výchova novorozence

Úvodní příspěvek tématu

Obrázek uživatele Administrátor BW
Administrátor BW
výchova novorozence

Ahoj všichni,
jsem prvorodička a 30.7. se mi narodila dcerka. Je to zlatíčko..když je spokojená a nic ji netrápí tak je moc hodná...Nyní je nám 6 neděl a já všude čtu, jak se miminka musí vychovávat už od malička..(nechovat ho při každým zaplakání, nechat ho se vyplakat v postýlce a nemít ho celý den v náručí...atd..)..nikde ale nepíši kdy s výchovou začít...Přijde mi že je ještě malinká na to, abych ji nechala řvát v postýlce a v klidu si přitom vařila nebo dělala potřebné věci..Pokaždý když zapláče jdu kní, promluvím na ní..dám dudlíka...když tohle udělám 5x během půl hodiny a nepomáhá to, tak ji prostě vezmu do náruče a koukáme spolu na televizi..v tu chvíli kdy ji mám u sebe je klid...To samé v kočárku..když jedeme dělá že spí..ale jakmile zastavíme na dvoře a já chci jít třeba pověsit prádlo začne plakat...poraďte prosím...mám ji už takhle maličkou nechat se vyplakat a vydržet ten hrozný křik nebo se jí mám podřídit a s výchovou začít až bude větší?

Nejnovější příspěvky

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Milí rodiče,
obracím se na Vás se žádostí o vyplnění dotazníku k mé diplomové práci. Práce nese název Kvalita života rodin s předčasně narozeným dítětem a pro vyplnění dotazníku sháním rodiče, jejichž předčasně narozenému dítěti je nyní mezi 3 a 18ti lety. Pokud se mezi Vámi najde někdo, kdo by byl ochoten mi pomoci, prosím, kontaktujte mě e-mailem, dotazník Vám zašlu. Moje adresa: ajka.vavrova@seznam.cz

Velmi děkuji za ochotu. Aneta

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

dobry den je normalni ze se novorozene u jídla krputí!

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Myslím, že jseš na velmi dobré cestě, děláš to, co je přirozené a správné-nenech se ničím znepokojovat, postupně bude dítě čím dál samostatnější a doba, kdy se dokáže zabavit bude delší a delší, aniž bys to na miminku musela vyžadovat už ted´, přes sílu, v době, kdy není zralé být samostatné:)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ano, je maličká a opravdu bys jí měla vychovávat už odmalička-od narození-rozuměj-vychovávat takto malé miminko rovná se chovat a chovat, dokud ho nevychováš a nebude samostatnější a samostatnější:-).Pro takto malé dítě je to základ, z kterého pak staví celý život. Pozor ale neměla bys chovat jen, když si ono zamane (platí zvlášť pro pozdější věk)-třeba v noci, kdy se má spát se musí nučit, že se spí atd, to nechováš, jen mu nabízíš svou blízkost-v přírodě bys dítě také neodkládala někam jinam, ale nabízela bys mu bezpečí u Tebe a nevstávala bys z teplé postele, když by bylo okolo zima-neměla bys na výběr (výběr a pohodlí v dnešní době komplikuje výchovu)...
Pěkně psané knížky o výchově píše třeba Jiřina Prekopová (Malý tyran, Když dítě nechce spát, a další a další...), jestli si nejseš jistá-já také u prvního byla, tyto a další knihy mi velmi pomohly najít správnou cestu a pochopit proč se leces děje.
Ano, když dítě necháš vybrečet, asi si zvykne, že ať ho trápí cokoli, nikdo mu nepomůže, nikdo nenaplní jeho přirozenou potřebu, ale je velice pravděpodobné, že si vytvoří nějakou závislost-třeba v dospělosti nebo přijme nějakou náhražku, co ho bude uklidňovat, ono si poradí, ne že ne.
Já vychovávám všechny děti, mým velkým pomocníkem je třeba šátek, a o nějakém rozmazlení nemůže být řeč, rozmazlit se může materiálním způsobem, přemírou hraček a máním všeho, čeho si zamane, ale fyzickým kontaktem se rozmazlit nedá, teda pokud vychází z rodičů přirozeně a dítě o něj nemusí bojovat. Když bojovat musí, může se stát, že to ve slabé chvilce vyhraje a to není dobrý způsob, jak získat to, co má být přirozené, může se to obrátit proti dítěti i rodičům.
Hodně štěstí.

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené