Denní spánek

Úvodní příspěvek tématu

Obrázek uživatele Administrátor BW
Administrátor BW
Denní spánek

Ahoj maminy, chtěla bych se vás zeptat na vaše názory a zkušenosti s denním spánkem vašich miminek. Naše holčička je ve svých 4 měsících už většinu dne na dece, kde si hraje s hrazdičkou a jinýma hračkama a když na ni přijde únava, tak tam prostě usne. Většinou je to zhruba ve stejnou dobu, takže lze odhadnout, kdy už je unavená. Po obědě potom buď usíná opět při hraní nebo v kočárku a odpol chodíme na procházku. Do postýlky ji v podstatě tedy dávám spát jen večer. Včera mě ale napadlo, jestli nedělám něco špatně,co by se mi mohlo v budoucnu nějak vrátit. Jestli by teda neměla i přes den chodit pravidelně spinkat do postýlky, aby tak byla navyklá a až bude starší, tak aby neměla problém s odpočíváním. Jak to děláte vy? Díky za odpovědi. Z.

Nejnovější příspěvky

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj Zen,
já si najednu stranu myslím, že je to super, že Ti miminko samo usne bez nějakým procedur (drncání, houpání apod.), ale jak píšeš, ta možnost, že by se to mohlo časem trochu vymstít tu je - umím si představit, že by začala třeba přes den odmítat postýlku, navíc až bude umět lézt, tak je možné, že prostě na dece neusne, protože jejím zájmem bude co nejvíc cestovat a objevovat.
Já bych to zkusila nenásilně: tedy když přijde zhruba čas spánku, dala bych jí hračky, se kterými se na dece hrála, do postýlky, ať si klidně hraje dál, ale pak usne v postýlce. Postupně bych třeba zkoušela počet hraček omezit na jednu až tři nejoblíbenější hračky.
Jak se Ti tento názor pozdává?
Danka

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahojky!S těmi špatnými návyky mám své zkušenosti.Malý trpěl hodně na prdíky a jediné co mu trošku pomáhalo bylo,že jsem ho dala do autosedačky(do vajíčka)a prdíky mu jakž takž odcházeli.Bohužel se naučil usínat při houpání v sedačce a dnes v 11měsících nechce dopoledne spát jinak,než v sedačce.A odpoledne jsme si ho zase naučili jezdit s kočárkem na procházky a jiným způsobem nám neusne.Večer problém s postýlkou nemáme,ale přes den by nám v ní neusnul.Při dalším mimču už bych tu chybu neudělala.I když kdo ví:-))

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené