšľanie mena veľmi obtiažne. TOtiž sme medzinárodné manželstvo :D Ja som Slovenka a manžel je Čech. No poviem Vám o vyberaní mena pre bábätko by mohol byť na vysokej škole aj nejaký nový obor. Je to hotová veda. Najskôr som si vypísala podľa mňa krátky zoznam mien zo slovenského kalendára, ktoré sa mi páčia. (asi 40 mien). Potom manžel, že veď môže mať syn aj české meno a tak som si urobila top zoznam mien aj z českého kalendára (cca 20 mien). Takže ja som mala zoznam o 60 menách. Samozrejme manžel mal jedno meno už vybraté ale nepovedal mi aké, že veď budeme o tom debatovať a uvidíme aké meno nám zostane. Tak potom z tých 60 mien prišlo vyraďovanie. Ako prvé manžel zamietol všetky mená ktoré sa končili na š. Jeho vysvetlenie: kedže sa voláme priezviskom šenkýř tak nemôže mať meno končiace na š, lebo potom by pri vyslovovaní celého mena mal malý dve š a to je na šušlanie. Takže moje top meno TOMÁŠ bolo rázne zamietnuté. takto mi zo zoznamu zmizlo asi 10 mien. Ďalšie vyraďovanie bolo jednoduché - nechceli sme aby mal syn aj narodeniny aj meniny v rovnakú dobu a chceli sme aby mal medzi narodeninami a meninami asi 2 mesiace medzeru. KeĎže termín som mala v júli - tak všetky mená ktoré boli máj, jún, júl,august, september vypadli. A to sa mi zúžil môj zoznam už len na 5 mien. A potom sme tu mali finálne rozhodnutie. Nakoľko s manželom veríme, že meno trochu ovplyvňuje toho malého človiečika čo ho nosí. Tak sme si spomínali, koho s takými menami poznáme a písali sme si plusy a mínusy. No a nakoniec nám zostalo meno MARTIN. čo je super, lebo aj v češtine aj v slovenčine sa rovnako píše, takže žiadny problém. Máme kamarátov Martinov, ktorí sú skvelí. A čo dodať na záver: Manžel mi teraz pri prvých narodeninách nášho malého Martina prezradil, že on chcel Martina už od začiatku - a tak sa ma snažil jemne naviesť na toto meno. takže som vlastne bola zmanipulovaná :D

Obrázek uživatele cecilinka
cecilinka

Už od začátku mého těhulkování jsem chtěla znát jméno pro našeho chlapečka, abych si s ním už mohla jak se patří povídat a zkrátka si zvyknout na člena naší nově rozrůstající se rodiny. Jenže ať jsem mohla koukat do kalendáře jak jsem chtěla, partner neměl zájem se tohoto vybírání účastnit, protože mu to připadalo příliš brzo. Zkrátka moje "bláznění" komentoval asi takto: "přece nebudeme říkat fazoly jménem!" poté "hrušky také nemají jméno!" a když už se miminek vyklubal do velikosti melounu, tvrdil můj partner "melouna si už pojmenujeme"..HURÁÁ!! Jenže boj s velkým B nastal právě v tento okamžik. Můj partner je velký vtipálek a tak se samozřejmě nebál rozmístit pár fórků i do takto důležité události, jako je vybírání jména pro naše dítě. Z internetu si vytiskl všechna klučíčí jména, co kdy existovaly, takže mezi ně samozřejmě patřily naprosto historická a dost příšerná jména..(Aby se toho partner nechytl!) Zalíbila se mu jména typu: Chrudoš, Ždán, Hvězdoslav a nakonec to vyhrál Žibřid..Takže mému roztomilému bříšku začal promlouvat zlý,nevkusný a naprosto troufalý otec, a nazýval ho Žibřídkem! Z počátku jsem to brala s humorem, ale když se TO jméno opakovalo častěji, měla jsem z toho hrůzu a tak jsem mu zatrhla toto jméno vyslovovat, jelikož jsem se bála, že až se chlapeček narodí, neuslyší na Vojtíka,pro kterýho jsme se nakonec po dlouhém a urputném boji domluvily, ale na Žibřida..Uvidíme,jak moc byl náš chlapeček v bříšku vnímavý :)

Obrázek uživatele michalka1989
michalka1989

Ahojky jméno pro našeho prcka jsme vybírali docela dlouho jelikož přítel chtěl aby byl malý po něm což mě se absolutně nelíbilo a to jméno se mi samo o sobě nelíbí takže Vítězslav po tatínkovi nakonec nebude. Tak jsme pak přemýšleli nad Matyášem ale to mi všichni zavrhli jelikož to prý není český jméno :) tak nakonec ho vybrala babička a v září se nám narodí krásný chlapeček jménem Petřík :)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Při výběru jména pro mimčo jsem přebrala iniciativu já. Přítel na dotaz: "Jak pojmenujeme naši holčičku či kluka?" reagoval větou: "Kluk jedině Kazimír, protože takové jméno nikdo nedává a díky tomu zmizí brzo z kalendáře - to nemůžeme dopustit!!! A holka by mohla být Eva (což je mimochodem jméno jeho bejvalky)." 8o| I když dsi dělal srandu pochopila jsem, že je to na mě. Kritéria mého výběru byla vcelku jednoduchá: za 1. nechtěla jsem, aby děťátko neslo mé nebo přítelovo jméno, ani jméno nějakého našeho kamaráda či příbuzného (je to sice z mé strany "kruté", ale nelíbí se mi, když se rodiče jmenují stejně jako děti - jsou pak v tom zmatky a přátelům a příbuzným by pak až moc "nezdravě" narostlo sebevědomí - a to též není vždy Ok :) ), za 2. jsem chtěla jména, která se v současnosti moc nedávají a za 3. české jméno je priorita (přeci jen je ve mě trochu vlastence). Nejprve jsem zvolila jména Nikola a Štěpán. Líbila se nejen mě, ale i příteli a zbytku rodiny. Po té, co jsem zjistila, že Nikola je v poslední době velmi frekventované jméno, začala jsem uvažovat o jiném. Pak jsem jednou ve večerních zprávách shlédla reportáž o chybění některých jmen v kalendáři, kde si rodiče malé Dominiky stěžovali, že toto jméno v českém kalendáři chybí....a bylo vymalkováno!!! Holka bude Domča!!! Pravda jméno je to původem latinské (i když ruku na srdce - kolik jmen užívaných v Česku je českého původu, že) a není v kalendáři, ale to mě vůbec nevadí. Slavit se bude 4.srpna na Dominika a navíc jsem udělala radost mému taťkovi, který má rád Káju Gotta, protože jedna z jeho dcer se právě takto jmenuje.
Závěrem jen dodávám, že 16.6.2010 se nám opravdu narodila holčička a nese toto krásné jméno.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Záleží na tom, co se nám narodí.
Když jsem ve 22 letech otěhotněla poprvé, moc jsem si přála holčičku Anetku. Těhotenství bohužel skončilo ve druhém měsíci spontálním potratem. Řekla jsem si, že Anetku už nikdy, že ta nám umřela.
Po pěti letech snažení mám konečně v bříšku miminko, které má zatím "pracovní název" rybička. To proto, že při všech kontrolách ultrazvukem je neskutečně živé a mrská sebou jako rybička. Bohužel panu doktorovi nechce ukázat zadeček, takže ještě pořád nevíme, jestli to bude Anežka, nebo Mireček.
Anežka proto, že je to krásné, české jméno, na které se nedá škaredě zavolat.
Miroslav by byl po mém dědovi, kterého jsem nikdy nepoznala a hlavně po mém tátovi. Protože to byl on, kdo mi po dvou neúspěšných pokusech IVF řekl, ať to nevzdávám. Zaplatil nám třetí cyklus IVF a ono se podařilo!!!
Je mi úplně jedno, jestli to bude Anežka, nebo Mireček. Všechna jména jsou krásná, když je máma říká svému milovanému a moc vytouženému miminku

Obrázek uživatele Alienach
Alienach

Ahojda,u nás byl výběr jména jasný hned co jsme čekaly prvn přírůstekí-holčičku Marušku,protože jsem na svatbě měla za svědka Marušku,mojí dobrou kamarádku!:D No nakonec jsme ještě doplnily druhé jméno a máme téměř dvouletou Marii Františku.Krásné a originální,že?:) Jenže ted čekáme druhý přírůstek,měl by to být kluk jak buk,ale na jménu se už nějak shodnout nemůžem!Naším favoritem byl Martínek,ale ted co jsme se přestěhovaly,tak je kolem nás nějak přemartínkováno a už uvažujeme o jiné jménu,jenže ouha,co se líbí mně,nechce manžílek!:'( Ale zatím vede Kryštof,tak uvidím,jak ten boj vyhraju!No a pokud se nám v bříšku potutelně směje holčička,bude to nejspíš Anežka nebo eliška!:D

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Jak jsme vybrali jméno pro našeho mrnouska?...stále vybíráme..,ale už ted máme jasno, že bude začínat písmenem L a proč zrovna písmenem ,, L". To je úplně jednoduché :) Jedeme podle abecedy ..zní to zvláštně, že? :D :D :D ,ale je to tak . Já se jmenuji Miluška..moje dcera je Nikolka,moje babička se jmenovala Otýlie a maminka je Pavla.Manžel je Radek a jeho maminka Světlana a Radka bratr se jmenuje Tomáš. Takže opravdu je to jako podle abecedy :D máme jména v rodině od písmene M ...Miluše, Nikola, Otýlie, Pavla, Radek, Světlana, Tomáš..takže pro našeho mrnouska, nevíme, zda to bude holčička či chlapeček, to bude překvapení,ale zaručeně víme, že to bude bud Lucinka nebo Lukášek..takže nám přibude další písmenko do naší rodinné abecedy:) (L,M,N,O,P,R,S,T) už se na toho drobečka moooc těšíme.!

Obrázek uživatele Agnes
Agnes

S přítelem jsme vybírali asi do 34. týdnu těhotenství, pořád jsme si nebyli jisti, jaké jméno vybrat, měli jsme asi 5 variant, nakonec budeme mít Anetku, tohle jméno jsem jen tak nadhodila a ono se líbilo, tak už našemu "melounkovi" zůstane.

Obrázek uživatele milacek2008
milacek2008

Ahoj,
můj chlapeček se měl jmenovat po mě Míša,ale když byl ještě v bříšku a já začala poprvé cítit jeho pohyby,musel náš tatínek jet na týden pracovně pryč.A protože se mi moc stýskalo tak jsem začala svému miláčkovi v bříšku říkat jako tatínkovi Martínku,,a jéje ten začal kopat. A když už jsem mu začala říkat ty můj Martínku,tak už mu to zůsatlo a je to Martínek jako tatínek:-))

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Vybrat jméno pro své maličké je napínavá a dobrodružná věc. O to zajímavější, že jsme na to nebyly s manželem jen dva. Svůj volební hlas v tomto procesu přidali i naše dvě starší drerky. V první chvíli jsme se soustředily na chlapecké jméno. Všichni jsme byly přesvědčeni, že si toho hošíka už zasloužíme. Já jsem již několik let nosila v hlavě jméno Matyáš a tak jsem předpokládala, že to tak bude. Děvčatům se jméno líbylo, ale manžel si nemohl zvyknout. Trval na jeho úpravě a konečně souhlasil s Matějem. Takže v nejužším rodinném kruhu jsme se shodli celkem spokojeně. Nastala však soustavná a důrazná kampaň ze strany prarodičů. Oba dědečkové se jmenují Jan. A já jsem začala mít obrovské dilema co s tím. Bylo by krásné předat dál toto jméno, ale nechtěla jsem se vzdát původní představy. Jednou mi tak blesklo hlavou, což dát obě jména? Všichni budou mít co chtějí a bude to. Hurá je vyřešeno.
Jenže i tahle pohádková představa se zhroutila ve chvíli, kdy ultrazvuk ukázal děvčátko. Nebyla jsem smutná, naopak mi to připadalo jako povedený žert. Teď však nastalo opravdové hledání. Několik proškrtaných kalendářů skončilo v koši. Po bouřlivých debatách jsme vybrali jméno Ema. Mě a děvčatům se moc líbí. Manžel si opět nemůže zvyknout. Prý jediné co ho napadá při jeho vyslovení je ´´Ema má maso´´. Nicméně se zdánlivě smířil.
Doma panovala již poklidná atmosféra. A tu se jednou vrátil z oslavy u kamaráda s tím , že se v naší vesnici narodila Emička. Trochu nás to zamrzelo, ale nechtěli jsme se vzdát.
Nato však jednou přišel domů z posezení s kamarády. Seznámil se ťotiž se šťastným otcem a ukázalo se, že jeho příjmení je Kučera. Tak jako to naše. A to už je příliš. Dvě Emy Kučerové na jednu vesnici, na jednu školní třídu, to je trochu moc.
Rozesmátý otec se pohodlně usadil v křesle a s konečnou platností prohlásil:´´Nebude to Ema, bude to Kačenka.¨ Spadl mi velký kámen ze srdce. Je to překrásné jméno a navíc konečně jednoznačná angažovaná volba ze strany našeho taťky.
Jen jsem zvědavá, co nám tahle sladká dušička ještě připraví za překvapení. Ještě není na světě a už je kolem ní takový rozruch. Snad se to neprojevý jako roztříštěná osobnost. Vždyť jsme s ní komunikovali od počátku jako s Matyášem, Matějem, Jeníčkem, Emičkou a nakonec Kačenkou. No není to zmatek i pro Vás?

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Co je láska, to už víte, co je štěstí, pochopíte. Až se sklánět budete, nad kolébkou dítěte.

Očekávání dítěte je vždy velmi šťastný okamžik v rodině. Tak proč se nepodělit o radost se svými příbuznými, známými a přáteli.

Tak tohle přínáčko jsme dostali od rodičů, když se dozvěděli o vnoučátku, které se má narodit.

Naš příběh o vybírání jména pro naše nejmilovanější zlobítko začíná takto.... :)

Už jako malá jsem měla tři oblíbená jména pro panenky Sára, Kristýnka, Karolína. Vždycky jsem toužila mít holčičku a věděla jsem, že jméno pro ni budu vybírat sama a nenechám si od nikoho radit. Otěhotněla jsem a hned po třech měsících jsem znala pohlaví děťátka....... odpověď pana doktora zněla - http://čekáte kluka ! Zklamání jsem nedala znát ale také netrvalo dlouho. Začala jsem se těšit na chlapečka a vybírání jména pro něj. NO BYL TO BOJ. S přítelem jsme se neustále dohadovali, když jsem něco navrhla, tak to nepřipadalo v úvahu a naopak. Tak jsem z legrace navrhla..., že každý napíšeme dvě jména a bude se losovat. Jelikož to byla z mé strany legrácka, tak jsem napsala dvě nejhorší, které bych vůbec nedala.... Ha, a co se nestalo, tak se vylosoval můj papírek.
Vybuchla jsem smíchem.... ale ten mě brzy přešel, protože přítel to bral až moc vážně. Na konci těhotenství jsem se už pomalu smiřovala s tím, že dáme jméno Igor... brrrr) a nebo si dám jaké chci a budu to poslouchat celý život. :) v den porodu se staly dva zázraky..... o jednom není třeba mluvit - to je jasné a druhý byl, že si můžu vybrat jméno podle sebe. Ani nevíte, jak se mi ulevilo.... máme krásnýho Filipka a dělá nám samou radost.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Co je láska, to už víte, co je štěstí, pochopíte. Až se sklánět budete, nad kolébkou dítěte.

Očekávání dítěte je vždy velmi šťastný okamžik v rodině. Tak proč se nepodělit o radost se svými příbuznými, známými a přáteli.

Tak tohle přínáčko jsme dostali od rodičů, když se dozvěděli o vnoučátku, které se má narodit.

Naš příběh o vybírání jména pro naše nejmilovanější zlobítko začíná takto.... :)

Už jako malá jsem měla tři oblíbená jména pro panenky Sára, Kristýnka, Karolína. Vždycky jsem toužila mít holčičku a věděla jsem, že jméno pro ni budu vybírat sama a nenechám si od nikoho radit. Otěhotněla jsem a hned po třech měsících jsem znala pohlaví děťátka....... odpověď pana doktora zněla - http://čekáte kluka ! Zklamání jsem nedala znát ale také netrvalo dlouho. Začala jsem se těšit na chlapečka a vybírání jména pro něj. NO BYL TO BOJ. S přítelem jsme se neustále dohadovali, když jsem něco navrhla, tak to nepřipadalo v úvahu a naopak. Tak jsem z legrace navrhla..., že každý napíšeme dvě jména a bude se losovat. Jelikož to byla z mé strany legrácka, tak jsem napsala dvě nejhorší, které bych vůbec nedala.... Ha, a co se nestalo, tak se vylosoval můj papírek.
Vybuchla jsem smíchem.... ale ten mě brzy přešel, protože přítel to bral až moc vážně. Na konci těhotenství jsem se už pomalu smiřovala s tím, že dáme jméno Igor... brrrr) a nebo si dám jaké chci a budu to poslouchat celý život. :) v den porodu se staly dva zázraky..... o jednom není třeba mluvit - to je jasné a druhý byl, že si můžu vybrat jméno podle sebe. Ani nevíte, jak se mi ulevilo.... máme krásnýho Filipka a dělá nám samou radost.http://

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Čeněk...netradiční, zvláštní, ale české a s příjmením Šupáček dokonalá kombinace...a hlavně, můj táta má moc hezký penzion na Čeňkově pile a řekl, že ho zdědí pouze dědic Čeněk. Tak co bychom pro peníze neudělali. .
Teď je Čendovi rok a přijde mi to jméno jako stvořené pro toho raubíře...

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Čeněk...netradiční, zvláštní, ale české a s příjmením Šupáček dokonalá kombinace:) ...a hlavně, můj táta má moc hezký penzion na Čeňkově pile a řekl, že ho zdědí pouze dědic Čeněk. Tak co bychom pro peníze neudělali. :P .
Teď je Čendovi rok a přijde mi to jméno jako stvořené pro toho raubíře...

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Prepáčte zabudla som sa prihlásť...

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Výber mena je veľmi dôležitá úloha pre rodičov, kedže to meno bude nosiť po celý život. Mám 23 rokov a mám dve deti, synčeka Adamka (19 mesiacov) a dcérku Lucku ( 2 mesiace).
A ako sme teda vybrali meno pre drobčeka?
Tááák..
Naše druhé očakávané bábätko mal byť chlapček. Nad dievčenským menom sme ani nerozmýšľali a to bola chyba!
Ked som chodila na pravidelné prehliadky vždy to bol 100% chlapček až do .. boli sme na 3D a čože tam pán doktor videl? Dievčatko, nepovedal zrovna dievčatko ale citujem: čože tu máme akúže pukaňu..
Manžel skoro zo stoličky padol..:o)
A nastalo obdobie rozmýšľania nad dievčeskym menom. Bohužial sme sa nezhodli, kedze sa manželovi nepáčia moderné mená a ja ich mám priam v obľube.
Po pôrode ked sa ma spýtali ako sa volá som povedala bez rozmyšľania Lucka, ani neviem ako to zo mna vypadlo. Dala som meno , ktoré vlastne vybral manžel (pritom som sa ani len nepozastavila nad tým menom ked mi ho ukazoval napísané na papieriku) a nebanujem. Máme dve krásne deti s menani Adamko a Lucka.

Stránky

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené