Věk a těhotenství

Úvodní příspěvek tématu

Obrázek uživatele Administrátor BW
Administrátor BW
Věk a těhotenství

Hm,jak vidim tak jsem tu prvni.Ale nevadi.No ja jsem vzdy rikala ze bych chtela dite do 25let.No a ted je mi 25 a ja se snazim o mimiska.Myslim si ze aspon prvni cvrcek by mel byt do tech 25let.Nanejvejs do 27let.Pak si myslim tedy jak u koho,ze muzou byt vetsi problemy.Ale samozrejme zduraznuji ze kazdy jsme jini.Ja se snad brzy docka.Kariera pro me neni dulezita takze ji neresim.Snad se nas tu sejde vice.Papa

Nejnovější příspěvky

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahojte,
rozhodla jsem se udělat průzkum na téma plánované rodičovství s dg. neplodnost. Ti, kteří by měli zájem, mohou dotazník anonymně vyplnit zde:

http://www.survio.com/survey/d/A7X9W2J7A7Y9K4V7B

Pro upřesnění o neplodnost se dle Světové zdravotnické organizace jedná už po roce neúspěšného snažení při pravidelném sexu.

Děkuji všem za poskytnutá data v průzkumu. Marie :)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahojky, velmi zajímavé čtení. Je mi 21 a s partnerem (45let) se kterým žiji plánujeme po novém roce miminko. On už sice 2 děti má, ale chce napravit to co minule pokazil. Miminko si přeji už rok a pořád koukám na maminky s dětma, až si musí myslet, že jsem snad pedofil :D každopádně myslím si, jako většina z Vás, že na věku nezáleží. Záleží na pudech. Moje máma má 41 let a má prcka (4 roky). Možná i proto, si přeji mít miminko bo už jsem si tu péči zažila při bráškovi a to bylo něco. Věčné problémy s prdíky a později nemoci. Je to naše třeštidlo. S mámou jsem se už o tom bavila, a vzhledem k cystám na vaječnících mám miminko odsouhlasené, ale jak máma řekla tak až po novém roce, což nám s partnerem vůbec nevadí. Výbavičku i kočárek pro miminko máme, takže nějaké extra finance to asi nebudou jen očkování a nějaká ta kosmetika pro něj. Včera jsem dokonce vymysleli i jména jak pro holčičku, tak pro chlapečka, ale holčičku bych chtěla více, ikdyž možná mi to je i jedno hlavně když bude zdravé a klidnější než můj bratr. Jinak jak zde píše většina holek v mém věku, také to tak mám, že se spíše kamarádím se staršíma. Možná to způsobila šikaná na základní škole, kdy jsem si řekla, že jsou pod mou úroveň. Trošku i doufám, že náš prcek bude mít rezavé vlásky po mě, když teda jako zrzci vymíráme :D Jinak i kamarádky v mém věku jsou už maminkami a jen mi to vřele doporučovaly. Jsou to prý občas šílené starosti, ale za to maličké to stojí. Tak všem co plánujete miminko přeji moc štěstíčka a držím palečky a ty co ho už čekáte přeji zdravíčko a pevné nervy :)

Obrázek uživatele André
André

Ahoj,
je mi 24 a s přítelem jsme se rozhodli pro prvního potomka:) Někdo mi tvrdí, že jsem ještě mladá,ale i přesto, že je mi jen 24, zažila jsem toho už víc něž dost. Dostudovala VŠ, našla si dobrou práci, procestovala svět. Přítel je o dost starší, takže už se na dítě celý třese:D Finančně jsme zajištění, tak proč ně? Názory ostatních mě nezajímají. Nezáleží na tom, co si myslí okolí, ale MY dva. Vždyť přece my budeme mít dítě, přítel a já, takže rozhodnutí je jen a jen na nás!! Takže se rozhodně přikláním k názoru NA VĚKU NEZÁLEŽÍ!! Každý se musí rozhodnout podle svého vědomí a svědomí a neměl by si do toho nechat "kecat" od okolí, ať už je mu kolik chce...
Všem maminám, těhulkám a snažilkám přeji VŠECHNO NEJLEPŠÍ!

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Mylsím, že je jedno, kolik vám je. Pokud máte finance, zázemí, vhodné prostředí, tak je fuk jestli vám je 18 nebo 30

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

První miminko jsem měla ve dvaceti. Těhotenství bez problemů a porod též.Nebojte se otěhotnět tak brzo nic vám nehrozí.Je to krásný pocit držet toho malého drobečka.Jak já tak i můj syn Kristián jsme zdraví a štastní.
Lyoness :D

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Je mi 21 a můj malý má 3 měsíce. Vůbec toho nelituju a je to individuální když se na to cítíš proč ne, ale jde jen o to, že dítě ti změní celkově život a příjdou starosti a strach o něj. Jde tu spíš o to jak se ta matka tomu postaví. Znám i takové, které ve 25 letech si říkají, že mohly počkat, že už si nic neužijí, ale dítě je daleko víc než chodit se bavit, výlety, cestování atd. Já bych za nic na světě nemněnila. A nemám ráda lidi, kteří jsou chytří jak rádio a říkají mohla si počkat atd. Každý to vnímá prostě jinak a jinak se k tomu staví.:)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Rodila sem prvně ve dvaceti.Porod i těhotenství děs .Druhé hned do dvou let,to už šlo.No a třetí v ve 33 letech a to bylo super.Jen ty první dvě už sou veliké a uteklo to tak že ani nevím jak .No a se šmudlinkou si to užívám ale na druhou stranu sem už někdy dost unavená.Takže těžko říct jaký věk je lepší.Mám ale názor že teď bych začínat nechtěla.Dítě je ale nádherný dar v kterémkoli věku.:)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Děkuju za povzbuzující zprávu =) Jsem ráda za lidi, kteří si nemyslí, že nejsem normální... :) :D Neskutečně se na to těším.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Já si myslím, že každá žena pozná, kdy je na dítě připravená a kdy ho opravdu už chce! Prostě to najednou příjde, maminkovské pudy zavolají a vy víte, že budete ta nejlepší máma na světě. Věk bych vůbec neřešila!

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj holky, já sice ještě nejsem těhu (ted na to je opravdu ještě brzo), za chvilku mám 19 a přítel 22. Podle okolí mám pocit, že jsem z jiné planety, ale naštěstí ze stejné s přítelem:) . Příští rok máme v plánu svatbu a co nejdřív to pujde tak i mimi. Vždy když jdu na ulici a vidím maminku s kočárkem, z celého srdce jí závidím.:$ Máme ale jedno velké mínus. Já letos teprve maturuji a příští rok jdu na VŠ. Tam je ted i přítel. Sice pracujeme na bytečku ale mimí zatím vubec nepřipadá v úvahu. Stále jen dokola počítám kdy už to pujde...*-) Jsem vážně z jiné planety? Jaký je na to váš názor?

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

mě bude v září 25 a o dítě se snažíme cca 9 měsíců-zatím bezvýsledně-vzhledem k mému zdrav. stavu..:$

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Jenže každý má jiné priority než cestovat,kupovat si auto,značkově a pěkně se oblíkat.Každý to cítí jinak a je na každé ženské jak se rozhodne jestli mít děti v 20,25,30 či 35 a déle.já mám jedno ve 24 a teď v 36letech čekám druhé a klidně bych měla další jenže jsem nechtěla a teď jsem se rozhodla mít druhé.
Přeji ti aby ti to vyšlo a nemusela jsi podstupovat nějaké martirium ohledně neplodnosti-jednoho či druhého.Dělání je nejhezčí.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Já jsem na tom podobně jako Dajda, snažíme se až se nám zdá,že jsme celkem jako všechno už zažili, taky bych na tom nic neměnila co se zážitků týče, je to doba, a víte jak to je,peníze jsou vždy až na prvním místě..přeji všem snažilkám velkou dávku trpělivosti a štěstí, a sobě taky :)

Obrázek uživatele Batole LIVE! Eva + maminka Silvie
Batole LIVE! Ev...

Poprvé jsem se vdávala ve svých 20 letech, samozřejmě jsem počítala i s miminkem. Ale můj muž to viděl jinak, a to jsem si myslela, jak dobře ho znám. Po třech letech jsme se rozvedli, bezdětní (naštěstí). Ve svých 24 letech jsem se poznala se svým současným manželem. V té době jsem ještě netušila, že je ten pravý. Brala jsem to jen jako fajn epizodku, vždyť je o 6 let mladší!! Čas ubíhal a já náš věkový rozdíl přestala vnímat. Po třech letech, včetně jednoho roku, kdy byl na vojně, jsme začali pracovat na miminku. V necelých 29 letech a manželových 23 se nám narodila první dcera. Po zážitku z porodu jsem odmítala mít další dítě. Přešlo mě to po dlouhých 7 letech, a tak naše druhá dcera se mi narodila v 36 letech. Vzhledem k důchodové reformě, kdy budeme chodit do práce až do 70… tak si říkám, že to není tak pozdě. Takže můj závěr je ten, že člověk míní, ale život mění.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj, trošku mám po přečtení diskuse pocit, že je to takový boj: "mladé" vervus "staré". Já se domnívám, že o věku to moc není, spíš o životní situaci v jaké se nacházíme a o našich hodnotách a představách o rodičovství. Je mi 32 a jsem si jistá, že tohle je pro mě ten ideální čas a především situace, kdy mít dítě. Vím, že kdybych si pořídila dítě dříve, tak bych měla myšlenky, že jsem vlastně kvůli dítěti něco nemohla a "prošviha" (potřebovala jsem studovat, cestovat, zkoušet různé práce, dovádět s kamarády) a zároveň je pro mě důležité vědomí, že jsem schopná dát dítěti vše to, co si myslím, že dítě potřebuje (harmonické rodinné zázemí, materiální zajištění, atd.) a to bych mu dříve než ve 32 poskytnout nemohla. Musím říct, že nyní se nám otěhotnět nedaří, ale neměnila bych na tom ani ťuk. Každá jsme jiná a můj čas je právě teď...
Hodně štěstí všem "mladým" i "starým"!

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

alexkaa
jak lidi pisou kazdy musi vedet kdy je cas mlady,stary na miminko pry neni absolutne spravna doba nikdy...
trosku tu tedy zvednu prumer je mi 35 a cekame prvni...s manzelem sem 10vdana zname se 15let..chci si to uzit a ne se honit...
ziji v cizine a tady ten vekovy prumer je 30 v Cz pisou 27,kdybych zila v cesku tak bych si pripadala uz v 30stara pri kazde me navsteve citim hrozny tlak spolecnosti,ale me kamosky v Cz meli v 30to byla hotova smrst...............
hlavne si myslim,ze by lide meli byt aspon nako financne zajisteny....protoze penize jsou parve zakladem problemu....
nejsou samozrejme vsechno,ale jsou dulezite...vsem preji stesti a na to spravne rozhodnuti si musi kazdy prijit sam..

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahojte,
je mi 25, manželovi 27. Zatoužil po miminku, ale já si myslím, že jsem ještě mladá a finančně to není ono. Máme domeček, auto, dva pejsky, oba práci, myslím si, že máme veškeré zázemí pro miminko, vypadá to, že jediné co nám tady chybí je to mimčo, ale bojím se přivést na svět miminko, když mám ještě dluhy. Neumím si představit, že bych měla vyjít s mateřskou/rodičovskou. Nechci, aby mimčo strádalo. Když se ale tak koukám kolem sebe, jsou tady 20-ti leté maminky, které mají už 2 děti, nějak přežívají, ale to přece není ono. Nejsem trhlá?
Na druhou stranu, napadlo mě, že ještě než otěhotním, pořídila bych si pomalu výbavičku pro miminko, v neutrálních barvách. Tím bych si mohla hodně usnadnit až miminko přijde hm? Co myslíte? Jsem praštěná? Není to divné? Poraďte mi prosím. Pořád nad tím přemýšlím.
Děkuji Vám za rady.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Myslim si, že věk nehraje tak důležitou roli alespon v naší evropské společnosti. Byla jsem v turecku na dovolené http://www.casamundo.cz/turecko/ a tam je to trochu jiné. Tam by žena měla mít dítě už těsně po dvaceti, jinak se na ní dívají srkz prsty, což je ale v takových kulturách nepřípustné. http://atllanka.net/index.php?text=54-turecko-do-evropy-nepatri Ve věku tak 25ti let by měla mít žena už minimálně dvě děti. Tak to tam ptý chodí http://www.turecko.org/jidlo.html No, jsem ráda, že tady na mě nikdo takový talk nevivíjí :)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahojky, jak to tady pročítám, tak už jsem pěkně stará :'( . V dubnu mi bude 29 a teprve teď se začínáme s manželem snažit o první mimi :$ . Naopak můj manžel je skoro o dva roky mladšího.Taky jsem si říkala co by mladá školačka, že tak ve 26 bych chtěla první dítě, ale člověk míní a život mění. Až teď jsem našla toho "pana pravého" se kterým bych chtěla založit rodinu. No uvidíme jak to půjde, zkoušíme zatím první měsíc, ale skoro 10 let jsem brala HA tak mám trochu obavu :S . Určitě by jsme chtěli mít děti dvě, tak snad se brzo zadaří a do těch 35 to stihneme. Uvidíme co si pro nás osud připravil :)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

na věku opravdu nezáleží, já měla syna ve 29 letech. V práci jsem si to užila 10 let , udělala si kvalifikaci která by mi mohla pomoci potom v dalším vzdělávání a prác po rodičovské dovolené i a pak byl opravdu čas na rodinku, cítila jsem se na to. Nelituji naprosto ničeho. Jen opravdu člověk musí chtít a hlavně mít pro miminko vytvořené rodinné zázemí , ale jestli je to u někoho ve 20 nebo 40 to je opravdu na každém , samozřejmě s ohledem ke zdravotnímu stavu. :)

Obrázek uživatele Ifka
Ifka

Ahojte holky, tak mně je 23, můj chlap je o 10 let starší a o miminko se snažíme. Je pravdou, že z každé strany slyším, že jsem mladá, ať si užívám života, že na to mám ještě čas. Osobně si ale myslím, že pokud se na to oba cítíme, proč ne. Občas se usmívám nad tím, když vidím holky ze školy, do kterých bych v životě neřekla, že budou mít ve 20 letech děti, tlačící kočárek a s úsměvem na tváři, mnohdy jsou to holky i mladší, než já. Na druhou stranu mám kamarádku, které je 27, jejímu manželovi 35 a ani jeden se na to necítí. :) Nám se zatím moc nedaří, snad to časem půjde. :)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj já měla prvního syna ve 20, druhého ve 23 a třetího v 28. Dceru jsem měla ve 40 a čím jsem starší tím si to užívám. Teď bych brala klidně ještě jednu dceru ale to už nejde po sterilizaci i když mě řekly že jsem vyjímka když jsem otěhotněla a ne jednou po strilizaci. Tak budu tiše doufat.:)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Já si myslím že je každýho věc v kolika letech chce mimčo.Mě je 19 a o mimčo se už pokoušim od května,ale pořád nic.A tak si řikám,že je dobře když se o mimi snažím takhle brzo.Řikám si že to s tím početím tak lehký mít nebudu a bude mi to třeba trvat pár let.A kdybych se rozhodla pro ¨první dítě třeba až ve 40 tak bych se druhýho už asi nedočkala.....Neodsuzuju mladý maminky ani starý maminky,ale myslím si že ve vyšším věku je s tím těhotenstvím více problémů a také to může ublížit miminku.Já jsem už rozhodnutá a je mi celkem jedno co mi řiká okolí.Mým rodičům to nevadí, přítel se taky těší...Tak že je to paráda... A něco vám poradím.nevšímejte si okolí,ať si říká kdo chce co chce.Je to váš život.Hodně štěstí!!!!:)

Obrázek uživatele Leník
Leník

Ahoj holky,
jsem ráda, že nejsem sama, která chce v "pozdějším" věku mimi. Mám 38 let, v červnu jsem se podruhé vdala a s manželem jsme se rozhodli, že bychom chtěli ještě rodinu. Manžel má 42 let, ale oba se cítíme mnohom mladší. Mám už 19-ti letého syna a vím, že bych si teď mateřství užila mnohem více než v 18ti..:)
Takže pokud to půjde, budu moc šťastná! A přeji všem, které to chtějí zkusit v tomhle věku, ať se to podaří a moc moc držím palečky!:) :)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

dle mě je jedno v kolika ma človek prvni mimčo co jsem zde četla tak je hezky za každy nazor.neni pravda že ve starsim veku si to človek vic uživa a nebo opacne v mladsim...

čim starsi tim lepsi .bych teda fakt neřekla ani náhodou.
.neni to ani o zodpovednosti ani jestlije na to človek mladej nebo starej....

je mi 32 a mam děti čtyři

je hezky mrknout na ostatni nazory ale rozhodnout se kazdy musí sam když se na to citi a vnitřne to chce at si to splni je to zodpovednost na dosmrti

a žijeme jen jednou je to jenom naše rozhodnutí a ostatni by to měli respektovat.to v kolika nebo kolik deti človek bude mit je jenom jeho vec

stejne miminečko rychle vyroste a zustanou jenom vzpominky krasne vzpominky a tem nejkrasnejsim vzpominkam je jedno jestli byli splozeny v 18 nebo v 50 letech

Obrázek uživatele janetoty
janetoty

Já jsem své první dítě měla ve dvacetisedmy. A mám pocit, že to bylo akorát. Teď za měsíc čekám druhé, bude mi 33 a jsem spokojená. Muži je 44 a taky se těší. Bude to už jeho třetí dítě a sám říká, že o svých dětech nic neví, jak byla bývalka těhotná, jaký byly miminka, nic. Teď si to užívá a některé věci jsou pro něj nový. A to z nás jeho synek za sedm měsíců udělá ješte prarodiče. To bude teprve sranda.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj vsichni:D Jsem rada, ze jsem tady precetla ruzne nazory a hlavne ty, ktere me uklidnily, ze jeste nejsem "stará" na prvni miminko. I v mem okoli je videt mnoho zen kolem 30 let majici dite je to dle me vporadku, jen kdyby tak clovek vedel ze to pujde, otehotnet, ze nebudou problemy to se pak klidne muze odlozit, ale tato jistota bohuzelneni tak je dobre dle me myslet na tehotenstvi uz tak kolem 25 let. Je mi 27 let, s mym pritelem jsem 12 roku, mame pekny vzth, pritel je o rok mladsi a jeste studuje, do statnic zbyva jeste mesic. Pak jsme se rozhodli pro miminko ,doufam ze k nam bude priroda vstricna a nebude nas dlouho trapit cekanim na to, co uz si preji 2 roky...a jen kvuli tomu, ze by me a dite jeste nemel kdo zivit, musim cekat, doufam ze se mi to nevymsti. Navic pracuji ve zdravotnictví.s cytostatickymi latkami, to na klidu take neprida... Pokud budu mit sve prvni dite do 30 let budu moc stastna. Vsem cekatelkam preju hodne zdaru a tehotnym zdravy prubeh tehotenstvi:)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

to nulu86: ahoj, ten pronájem jako problém nevidím....my sice bydlíme ve vlastním,ale zase máme hypotéku...a v dnešní době má asi dluhy každej...mně je už 27 a dítě bych chtěla strašně, jenže nemám ovulaci a zatím se to nedaří vyřešit....a tak mi nezbývá než doufat...

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj holky, jsem tu nová, tak se s vámi pokusím o něco podělit, a budu moc ráda za vaše názory a připomínky. Od 18 let pracuju, jinak je mi 24 let. S manželem jsme se brali letos v září, jinak jsme spolu 4 roky. O miminku se už bavíme asi 2 roky. Ale vše to stroskotalo na mé nejistotě. Bydlíme v pronajatém bytě, ještě nějakou tu kačku splácíme z mladičké nerozvážnosti...a já se ptám... jestli mám přivést mimi do nestabilního bydlení. Co vy na to? Nějaká vlastní nemovitost je v nedohlednu a hypotéku nedostaneme. Není to tím, že bychom neměli dostatečné příjmy, ale tím, že nejsou oficiálně napsané :^) Nedávno mi jedna kamarádka a maminka zároveň řekla, a-´t se nebojím, a praštím do toho, že pokud stále budu čekat na úspory a možnost něčeho vlastního tak bych taky ve 40 mohla zjistit, že to nikdy mít nebudu a na 1. mímo bude pozdě. Co si o tom myslíte, a jak jste na tom s materiálním zajištěním vy?

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahojky,já jsem taky tak potrhlá jak jsem už psala je mě 37a chci mimi,ale mám nevýhodu že mám staršího přítele,mi také od srpna zkoušíme a pořád nic,zkouším různé rady a fígle.Hloupě si nemusíš připadat je nás tu víc,každý jak se cítí,já se třeba vůbec necítím na 37,ale na 30 :D .Tak napiš jak pokračuješ,pa.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahojky!Jak já jsem ráda,že jsem vás našla:D Tak tedy,mám 3 zdravé a hlavně už dospělé děti,také jsem čerstvě vdaná za mladšího partnera a asi jsem dočista zblbla nebo co...ale chceme svoje mimčo.Minulý rok uz se zadařilo,ale v 8týdnu těhotenství zaniklo.Od srpna se tedy znovu pokoušíme,ale zatím bez úspěchu:( Opravdu vím,co těhotenství v mém věku obnáší,ale nějak mě to ovládlo a každý měsíc jsem jako na drátkách- jsem-nejsem? Nechci mezi vámi vypadat hloupě ale fakt to tak cítím. Je mezi vámi taky tak potrhlá?????

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

No věk a těhotenství, přijde mi směšné, že se odsuzujou dvacetileté, že je to brzo a pětatřicetileté, že je pozdě... Každý to musí mít srovnané podle sebe, když se rozhodne je to její věc a ostatní to můžou jen respektovat :) a pomlouvat :D ... Mě je 25 a přes dva roky se marně snažíme, švagrové je 35 a mohla by rodit pořád :) Tak že myslím, že na věku nezáleží...

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

To jsem ráda že v tomto věku nejsem sama,je mi 37 let a už to zkouším od 8/09 a pořád nic,vyskoušela jsem toho moc že už ani nevím co všechno.Tak gratuluji a přeji ať se Vám to konečně povede a pak písněte jak se cítíte.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

:) Tak abych vám trochu snížila věkový průměr: je mi 41 let (cítm se ale na 35), tak na váš blog napíšu také :-) Jsem těhotná zatím jen v 8 týdnu, mám syna 11let. Když mi bylo 27 měla jsem 3 roky po vysoké škole, byla jsem vdaná a chtěla jsem dítě, měli jsme bydlení, psa.... přes dva roky jsem nemohla otěhotnět, syn se narodil skoro po 3 letech.Probíhalo to takto: Po roce co to nešlo jsme byla na _IVF, ale to nevyšlo a já byla tak psychicky vyčerpaná, že jsem si řekla, že to takto nechci. Nejprve jsem se dala půl roky do klidu a pak jsem začala jsem navštěvovat homeopata a také cvčení dle Mojžíšové a denně jsem cvičila! a do 4 měsíců jsem otěhotněla. Manžel dostal práci v zahraničí, tak jsme se odstěhovali když jsem byla v 5 měsící, narodil se nám tam zdravý chlapeček. Měli jsme moc velkou radost, postupem let jsme ale zapoměli na to, že jsme na světě nejen naše dítě ale i my dva jako partneři a čas jsme trávili jen všichni pohromadě a ani jeden den spolu jen my dva s manželem. Dejte si na tohle pozor a pravidelně si nechte nějaký čas pro sebe a to bez dětí! Manžel mi řekl, když bylo dítěti 3-4 roky, že už další nechce, že jedno stačí - byl moc pracovně vytížený. Nechápu, všechno jsem zajišťovala já neřešil nic než svou práci, o víkendech jsme podnikali výlety a sport - s dítětem. Měli jsme nový dům. Po 2 letech jsem ho přemluvila a až po dalším roce a půl otěhotněla a bohužel potratila a pak po dvou letech ještě jednou otěhotněla a zase v 3 měsíci potratila, ale to už byl celý náš vztah na štíru (asi se na tom podepsala nervozita, když jsem viděla, že manžel to dítě ani nechce)....Jsme nyní rozvedení. Jak měl dřív syna rád, tak o něj nyní zvláštní zájem nyní nemá Má svj život, své zajmy - golf, potápění....
Já mám nyní 2 roky přítele a spolu jsme se snažili o miminko, protože víme, že buď teď a nebo nikdy...a po třech měsících heleďme se je to tady! A já jen doufám, že to bude dobrý až do konce. Oba se na něj hrozně moc těšíme, jsme docela dobře zajištění, můj syn si už mnoho let přeje sourozence....takže chybí už jen to zdraví! I přesto všechno co jsem si prožila: Můj názor je - děti ano, ale s rozvahou! a to i přesto jak těžko se k nim někdy přichází. Děti nejsou štěňata a jsou tu navždy a my jsme tu proto, abychom jim byli oporou a byli tady pro ně. A taky jsme tady i samy pro sebe, ale když jsou děti malé tak víc pro ně. A bývá to velmi náročné..:-)))
Přeji vám všem, aby jste se rozhodly ve správný čas. Když je někomu méně než asi tak 22, tak by měl raději ještě poznat víc sebe i partnera, život a teprve pak si na sebe vázat takovou zodpovědnost. To je můj osobní životní názor. A pár roků už na světě jsem...a přesto názory jsou různé, že?

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahojky,já svou dceru porodila týden po devatenáctinách,když jsem otěhotněla,byl to šok,chvilka váhání,jestli do toho takhle brzy jít,ale nakonec jsme to zvládli.Je pravda,že manželství vydrželo jen chviličku,ale naše dnes šestnáctiletá dcera nám dělá radost a já rozhodně nemůžu říct,že bych o něco v životě přišla.Vždycky jsem toužila po druhém miminku,ten správný "taťka" se ale objevil až teď,takže se o něj snažím ve svých pětatřiceti..No,když to klapne,budu mít doma prima pomocnici:-).

Obrázek uživatele lilidunka
lilidunka

Souhlasím s tebou,byť mé maličkosti bude za 14 dní 40.U mě není problém kariéry,ale bohužel 15 let snažení se a nezájem doktorů.Nyní jsem změnila doktora-již po 5 a už to všechno 3 měsíce jede na plný plyn.Když se jí německý styl líbí,tak ať se tam vrátí........

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj maminky,je mi 36 let a čekám své třetí dítě.Těm dvěma je 14 a 11.Stalo se to neplánovaně,ale moc se na miminko všichni těšíme.Dcera slíbila,že bude pomáhat,tak jsem zvědavá.

Obrázek uživatele xveris
xveris

Ahoj, když jsem pročítala vaše názory, tak jsem si řekla, že tady taky přidám svůj komentář. Za dva měsíce měsíce mi bude 23 a dnes jsem vysadila antikoncepci. Nemyslím si, že je to brzo. Manžel je o osm roků starší, rok jsme manželé a oba cítíme, že bychom si mimi už přáli. Tak začínáme :) Dle mého ideální věk není. Pro každou je čas na miminko jiný, dle toho, jak to sama cítí. Pokud partner chce mimi taky, tak je to ideální stav, který bych přála každé. Tak mi, prosím, drže palečky, aby se nám to brzo podařilo a já mohla svým milovaným říct, že se můžou těšit na přírůstek do rodiny. :)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahojky všem, chtěla bych sem napsat příspěvek a sdělit svůj názor. Je mi 22 let a jsem ve 21týdnu těhotenství. Přítel je o osm let starší, bydlíme spolu 3 roky a celkem jsme spolu 5 let. Těhotenství tedy nebylo neuvážené ale do detailu prodiskutované. Otěhotněla jsem rychle, muselo se to povést snad hned na poprvé. Sotva jsme začali probírat otázku rodiny, přišla tahle krásná zpráva. Od malička jsem věděla, že nejsem holka, co by se chtěla honit za kariérou, cestovat, být bez přítele a děti mít po 30tce (když by se to povedlo). Pro mě byla rodina vždy na prvním místě. Neznamená to ale, že bych byla domácí puťka, co nic nedokázala a nechá si na nabulíkovat kdejakou za uši přitaženou výmluvu. Naopak, považuji se za velmi chytrou a schopnou, pracuji jako samostatná účetní a kde kdo ambiciózní by se o tuto práci nechtěl nechat připravit. Já si ale myslím, že mě děťátko o tuto práci nepřipraví. Záleží na domluvě. No, ale abych se vrátila k tomu co sem chci vlastně napsat...Když jsem začali oznamovat rodině a známým, že čekáme miminko, nesetkala jsem se vždy s kladnou reakcí. Dokonce moje mamka neprojevila radost, ale neustále dokola opakovala, že jsem měla počkat, že jsem mladá a že mě čekají jen starosti, atd...Nikdy moje názory neposlouchala a takhle to dopadlo. Naštěstí, jsem ji dopřála čas, aby se s tou situací a s tím jaká jsem smířila, a dnes se těšíme spolu. Oznámení v práci také proběhlo doslova katastrofálně. Nemyslím si, že lidi, kteří říkají, že žena, která má dítě po 30tce je na mateřství připravenější a přistupuje ke své nové úloze zodpovědněji. Myslím si, že záleží na vyzrálosti ženy, dívky, ... nikoli na věku. A i když se stane, že dívka nebo žena otěhotní náhodou, tak si myslím, že to není důvod k tomu budoucí maminku odsoudit a tvrdit, že není připravená, že je mladá, že si nic neužila...Naopak já nezavidím ženám, kteří poprvé rodí po 30tce. Za prvé jim nezávidím to, že se některým nedaří nějakou dobu otěhotnět a za druhé i porod snášejí hůře. Takže všem "mladým" maminkám vzkazuji: Hodně kuráže a obrněnost proti "starším" maminkám a dohromady Vám všem přeji hodně štěstí a zdraví. Adéla

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

můj gynekolog říkal, že se může termín lišit o 13. dní

Obrázek uživatele saxana
saxana

Ahojky, mě je 19 a mám skoro 3měsíčního klučinu. Otěhotněla jsem náhodou, ale od nějakých 13-i let jsem říkala, že postřední škole bych chtěla děti. Sice se mi to nepodařilo po ukončení školy, ale školu si dodělám. I s miminkem si člověk může užívat, dyť dětmi život ženský nekončí. Jsem ráda, že Jonáška mám, sice jsme bez tatínka, ale doufám, že nějakýho časem najdeme. Kdybych se znovu měla rozhodovat, nerozhodla bych se jinak. Myslím, že nezáleží ani tak na věku, jako na připravenosti. Někdo je připraven ve 20, jiný třeba ve 40...

Obrázek uživatele Verča
Verča

potřebovala bych vědět když určí doktorka podle poslední menstruace datum početí na 5.4..mohl by být otec kluk co sní spal 16 až 22.3???děkuju za odpovědi....

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

AHojky. Neboj nejsi jedniná tak mladá. Mě je sice už 22, ale už sem chodím skoro 3 roky . . . . o miminko se začneme snažit na podzim, ted v klidu řešim svatbu.Kdyby jsi chtěla můžeme popovídat soukroměji. mail : gabka.sun@seznam.cz

Obrázek uživatele Motýlek
Motýlek

Je tady hromada rozličných názorů a pro mé potěšení převládají ty "mladší" (myslím názory) mě je 22let a s přítelem se brzo začnem pokoušet asi tak za dva týdny a já se těším strašně moc a nejen já ale i on a to je nejduležitější. Nezáleží na tom jestli nám jé 20 nebo 30 (dokonce v 70 se dá rodit:) nejdůležitější je, že po miminku toužíme a plánujeme ho i to neplánované mimčo, které se narodí mladé mamince je nakonec strašlivě milavané a s nadšením očekávané. To plánované mimčo je jistě lepší už proto, že maminky vědí že do toho chtěí jít a všecko si promyslely. V mém případě je to tak že sem si užila až až :o) ale když se zmíním o tom že papkám femibion a že chceme děťátko tak mi kdekdo říká :už? tak brzo? proč? a tak dále. Nechci slyšet co bude doma protže sem ta mladší které říkají aby chodila pěkně do práce šetřila korunky ta která je viděná jako dítě narozdíl od 30ti leté sestry která se jako dítě chová a při představě že by měla být matkou má vyrážku ale už deset let poslouchá kdy už konečně... ale to všecko jsou názory okolí důležité je že jsme ted dva a snad brzo budeme tři..rodina o kterou se chceme starat a pečovat o její štěstí. Moderní maminky které rodí co nejpozději to jde říkají, že jsme mladé,myslí si že jsme jen romantické husičky co nevědí do čeho jdou ale opak je pravdou všechny máme ten pocit uvnitř ten hlásek co volá "maminko..." jen sme se narodili později ale užijeme si to všecky a všecky budeme stějně štastné se svými mimči. Držím vám všem palečky at je vám kolik chce ... hlavně když bude ten drobeček( i vy) štastný a zdravý.

Obrázek uživatele Kačule
Kačule

ahoj lidičky, tento názor QLILY mě tak fascinoval, že ne to musím reagovat... tady máte příklad pokrytectví dnešní doby, to že dítě je snad "problémem" a co vy husičky že tady řešíte.... proboha QLILY prober se !!!! Neotravuj slušný lidi, takhle hloupejma názorama !!!

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj všichni, je mi 19 let a jsem ve 28tt, moc si těhotenství užívám, s přítelem a celou rodinou se na miminko moc těšíme. Babičky a dědečkové už se nemohou našeho kloučka dočkat! Jsem rodinný typ a myslím, že jsem si v životě užila dost. Také netoužím po kariéře, ale po rodině a to se mi pomaličku plní. S přítelem máme vlastní řadový domek, žádné půjčky, tak proč ne? Také slyším jestli není moc brzo, že si nic neužiju, ale chodit po diskotékách mě nikdy nebavilo, nepiju a tak na co čekat? Až budou mít děti mé spolužačky, já budu mít dítě velké a ony se budou starat a já si budu užívat...Je jedno jestli teď nebo potom.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj, je mi 19 let. Na babyweb chodím dost často, protože už teď mě chytají rodičovské pudy. Vím, že si možná klepete na čelo, ale jsem takový rodiinný typ. Netoužím po Ferrari za milion, zcestovat celý svět a kariéru. Chci jen poklidný život někde v domečku, hodného manžela (zatím jen přítel:-) a krásné děti. To všechno mi stačí ke štěstí. Teď zrovna očekávám menses. Zatím ještě nic...uvidíme. A dneska jsem si přivezla několik pytlů oblečení na miminko od tety, která má 3 děti. Myslím, že dítě mi nemůže zkazit život, to prostě nejde. Kolik milionů párů na světě se snaží mít miminko a nemohou, takže ani já bych se za něj v 19 letech nestyděla a byla bych moc šťastná. Jsem asi cvok. Ale asi žiju jen proto, abych měla děti a rodinu, protože to je pro mě v životě priorita. Ne žádné užívání si života, to jsou babský kecy, chci dítě, protože to je DAR, který dnes už nemá každý. Mějte se krásně, hodně štěstí všem a šťastné a veselé:-)

Obrázek uživatele jamajka
jamajka

Ahojky holky jsem tady dnes poprvé a čtu vaše příspěvky.Myslím že věk moc nerozhoduje mě je 32 let mám 14leteho syna a jsem moc ráda že ho mám i když dle našich rodiču ty si mysllí že jsem si pokazila brzo život.dnes je mě 32 let a s přítelem si přejem miminko pokoušíme se 4 měsice a zatím bez uspěchu každý měsíc hoříme nedočkavostí kdy se to povede. už aby to bylo.Muj názor je že nikdy není pozdě ale ani brzo.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

ahojte. mam 34 rokov. som bezdetna, vdana uz skoro 10 rokov. zili sme v nemecku a asi 2 roky sme teraz v cechach. strasne ma prekvapuje, ako velmi sa tu riesi mat, ci nemat baby. a to vo veku do 30 rokov!! tak toto netrapi ani jednu nemku. :-) riesia veci druhu, kam sa podivat s milym na dovolenku, ake auto si kupit, ako sa co najlepsie obliect. robia karieru, zabezpecuju sa financne, aby sa okolo 35ky zacali vobec zaoberat problemom MIMINKO. berte si priklad. ja som sebestacna, mam super pracu, vlastne auto. s manzelom mame obehnuty cely svet a vyborny financny zaklad na zalozenie rodiny. takze sme sa dostali obaja k bodu, ze nam chyba uz len baby.
.....a od zajtra ideme na to :-D

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj holky, je mi 25 a od nového roku se chceme se skoromanžou pokoušet o miminko. Myslím, že se ty mateřský pudy ozvaly tak akorát, ale na druhou stranu na věku nezáleží. Každá z nás to cítí jinak. Jedna je vyzrálá v 19, jiná ve 30. Ze zdravotního hlediska je asi lepší začít dřív než ve 30, ale každá jsme jiná a musíme to tak cítit hlavně my sami a pak naše drahé polovičky. Na ostatních nezáleží, beztak jsou to jen předsudky - buď moc mladá a zkazí si život (to jde zkazit si dítětem život ???) a nebo je stará a až dítě dospěje, tak rodiče budou v důchodu .. a pak by si to měli rozmyslet. Moje kamarádka (27, 3letý dítě) byla svou matkou šikanována, že je na dítě moc mladá a zkazí si život, byla z toho tak vystresovaná, že 2x potratila, než se jí podařilo Patrika donosit. Teď se s matkou skoro nevídá a je naprosto v pohodě a šťastná, že si mimčo prosadila

Stránky

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené