Soutěž - Jak říkáte vašemu bříšku?

Úvodní příspěvek tématu

Obrázek uživatele Administrátor BW
Administrátor BW
Soutěž - Jak říkáte vašemu bříšku?

Zde vkládejte soutěžní příběhy :) .

Nejnovější příspěvky

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

když jsem byla na prvním ultrazvuku, tak jsem tam viděla takovou malou tečku, ale ve zvětšení to vypadalo jako čolek, tak od té doby mu neřekneme jinak než čolek neboli čolíto:-)

Obrázek uživatele Ytagom
Ytagom

Ahojík, jsem v 19. tt a tomu malému mrňouskovi v bříšku říkáme pracovně Koblížek, protože mi ze začátku nebylo moc dobře a jediné, co mi chutnalo byly koblihy :) . Chceme se nechat překvapit, takže si nenecháme říct co to bude a bude to Koblížek až do konce těhotenství.

Obrázek uživatele Gwivenet
Gwivenet

Tak našemu miminku jsme říkali červíček, ale od té doby co víme pohlaví říkáme Barunka :o)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Když jsem byla na druhé kontrole,začali jsme říkat děťátku "PIŠKOT" .Pohlaví jsme si neřekli a říkali piškote celé těhotenství.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Našemu Pepíčkovi je už rok a půl. Když jsem byla těhotná, v práci jsme měli nějaké sezení a kolegyně se mě zeptala jestli to bude holčička nebo chlapeček, a ze mě automaticky vypadla odpověď: Že by to byl tygr? Od té doby nikdo neřekl Pepčovi v bříšku jinak než Tygře. Většina dárků od známých byla s motivem tygra. Teď ta přezdívka v práci zůstala mně :)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Máme s manželem rádi scifi seriály, tak úplně spontáně jsme našemu mimískovi ( chcem se nechat překvapit, zda klučík či holčička) říkáme pracovně TOKŘÍK. Okolí se nám směje, aby přezdívka mimču nezůstala:)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahojky, než jsem zjistila co vlastně čekáme, jestli holčičku nebo chlapečka, tak jsme říkali našemu miminku: mimísek nebo vetřeleček, jelikož bylo neplánovaný ,ale je to naše zlatíčko :) Pak mi pan doktor ve 20 týdnu oznámil, že čekáme na 75 % holčičku, což asi nechtěl říct na jistotu,abych neměla všechno růžové. Byli jsme s manželem moc nadšený a začali jsme jí říkat Elinko, Elidrndo a Elišáčku. Samé roztomilě přezdívky. Teď jí je už 7 měsíců a stále jí tak říkáme :-)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

My s manželem říkali našemu miminku ještě když bylo v bříšku všelijak, nejprve to byl pouze miláček, časem, když už sme měli vymyšlená i jména ( a já tolik chtěla holčičku, že jsem si jinou možnost ani nepřipouštěla) se měla naše holčička jmenovat Laurynka. Ale protože doktoři do poslední chvíle nemohli určit pohlaví, našli jsem si s manželem pro naší Laurynku obdobné pojmenování - PRALINKA, protože se to tolik podobalo zvolenému jménu a přeci, bříško jsem měla kulaté jako bonbón a ta slaďoučká náplň uvnitř mě byla a je ta nejlepší sladká odměna pro nás pro všechny. Dnes už jsou Lálince 3 měsíce, ale i tak často slýchávám manžela, jak říká : Ty moje malá pralinko.:)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

ahoj...když jsme zjistili že jsme těhotný:) začali jsme bříšku říkat TO:) ještě jsme netušili co tam na nás čeká a nechtěli jsme aby holčička nebo chlapeček pak nebyl(a) naštvaný že jsme o něm(jí) mluvili v jiném pohlaví:)
a když se pak zjistilo že to bude holčička,začal jí tatínek říkat trpaslík:D a asi jí to přivolal páč trpaslík je z ní doteď:)

Obrázek uživatele Miruš
Miruš

Jsem těhotná 15 týdnu a svému zatim malikatému bříšku říkám Piškotka.Možná že tato zdrobnělina zůstane i našemu třetímu dítěti které se má narodit v červnu.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Naše nenarozené mimi v bříšku oslovujeme ALFONS :-D..jsem na začátku 7 měsíce a chceme se nechat překvapit,ale tajně doufáme v kluka,protože doma už máme holčičku,tak proto si to trochu přivoláváme,ikdyž jméno na kluka máme Adam:) dobrej blázinec,že?:D

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Když jsem byla poprvé s manželem u mého gynekologa na vyšetření asi ve 20 tt, pan doktor mi dělal ultrazvuk a snažil se mě i mému manželovi popsat co právě vidíme.Celou tu dobu můj manžel se zájmem a naprosto tiše sledoval miminko na monitoru, když mu však pan doktor ukazoval celou páteř, můj muž se na mě podíval a tiše poznamenal ,, co je to za vetřelce?,,Pan doktor se jen tiše usmál a dělal že nic neslyšel.A od té doby miminku manžel říkal vetřelec. Dnes již máme krásnou dvouletou holčičku, a když nedávno v televizi dávali film Vetřelec jen jsme se na sebe tiše podívali a oba jsme se rozesmáli.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Protože jsme se nechávali překvapit, zda budeme mít holčíčku nebo chlapečka, říkali jsme našemu očekávanému miminku Bobišek. Jméno vymyslel můj manžel a říkali jsme mu tak po celou dobu těhotenství, takže když se nám pak narodil Tomášek, musela jsem se vždy hodně soustředit, abych na otázku: "Jak se chlapeček jmenuje?" neodpověděla "Bobišek".

Obrázek uživatele tkanička
tkanička

Už v době, kdy jsme se o miminko snažili, tak vždycky v době očekávané MS padala otázka: "Tak co myslíš, je tam píďalka?" Teď už jsem s píďalkou v 18tt a doufám, že tak dítku nebudeme říkat ještě ve 20 letech :-)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Moje bříško se skokovitě zvětšuje a já uvažuji, co je na mém druhém těhotenství jiné a co stejné. Rozdílné jsou situace a míra, do jaké se mohu z bříška těšit (vždyť u prvního těhotenství jsem dýchala jen pro toho malého tvora, ale nyní mě dcerka zaměstnává do té míry, že fakt, že jsem těhotná si uvědomím až ve chvíli, kdy se nenapasuji do úzkého průchodu, kterým jsem se ještě před měsícem pohodlně protáhla). Stejné je mé prožívání radosti z malinkého tvora a stejné je i „pracovní“ pojmenování obyvatele mého bříška.
Vím, že mnohé maminky říkají svému dítku různě. Kamarádka říkala své nenarozené holčičce „cácorka“ a na mou otázku „proč“ jen pobaveně odpověděla: „Protože je to Cácorie Cácorková.“ Sousedka zase miminku neřekla jinak než Karel a to i přesto, že již několik měsíců před porodem věděla, že se to bude holčička a bude se jmenovat Markétka. A pro švagrovou byl malý plaváček již od pozitivního těhotenského testu Matyášek, protože svým šestým smyslem podvědomě (a správně) tušila, že čeká chlapce a tohle jméno měla vyhlédnuté již dávno.
Pro nás vždy bylo a nyní je nenarozené miminko MIMÍSEK. Možná to není to nejoriginálnější označení, možná není ani nejpřiléhavější, ale každopádně je to pro nás nejpravdivější a subjektivně hodnoceno také nejněžnější označení. Byl to mimísek už když jsem poprvé ucítila, že tentokrát „to vyšlo“, byl to mimísek, když jsme naši veselou novinu oznamovali babičkám a je to můj milý mimísek i v noci, když kvůli jeho rozcvičce nemohu spát. A zároveň nás toto pojmenování chrání před případným podřeknutím na věčné otázky babiček typu „Tak co to bude?“ :-) Je to náš mimísek, kterému tolik chceme říct: „Vítej!“
PS: Už teď se těším, až našeho mimíska poprvé stisknu v náručí. A teprve v ten okamžik se odvážím naše miminko oslovit jménem...

Obrázek uživatele Rexik
Rexik

Ahojky všem čtenářkám a čtenářům.

I my s přítelem (nyní už mamželem), čekáme přírustek :-) Z počátku, když jsme se dozvěděli, že nás bude o jednoho víc, tak jsme mu říkali TO MIMČO (znělo to dost neosobně), taky nám to dlouho nevydrželo.

Někdy svému manželovi říkám Méďo a já jsem pro něj bývala Medvídě, ale od té doby, co se ze mě stala mamča čekatelka, tak mi začal říkat Stará Medvědice (a moc se mi to nezamlouvalo). Prý to nejde, aby Medvídě čekalo Medvíďátko. Tím pádem se u nas neujalo ani Medvíďátko.

Nakonec u nás zvýtězilo oslovení "Raptorčátko". Nejspíš si teď mnozí z vás poklepávají na čelo a říkají si, že ti lidé jsou úplní blázni. Ale možná pochopíte, když si přečtete, jak to vzniklo.

Takže ve zkratce:
V době, když jsem ještě chodila na střední školu, tak mi jedna ze spolužaček začala říkat Rexik. Asi si kladete otázku, jestli to bylo diky seriálu komisař Rex nebo pracímu prášku. Budu vás muset zklamat. Bylo to podle tyranosaura Rexe (T-Rex). Když jsme totiž v tělocviku běhávaly delší tratě, tak jsem měla svůj osobitý styl. Běhala jsem s rukama pokrčenýma v loktech (v urovni pasu) a zápěstím. Takže, to vypadalo, jako kdybych měla zakrslé ručičky. Hodně připomínající T-Rexe. Přezdívka Rexik mi nijak nevadila, a protože mám ráda dinosaury, už mi zůstala.

Tak zbýval jen krůček od T-Rexe (mamči) k "Raptorčátku" (dítěti) :-)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Když jsme zjistily že čekáme miminko tak jsme mu říkaly fazolka, protože na ultrazvuku to je jako fazolka, s přibíváním jsme pojmenování změnily na piškota a tak mimču říkáme i teď i když víme co se nám narodí tak mu stále říkáme piškot.

Obrázek uživatele slunicko
slunicko

AHOJKY. Nenechala jsem si říct jestli to bude holčička nebo chlapeček, takže to je prostě naše miminko pokludˇátko :) po příjmení tatínka :)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

No, my už dnes máme 3.-měsíčního chlapečka Matyáše. Pohlaví miminka pro nás bylo překvapením do poslední chvíle, takže když bylo mimčo v bříšku, tak jsme ho oslovovali "Kuky". Vzniklo to spontáně, když běžela reklama v TV na film Kuky se vrací, protože v té chvíli malý kopl, no a od té doby to byl Kukýsek:)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahojky, když jsme čekali první dítko, tak manžel nechtěl dopředu vědět co to bude (já to věděla), takže když jsem o mimčovi mluvila, tak jsem si musela dávat velký pozor, abych se neprořekla. Všichni okolo tvrdili, že to bude dozajista kluk, protože nic jiného se nám prej nemůže narodit, když z manželovi strany mají všichni kluky a i on pochází ze tří kluků. Takže jsem musela vymyslet nějaké pracovní jméno, které by nebylo ani holčičí a ani klučičí. Tak jsme toho našeho drobečka pojmenovali "bimbác". Bylo to šílené, ale nic jiného mě v tu dobu nenapadlo. Ale nakonec se ujalo. Vzhledem k tomu, že je malá narozená v únoru, tak pod vánočním stromečkem měla již dárky dopředu a u babiček byly tyto dárky nadepsané "pro bimboška".
Při druhém jsme mu říkali "mimís, mimísek, mimčo" ale nebylo to ono. Nakonec náš chlapeček dostal pracovní název "mimoň" :)

Obrázek uživatele maminka
maminka

<:o) Ahoj, mám 2 holčičky a ty si moc přály brášku - prince na hraní Šípkové Růženky. I když jsme dlouho nevěděli, jestli se jim přání splní, "princezny na hrášku" pojmenovaly svého nastávajícího sourozence KULIHRÁŠEK :-* . Mají ho rády už od malé kuličky a doufám, že jim to vydrží i po jeho narození! :) . Jana

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj maminky, jsem ve 24tt a našemu malému drobečkovi říkáme šidýlko, protože už od začátku co jsme ho viděli poprvé na ultrazvuku, tak s sebou pořád jenom šil :-) a pořád sebou pořádně šije, i když už víme, že to bude holčička, stále jí říkáme šidýlko.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj, každým dnem, nebo spíš hodinou se mi má narodit holčička. Ještě jsem těhotenství ani neměla potvrzené, ale nevím jestli instinktem, nebo jen mým přáním jsem to že to bude slečna cítila. Proto když jsme začali přemýšlet nad jménem, tak jsme jméno pro kluka ani nevybírali...
Příteli se líbilo jméno Terezka, mě Klára - dohoda, nebo kompromis pořád ne a ne přijít, tak jsme maličké začali říkat Tekla - podle začátečných písmen obou jmen a taky je to takové pohádkové, tedy doufám že i v čechách se ta postavička z Včelky Máji jmenovala Tekla ... :-)
P.s.: Nakonec se bude jmenovat Klárka, rozhodlo o tom losování... :-D

Obrázek uživatele SimSam
SimSam

Od okamžiku, kdy jsme si partnerem a jeho dcerkou Petrřičkou nechali zjistit pohlaví miminka, které čekáme, přála jsem si říkat svému rostoucímu bříšku (tedy spíš človíčku v něm) skutečným jménem. Nechtěla jsem, aby miminko bylo zejména pro Peťku imaginární a abychom ji lépe připravili na skutečnost, že se po 9ti letech jedináčkovství bude muset o pozornost svého tatínka dělit s někým dalším. Pracovní název v pravém slova smyslu našeho malého hrášku na ultrazvuku byl do té doby pouze "miminko". Od 12. týdne jsme však už tušili, že se můžeme těšit na chlapečka, který naši rodinu rozšíří počátkem února roku 2011. Už tedy od 12. týdne se strhla mezi mnou a Petrem nekončící diskuze nad klučičími jmény. Netušila jsem, že máme tak rozdílný vkus! Petrovým favoritem bylo jméno Vincent, které by mi samo o sobě až tolik "nevadilo", ale které se vůbec nehodilo k Petrovu typicky českému příjmení. My s Petřičkou jsme si oblíbily jméno také méně obvyklé, ale zato přeci jen běžnější - Sebastian. Až do zápisu shody o jméně nenarozeného dítěte nesezdaných párů na matrice jsme tak s partnerem vedli vtipné rozhovory v duchu: "Co dělá Vincent?" "Tady žádný Vincent není." ... Je to proto teprve necelý měsíc, co říká našemu chlapečkovi Sebastiánek i můj drahý. Že je to jméno pro mnohé další členy našich rozvětvených rodin přinejmenším nezvyklé, jsem zjistila až podle otázky: "A jak mu budete říkat?" Sebík přišlo každému srandovní, ale pro malého kluka se hezky hodí a až povyroste, už bude mít určitě najakou dětskou přezdívku od svých kamarádů. Tedy doufám, že se pro něj neujme přezdívka, kterou jsem mu nechtěně přiřkla, když jsem se v rámci vánočních příprav a zdobení bytu přeřekla a řekla: Dneska už SOBÍK spinká. :))

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahojky,já když jsem zjistila,že jsem těhotná začala jsem miminko oslovovat prďola, někdy jsem ho oslovovala i námi vybraným jménem - Adámek.Nakonec jsem od 37.tt, kdy jsem ležela v nemocnici kvůli hypotrofii plodu (Adámek vážil 2000g a čekali jsme nižší porodní váhu,která byla nakonec 3400g:D ), začala prckovi říkat "buřtík" a to mi vydrželo až do porodu...:) :)

Obrázek uživatele Prcek
Prcek

Ahojky, když jsme čekali naše první miminko tak nějak samo se nám začalo říkat bříšku Nunýsku .. Ještě jsme nevěděli ani co to bude.... Po zjištění, že to bude kluk jsme vybrali jméno Dominik. A můžu vám říct, že sem si ještě před porodem nedovedla představit, že mu řeknu jinak jak Nunýsku... Až je to neuvěřitelný, tak ve chvilce kdy jsem dostala své díte poprvé do náruče ze mě nevyšlo Ahoj Nunýsku ale krásné ahoj Domísku... Už nikdy sem mu Nunýsku neřekla. Nějak mi to už nešlo a nejde přes jazyk...

Teď čekáme druhý přírůstek. Ještě si nějakou dobu počkáme ale už teď vím že je to žížalka... Ale jak jí/mu budeme říkat až se narodí si vůbec nedovedu představit.... :-)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahojky:D ,
příteli neřekne nikdo jinak než easy...tak, že dkyž jsme zjsitili, že to bude chlapeček neřekne mu nikdo jiný než easy junior:) I když pro mě a babičku to je náš drobeček Daneček:P

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Než jsem otěhotněla, vážila jsem 65kg… Za těch celých devět měsíců jsem přibrala 40kg navíc,ech.. Přítel mi začal říkat Plejtváčku a oba jsme pojmenovali miminko v bříšku taky tak :) Každý mi v okolí říkal: „vůbec se neomezuj, neboj, až budeš kojit, tak ty kila půjdou rychle dolu“. A tak jsem se opravdu neomezovala a baštila vše, na co jsem si vzpomněla :) Jednou ráno šel přítel udělat snídani. Zjistil však, že jí nemá z čeho udělat.. :D Přišel za mnou a říká: „ty si zase byla v noci papat,viď?“ A já jsem odpověděla: „nene, to byl plejtváček. Vylezl v noci z bříška, vyjedl ledničku a zase zalezl do bříška“ :D Přítel se začal smát a řekl: „tak to už není plejtváček, ale krietr“ :) (podle toho hororu Criters-Ježkové, že měli taky pořád hlad) :D A tak od poloviny těhotenství mělo miminko v bříšku název Krietr, Křítřík, Křítříček, Ježeček :) Když jsem šla rodit, měla sem moooc velký bříško a bála se, že Křítřík bude stejné miminko jako jsem byla já (měla jsem 52cm a 4,400g) Naštěstí měla Magdalenka jen 48cm a 3190g.. V porodnici jsem nechala 9kg, kojením zhubla 10kg a zbytek bude novoroční předsevzetí po vánočním mlsáním :)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj,
můj muž se po tom co se dozvěděl že nás bude víc rozhodl v knihách najít nějaké neotřelé jméno co by se hodilo pro pokračovatele rodu. Vzal knihu kterou si pořídila moje máma před třicetipěti lety a spolu s budoucí babičkou listovali, najednou velký smích, tak jsme se jich šla zeptat co vybraly tak prý že to bude "César" no málem mě omyli, pak jsem na statistickým úřadě zjistila že je v Čechách jen jeden. Ve 20.tt jsme zjistili že César bude holka, tak se přejmenovávalo na Kleopatru, tak jsme jí téměř pořád říkali. Dokonce i při oznamovaní druhým budoucím prarodičům jsme psali "Ahoj já jsem César" na fotku z UTZ. Teď máme naštěstí "jen" Viktorku

Obrázek uživatele mesinka
mesinka

Dneska bych už měla být v 10. týdnu těhotenství, ale náš slimáček je trošku opožděnej, tak mi má doktorka řekla že je mladší o 14 dní,tak jsem teprve v 8.týdnu, proto název slimáček :o)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Dobrý den, my jsme měli vybraná dvě jména - Filip a Markéta. Proto jsme miminku v bříšku říkali zkomoleninou Mafík. Později, když jsme zjistili, že budeme mít kluka, tak z toho vznikl Mufík. Narodil se nám tedy Filípek a co mu zůstalo, je ten Fík. Takže máme doma Fíka, naštěstí ne maxipsa. A jestli do budoucna bude Markétka nebo třeba Ája, to je otázka do pranice :-)

Obrázek uživatele pajpsa
pajpsa

Tak u nás to je tak, že máme doma dvě velké holky ( 15 + 20 let ) a zatoužili jsme s manželem a dcerami po zpetření našeho života, takže jsme se rozhodli pro dalšího potomka ( i když už jsme starší rodičové :) )! Měli jsme štěstí a "zadařilo se to", takže mému rostoucímu bříšku a miminku uvnitř ( nenechali jsme si dopředu říci co to bude ) se hned od počátku "pracovně" říkalo - mazánek - máme opět krásnou holčičku a vždy to BYL - JE - BUDE NÁŠ MAZÁNEK !!!!!!!!!

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Mému bříšku a našemu rostoucímu miminku jsem chtěla říkat šmoula,ale jelikož ještě nevíme co to bude,tak mu říkáme šmudla nebo šmudlínek :D jsme ve 20.týdnu a šije tam s sebou no je to sranda.Všem Vám se šmudlou a s tatínkem přejeme ať je vše jak má a krásné svátky :)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ve jménech pro „bříška“ má naše rozrůstající se rodinka úplně, ale úplně jasno….
První rostoucí bříško jsme s manželem pojmenovali Maruška…..a narodil se nám Mireček:) .
Teď jsem znovu těhotná, čekáme holčičku…..a jméno? To má úplně vyřešené náš 2,5 letý syn. Na otázku všetečných známých, jak se bude jmenovat sestřička, náš malý hrdě odpoví, že to bude Vašík:o). A proč Vašík? Asi proto, že je to první miminko, které ve svém krátkém životě dosud viděl. Již jako rok a půl starý šmudlal ručičkami a prosil, že chce takového „Vašíka“ také domů.
A ve svých názorech je velice neoblomný. Pouze občas, když se vrátíme ze cvičení na moment připustí , že by se ségra mohla jmenovat Andrejka. Asi po holčičce, která se mu tam líbí.
Ale hned druhý den ráno je miminko a moje bříško opět Vašík:)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

My našemu miminku říkáme Snoopik, bude to Daniel po taťkovi, ale od první kontroly od pana doktora mu jinak neřekneme.
Měla jsem totiž sen před první prohlídkou a potvrzením, že jsem opravdu těhotná a ráno jsem vylítla z postele se slovy, že už jsem viděla miminko a vypadá jako Snoopik:) .
Takže na našeho Snoopika už čeká bodíčko se svým jmenovcem:)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Milé těhulky,
když jsme viděli poprvé ultrazvuk naší malé princezny vypadala jako " PECIČKA ":) a až vyrostla více
začali jsme ji říkat " ČUDLÍK ":D a to jí taky zůstalo do teď. Jmenuje se Emička , ale čudlíku jí říkáme pořád dál. Přeji vše nastávajícím maminkám ať se jim narodí krásná a zdravá miminka a ať jim dělají jen radost. Krásný sluníčkový den všem. Venda

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Od začátku těhotenství jsme se chtěli nechat překvapit a proto jsme nevěděli zda budeme mít holčičku či chlapečka."Pracovní název" jsme si vytvořili složením z jmen, která jsme měli pro dítko připravena. EmaAnto. Ema ta je jasná:-) a Anto jako Antonín. Abych pravdu řekla tak i po narození dcery jsem ji občas oslovila Emanto:-)Třeba to bylo znamení a Ema bude mít jednou i bráchu Antonína:-)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Krásný večer přeji, náš maličký v bříšku je opravdu vysněný a tak datum mého termínu mě potěšil o to víc (24. 12.)
Můj příběh je jako z pohádky nebo aspoň tak jsem ho prožívala. Už přes dva roky jsme se snažili o miminko a když jsme to vzdali podařilo se, opravdu psychika dělá hodně moc. Hned jak jsme to zjistili, začali jsme vybírat jména. U holky jsme se nemohli dohodnout ale u kluka to šlo rychle aniž by jsme věděli kdy se maličký narodí a že to bude kluk. Byl to prostě Mikulášek:) a začlo pojmenovávání mého bříška všemi možnými jmény. No a za pár měsíců mě manžel požádal o ruku(v 6.měsíci) a byla svatba což "jsme" vůbec nečekali. Mimísek, jak říkal manžel si užíval "náš" den se mnou. Když manžel vstává do práce vždy se nahne nad bříško a povídá si s koblížkem protože je zrovna vzhůru ale já bych spala v 5 ráno:). Tvořili jsme pro Mikíska úplně nový pokojíček a říkali mu, co zrovna děláme jako by tu byl už s námi. A tak doufám, že vše dopadne dobře, ježíšek nám nadělí ten nejkrásnější dáreček a vše bude pokračovat dál jako v pohádce:) Myslím, že nejčastější pojmenování jako Miki, Mikísek, Mikeš, koblížek nebo mimísek mu zůstanou i po porodu:) a zcela jistě přibudou další.

Obrázek uživatele Filipina
Filipina

U nás se bříšku začalo říkat GOAULD. To když jsme ještě neměli potuchy jestli to bude holčička nebo chlapeček a manžel přišel s tím, že to "něco" uvnitř je vlastně totéž co příšerka z jednoho sci-fi seriálu, který zbožňoval. Prý je to vlastně takový malý vetřelec neurčitého pohlaví, který uvnitř mně parazituje (samozřejmě v dobrém slova smyslu), roste, brzy se začne hýbat a nakonec, ať chci nebo ne, stejně bude muset ven :-)) Samozřejmě myšleno s nadsázkou, manžel je typ člověka který musí být neustále vtipný a nějaká romantika nehrozí :-D Ujalo se to a tak to hold nebyla žádná fazolinka, prďolka, mimísek, ale GOAULD. Goauldík se brzy začal skutečně hýbat... dokonce tak moc, že jsem si i já říkala, jestli je možné aby tam bylo skutečně "jen" dítě :-D

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Jsem v 26. týdnu. Na začátku těhotenství jsme s přítelem bříško pojmenovali "malej návštěvník". Postupem času jak bříško rostlo a paní doktorka nám oznámila, že to bude holka (Karolínka), jsme pupík pojmenovali Kája. Na posledním ultrazvuku se ukázalo, že z holčičky je kluk se vším všudy :) Jméno dostane po taťkovi - Karel, takže v oslovování rostoucího bříška se nic nezměnilo, stále je to Kája :)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Dobrý den, můj příběh je velmi smutný. Letos 8.8.2010 mi zemřela dcerka Klárka náhle v deseti letech. 5.8. byla na oslavě u své nejlepší kamarádky Elišky. Eliška se narodila 8.8., ale slavila v předstihu, protože holky jely spolu na tábor. A tam Klárka druhý den zemřela na virovou myokarditidu (na Eliščiny narozeniny :-() To, co každá maminka prožívá, když jí zemře milované dítě, je největší bolest, jakou znám. Přemýšlela jsem o tom, co by mne z toho velkého smutku dostalo a došla jsem k novému miminku (mám ještě díky Bohu dva syny - 8 a 10 let). Péče o miminko a radost i starost z nového života bude ten správný lék, i když nikdy náhrada. Protože je mi už 38 let, tak jsme začali zkoušet miminko v půlce října. A nyní jsem ve 4.tt. Termín porodu je 8.8.2011! Věřím, že se mi Klárka vrací do života a že to bude holčička, i když zatím nic není jasné. Chtěla bych jí ozdobit jménem Eliška po její největší kamarádce. Ale zatím, protože to také může být chlapec, říkáme bříšku "štěstíčko", protože ať to bude cokoliv, hlavně, aby bylo zdravé, nám přinese novou chuť do života v podobě štěstí a radosti.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Dobrý den, můj příběh je velmi smutný. Letos 8.8.2010 mi zemřela dcerka Klárka náhle v deseti letech. 5.8. byla na oslavě u své nejlepší kamarádky Elišky. Eliška se narodila 8.8., ale slavila v předstihu, protože holky jely spolu na tábor. A tam Klárka druhý den zemřela na virovou myokarditidu (na Eliščiny narozeniny :-() To, co každá maminka prožívá, když jí zemře milované dítě, je největší bolest, jakou znám. Přemýšlela jsem o tom, co by mne z toho velkého smutku dostalo a došla jsem k novému miminku (mám ještě díky Bohu dva syny - 8 a 10 let). Péče o miminko a radost i starost z nového života bude ten správný lék, i když nikdy náhrada. Protože je mi už 38 let, tak jsme začali zkoušet miminko v půlce října. A nyní jsem ve 4.tt. Termín porodu je 8.8.2011! Věřím, že se mi Klárka vrací do života a že to bude holčička, i když zatím nic není jasné. Chtěla bych jí ozdobit jménem Eliška po její největší kamarádce. Ale zatím, protože to také může být chlapec, říkáme bříšku "štěstíčko", protože ať to bude cokoliv, hlavně, aby bylo zdravé, nám přinese novou chuť do života v podobě štěstí a radosti.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

U nas se to v prubehu tehotenstvi meni... ted jsme ve 22. tt a momentalne rikame uz jmenem... predtim jsme si mysleli, ze se nam tam klube kluk a ted uz 14 dni vime, ze se nam vyviji krasna zdrava holcicka... takze krome pojmenovani "prcíček" uz ji rikame jmenem... manzel "Sandruška" nebo "Amálka" (bude se jmenovat Sandra Amélie) a ja ji rikam "Sandík". Dneska rano se asi nudila a tak si hrala s maminkou... od dvou rano do pul ctvrte, pak jsem usnula a Sandik asi taky... kopala naprosto pravidelne jednou nahore, pak dole... manzel (muzikant - basak) by mel radost... ze ma rytmus v tele... :D:D:D.
Ale jinak je to kocicka a pokladek... a jak bude rikat brisku okoli jeste nevime, protoze jsme jeste nerekli, co cekame... je to tak pul napul... kdo si mysli, ze budeme mit kluka a zbytek ze tam je holcicka... Takze babske rady, jak poznat, jestli tam je kluk nebo holka FAKT nefunguji... zatim cele tehotenstvi mam naprosto luxusni... zadne zvraceni, krasna plet, zadne lamani nehtu, zadne vypadavani vlasu... takze dokud to nerekne lekar podle ultrazvuku a nebo pri porodu... tak se podle niceho neda predem rict, co se v brisku schovava :) :)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Zatím ještě nevíme, jestli to bude chlapeček nebo holčička. Já říkám bříšku miláčku a červíčku a taťka nám oběma říká pupíčku.:)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Našemu děťátku v bříšku jsme s manželem začali říkat PUNDĚ. Vysvětlení je jednoduché: Jednou jsem nějak řekla, že mám v bříšku malý PRNDĚ a partner se k bříšku naklonil a jak je zvykem na děti šišlat, tak mu povídá: Ty naše malý pundě. Tak se to u nás ujalo, že i teď když už je (Davídek) 9. měsíců na světě, tak ho tak oslovuje celá rodina včetně babiček a dědečků. Prostě je to naše zlatý pundě.:P

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Když jsem své první těhotenství zjistila, měla jsem neustálé bublinkování v bříšku:) ale opravdu neustálé:P a proto jsme se našemu miminku rozhodli říkat BUBLINKO. Narodila se nám holčička, která je teď skoro 3letá a přezdívka BUBLINKA jí zůstala. Teď čekáme druhé miminko, které je mimochodem v bříšku hodně neklidné. Naše 3letá holčička ho pojmenovala po svém:) MAMINČINO VELKÉ BŘÍŠKO :D :D :D :D :D

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

s nápadem dát bříšku pracovní název přišla kamarádka po cestě do Paříže. Obě jsme fanynky Járy Cimrmana - některé hry můžem citovat zpaměti :-) proto jsme vybraly jméno podle jeho hry. Ještě jsme nevěděly pohlaví - tak kamarádka Věrka použila cimrmanovu větu ze hry Záskok - "ty nejsi Vlasta - ty jsi Vlasta?" a tím byl pracovní název na světě, bo se hodil jak na kluka tak na holku. Ale později, vědíc pohlaví, jsem pak používala pro své rozhovory s břiškem již vybraného jména - Janička.

Obrázek uživatele zrzečka
zrzečka

Ahoj maminy:-) Jsem poprvé těhotná-19 týden. Nevíme, jaké pohlaví bude náš mrňousek mít, nenecháme si to říct. ale od začátku mu říkáme "Toníček, Toník". Před rokem mi umřel tatínek a miminko jsme splodili přesně v den rok po úmrtí tatínka Toníka. Sice trošku smutné, ale moc se mi líbí miminku takto říkat:-)

Obrázek uživatele mvkoty
mvkoty

My doma říkáme bříšku od začátku Píďalko.....teď na konci 6.měsíce už víme, že se nám v bříšku schovává holčička a protože to bude Viktorie tak jí občas řekneme Viktorko, ale většinou je to píďalka. Když přijde muž domů jde se přivítat s Píďalkou, pohladí jí dá jí pusu a povídá jí, malá mu hezky odpovídá kopanečkama:-)
Myslím si, že i když už bude mezi námi tak to bude stále Píďalka Viktorka.:)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Že je mamka těhotná zjistila velice brzo,neboť na mě čekali docela dlouho.Když dostala mou první fotečku,byl tam vidět pouze malý flíček,proto o mě začali mluvit jako o "Fleku". Zanedlouho se to ale změnilo.Když jsem dorostl do velikosti a tvaru fazole začali mi říkat "Fazol".Někdy mi říkali i "Fazolek,Fazolka nebo Fazolovka".Jelikož do poslední chvíle nevěděli jestli budu holčička nebo chlapeček(nechtěl jsem se jim ukázat),tak mi tento "pracovní název" zůstal celé těhotenství...Protože jsem byl otočený zadečkem dolů,přišel jsem na svět císařským řezem.Když mě pan doktor vytahoval z mého domečku,oznámil "je to kluk".A od té chvíle jsem znal i své pravé jméno......jmenuji se Daneček.Ale nemyslete si,že by mamka zapoměla na mou přezdívku,nene,říká mi Fazolku i teď,když mi jsou 3měsíce .Jsem a budu jejich "malý velký" Fazooool
PS:Většina známých mamce říkalo,že má "batoh" ,a že batohy by se prej měli nosit na zádech :)

Stránky

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené