Chrupání a kroucení ve spánku

Úvodní příspěvek tématu

Obrázek uživatele Administrátor BW
Administrátor BW
Chrupání a kroucení ve spánku

Máte nekdo zkušenosti s chrupajícím miminkem? Dceři jsou necelé 4 týdny a ve spaní kňourá, chrupe a vydává zvuky jakoby se dusila a ještě se u toho kroutí. Nevíte čím to může být? Máme trošku problém se slznými kanálky, ale jinak je v pořádku.Díky za radu

Nejnovější příspěvky

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

S tím neklidným spánkem a promlémy s refluxem máme bohužel také. Náš 2.měsíční chlapeček má reflux od narození, byli jsme s ním i několikrát v nemocnici na sonu, kde nám řekli, že to některé děti mívají a postupem času to vymizí, jak budou růst. Takže já částečně kojím (mám málo mléka) , takže dokrmuji Nutrilonem - proti ublinkávání, který je speciálně pro děti s refluxem a opravdu nám pomáhá. Má teda po něm větší problémy s kakáním, ale zase pomáhá a neublinkává. Také jsme zkoušeli Nutriton, ale samotný s vodou nám ho malej odmítal, takže jsme ho přidávali do Nutrilonu HA, což se taky osvědčilo, ale vychází to cenově dráž (Nutriton + Nutrilon HA) - musíte koupit oba, kdežto Nutrilon přímo pro děti s refluxem koupíte jeden a není zas tak drahý.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Náš prcek to bručení, chrochtání atd. má taky - je mu 6 týdnů. Je fakt, že to může být tím refluxem, protože také často blinká po kojení, když ho dávám odříhnout nebo když s ním prostě jen pohnu. Někdy blinkne třeba až po dvou hodinách, když si ho beru na další kojení. Zatím se mi nic neosvědčilo, doktorka mi doporučila Nutriton tak uvidíme. Dneska jsem s tím začala, podávám ho ředěný s vodou, po lžičce a to mrňous plive, brečí, takže jsem zkusila namatlat si to na bradavku a aplikovat při kojení, je to zdlouhavé, ale aspoň něco do něj dostanu. Máte někdo nějaký typ jak na to blinkání a jak nejlépe podávat Nutriton ?

Obrázek uživatele Ida
Ida

Naše malá to měla taky, tak se jakoby "dávila" a kroutila... Jsem přesvědčená, že to byl reflux - že bojovala s mlíčkem, co se jí vracelo z žaludku do jícnu (byla hodně blinkavá, občas hodila šavli obloukem nebo i nosem). Je to celkem běžná věc a postupně to vymizelo, teď jsou jí skoro tři měsíce a už dávno ji to netrápí.
Zkoušela jsem lecjaké diety, které prý by na to mohly mít vliv, ale zdálo se mi, že jediný účinek mělo nepít mlíko ani nejíst mléčné výrobky.
Hodně se dá dočíst na kojeni.net

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Naší Adélce je 2 a půl měsíce a od malinka při spánku vydává zvuky, že se až leknu, jestli jí něco není..brouká si, a jakoby vzlykne, ale tak nahlas! a taky chrápe, má zadní rýmičku, tak to prý je tím, že se jí hůř dýchá, a taky se občas u toho prohýbá a kroutí, ale spinká dál..někdy ji to probudí a pak zase usne. Je zdravá a prospívá. Doktorka mi říkala, že je to normální, že si takhle "povídají"... Zkus se zeptat té své pediatričky, ale myslím, že to bude v pořádku :) Ať jste zdravé a pěkně rostete!

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené