Těhulka LIVE! Štěpánka

Úvodní příspěvek tématu

Obrázek uživatele Jana, šéfredaktorka Babyweb.cz
Jana, šéfredakt...
Těhulka LIVE! Štěpánka

Štěpánka je v pořadí osmá Těhulka LIVE! a první, která čeká dvojčátka!  

Nejnovější příspěvky

Obrázek uživatele jana
jana

Obracím se na Vás, paní Ilono, s prosbou. Četla jsem Váš příspěvek z 28.7.2014 adresovaný paní Štěpánce. Protože mi byla zjištěna stejná nemoc, hledám informace o léčbě. Nabízela jste informaci o koplex alternativní léčbě. Chci Vás moc poprosit o zaslání těchto rad na ja.chytilova@email.cz. Moc Vám děkuji za pochopení! Jana

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Paní Štěpánko, moc mě mrzí co prožíváte.Já před 6 lety taky prodělala rak. prsu, také ablace a před rokem mi byly diagnostikovány metaztázy kosti.Začala jsem využívat komplex alternativní léčby a mám po roce vyšetření, které proběhlo na PET v Novém Jičíně výborné výsladky, k neuvěření i mé paní onkoložky.Velmi ráda Vám poradím. Nic neprodávám, nevlastním žádnou farmaceutickou firmu, nic nenabízím, a nikdo za mé rady zatí nedal ani korunu.Budu muset udělat přednášku, neb již nezvládám dávat rady jednotlivcům, chodím i do práce, chci psát o mém příběhu knihu a nedávno jsem poskytla i mé základní informace o mé nemoci spisovatelce, která chystá knihu s několika příběhy na toto téma.Pokud chcete poradit ráda to udělám, ale potřebuji Váš e-mail.Tam Vám napíší více.

Buďte statečná a věřte tomu, že si ještě s dětmi hodně užijete. Já se právě vrátila z dovolené, kde jsem byla právě s mými dětmi /22 let a 19 let /. Mažela jsem po 23 letém vztahu musela opustit, neb již po mém onemocnění o mě neměl zájem . Vše jsem zvládla i stěhování a nyní se budu s dětmi stěhovat zpátky na náš baráček.Mám velmi pozitivní přístup k životu a to je jedna složka, kterou potřebujete k Vaší léčbě. Ta Vám jistě nechybí.

Štěstíčko Vám z celého srdce přeje Iva z Třince

Obrázek uživatele Ytagom
Ytagom

Ahoj Štěpánko,

moc gratuluju k Aničce a Oliverkovi, užívej si mateřství a dětiček, letí to jako blázen a než se naděješ, tak už budou cupitat :)) Hlavně, aby jste byli všichni zdraví, to ostatní už zvládnete sami :) Já se teď už hodně těším na to naše druhé robátko, ale musím si ještě počkat do května.

Mějte se krásně. Ytagom

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj Jani,

Ty tak krásně píšeš az mi to tekly slzy :-) Vůbec teď nevím co napsat, protože z toho Tvého příspěvku jsem úplně mimo a hladím si bříško :-)

Moc se na Tebe budu v létě těšit :-) 

Dávej na Vás pozor :-*

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj Štěpánko, celé těhotenství se těšíme až budeme mít děti u sebe a pak to přijde a s láskou vzpomínáme jak to bylo úžasné, když byly v bříšku. To napětí a očekávání jak budou vypadat, co budeme cítit až je poprvé uvidíme a ucítíme v náručí. Jak je to úžasné, vnímat jejich pohyby a kopanečky, hladit si bříško a povídat si s nimi. Vědět, že jsou naší neoddělitelnou součástí a všude s námi a zároveň jakoby za "závojem". Jsou v našem těle a přesto se jich nemůžeme dotknout. Strašně mi to chybí a chtěla bych tyhle okamžiky na chvilinku vrátit a zase zažít ten pocit toho obrovského břicha, té neohrabanosti, toho neustálého zadýchávání se, těch bolestí stydké spony, té napínající se svědící kůže na břichu, toho jak to všude tlačí, tu nádhernou bolest při kontrakcích, která je krásná takto zpětně, ale v daném okamžiku šílená a nekonečná a plná strachu z neznáma. Ach, je to krásné být těhotná. Užívej si toho!! I ty oteklé nohy a vrážení do klik i ten první mateřský strach u každé prohlídky ti jednou bude připadat kouzelný, tak jako teď mě. Uteče to jako voda a ty se budeš nevyspalá a šíleně unavená dívat na ty dva drobečky a už nikdy v životě nebudeš sama. Už budeš Matka a syn a dcera.

Já se mám jak se tady u nás říká "jednou hore, jednou dole". Tak normálně;o) Dětičky jsou úžasné, teprve teď si je konečně užívám plnými doušky, protože už denodenně neválčím s nevyspáním a totální únavou. Něco jako sníh tu je, ale raději bych už jaro ...honem ať už začne být teplo! :o)

Opatruj se a dávej na vás všechny pozor!

Jana

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj Jani, díky za info :-) Já už bych chtěla aby byl konec února a prckové leželi vedle v postýlkách :-) Připadám si strašně neohrabaná, jsem pořád udýchaná a bříško je obrovský, takže teď začínám všude narážet :-) Jak se jinak máš a co dětičky? Taky vám sněží? Tady je to krásně zasněžený, ale já vylézám minimálně, bojím se, abych neuklouzla a miminkům neublížila.

Přeju hezký večer a budu se těšit :-)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj Štěpánko, myslela jsem "porodnické vložky". Mě osobně nevyhovovaly. Bez lepítek, protékaly, protože se posunují při každém pohybu. Musela jsem se pořád hlídat a protože chůze na wc a do sprchy byla pro mne v prvních dnech utrpení, tak jsem rychle přešla na klasické "always s křidélky na noc" ;o) a později, když krvácení zesláblo, tak na aniontové vložky ( drahé, ale zázračné). Ale tahle věc je opravdu hodně subjektivní. Stejně jako každá žena preferuje něco jiného při menstruaci, tak se bude cítit pohodlněji i s něčím jiným po porodu. Nicméně tohle se dá rychle změnit a vyřešit "za pochodu". ;o)

Jana

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj holky,

mockrát Vám děkuju za rady! Jani, co jsou to vložky hm? Jsem z toho všeho jelen :-( vyzvedla jsem si v Podolí co s sebou vzít do porodnice a vložky prý dostanu, jen si vzít jednorázový plenky, takže vložky asi řešit nebudu a při nejhorším pošlu Pepíčka, dole je lékárna. jsem zvědavá jak to s těmi vložkami dám, od té doby co jsem to poprvé dostala, tak používám tempony a teď uvažuji od menstruačním kalíšku. 

Veru, hemeopatikům se nebráním, spíš naopak, takže si skáknu do lékárny a nakoupím :-) to tesco by bylo super, ale na mám platební kartu a ani jí nechci, takže to bude na Pepíčkovi :-)

Omlouvám se, že jsem odepisovala tak pozdě, ale nešla nám doma wifina, ale teď už to bude v pořádku :-)

Když vás ještě něco napadne na co nesmím zapomenout, tak sem s tím :-) Budu moc ráda!

Mějte se krásně a budu se těšit :-)

Obrázek uživatele Veronika4
Veronika4

Ahoj štěpánko,
jestli můžu z vlastní zkušenosti radit, ty porodnické vložky se hodí. A taky doporučuju si je koupit předem, protože mně v porodnici došly a posílala jsem pro ně manžela a musela jsem mu přesně popisovat, co vlastně v té lékárně chci a stejně se moc netvářil :-)) Oproti normálním vložkám jsou ty porodnické mnohem savější, sice ano, jsou to špalky a nemají lepítka, ale použiješ po porodu i dvě tři najednou, normální vložky jsem začala používat až později a přišlo mi, že už nebyly tak dobrý a savý. Prostě mi po porodu víc vyhovovaly ty speciální :-) Jinak mě přímo po porodu dali v porodnici i takové plenkové kalhotky pro dospělé, což bylo super, protože bezprostředně po porodu to ještě dost teče, takže to bylo pohodlnější než se snažit mezi nohama při chůzi udržet vložky :-)) Ještě taky doporučuju jednorázové kalhotky, mají je v lékárně nebo DMku, lepší než si zničit svoje. Plenky pro děti někde vůbec nemaj, dneska fakt už v porodnici nemají skoro nic, takže dostatek plenek určitě sebou. A taky dostatek vlhčených ubrousků, ta dětská smolka v prvních dnech je jak ropa a jde hodně blbě dolů a spotřeba je velká - všeho :-)

Jestli ti můžu ještě poradit, co se hodí, tak vložky do podprsenky (na unikající mlíčko). Pak za sebe doporučuju homeopatika. Názory na homeopatii jsou různé, ale já s ní mám jen ty nejlepší zkušenosti, a to jak u sebe (náš pediatr homeopat mi je doporučoval od mého dětství), tak i u syna (používáme od porodu na všechny problémy - prdíky, zuby atd.). Po porodu se hodí arnica montana, ta je na hojení úžasná. A na rozkojení se pak ricinus communis.

A ještě pár praktických tipů - jestli to ještě nemáš, hodně dopoučuju zaregistrovat se v DM drogerii do programu babybonus. Dostaneš slevové knížky a v průběhu roku jsou různé slevové akce (plenky, příkrmy...) a dá se tím ušetřit hodně peněz. A po porodu, když jsem neměla čas nakupovat, nechtělo se mi tahat s věcma nebo psát manželovi seznam na nákup s plánkem supermarketu, kde to najde, tak jsem ocenila službu iTesco. Zaregistruješ se na jejich stránkách, vybereš si nákup (cokoliv, i pečivo), čas doručení (7 dní v týdnu od rána do večera) a za poplatek 60-90 Kč (podle času doručení) ti to dovezou až domů až ke dveřím bytu. Platíš kartou a nic nemusíš řešit :-) Teď to trochu vypadá, že tady dělám reklamu, ale to jsou takový praktický věci, co mi zjednodušili život :-)

Měj se,
Veronika

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj Štěpánko, dnes už v nemocnici dostaneš máloco. Já si brala i vlastní toaletní papír, protože nemocnice neměla ;o) A taky vodu, varnou konvici, termohrnek na čaj a horu jídla, protože to nemocniční mi teda vůbec nepřišlo jako "vhodné pro šestinedělku" a kojení. A samozřejmě pleny- tak ca 8/den/dítě. Vložky - hm. Moc nechápu důvod proč se dělají a jakou mají výhodu. Já měla nakonec normální "na noc". 

Ale zase se tím tak netrap. Hodně věcí ti přinese do porodnice muž až za tebou bude chodit;o). A jak pojedete domů tak budete mít milion tašek jako my ;o)

Jana

 

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj Jani,

mám tak nějak zrychleně :-) Jsem nějak víc unavená, si myslím, že ještě víc než na začátku těhu :-) teď mě teprve začaly moc trápit otoky nohou a rukou :-( v tuto chvíli mám zrovna skoro sloní nohu :-( nepomáhá ani ledová voda a ani zvedlý nohy. Jsem ráda, že tahle nepříjemnost s porodem končí ;-)

Jsem si myslela, že už mám vše do porodnice zabalený a teď jsem se dozvěděla, že mám mít poporodní vložky ( prý to jsou fošny :-( a jednorázový plenky pro miminka. Já jsem si naivně myslela, že to dostaneme v porodnici, tak vůbec nevím kolik balíků si mám vzít. Jak jsi to měla Ty?

Doufám, že se máš dobře a budu se těšit, 

Štěpánka

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj Štěpánko, přeji do nového roku 2014- hlavně zdraví a energii.!! Svátky byly kouzelné - jak už to s dětmi bývá ;o). Moc je nemusím, ale když je prožívám zkrze děti, tak je mi i docela líto, že jsou pryč.

Už se připravuješ na porod? Budeš chodit do nějakého kurzu?

Jana 

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj holky, přeji všem hodně zdravíčka a štěstí do nového roku :-* Jak jste přežili svátky? :-)

 

Obrázek uživatele Kamik
Kamik

Štěpánko, líh zatím nekupuj, rychle vyprchává a má krátkou trvanlivost (jestli si dobre pamatuju asi 14 dni), všude se doporučuje ho koupit cestou z porodnice (pokud je v areálu nemocnice) nebo ho může koupit tatínek den před propuštěním....

Držím palečky a přeji krásné svátky.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

malvik.cz 129,- /ks na kola 10" a 12" . Je to ono? 

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Holky, prosím prosím, kde mám sehnat náhradní pláště na kočárek Abc design zoom? Nějaká maminka psala, že je koupila od českýho výrobce kolem 100,- Kč/ks, ale už tam nedala odkaz. Jsem z toho jelen :-)

děkuji a hezký večer ;-)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj Štěpánko, je fajn, že jste s Pepíčkem našli cestu k sexu...:o) Je to fajn- udrží Tě to v psych.pohodě a to je v těhotenství moc důležité. 

S opravami kočárků moc zkušeností nemám. Já měla super kočár, úplně nový, takže všechno s námi vydržel v dobrém stavu. A díky za to!! Vycházím ale z toho, že dobrý a funkční kočár je pro mámu s dvojčaty stejně důležitý jako auto pro dospělého, který dojíždí každý den daleko do práce. Každý i malý defekt při spěchu může hodně znepříjemnit a zkomplikovat den. Takže ať by byl můj muž sebezručnější ( jakože ten můj není ;o)) ) tak bych ho dala raději odborníkovi. Minimálně tam to můžu reklamovat, manželovi chybu  můžu maximálně vyčíst a nakonec se to obrátí zase proti mě, protože tím jen otrávím domácí atmosféru. :o)

Co miminka? Kopou? Cítíš to jako fakt kopanečky nebo jen takové převalování? Já kopance nezažila jen takové vrtění- holky měly málo místa ;o( A které bude "starší"resp. které bude mít na hrudníčku fixem napsáno "A", Oliver nebo Anna Maria? Jak Jsou uloženy? Doufám, že vzorně :o) a oba hlavičkou dolů ať můžete všichni ten příchod na svět prožít co nejpřirozeněji a nekrásněji. Na youtube jsem viděla video, kde paní porodila přirozeně trojčata! Úžasné! Prostřední bylo dokonce koncem pánevním. Je vidět, že když má žena podporu lékařů a rodiny, tak jde mnohé. V ČR by myslím neměla na výběr a byl by to císař. 

Uzdrav se a hodně odpočívej, nechej se hýčkat... za chvíli budeš muset hýčkat ty : děti i muže ;o))

papa 

Jana

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj holky, mockrát děkuji za rady a nápady a Tobě Jani, za to, že Tě mám! Co se týče sexu, tak veliká změna :-) Nevím, jestli je to tím, že si Pepíček přecetl blog, ale najednou je při chuti :-)

Celý týden mi je mizerně, něco na mě leze a začala jsem zase zvracet. Jsem pořád slabá a unavená. Vím, že můžu v těhotenství Paralen, ale mám alergii na Paracethamol, takže musím počkat a spoléhat se jen na čaje :-)

Teď mě Jani napadlo, potřebovala bych nový pláště na kolečka u kočárku. Máš s tím zkušenost? A jestli si to budu umět, respektive Pepíček vyměnit sám, nebo někam zajet? 

Děkuji za rady a přeji hezký zbytek víkendu ;-)

 

Obrázek uživatele Ytagom
Ytagom

Ahoj Štěpánko,

chtěla bych reagovat na tvůj včerejší článek ohledně porodu dvojčat. Sama s tím zkušenost nemám (ač mám v rodině čtvery, tak je v bříšku opět jedno prtě), ale znám 2 maminky od dvojčátek. První z nich porodila přirozeně ve 33 týdnu, holčičky byly ve správné poloze, takže tomu nic nebránila. Ta druhá (kolegyně z práce) musela rodit císařem, protože jedna z holčiček byla v šikmé poloze. Ale asi s tím císařem to nemusí být tragické. Pokud při něm nebudeš v limbu a děti se narodí co nejdál to půjdu a budou v dobré kondici, tak by ti je mohli přinést na pomazlení a opusinkování k té hlavě ;) Takže jaký bude porod záleží na prďolkách. Co se týček kojení, tak kolegyně z práce kojila holčičky na střídačku (1 bylo u prsu a druhé mělo láhev a na další kojení je zase prohodila).

Co se týče milování, tak s tím mužíček naštěstí problém nemá, to spíš já teď na to občas nemám myšlenky ;) Ale je fajn, že jste si o tom promluvili, jak říkám já, líná huba, holí neštěstí :)

Užívej si těhotenství, utíká to strašně rychle. Ytagom

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Štěpánko, Tvoji touze po kojení rozumím i já to tak měla. Vůbec mě třeba ani nenapadlo dopředu kupovat lahvičky a zajímat se o umělou výživu, byla jsem přesvědčena, že kojit budu. Že se do toho opřu a zvládnu to. Že mě nezastaví prvotní nesnáze. Že jsem přeci Matka a tak to musím dát ;o))) No člověk míní a děti mění. Separace v porodnici, vleklá novorozenecká žloutenka, nízká porodní váha, reflux a moje uslzené šestinedělí nám pořádně stížilo začátek. Kojila jsem do konce 4 měsíce společně s příkrmováním a pak jsem si řekla Dost. Bylo to nesmírně náročné a pro mě vyčerpávající. Třeba tandemové kojení vůbec nešlo- děti byly jako rtuť a ať jsem zkoušela možné i nemožné polohy( jedno dítě držel u prsu tatínek, druhé babička- tragikomedie ;o)) ) tak se společně nenapily ani ml. Prostě jim vadilo se u jídla dělit o pozornost a místo u maminky. Takže kojení "po jednom"  s dokrmením mnohdy znamenalo třeba 10hod denně strávit jen krmením miminek. Den a noc ztrácel svůj rozdíl ;o)) Rozhodla jsem se, že lahvička, kterou drží usměvavá maminka je lepší než mateřské mléko s příchutí únavy a vyřízená matka. Mrzí mě to. Ale zkusila jsem opravdu vše a jsem ráda i za ty 4 měsíce.

Nepeču, nestíhám ;o) Možná upeču rohlíčky společně s dětmi- jen pro ten zážitek. Jejich zážitek s prvním pečením a můj následný s odstraňováním těsta z podlahy, stěn, psa a dětské kuchyňky- vidím to úplně živě;o)

To Tvé otékání musí být opravdu nepříjemné, ale vydrž a nezoufej. Dobré na těhotenských potížích a bolestech je, že s porodem skončí. Třeba mé bolesti symfýzy odešly porodem jako mávnutím kouzelným proutkem. Věřím, že u Tebe to bude taky tak s otoky. 

Ať jste zdraví! Zase brzo ahoj 

Jana

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Jani,

Ty nikdy nezklameš! Mám krásný kabát a poletím si koupit dlouhou šálu a už nebudu plašit :-) Dneska odpoledne tedy přijede kamarádka a přiveze mi nějaký větší bundy a kabátky na vyzkoušení. Za vodou :-) bohužel nejsme, ale módu mám moc ráda, jenže odmítám dát takovou pálku za věc, kterou budu nosit 3 měsíce. Stačí, že mi maminka koupila zimní boty o 2 čísla větší, který pak taky nebudu nosit. Jsem nateklá a už mě začínají někdy tlačit a na jaře je snad vyreklamuju. 

Jani, chtěla bych se zeptat jestli jsi to měla v pořádku s kojením? Strašně moc bych chtěla kojit, hlavně co nejdýl, ale nevím jestli to tím jedním prsem zvládnu. Na druhou stranu se uklidňuji, že spoustu maminek stejně kojí jen jedním prsem :-)

Jak se jinak pořád máš? Už pečeš? 

Budu se moc těšit :-)

Dávej na sebe pozor a brzy tady ;-)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj Štěpánko, 

nejprve bych také chtěla říci, že zpráva Aluš mě velice zasáhla. Jsem ale skutečně přesvědčena, že se jí jednou ta hrozná bolest vrátí v podobě milovaného dítěte/dětí. Drž se toho přání a nevzdávej to Aluš!!

K té zimní bundě ;o) No, pokud je těhulka finančně "za vodou" ;o) a nebo pro ni moda znamená opravdu hodně, tak si koupí nějakou novou těhotenskou , aby se cítila hezky. Je to v pořádku! Já ale ve svém okolí žádnou takvou neznám. ;o) Pro každou maminku to byla jedna z nejméně vhodných investic v souvislosti s těhotenstvím. Moje kamarádka nosila až do porodu rozepnutý kabát a přes něj tlustou dlouhou šálu - dělala, že je to schválně a že se i v zimě chlubí bříškem. Moje sestřenice nosila manželovu lyžařskou bundu. A já měla půjčenou budu o 4 konfekční velikosti větší- stejně bych se obešla i bez ní, v zimě jsem už toho moc nenachodila. Ale z tradice - je sníh, tak na sebe hodím bundu , i když jdu jen 5m do auta- resp. i když mě manžel vleče do auta ;o))

Jana

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj holky a hlavně Aluš a Jani :-)

ani nevím o čem jsem chtěla psát a s čím jsem chtěla poradit :-( Chtěla jsem se omluvit, že jsem se celý týden neozvala, ale nějak jsem nestíhala a asi na mě něco lezlo, asi chřipka.

Jenže ať už jsem chtěla cokoli, tak to je teď zbytečný! Když jsem si před chvílí přečetla příspěvek od Aluš, tak se mi podlomili kolena a jen brečím :-( Vůbec si nedokážu představit jakou bolest musíš prožívat. Vím, že ať napíšu cokoli, tak Tě to bude jen víc bolet :-( Aluš, moc mě to mrzí, tak strašnou radost jsem po tom co jsi prožila měla, že teď konečně. A malovala si, že se v létě určitě sejdeme! Přeju Ti ať jsi co nejdříve fit i po psychický stránce a ať se co nejdřív podaří! Myslím na Tebe a můžeš co kdykoliv ozvat s.richterova74@gmail.com

Jani, moc Ti děkuju za podporu a sílu kterou mi dáváš. Teď, tento týden,  sháním těhotenskou bundu nebo kabátek, protože se do ničeho nevejdu a zima se blíží! Jak jsi to řešila Ty? Nechci moc utratit, protože to budu potřebovat na 3 měsíce. Máš nějaký tip?

Budu se mooooc těšit ;-)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

dnes jsem se vrátila z Prahy od Apolináře,potratila jsem..aspoň tobě přeju šťastný konec těhotenství a budu doufat,že já se taky třeba jednou dočkám....

měj se hezky.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj Štěpánko:)

akortá jsem dočelta Tvoje pravidelné vyprávění a zase jendím dechem:)Jsem ráda,že si to užíváš a máš kolem sebe skvělý lidi,to je vážně důležitý:)

Já to mám přesně tak:)Sice mě někdy vadí jejich pořád se opakující otázky jak ti je,co je,ty se tváříš divně,bolí tě něco...???

Ale pak si řeknu,že o mě mají starost a že to myslí dobře:)

 

Moc děkuji za rady,zase jsem o něco moudřejší:)No...ono to asi nejde naplánovat,podívej jak dopadla Jana a myslím,že i my budeme spát s dětma:)

Každopádně postýlky už taky mám,složený v pokoji,chytla jsem skvělou nabídku a jsou i s úložným prostorem,tak sem s tátou vyrazila a on nám je zaplatil,díky:)

S tou komodu to budu taky tak řešit,chci si dojít za bratránkem,je truhlář,tak jestli by na komodu nevyrobil nástavec....

Jinak jsem na cukrovce ještě nebyla,čeká mě to,ale od kamarádek vím,jak je to nic moc,hlavně to hladovění,což bude těžký,protože sem taky zvyklá snídat a průběžně jíst...ale to zvládneme,drž se:)

Čekám na kámošku,bývala spolužačka ze základy,taky čeká dvojčata,dvojvaječný,má termín nějak v půlce ledna,tak z ní taky tahám rozumy a je fajn si o tom popovídat s někým,co je na tom podobně:)

Zatím zvládám dobře,občas hormony se chovají jak splašený....včera sem se nafoukla kvůli blbý polívce,že se mi nepovedla jak sem chtěla...:)

Občas mě bolí stydká spona,ale doktor říkal,že je to normální a bude hůř..Vadí mi,že už dse tak dobře neohnu,ale to se nedá nic dělat....

Mám mamču,která mi pomáhá s větším úklidem,tak sem ráda:)

No tak už přemýšlím nad vánoční výzdobou a taky chci letos péct nějaký cukorví,sme si to ze ségrou a mamčou rozdělily,ale já na to moc nejsem,tak sme si vybrala jen jednoduchý recepty:)))

Budu se těšit na další zprávy od TZebe:)

 

Opatruj se a měj se krásně:)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj Štěpánko, 

porod to je obří kapitola sama pro sebe. Jsem psycholog, takže to vidím z té "křehčí" strany, zároveň jsem matka, která v souvislosti s porodem myslí nejdřív na dítě a poté až na vlastní komfort a také věřím, že to, co nám zdravotnictví přináší je ohromný dar oproti tomu, co mají k dispozici ženy jinde na světě nebo ženy před cca např 100lety. Můj porod dopadl úplně jinak než jsem chtěla a než jsem čekala. Ráda ti svůj porodní příběh řeknu, neboj není to žádný nervák ;o) Z medicínského hlediska byl hladký bez komplikací. Z toho psychologického to už bylo no ... blbě.... Pokud chceš napiš mi na jana.and@centrum.cz, do diskuse o tom psát nechci, je to pro mě hodně intimní téma. 

V krátkosti si upřímně myslím, že je jedno jestli rodíš císařem nebo přirozeně pokud se jedná o zdraví dětí. Samozřejmě, že fyziologický porod je lepší ze vše stran, ale ne za každou cenu!!! 

Pak je dle mého důležité si uvědomit jednu věc: porod a doba strávená v porodnici trvá hodiny, dny možná i týdny, ale to vše je směšně krátký čas ve srovnání s tím, že dítě svou matku bude potřebovat po celý její život! Bonding a tyhle záležitosti jsou nesmírně důležité, ale ztrácí svůj význam, pokud se matka později k dítěti chová odmítavě, hrubě, nespravedlivě atd atd. Dítě potřebuje bezpodmínečnou lásku, pochopení a respekt v každém věku- at jsou mu 3hodiny, 15let nebo 40. však i ty píšeš jak moc je pro tebe maminka i ted důležitá.

Láskou a něžnou péčí nemůžeme dítě rozmazlit. Rozmazlenci vznikají jinak. 

Jana

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj Jani,

já právě s tím sexem to mám tak, že bych ho chtěla pořád a všude, ale polovička nechce :-( Nechci ho do toho nutit, nejdřív jsem si opravdu myslela, že mu vadí jak moc jsem přibrala, ale po konzultaci v Canadian Medical Care s paní doktorkou, kdy jsem si stěžovala, že jsem nervní, protože nemám sex, tak ta mi vysvětlila, že chlapi to tak někdy mají, že se bojí, aby dětem neublížili :-) a hned večer jsem se doma zeptala, jak to teda má, jestli jsem ho přestala přitahovat a dozvěděla jsem se, že má blok, aby mě nebo dětem neublížil a tím pádem, už jsem se přestala snažit :-) Takže netrpělivě čekám na jaro :-))))

Zrovna jsem psala Aluš jak si představuji spaní s prckama a teď čtu, že ty jsi nakonec zůstala spát s nima v pokojíčku a já určitě taky takhle dopadnu.

Teď mě tady nalomila jedna paní s porodem. Onkolog mi tenkrát tvrdil, že moje tělo klasický porod neustojí, že budu muset rodit císařem, můj porodník při poslední kontrole, řekl, že uvidíme, ale že se přiklání k císaři taky, hlavně kvůli věku a ta paní mi vysvětlovala, že pokud to půjde tak určitě klasický porod, že je pro mimi i maminku lepší přirozená cesta, že mají k sobě hned blízko a je menší pravděpodobnost laktační psychózy. Co si o tom myslíš? Jak jsi rodila? Jak dlouho?

Jani, mockrát děkuji za rady a pomoc!

Dávej na sebe pozor a budu se těšit ;-)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj Aluš,

teď jsem na vyšetření cukrovky v Canadian Medical Care a nesměla jsem od půlnoci jíst a pít a mám před sebou ještě hodinu! Snad to vy držím :-) už se mi dělá zle, mám roztáhlý žaludek a jsem zvyklá snídat :-) už máš to vyšetření za sebou?

Postýlky mám dvě, ale dokud se mi prckové vejdou, tak budou spát v jedný a časem každý ve vlastní. Přebalovák mám přidělaný na komodě, v který mám pleny a to co budu nejvíc potřebovat. Zatím jsem rozhodnutá, že budu spát s Pepíčkem v ložnici a u sebe budu mít chůvičku, ale kdo ví :-) Můžu spát s dětma, ale nechci je moc rozmazlovat, jenže kolikrát jsem zrovna tohle slyšela od kamarádek a nakonec Špály s dětma :-)

Jinak už jsem si i pořídila místo vaničky kyblík na koupání a nemůžu se dočkat až je budu poprvé koupat.

Sestřička mi teď zkoušela 4D ultrazvuk, ale lásky jsou tam zrovna špatně poskládaný, ale ještě máme čas :-) Tak snad příště!

Jak to jinak zvládáš? 

Dávej na sebe pozor a budu se těšit ;-)

 

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj Štěpánko, 

já to měla úplně opačně ...sek sem sexem ;o) Neměla jsem chuť ani mi nedělal dobře. Myslím, že naše tělo je úžasné a pokud ho umíme poslouchat, tak nám samo řekne, co potřebuje a co je nejlepší. Jsem o tom přesvědčená čím dál víc i v souvislosti s porodem. Od prvních kontrakcí jsem měla horečku .Vím, že to bylo úmyslně. Předčasně narozené děti přeci potřebují teplo, nemají vlastní termoregulaci a příroda to zařídila takto. Bohužel a bohudík civilizace na to vymyslela inkubátor...

Když jsem nedávno dětem oblékala panenky do jejich kojeneckých oblečků, tak jsem zjistila, že ve velikosti 56 měly každá 5ks košilek a 5ks dupaček - na doma. Stačilo to. Čím jsou starší, tím mají té garderoby více a více - parádnice. 

Postýlky měly a mají holky v pokojíčku. První měsíc, ale spaly v jedné - dělalo jim to dobře, byly spokojenější, když byly blízko sebe. Já spala v pokojíčku s nimi. A bylo to super! Muž se vyspal a já nemusela mít strach, že ho děti vzbudí a že bude do práce nevyspalý. Náš intimní život to nijak nepoznamenalo - spíš naopak :o) A neměli jsme problém se stěhováním batolat od rodičů do pokojíku ;o) "Stěhovala" jsem se já postupně...na usnutí jsem u nich vždy a než se vzbudí tak už jsem tam zase. Budu u nich tak dlouho dokud to budou potřebovat.  

Jana

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj Štěpánko:)

snad příští ultrazvuk bude lepší a prckové budou líp spolupracovat:)

 

Četla jsem celou diskusi a ten seznam je super,taky sem si něco opsala:)

Dneska sme byli v Ikee,maj tam levný prostěradla do postýlek a podložky,koukala jsem na postýlky a tak by mě zajímalo,jestli máš dvě nebo jednu?

A přebalovací pulty mě teda fakt nezaujaly...představuju si komodu a na to nástavec,ale nevím....jak to máš ty,jestli se můžu zeptat?

Taky by mě zajímalo,jestli máš postýlky-u v ložnici nebno vše v pokojíčku?To sem zvědavá,ale každá rada drahá:)

 

Jinak sex...máme do začátku přísně zakázán....noooo,taky trpím:)přítel mi ale říkal,že to stejně vydrží,taky se bojí,aby se něco nestalo,tohle maj ty chlapi asi stejný:)

Takže jsem na tom jako ty a neboj,jaro je tu za chvilku:)))))

 

Hezký víkend a budu se těšit na rady od Tebe:)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj holky,

úplně jsem zapomněla :-) Jak jste do měly se sexem? Já mám strašnou, ale fakt strašnou chuť, ale Pepíček nechce :-( Jsem si nejdřív myslela, že mu vadí, jak moc jsem nakynula, ale po rozhovoru jsem zjistila, že má blok, aby náhodou něco neudělal prckům :-) :-( 

Takže to vypadá, že sex budu mít až na jaře :-) Bože to je strašná představa :-(

Budu se těšit na odpovědi ;-)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj Aluš,

to jsem ráda, že jsi o sobě dala vědět a že je vše v pořádku! Už jsem si začala dělat starosti.

S tím ukazováním prcků na ultrazvuku, tak to taky znám :-) Oliver byl ukázkovej, hodnej a klidnej ( asi po Pepíčkovy), ale Anička se prostě ukazovat nebude, myslím, že ona bude čertice po mě :-) Doktorka mi taky musela hýbat břichem a po 30 minutách snažení mi nakonec Anduličku potvrdila :-) Jenže já vlastně stejně od prvního dne co jsem zjistila, že jsem těhotná věděla, že čekáme páreček ;-)

S tím pořizováním věcí pro lásky Ti asi neporadím :-) Každý mi říká, že jsem to přehnala :-) Jedna maminka dole v diskuzi mi poslala co bych si měla pořidit. Jenže mi už máme komplet dětský pokojíček, kočárek Abc design zoom v plný výbavě ( podle recenzí pro dvojčátka nejlepší a nejužší) Plnou šatní skříň ve velikosti 56-62, a pak komodu oblečení do roka, kosmetiku určitě na rok, hračky, kyblík na koupání, fusáčky do autosedaček i do kočárku, milion čepiček a ponožek, 50 ks látkových plen a 70 ks mi ještě objednala kamarádka. Pak budu jen dokupovat věci v lékárně a hlídat jednorázový pleny. 

Přečti si rady od Jany, taky maminka dvojčátek a je super!

Dávej na vás pozor a budu se těšit ;-)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj Jani,

musím Ti děkovat, protože tak nějak vnitřně cítím, že mi radíš super :-)

Jsem si to plavání rozmyslela, asi bych to sama nezvládla, možná o víkendu, když by se mnou mohl chodit Pepíček, ale ještě jsem vůbec nekoukala jestli se vůbec o víkendu plave :-) Moc by se mi plavčo líbilo, sama moc ráda plavu, teda plavala jsem :-)

Jinak jsem na mrtvici z toho zavodňování :-( Teď jsem si místo bot velikosti 37 musela koupit 39 a včera, když jsem šla na nákup, tak se mi zdálo, že je mám těsný! Myslela jsem si, že si nebudu muset kupovat zimní bundu nebo kabát, ale bříško roste nezadržitelnou rychlostí, takže budu muset udělat nálet po OC a já to nakupování tak nemám ráda :-( Ale už alespoň začinám vypadat jako těhulka a ne jen jako tlusťoška :-)

Jani, měj se moc hezky a dávej na sebe pozor a budu se těšit zase příště ;-)

 

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj Štěpánko:)

 

tak jsem dnes byla na ultrazvuku v Motole...no docela zážitek,hodinu čekání a pak přes hodinu na ultrazvuku,protože mimina jaksi absolutně nechtěli spolupracovat....ale to znáš sm,viď:)

doktorka měla svatou trpělivost,třásla mi s břichem,ale nic platný,když už jedno bylo vidět,druhý mu zakrilo obličej nebo do něj šťouchlo a další a další obraty:)

nakonec se to jakž takž podařilo,srdce v pořádku,orgány taky,ruce a nohy jak mají být,jen ty obličeje nic moc:)

a pohlaví...doktorka si myslí holky,ale potvrzené to nemám vzhledem k jejich dnešnímu tělocviku:)

já si teda myslím,že tam josu kluci,tak teda uvidíme,třeba příští ultr budou vsřícnější:)

 

k plavání...ještě sem nad tím nepřemýšlela,ale máme bazén na zahradě,tak to asi nechám až na léto tam,taky jaksi nechápu,jak bych to se dvěma zvládala:)ale nějak na tom nebazíruju,buď to vyjde nebo ne:)

spíš teď řeším,co koupit nejdřív...co potřebuju nutně?oblečky nevím kolik od čeho,to bys mi mohla poradit?nějak fakt nevím,kde začít a už bych asi něco měla mít:)

 

Měj se fajn a budu se těšit a díky,že na mě tak myslíš:)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Štěpánko, vůbec mi, prosím, neděkuj! Maminky dvojčat to mají mnohonásobně těžší - at si kdo chce co chce říká! A to nejmenší co pro sebe můžeme udělat je dodat si odvahu na to říci si o pomoc. Jak to myslím? Já dlouho bojovala s tím, že vše musím přeci zvládnout sama, protože jiné ženy to taky zvládnou mít dvě děti ( starší a mimino, ale není totéž co dojky) a web je plný článků hrdých maminek, které podnikají spoustu věcí a ví si vždy rady. 

Není to tak, dvojčátka jsou náročná  těžká fyzická práce a je důležité, aby nám okolí pomohlo. Já k lékaři s dětmi nikdy nešla sama. Nákupy zcela převzal muž. A i tak jsem byla každý večer jako bych dala Paris-Dakar pěšky. 

Jak dostat děti sama do auta. Snad jen tak, že sedačky budou připraveny v autě a ty tam doneseš děti v nosítku (weego- drahé, ale pro dvojky jediné dobré). Ale i to je jen přechodné, protože jakmile bude mít každé 5kg a více, bude i toto docela zápřah. A nebo požádat souseda,slušného kolemjdoucího a nebo hlídku strážníků- já zkusila vše :o) Bylo mi to nepříjemné, ale když máš v náručí 7měs. 8kg děti a 30kg vážící kočár, tak to jinak nejde. Okolí se taky tváří všelijak,ale zatím mě odmítl jen mladý metrosexuál v tramvaji - to jsem se styděla za něj, když mi s kočárem pomáhala paní kolem 50tky a on si hačal a koukal na nás jako ....

První rok, to bude zápřah, druhý to bude lepší - ale rozhodně si pořiď vodítka na děti- neocenitelné!!! a ten třetí začneš sklízet ovoce. Děti budou mít to nejvzácnější - bráchu a sestru, nejlepšího kamaráda, budou umět to, co se jiné děti musí pracně učit - dělit se, pomáhat si, podpořit se, chránit se vzájemně i soutěžit a kočkovat se :o) ..atd.

Za ty tři roky jsem se toho tolik naučila a moje děti, to byla nejlepší škola s tím nejlepším vysvědčením. Chtěla bych ti toho tolik říci, ale diskuse není jen o mě a pro mě:o) 

Tak se mějte krásně všichni 3! 

 

Jana

 

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj Jani,

spíš si taky myslím, že to sama nezvládnu. Na Pepíčka se spolehnout nemohu, bude pořád v práci, ostatně jako každý chlap :-)

Zrovna včera jsem si povídala se sestrou, že vůbec nevím jak dám třeba doktora. V pravý ruce nemůžu kvůli vybraným žlázám nosit víc jak 1 kg a jak ponesu třeba dvě autosedačky by mě zajímalo :-) ale na druhou stranu si zase říkám, uže když to zvládají jiní, tak to přeci musím zvládnout i já.

Pak cesta MHD? Hlídat jen nízkopodlažní spoje, metro všude nemá výtah, tak si tak přemýšlím, jak to udělám třeba v létě, až budu chtít zajet za maminkou do Roztok? Do auta se nám kočárek nevejde a na jiný nebude. 

Mám velikou radost, že se mi snažíš poradit, moc si toho vážím!

Měj se krásně a budu se těšit ;-)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj Štěpánko, 

na babyweb, myslím, že to bylo v rubrice Mimi Live, psala maminka dvojčat - kluků, která to zvládla. Já ne a ani mi na to nepřišly myšlenky. Upřímně, prvních 20 měsíců si nepamatuji, resp. jen takové utržky vzpomínek jako v mlze. Svatou pravdu měla žena, která napsala, že s dvojčaty se práce nesčítá, ale násobí. Byla jsem ráda, že žiju. Nejsem supermatka, která děti zahrnula super trendy dnešní doby-  plavání, tanečky a kurzy masáže pro miminka atd. :o) Jsem pouze a jen mamina milující. Osobně beru plavání kojenců jako moc fajn aktivitu a zážitek hlavně pro rodiče. A hlavně jako velkou modu ;o) 

Teoreticky není důvod, proč bys nemohla s dvojčaty dělat všechno to, co maminy s jedním děckem. Prakticky ale nesmírně záleží na mnoha okolnostech. |Na temperamentu dětí počínaje, přes tvou fyzickou kondici až po správnou podporu okolí konče. 

A pak - když budeš chtít, tak to plavání s dětmi zvládneš...i když to asi bude více náročnější než s jedním děckem.

Janča

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj holky,

potřebuji vědět zda některá maminka dvojčátek chodila s prckama plavat? Strašně moc bych chtěla, ale myslím si, že to sama nezvládnu :-(

Aluš, tak jak jsi dopadla u doktora? Už víme? :-)

Budu se těšit :-)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj Štěpánko:)

 

akorát jsem dočetla Tvůj další příspěvek a sem moc ráda,že se Vám všem tak dobře daří:)No to je otázka,po kom budou vzhledově i povahově:)Mě asi nezbyde než koupit barevný fixky a popsat je,když to jsou jednovaječný:) No snad si nějaký poznávací znamení pak najdu:)

 

Děkuju,že na mě myslíš,to já si na Tebe taky často vzpomenu:)

Břicho mi taky roste nějak nekontrolovatelnou rychlostí,ale tak máme tam dvě,tak se to někde projevit musí:)

Jinak oblečení teda moc neřeším,bydlíme na vesnici a tak vedou tepláky,volnější trika a mikiny a na ven vesty:)

K doktorovi mám těhotenský kalhoty,legíny s delšíma svetrama a občas si vezmu sukni,takovej ten pružnej materiál s nějakou tunikou a vše mám ze sekáče:)Je mi líto vyhazovat peníze za nové oblečení,když ho pak už neunosím:)

Ať se dobře daří a z těch těhotenských návalů nálad si nic nedělej,taky to znám:)někdy mě to samotnou rozesměje,jak se dokážu nafouknout kvůli kravině:)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj Štěpánko,

s těhotenským oblečením ti asi neporadím. Neměla jsem dost peněz na to, abych se nějak v těhotenství strojila ;o) Vše co jsem ještě stihla vydělat šlo na výbavičku a přípravu hnízda. Ale bez čeho jsem se neobešla byla těhu sukně a kalhoty - ty jsem pořídila v H&M. Zbytek jsem měla štěstí, že zrovna byla velká moda širokých dlouhých tunik, tak stačilo ve výprodeji koupit o dvě čísla větší. A na zimu jsem si půjčila bundu od babičky, která byla asi o pět čísel větší, ale pohodlná a teplá. Jednoduchý rovný střih a pastelově růžová barva ;o) Vypadala jsem jako plyšový růžový slon ;o)) No, ale vzhledem k tomu, že už jsem toho moc nenachodila, tak na dojíždění na poradny to bohatě stačilo ;o).

Co ale považuji za důležité je vhodné oblečení do porodnice. Je možné, že tam strávíš delší dobu než obvyklé tři dny. Já tam byla 14dní a chodit po oddělení v kojící košily a županu mě neskutečně štvalo. Nebyla jsem pacient přeci! Příště bych si pořídila pohodlné tepláky nebo kalhoty a volné, delší košile nebo haleny na kojení. Prostě to, co se nosí " na doma".

 

Jana

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj Jani, tak už víš jestli to bude holčička nebo chlapeček? Moc na Tebe myslím a jsem zvědavá! ;-) 

Aluš, děkuji za rady a pochopení :-) Můžu se Tě zeptat kde jsi nakupovala těhotenský oblečení? Nikde se mi nic nelíbí a přitom když vidím někde těhulky, tak jsou tak krásně oblečený! 

Všem přeji krásný den a budu se těšit ;-)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj Štěpánko,

 

díky za podporu a reakci:)Jsem osoba pozitivně naladěná,takže věřím,že teď už vše dobře dopadne...

 

To je fakt,asi jak kde mají kvalitní ultrazvuk,no já si na 100%  odpověď ještě týden počkám:)A potom taky začnu něco shánět:)

Sem ráda,že sem objevila Tvoje stránky a můžu si přečíst,co jsi prožila:)V mnoha věcech to cítím stejně:)

 

Jinak já křečáky zatím nemám,piju hodně Magnesii a dávám si obden rozpustnej vitamín Vápník + Calcium a dobrý:)zatím nenatékám,ale ty kila mám podobně jako ty....ale neřeším,spoléhám,že to po porodu půjde samo:)

Mě teda dost trápí bolest stydké spony,někdy míň někdy je to teda síla,ale doktor říkal,že to nic není,že se to tam vše připravuje,tak to vydžím:)

 

Přeju krásný víkend a budu se těšit na Tvoje nové zpravíčky:)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj Štěpánko,

máš doma hoodně hadříků 56/62? A Pepíček zvedá obočí? No muži to vidí jinýma očima, to za prvé :o) Za druhé- kdybych byla hospodyňka co pro pírko přes plot skočí, tak řeknu, že je to zbytečné ALE! První týdny jsou tak jedinečné a tak krátké, že je přeci radost ty malinké dětátka převlékat a "kochat" se jak jsou roztomilé a něžné. Uživej si to a nevyčítej si to! A pak i z praktického hlediska : moje malé se narodily o 6 týdnů dřív a měly i kvůli tomu potíže s refluxem, takže ublinkávaly po každém krmení, bez ohledu na to, zda a jak moc si "odříhly". A to nebyl jen flíček na límečku, ale mnohdy jsem se převlékala také i já. Plus k tomu nějaká ta protečená plenka a když si vezmeš, že se krmí co 3hod nebo i častěji, tak hned vidíš kolik věcí během jednoho dne mají na sobě.

Co se otékání týče, já jsem sice s dvojčaty nenatékala, ale zase mě asi dva měsíce před porodem trápila bolest symfýzy. A to bylo žůžo.:o( Bolel mě každý krok, v práci jsem ani nevstávala ze židle a jezdila po kanceláři na ní - smáli se mi, ale chápali to ;o) A posledních 14 dní jsem se nemohla ani otočit na posteli a zajít si na záchod mě trvalo 20minut. Naštěstí po porodu to zmizelo jako mávnutím kouzelného proutku.

Tím, že natékáš, tak i zdánlivě vážíš více, ale podle mě je to hodně právě ta zadržená voda a tím rychleji si myslím, že půjdou kila po porodu dolů.

Drž se a přeji Tobě i miminkům hodně štěstí ať to krásně zvládnete a vydržíte v balení 3v1 co nejdéle!!

Jana

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj holky, 

všem moc děkuji za rady, jsem vděčná, jen asi budu odepisovat hromadně :-) jinak bych nic jiného nestihla :-) 

Můžu se zeptat zda vás trápili křeče nohou a se zavodňováním? Křeče díky Magnesiu povolili, ale to natékání :-(

Všem přeji krásný víkend a budu se těšit :-)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj Jani,

děkuji za seznam, ale víceméně už vše mám :-) Trošku jsem to s tím množstvím přehnala, ale přece to nevyhodím :-) 

V tuto chvíli mě asi nejvíc trápí ty kilča co letí závratnou rychlostí nahoru a já už se raději přestala i vážit :-) 

Měj se krásně a zase někdy ;-)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj Aluš,

to mě moc mrzí, že už jsi dvakrát měla takovou smůlu! :-( Ale teď to bude na 100% v pořádku a třeba budeme spolu chodit s prckama na procházky, když je mezi námi jen týden rozdíl :-) Taky jsem se divila, že to tak brzy doktorka viděla a já nevím jestli to náhodou není kvalitou přístroje. I když já jsem od první chvíle co jsem se dozvěděla, že budeme mít dvojčátka vnitřně cítila, že to bude páreček. Na druhou stranu kamarádce doktor v 9tt řekl, že bude mít kluka a taky má!

Dávej na sebe veliký pozor a zase někdy :-)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj Jani,

mockrát za Tvůj přispěvek, jen je škoda, že jsem se neptala dřív co si mám pořídit :-) už mám plnou šatní skříň hadříků velikosti 56-62 :-) a už jsem to stopla, je toho opravdu moc :-) jenže počítám s tím, že ty naše lásky se narodí o ty 3-4 týdny dřív, tak jsem se alespoň uklidňovala když jsem to vše žehlila a Pepíček přišel do obýváku se zvedlým obočím :-) 

Děkuji a přeji krásný den,

Štěpánka

Obrázek uživatele Dupinka
Dupinka

Dobrý den, Štěpánko, 

nebojte - kila nabraná při těhotenství půjdou s dvojčátky rychle dolů. Já v těhotenství s jedním dítětem přibrala 18 kg. Na původní váhu jsem se dostala po 5 měsících, ale co je super - díky kojení jsem ztratila centrimetry přes stehna a boky :) Tak hlavu vzhůru - bude líp. 

Co se týče výbavičky pro miminko, já nakupovala podle seznamu od kamarádky. Tak vám ho sem zkopíruji.

Přeji hezké těhotenství.

 

NÁBYTEK: 

 • Postýlka s dobrou, nepříliš měkkou matrací
 • Přebalovací pult a molitanová podložka pod dítě + povlak
 • Pohodlné křeslo nebo gauč na kojení

 

 Spaní v oblíbené péřové peřince.NA SPANÍ: 

 • Prostěradla – alespoň 3 – 4 ks
 • Nepromokavá podložka (Ikea) – nejlépe polyuretanem potažená tkanina, je prodyšnější
 • Zavinovačka, péřová peřinka, spacák, deka 
 • Chůvička - máme od Babymoov, vybrali jsme ji ze dvou důvodů, má velký dosah a je malinká a lehoučká
 • Pohádky
 • Dudlíky - pro nás jedna z nejdůležitějších věcí

 

     KOJENÍ A KRMENÍ: 

 • Kojící polštář – na kojení ale můžete používat i obyčejný polštář
 • Odsávačka – já mám od Medely elektrickou odsávačku
 • Lahvička pro kojené děti – také od Medely
 • Sterilizátor -  máme do mikrovlnky
 • Ohřívač lahví - máme Babymoov, ale není to nezbytně nutná součást výbavy. Jídlo ve skleničkách lze ohřát i v obyčejné vodní lázni v kastrolu.
 • Bryndáky – máme obyčejné bavlněné brindáky z Tesca, zpočátku je Jari nosil celý den, teď je nosí, když mu rostou zuby, protože hodně slintá

 

 PŘEBALOVÁNÍ 

 • Pleny – je na každém jestli se rozhodne pro látkové nebo jednorázové pleny
 • Kýbl s víkem – jeden máme u přebalovacího stolu v pokoji, druhý v koupelně
 • Na mytí zadečku - doma vlhčené ubrousky nepoužíváme, máme Perlan (v každé lékárně k sehnání), který jen namočíme ve vlažné vodě
 • Mast na  zadeček – nám se skvěle osvědčil Bepanthen jako prevence proti opruzeninám
 • Čtvercové pleny – jsou úplně na všechno, na ublinkávání, jako podložka při přebalování, na utírání po koupeli, na podkládání hlavičky, když miminko ublinkává ve spaní
 • Přebalovací podložky – nám stačí rozměr 60 x 60 cm, hodně je využijeme při cestování, když musíme přebalovat v autě, restauraci apod.

 

 

Jari ve fusaku v autosedačce.NA VEN:  

 • Kočárek – výběr kočárku je ovlivněn tím, kam budete nejčastěji chodit na procházky, já mám terénní kočár Mutsy – projede i hodně náročný terén
 • Autosedačka - máme Maxicosi Cabriofix– je jedna z nejbezpečnějších a jde namontovat na kočár přes speciální redukce
 • Babyvak na nošení – jedna z nejlepších věcí, co jsme koupili. Máme vak od firmy Lodger.  Járu nošení ve vaku velmi uklidňovalo, když plakal a nosila jsem ho ve vaku i doma.
 • Fusak do kočárku – jarní i zimní
 • Fusak nebo zavinovačka do autosedačky

   HYGIENA, KOSMETIKA, ZDRAVÍ: 

 • Vanička
 • Osuška  nejlépe se nám osvědčily bambusové čtvercové pleny
 • Dětská kosmetika – většinou koupeme v čisté vodě, sprchový gel používáme 1x týdně
 • Nůžtičky na nehty
 • Líh 60% a malé gázové tamponky nebo sterilní čtverce - na ošetření pupíku
 • Rektální rourka – když je miminko malé a trápí ho koliky, je docela dobrým pomocníkem, není dobré ji používat příliš často
 • Odsávačka hlenů – doma máme odsávačku do vysavače, na cesty máme ústní odsávačku
 • Paralen – čípky nebo sirup, lze ho podávat téměř od narození, v lékárně vám vše vysvětlí
Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj Štěpánko,

 

náhodou jsem objevila tyhle stránky a zaujalo mě Tvé týdenní vyprávění o vývoji dvojčat....

taky čekám,jednovaječný,takže si moc ráda přečtu Tvoje poznatky a je fajn vědět,že na to nejsem sama:)

dvakrát jsem potratila,16 a 22 týden,nikdo neví proč,proto taky čekám s nákupem prvních věcí,nikdy jsem nic dopředu nekupovala a i teď mám pocit,že je ještě čas....

zrovna jsem dneska byla v Motole na ultrazvuku,jsem 19týden a opravdu mě zarazilo,že jsi tak brzo znala pohlaví?já se to dozvím na velkém ultr a ten bude ve 20týdnu,podle dr tam ještě není vidět....takže jsem se divila,že tobě už to řekli dost brzo....

těším se na další tvoje vyprávění:)

 

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Štěpánko,

ještě k těch kg :o) Já jsem před porodem vážila 60kg při výšce 176cm. Byla jsem hubená. Do porodnice jsem jela s 16kg navíc a děti se narodily v 34tt. Zachovej klid!! Tvá váha mi přijde úplně adekvátní tvému stavu a pak.. něco si z porodnice odneseš v náručí a ten zbytek půjde časem dolů taky. Jak dlouho to bude trvat je jedno a jsem přesvědčena, že i tobě to bude po porodu jedno:o) Budeš řešit jiné věci. Mě trvalo 15m než jsem zapla původní předtěhotenské kalhoty a teď ze mě zase padají. A víš co? Je mi to úplně fuk, protože jestli jsem za poslední 3 roky řešila něčí váhu, tak to byla váha těch dvou panenek, které teď máme. :o)

Jana

Stránky

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené