Děti narozené na podzim a školka

Úvodní příspěvek tématu

Obrázek uživatele Administrátor BW
Administrátor BW
Děti narozené na podzim a školka

Moje dcerka se narodila v prosinci 2008. Máme tedy zatím čas, ale já už se teď zajímám, jestli je šance dát dítě do školky třeba od ledna, ne v září. V září 2011 jí ještě nebudou tři a já ještě budu na RD, nastupovat do práce budu v prosinci 2011 nebo v lednu 2012(malá se narodila 18.12., tak si na těch pár dnů možná vezmu neplacené volno, pokud bude zaměstnavatel souhlasit).

Nejnovější příspěvky

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Moje dcera se narodila 29.10.08, vůbec nevím jak to budu mít s nástupem do práce, ale co se už teď ptám na vlolné místa v Brně, tak všude dostávám odpověď ať si podám přihlášku, ale zároveň mě připravují na to, že berou starší děti, děti kteří už tam mají sourozence nebo děti u kterých má jejich matka další dítě doma, což tedy moc nechápu. Navíc další podmínkou je taky aby oba rodiče byli zaměstnaní. Můj manžel ale má dvě firmy ve kterých je od rána do večera a já taky na vedlejší činnost dělám na živnost, ale to jen z důvodu toho, že opravdu nevím, zda mě zaměstnanec vezme zpět do práce.. A když se chci takto zaopatřit, tak pak nemám ani nárok na to aby vzali dceru do školky.Přece by to mělo být, tak že když zažádáš dostaneš pořadové číslo a pak dle toho zda dítě je pedagogicky připraveno do školky tak ho prostě vezmou a počítají s ním, pokud se tedy splní i kritéria trvalého bydliště a zdraví (všechna očkování) dítěte.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahojky,naše malá se narodila 19.12.2007 takže školku jsem řešit musela.Nechtěli mi ji vzít od září kvůli věku,ale platila jsem normální školné-měsíčně a minulý týden 3.1.2011 nastoupila.Zatím jen na 4h/denně,má zdravotní omezení,ale moc se jí tam líbí.:) Bohužel já v práci dostala výpověď,tak taky nevím,jak to půjde dál... :'( záleží na přístupu ve školce,ale pokud je místo,dá se domluvit.. Přeji všem dobré zkušenosti a dítkám,ať se líbí :D

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj, známá má kluka ve školce v Nedvězí u Říčan, kde jsou děti už od dvou a něco. Chodí třeba jednou nebo dvakrát týdně, aby si dítě pomalu zvykalo a může se tam nastoupit kdykoliv...:)

Obrázek uživatele Tulip1
Tulip1

Zdravím, malá je taky narozená v prosinci, 19.12.2008, tak jsem taky zvědavá jak to dopadne se školkou, někde se pry platí školné od září,ale dítě nastoupí až když mu jsou 3 a v práci zatím nevím... Navíc ještě mám už přes půl roku zdravotní problémy...Radši na to nemyslím, ale po novým roce by jsme jí prý měli už přihlásit do školky... :( :O

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

mám synka nar. 30.12.2007 vzali ho vedle ve vesnici u nás ne a něco ředitelka povídala že může chodit 5 dní v měsíci od září ale já bych ho tam chtěla dát až od listopadu je ještě docela malý a nevím jestli hned vtom září by nebrečel :( chci se tam stavit příští týden a domluvit se to mě ani neděste že musí chodit povinně už od září na těch 5 dní:^)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Naše malá je narozená 10.12.2007 a musí nastoupit do školky od září na 5 dnů v měsíci, protože od prosince by už jí nevzali. Prostě mi řekli že musí nastoupit v září nebo až zase v září za rok. Třeba u Vás ve školce na to přistoupí, ale dítě taky potřebuje čas si na školku zvyknout.

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené