Adopce

Úvodní příspěvek tématu

Obrázek uživatele Administrátor BW
Administrátor BW
Adopce

nu jak vidim jsem tu prvni.Chtela bych se zeptat jestli nekdo vite blize o adopci?Hodne me to zajimava.Co je potreba jake podminky clovek musi splnovat apod. Budu moc rada pokud mi nekdo odpovi.Moc dekuji.Pa

Nejnovější příspěvky

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Dobry den, mám zájem se stát náhradní matkou. Je mi 30let, jedno své dítě mám a to mi bohatě stačí. Chtěla bych splnit sen o svém vlastním dětátku i jiné mamince, které to příroda nenadělila. mod děkuji za jakoukoliv odpověd. můj email Andrekosik@gmail.com

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

:) . Ahoj,mam zaem adoptovat dite.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

milá Lilie když už chcete dať své miminko do adopce, zeptejte se sveho gynekologa o pomoc. Váš gynekolog by vás měl nasměrovat správnym směrem a pomuže vám i s tím že kdyby ste si to rozmyslele tak by se adopce dala stahnout. Skuste se ho na to zeptat, radši vám pomuže z adopci ako kdyby měl vědět že dětatku by mělo byť odopřeno žít.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

:) ahoj jsem 1.5mesícu tehotna a nemam na potrat pred tídnem sem se rozešla zotcem dítéte,jsem samo živitelka a nemam stalé bydléní a nedokažu jít na potrat.myslím že nemam pravo vzít živutek naš pan mé obdaroval a ja nemam na to abich si to mohla nechat a vychovavat boužel.chtela bych se předem znekym domluvit a poradit jak díté po porodu dat do adopce nekam do rodiny,nevím kam a skym se mam poradit.dekuji:^)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj. Jmenuji se Marek. Také přiznavám že jsem gay,. A toužím po ditěti, které bych si rad adoptovál. Maám dost lásky na rozdavaní pro ditě aj pudy mateřské. Žijí z přitelem už přes dva roky ted jsme se zasnoubili , a také planujem rodičovství, a tak bychom si radi adoptováli dítě . Je nam li to těch dětí co nemajií od narození domova nepoznvají rodičovskou lásku, nema se kdo one postart , u větších pomoc poradi, dělat snemi ukoly, bravat je na vylety, a take na prochazky po pamatkach . Sorry ale já si myslim že se oně dokažeme postart jako jina fungujíci rodina , bo co se deje v dnešním světě je to hnus , některé ženy otěhotní a když nemaji peněz nebo si myslí ze to nezvladnou tak dítě odloží jak kus hadru. A zapominají že daly nový život a že je to jejích potomek radost a láska v životě. V mnohá připadu je take ta varianta že je zabiji nebo od hodi do popelnice jak odpad. Tak by bylo mnohem lepší kdyby bylo v homosexualním páru kde se oněj postaraj a daji mu vše co potřebuje nebo v heterosexualním par kteří nemohou mit deti a tak si jej aduptuji a je jedno jestli je z kojeneckeho ústavu či z dětského domova . bo nekři by se mneli i nadtim zamyslet . Pa snad se mi to povede a budu si jej moc adoptovat . Marek

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Dobrý den,
Jmenuji se Petra Rolincová a jsem studentkou Obchodní akademie, Střední odborné školy knihovnické
a Vyšší odborné školy knihovnických, informačních a sociálních služeb. Konkrétně mým oborem je sociální práce.
Obracím se na Vás s žádostí o pomoc při zpracování mé závěrečné absolventské práce. Mým tématem, pro které jsem se rozhodla, je Adopce.
Absolventská práce by měla mít dvě části : Teoretickou a praktickou.
V teoretické části bych se věnovala základním pojmům, jako jsou adopce, dítě právně volné, OSPOD, potřeby dítěte, atd. A vzhledem k aktuální povaze tématu, bych se zde také zmínila o plánované a chystané transformaci systému péče o ohrožené děti.
Praktická část by pak měla reagovat na tu teoretickou a právě v této části si Vás dovoluji požádat o pomoc. Ráda bych s Vámi udělala rozhovory, které by se týkaly procesu adopce a všech náležitostí, které je potřeba zařídit, když se pro adopci rozhodnete. Jde mi opravdu jen o zachycení té doby, která předchází příchodu dítěte do rodiny.
- Ráda bych znala Váš názor na chystanou transformaci,
- kde jste získávali informace, když Vás něco zajímalo (zda od sociálních pracovníků, na internetu, prostřednictvím různých poraden, aj.),
- jak jste byli spokojení s prací a chováním sociálních pracovníků
- Zda jste se setkali s byrokratickým přístupem
- Vaše návrhy, co by se dalo udělat, aby adopce byla rychlejší a méně „papírová“
- Aj.
Vím, že je toto téma pro mnohé z Vás citlivé, proto Vás chci ubezpečit, že údaje, které mi budou poskytnuty, budou určeny výhradně pro mou absolventskou práci. Vaše skutečná jména nebudou nikde uváděna, stejně tak jako osobní údaje. Pokud se o Vás budu zmiňovat ve své práci, budu používat oslovení konverzační partner. A má zpracovaná práce Vám bude poskytnuta k přečtení.
Rozhovory by probíhali zhruba v období od Října 2012 do Ledna 2013 na Vámi vybraném místě. Jelikož jsem z Velkých Pavlovic (okr. Břeclav) uvítala bych, kdyby se pro rozhovory rozhodli rodiče z Jihomoravského kraje. Ale ani jiný kraj není překážkou v dnešním světě internetu a mobilu. 
Pokud máte i přesto strach, že by Vaše údaje mohly být nějak zneužity, jsem ochotná přistoupit na kompromis. Tedy ten, že bych vytvořila dotazník, který bych umístila na nějakou webovou stránku, kde by jste ho vyplnili. Zde je zaručena 100% anonymita.
Zde jsou kontakty na mě :
Tel. +420 732 943 233
E-mail: PetraRolincova@seznam.cz
Pokud by jste tedy měli zájem o to pomoci mi, dejte mi prosím co nejdříve vědět sms zprávou a nebo e-mailem na výše uvedené kontakty. Napište mi prosím i v tom případě, kdy by jste byli ochotní mi pomoci za podmínky, že by byl vytvořen dotazník.
Předem Vám všem moc děkuji a přeji hezký den
S pozdravem Rolincová Petra

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Dobrý den,máme dvě adoptované děti.
Jsou to naše zlatíčka a jestli jsou nebo nejsou biologické na tom nezaleží....
Podle mě je lepší výchova v náhradní rodině než v kojeneckém ústavu atd.
Každý člověk se může stát rodiči.....Mi s manželem a dětmi mluvíme o další adopci....
:D :) :) <:o) http://

Obrázek uživatele cypisek
cypisek

ja na tom ic spatneho nevidim aby homosexualove muzi ci zeny meli dite.proc ne.dite chce lasku a ne nevyrovnany manzelstvi.kolikrat daji vic lasku jak ti co se jen hadaji.ja sem pro aby to mohli i oni vychovavat a urady by si meli pohnout stakovyma vecmi.porad jen rikaji jak je moc deti v domovech ale kdyz ho nekdo chce tak to jen ztezuji podminkama tezkyma.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Nezlob te se na mě ženy,sice jsme dvě holky a dítě nemáme adoptované ale moje přítelkyně má dceru a staráme se obě dvě. Ji bere samozřejmě jako mámu a mě jako tetu,nevidím v tom problém proč by ženy nemohli vychovávat děti:)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Dobrý den,
Já osobně si myslím, že by homosexuálové měli mít děti. Protože oni si nevybrali svou orientaci a kdyby byli "normální" tak by zajisté chtěli dítě mít. Navíc myslím si že dva muži/dvě ženy mohou dítěti dát víc lásky a vlastně i všeho ostatního než třeba rozvedený pár nesnášejících se rodičů!
A proto si myslím, že by jim nikdo neměl bránit v tom, aby si adoptovali dítko - když mají dostatek financí, mají se rádi a dítě moc chtějí neměl by to být problém. A nelíbí se mi věci typu " My jsme heterosexuálové, my by jsme měli být v žádostech na adopci dítěte vždy dříve než homosexuálové." Homosexuálové mají stejná práva jako heterosexuálové! A ikdyž je mi jenom 13 myslím si, že děti by měl mít možnost každý :)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Dobry den,koncem srpna mam termin porodu a narozene dite bych chtela dat k adopci do zabezpecene rodiny.potrebovala bych poradit na koho se mam obratit s urcitymi formalitami a nebo jestli existuji internetove stranky s rodici,kteri cekaji na adopci.......prosim piste mi na mail:ed.75@seznam.cz......dekuji

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

:P Já souhlasím s Dankou.Nemám nic proti homosexuálům.Děti potřebují hlavně lásku a zázemí,ale myslím si,že by se měl stát postarat nejprve o to aby si směli brát děti z kojeneckých ústavů rodiče tj.muž a žena ještě v peřinkách a ne když už jdou bobci po svých.Teprve pak se můžem bavit o adopci dětí páry stejného pohlaví.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Zdravím všechny :o),
jsem studentka právnické fakulty a v současné době zpracovávám diplomovou práci na téma adopcí. Ráda bych kromě teorie vložila do své práce i trochu reálných zkušeností, trochu praxe. Proto jsem se rozhodla obrátit na Vás, kteří už nějakou zkušenost s osvojením máte.
Připravila jsem anonymní dotazník obsahující 11 jednoduchých otázek a chtěla bych poprosit, zda byste si jej pročetli a vyplnili. Čím víc respondentů bude, tím lépe. Výsledky budou v diplomce zpracované formou sociologického průzkumu, kdy uvedu nejčastější odpovědi na jednotlivé otázky.
Kdo má zájem, napište mi, prosím, na mail: Kopretina.B@sez­nam.cz, obratem vám zašlu dotazník.
Ochotným zájemcům děkuji :o).
Iveta

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Já pro změnu hodně souhlasím s Lucií a jsem v údivu, kolik lidí je tady pro adopci dětí homosexuálním párům. Prosím uvědomte si, kde spěje tato doba a jaký člověk vyroste z dítěte, které nebude mít vzor otce nebo matky? Asi není velká naděje, aby si pak v dospělosti našel partnera opačného pohlaví. Homosexuální rodiče mu jistě lásku mohou dávat, ale dospívající dítě v pubertě potřebuje mnohem víc. A taky si myslím, že homosexualita nemá patent na šťastný život! A určitě nevyřeší rozvodovost. Jistě jsou případy, kdy je rozvod jediným řešením (domácí násilí, alkoholismus apod.), ale kdyby se lidé více snažili a zamysleli se, uměli si vyjít vstříc a odpustit si, pokořit se jeden před druhým, bylo by vše jiné. Musíme ale začít od SEBE.
Díky, že jste dočetli až do konce.. j.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Náhradní matka: sips@inMail.cz

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Nabízím pomoc lidem toužícím po vlastním dítěti. Já - 26 let, studentka VŠ, bez anamnézy, inteligentní a zodpovědná, vědoma si své role ve společnosti. Vy – sebevědomý, laskavý, vyrovnaný, informovaný a materiálně zajištěný pár či jednotlivec s upřímnou touhou stát se milujícími a zodpovědnými rodiči. Diskrétnost, solidnost, upřímnost a fair play nabízím i očekávám.

PS: Jsem z Jihomoravského kraje.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Žijeme v roce 2010 doba je jiná než před sto lety dříve nepřipadalo v úvahu aby gayové či lesbičky mohli vůbec existovat dnes už mohou je to zcela normalní a nemají se podle mě zač stydět. Nemám sice zkušenost se stejným pohlavím ale každý má nárok na lepší život no a co že mám dvě mamči nebo dva úžasné otce kolikrát tyto páry dokáží a mohou dát dětem víc lásky a veškeré potřeby dítěte daleko víc než hetero páry. Koukněte se na dnešní zprávy otec zabil miminko jen proto, že plakalo, matka zakopala své narozené miminko na dvorku tohle je otřesné a hanebné a ne výchova dětí mohosexuálnímy páry. Homosexuálové nejsou odpad jsou to lidé jako všichni ostatní. Já jsem vyrůstala v rodině kde je otec i matka a celý život jsem neznala nic jiného než ponižování, nadávky a mlácení. Musím říct, že já osobně bych byla radši za dva milující lidi ať už dvě ženy nebo dva muže co by mě vychovali.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj,
s manželem jsme se před rokem (září 2009) dozvěděli, že nemůžeme mít děti, proto jsme se ihned vrhli do procesu adopce. Zjistila jsme si všehcny dostupné infomace a začala řešit. Zhruba za ti měsíce jsme měli vyřešenou veškeru dokumentaci, poté jsme absolvovali návštěvu sociální pracovnice u nás doma a testy u psychologa. Musím namítnout, že pro normální lidi je všehcno to testování úplně v pohodě a není potřeba se toho nějak bát. Upnuli jsme se tedy na adopci a v lednu jsem přirozeně otěhotněla :-) přípravku už jsme nedokončili. Teď máme domka dvouměsíční miminko a pokud se nebude dařit sourozenec, určitě si ho adoptujeme. Chci jenom říct, že není potřeba se vzdávat, ale vytrvat, ono se všehcno v dobré obrátí. Držím pěsti všem, co žádají o adopci i těm, co doma adopčátko nebo vlastní děťátko mají.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj, již před nějakou dobou jsme adoptovali dceru. Měli jsme velké štěstí, protože byla v tom nejnižším věku, které může adoptované dítě mít. Byly ji 2,5 měsíce. Bohužel mít dítě pro nás nebylo jiným způsobem možné. Cesta k naší krásné holčiče byla dlouhá, ale nebyla tak potupná, jak se občas píše v internetových diskuzích. Možná jsme měli štěstí na lidičky, kteří s náma pracovali (sociální pracovnice, psycholožka apod.), ale myslím, že to stálo za to. Podstupuje se počáteční pohovor na odboru sociálních věcí, pak přednáška o tom, jak vlastně vše bude probíhat. Pak následuje návštěva sociální pracovnice u vás doma, ale nebojte se, rozhodně neotvírají skříně apod. Spíše se ptají na rodinnou anamnézu a takové ty rodinné vztahy. Pak následují ještě asi dvě přednášky psychologů a neurologů, kde se mimo jiné dozvídáte velmi zajímavé věci. Naši kamarádi, kteří mají vlastní děti nám je občas i záviděli. A poté psychologický test. Byli jsme uklidňováni, že málokdy pár není doporučen pro adopci. A pak už jen čekáte .... Důležité je se na to čekání neupínat a dělat vše jako dosud. Na začátku je fakt, že jsme na to mysleli celkem pořád, ale pak jsme si řekli, že pojedeme ještě lyžovat apod., protože pak si budeme muset dát chviličku pauzu, než nám miminko znovu dovolí. Říkali nám, že se čeká 2 - 3 roky. Po 2 letech jsem nad tím začala znovu více přemýšlet a začalo mi být líto, že se ještě pro nás nenašlo to "pravé" miminko. Nakonec jsem objednala velmi exotickou dovolenou a šup, bylo to tu. Ten telefonát nikdy nezapomenu. Myslím, že to bylo stejně emocionální jako, když vidíte dva proužky na těhotenském testu. A od té doby jsme šťastní. Chvilku jsme měli s manželem obavy, zda všechno zvládneme, ale myslím, že takové obavy mají i rodiče "vlastních" dětí. Takže věřte, že adopce není tak složitá a fakt stojí za to.
Ještě malá rada ... až budete někdy vyplňovat formulář o miminku NEUSTUPUJTE z vašich požadavků. Nestojí to za to ... opravdu si rozmyslete jaké miminko zvládnete. A nebojte se, pokud budete mít náročné požadavky i tak se dočkáte ... možná později jako my, ale určitě se dočkáte.
Všem vám držím palce

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

www.adopce-pomoc.webnode.cz

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj, také jsme s manželem uvažovali o adopci, protože než jsme podstoupili IVF, jeden pan doktor nam dal milnou informaci, že v našem případě z genetického hlediska je IVF celkem zbytečný zákrok. Nicméně jsme IVF podstoupili pod dohledem jiné paní doktorky a na první pokus čekáme zdravé miminko, za co jsme moc šťastní. Musím říct, že jsem podstoupila různé masáže, lymfatické, srovnání kostrče, cvičila jsem Mojžíšovou, chodila jsem po léčitelích, pila různé čaje a nápoje na neplodnost a hodně mi pomohla paní co se věnuje reiki, jak psychicky tak se stravou a vhodným obdobím pro IVF. Myslím, že nám to fakt pomohlo, hlavně ta psychika... Být vámi, ještě IVF zkusím a snažila bych se pro to udělat opravdu vše, ikdyž možná už jsi udělala, nechci se tě nijak dotknout, ale podle sebe vím, že adopce je pořád adopce, ale taky bysme do ní jinak sli. Je to opravdu težký rozhodování. Držím palce a přeju hodně štěstí.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

A kdyby jsme se pro adopci rozhodli, kam se mám obrátit??

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Miki, to je hrůza, co tu píšeš, nedokážu si představit, co bych dělala já.....musí to být hrozně těžké, uplně nejlepší by bylo asi se někam odstěhovat....nebo alespoň na chvíli někam odjet, dokud se to nezklidní...co to je za hajzla, že po tolika letech najednou stojí o své dítě??? To nechápe, že už svou rodinu má....a tímto jí akorát ničí život?? Ach, držím všechno, co mám, ať to šťastně vyřešíte...

JInak taky jsem se chtěla zeptat, jaké jsou podmínky pro adopci....děti mít nemůžu, tak volím tuto možnost, poradí někdo?? Díky

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Dnes čekají manželké páry na dítě do adopce několik let, neplodných párů příbývá, posuzování žadatelů je velmi podrobné od zdravotního stavu žadatelů, příjmy, bydlení, psychologické testy a posudky, hodnocení v zaměstnání, pověst, čistý trestní rejstřík. Já sama sy mylím, že homosexuálové nemůžou vytvořit normální rodinu. Rodina je vždy matka + otec a pokud to tak není je to nadítěti vždy znát. Navíc právně volných dětí je velmi málo.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Já osobně jsem pro. Mnohdy dokáže harmonický homosexuální pár dítěti dát v životě víc než nefungující heterosexuální rodina, ze které si může dítě odnést i traumata na celý život. A někteří by si zde měli uvědomit, že společnost jako taková, se vyvíjí a homosexuální páry byly v dřívějších dobách "normální". Navíc v jiných koutech země je dokonce normální i polygamní manželství, kde se vychovávají děti na jedné kupě a nikomu nevadí, jestli má dítě jednu mámu nebo pět...

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Dobrý den,
mám jiný problém,který se provalil na úřadech.Holčičku jsme si adoptovali matka neznámá,zřekla se dítěte po porodu a otec neznámý.Po 8 letech se ozval biologický otec a zazvonil přímo u branky.Jak mohl někdo na úřadě prozradit citlivá data?Řekl,že si jde pro svou dceru.Případ se táhne 2 roky a teď čekáme na rozhodnutí soudu.Nevím proč se až po tak dlouhé době začíná zajímat o dceru,když má další dvě děti v manželství.Prožíváme těžké chvíle a je nám i z jeho strany vyhrožováno,vše nahlašujeme na policii,ale jen se to zapíše.Dceři to psychicky neprospívá.Nevím,kde hledat pomoc.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

myslete si o mě, co chcete, pro jednoho hloupá nána pro durhého ... mám 2 děti a vím, co může nabídnout táta a co máma, nikdy žáden homosexuál nedá dítěti to co maminka a žádná lesba - to co pořádný táta. přeji všem dětem láskyplnou rodinu a je mi líto, když někdo v ní nevyrůstá, ale homosex. či lesbické páry nejsou řešení pro šťastné dětství.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

naplno souhlasím s petrou,já uz jsem také dlouho vdaná a deti se nám nepodarilo mít aproto si také myslím ze by se meli adopce vyrizovat rychleji a prednostne u normálních manzelských párú.momentálne se taky snazíme sehnat informace jaké podmínky jsou zapotrebí múze nám nekdo pradit?do jakého veku se múze adoptovat?dekuji.

Obrázek uživatele Hawy
Hawy

Monika.h. : A proč si myslíte, že si homosexuálové na rodinu jen hrají???? A myslíte, že mít dítě je pro ně jen uspokojení? Každý má právo přeci mít děti, nedivím se, že se dětem ve škole posmívají, pokud mají lidé stejný názor jako vy. Pokud žije matka s babičkou také je to pro dítě nenormální, vychovávají ho dvě ženy, můj kamarád vychovává dvě děti společně se svým otcem a nikomu to nepřijde divné, tak proč by mělo být tak hrozně nenormální, když mají dítě dvě ženy nebo dva muži? Oni to nedělají z nějakého rozmaru, ale protože touží dát lásku dětem. Pořád dokola se tu probírá to, že dokud nebudou moci adoptovat dítě neplodné páry, tak by homosexuálové neměli dítě dostat. Ale proč je tedy v ústavech a dětských domovech tolik dětí??? Neplodné páry chtějí většinou děti malé či dokonce novorozence, ale o ty starší už takový zájem není a navíc to stěžují i naše zákony, kdy rozhodování o adopcích se zbytečně protahují. Pro mě je váš názor diskriminace člověka, který nemůže za to jak se narodil a už vůbec ne za to, že chce děti. A každá diskriminace je špatná pro společnost. Také by jste nechtěla aby vás někdo diskriminoval za to, že jste se narodila například se zrzavými vlasy, jen proto, že někdo někdy řekl, že je to hnusné a protiví se to bohu...

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Luci,seš hloupá nána.Důležitá je láska, ne pohlaví rodičů!

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

myslím, si, že člověk s jinou sexuální orientací je taky jen člověk a musí sám uznat,že není pro malé dítě vhodné, aby žil v takovémto vztahu, Dítě,které začne chodit do školy se stane terčem posměchů a narážek a mohlo by to nést špatně a později to i přestat snášet a tím se narušit jeho psychika. Dost na to,že je adpotované a že nemá štěstí v životě na vlastní matku a otce a tím i normální dětství,ale pobývat někde po ústavech. Myslím si,že by to celé bylo jen na úkor dítětě a jednalo by se jen o uspokojení homosexuálních párů, kteří si chtějí hrát na normální rodinu a přitom musí sami uznat,že ani oni normální nejsou.To, že je možné, aby byli tzv. oddáni a žili jako ,,manželé" mě nevadí, ať si dělají co chtějí,ale mít právo adoptovat dítě stejně jako třeba neplodný pár, který 5 let čeká na svěření dítěte do péče a snáší návštěvy ze sociálky,která kouká mj. jak je uklizený byt atd.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

myslim, ze dve maminky nebo dva tatinci mohou byt mnohdy lepsimi rodici a dokazali by dat diteti vic lasky nez klasicka rodina, ktera nefunguje tak, jak ma.myslim, ze bych jim neodepirala pravo na adopci ditete ...

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Souhlasím s tím, aby homosexuálové adoptovali děti poté, co se naplní poptávka heteropárů, které nemohou mít děti. Nemyslím si, že vyrůstat v rodině s homosexuálními rodiči je pro dítě špatné, ale je spousta lidí, kteří děti mít nemohou a nejdříve bychom měli upřednostit ty heterosexuální páry, které se dlouho snaží.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Momentálně jsem na mateřské dovolené,ale jinak pracuji jako zdravotní sestra v dětském domově.Názor že děti z dětských domovů,jsou chudáci a chybí jim pohlazení a láska je naprostý nesmysl!Děti byli chudáci než se do dětského domova dostali,když je vlastní rodiče týrali a nebo je zanedbávali.V DD mají tetu, která je tam jen pro ně,nemusí odbíhat k domácím pracím atd. Děti mají teplé jídlo,dostávají sladkosti,mají oblečení a hračky které by jim mohlo závidět skoro každé dítě z normální rodiny.Samozřejmě rodina je základ života a je skvělé když má dítě tatínka a maminku.Ale to že rodiči budou muž a žena nezaručí že rodina bude fungovat,což potvrzuje rozvodovost v ČR.Jenže i tak zůstává hodně dětí (a nejsou to jen romské děti) v dětských domovech,protože se je nepodařilo umístit včas a jsou už velké nebo jsou tam jiné důvody.Já osobně bych dala přednost párům které nemohou mít děti a pak ostatním lidem,kteří dají dětem domov a lásku a je jedno jestli to jsou homosexuálové nebo ne!Myslím že než se bude řešit zda budou moci hom.páry adoptovat děti měli by se změnit zákony,které usnadní a hlavně urychlí adopci jako takovou.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

http://www.glpartnerstvi.cz/rodicovstvi/siroka-vedecko-odborna-shoda-na-vychove-deti-stejnopohlavnimi-pary.html "Výjimečně existuje taková shoda v jakékoliv oblasti sociálních věd jako v případě rodičovství homosexuálů, a proto Americká akademie pediatrů a všechny další hlavní odborné organizace specializující se na blaho dětí vydaly zprávy a rezoluce podporujících rodičovská práva gayů a leseb."

http://cs.wikipedia.org/wiki/Homoparentalita]Wikipedie: Homoparentalita

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Já fandím tomu,aby gayové a lesbičky mohli adoptovat děti.Jak je zde již psáno,děti potřebují hlavně lásku a mít někoho,komu mohou věřit a mají s ním pocit domova.Plno heterosexuálních párů děti týrají a zabíjejí......myslím,že pokud někdo chce dát dětem lásku, ať je to kdokoliv,hlavně že tu lásku dítě dostane....

Obrázek uživatele Hawy
Hawy

Když čtu takové příspěvky jaké píše Luci, říkám si, že jí asi nejde o blaho dětí, ale o to, co by tomu řekli jiní a jestli to to neprotiví nějakým nepsaným pravidlům či bigotním názorům církve. U dětí jde především o to, aby měly spoustu lásky, péče a domov. Silně pochybuji, že si lesbičky a gayové děti pořizují z nudy, ale prostě jen proto, že mají stejné pudy jako heterosexuální páry. Chtějí potomstvo nebo dát lásku těm, kterým se nedostala od těch podle Luci"normálních párů". Já fandím každému, kdo se pustí do výchovy adoptovaného dítěte a je mi jedno jestli je to lesbička, gay nebo hetero...láska k dětem totiž nemá pohlaví ani orientaci:)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ešte dodatok:
Ja osobne som gay. Som však ešte primladý na to, aby som mohol riešiť rodičovstvo v praxi (22).
Mám však úžasnú priateľku,ktorá má malinkého synčeka. Prebudil sa vo mne k nemu veľmi silný cit a robí mi obrovskú radosť,keď s malinkým môžem byť. O tomto som celý čas hovoril...o tých citoch. Gay neznamená vždy len odmeranú bezcitnú afektovanú "buznu"...to je len časť spoločenstva, ktoré nám viac menej robí hanbu,pretože na nich si bulvár zgustne a to sú tí, ktorých bulvár všade prezentuje. Ale je tu množstvo gayov, ktorý sú iní a ktorý túžia mať a milovať deti,ktorí sú úžasnými strýkami a krstnými otcami...a chceli by viac...ale konvencie a pokrivené názory im to znemožňujú...

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Najprv si dovolím odkaz pre Luci: My "nenalhávame", že to máme vrodené. Musíte čítať viac literatúry a to hlavne odbornej a lekárskej a potom pochopíte čo je zvrátené. Či homosexualita a jej vrodenosť, alebo vaše názory. A ani žiadne zvieratá nestanú našímsexuálnym objektom...ale tu sa vyjadrovať už naozaj netreba. Všetci vidíme týmto výrokom vašu neodbornosť, neobjektívnosť a hlavne negramotnosť.

Áno je pravda, že dieťaťu chýba pri dvoch mužoch matka a pri dvoch ženách otec. Ale pozrime sa okolo seba. Koľko detí žije v domovoch bez akéhokoľvek pocitu lásky. Viete si to predstaviť? No viete? Nikto ani len netušíme, aké sú to pocity. Zaspávať v domove bez lásky, bez bozku a objatia!
Pozrime sa aj na neúplné rodiny. Tu tiež chýba matka, tu tiež chýba otec. Takto bude mať dieťa otcov, či matky dve. Bude mať domov, bude mať podporu a lásku. Bude mať rovnako dobre zabezpečený život, ako deti v klasických rodinách aj po citovej aj po hmotnej stránke.
Viete čo je rozhodujúce? Individuálny pohľad na človeka. Nie na to či je gay,lesbička alebo heterosexuál. Ide o psychický stav človeka a o jeho zodpovednosť voči úlohe rodičovstva. Nevhodným rodičom môže byť človek akejkoľvek orientácie. Súhlasíte?
Jediný problém, ktorý je postupne na ústupe, je diskriminácia takýchto detí v školách a to hlavne na základnej škole. Zo stredných škôl sa postupne vytráca a na vysokých o takomto niečom už ani nieje čo riešiť. Hovorím to z vlastnej skúsenosti. Spoločnosť sa postupne vymaňuje z komplexov, nalepených na ľudstvo v priebehu 11.-19. storočia. V budúcnosti to však vidím ako čoraz bezproblémovejšie.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Napsala jsem již pod článek na hlavní stránce, ale nedá mi to, abych to samé nenapsala také sem:

Myslím, že o adopci homosex. páry se můžeme začít bavit až ve chvíli, kdy bude naplněna "poptávka" po dětech z kojen. ústavů a dětských domovů heterosex. páry - a ta kvůli špatné legislativě stále není. Snad každý zná ve svém okolí nějaký manželský pár, který touží po dítěti, ale ze strany státu zná jen lpění na detailech, vyplňování hor dotazníků a hlavně únavné čekání. Otázka tedy nestojí (!) jestli raději homosex. pár nebo dětský domov, protože čekatelů z úplných rodin (zejména o děti z kojen. ústavů) je v současné době nadbytek. Výzvou státu je tento nepříznivý trend změnit, a pak teprve (nikoli dříve) můžeme diskutovat jestli lidé v registrovaném partnerství mohou adoptovat děti, příp. za jakých podmínek.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

já absolutně nesouhlasím. základem státu je rodina, máma a táta, kdy jsou dítěti vštěpovány základní a morální kodexy. Muž atˇ je mužem a žena ženou! tzn. muž tátou a žena mámou. Homosexualita, ať si ji omlouvá dnešní zvrácený svět jak chce, je zcestná a homosexualové nebo lesbičky už z trucu snad nevědí co by, jak se jim omrzí jejich "partner", tak si najdou pak zvířata? a ještě nám budou pak nalhávat, že to mají vrozené :O ... takže já jsem zásadně proti adopcím homosexuálním či lesbickým párům!

Obrázek uživatele Magda (Babyweb.cz)
Magda (Babyweb.cz)

Mít dva tatínky nebo dvě maminky? No tak to mi přijde jako úplná tutovka, nepřijde mi v tom žádný problém. Dítě přece potřebuje hlavně lásku a nějaké detaily typu sexuální orientace rodičů do určitého věku moc neřeší :) Prostě rozhodně lepší dvě maminky než žádná...
Takže z hlediska dítěte je to jasné, ale co okolí?
Co si myslíte vy? Je naše společnost schopna akceptovat homosexuální (adoptivní) rodiče?

Obrázek uživatele Alice.Ne
Alice.Ne

Mám stejný dotaz....chtěla bych vědět jaké jsou podmínky apod...a druhý dotaz jestli znáte nějaké webové stránky, kde jsou poté různé pobočky aj....jelikož sem z Jižních Čech tak mám obavu aby tady vůbec něco bylo...děkuji za odpověď...

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené