Očkovat nebo neočkovat?

Úvodní příspěvek tématu

Obrázek uživatele Administrátor BW
Administrátor BW
Očkovat nebo neočkovat?

Očkování proti neštovicím je sice nepovinné, ale jak se má laik dobře rozhodnout? Necháte své děti raději očkovat anebo vám to přijde jako zcela zbytečná zátěž organismu?

Nejnovější příspěvky

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Dobrý den, pracuji na absolventské práci na téma Očkování pro a proti a tímto bych chtěla požádat všechny maminky o vyplnění anonymního dotazníku, který mi pomůže zjistit, jak si na tom s očkováním stojíme tady u nás. Očkování všeobecně je v dnešní době velice diskutované téma a hodně rodičů, hlavně v cizině, přechází na trend neočkovat. Zaměřuji se hlavně na to, zda se po očkování objevily u dětí nežádoucí reakce a jestli je nějaká reálná možnost poškození dítěte očkováním.

Dotazník naleznete na níže přiloženém odkazu

https://docs.google.com/forms/d/1QVB_tL6k3W_lwHS_4vXMPZb7RxABNofA4Pas2Hv-GMg/viewform

Děkuji všem za váš čas a spolupráci :)

S pozdravem Magdalena 

Obrázek uživatele Batole LIVE! Helena Anna + maminka Barbora Milena
Batole LIVE! He...

kdyby bylo očkování nutné a neštovice reálnou hrozbou, bylo by očkování povinné. Myslím si, že už takhle toho do dětí cpeme dost, stačí porovnat očkovací kalendář dítěte v ČR a v ostátních zemích v Evropě. Neštovice jsem jako malá prodělala a myslím, že týden doma s puntíky tekutého pudru není nic, co by se nedalo vydržet. Pokud budeme očkovat před vším (neštovice, chřipka, zánět středního ucha..) nebude mít prostor přirozená imunita dítěte a dítě pak může chytit nějakou banální věc a ta bude mít skrytý průběh, protože všechna ta očkování utlumí přirozené symptomy a to pak může mít fatální následky. Jsem pro povinná očkování a pozorného rodiče, který si bude všímat svého dítěte a pokud se mu nebude něco zdát, vezme ho k lékaři.

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené