PODPORA IMUNITY

Úvodní příspěvek tématu

Obrázek uživatele Administrátor BW
Administrátor BW
PODPORA IMUNITY

Ahoj, jak podporujete imunitu u dětí do 3 let? POčasí si s námi pohrává, i když ovoce je doma dostatek a dětem chutná, stejně se ve dveřích střídá rýma a kašel :( Používáte nějaké doplňky stravy? Nebo máte jiné fígle :) ?

Nejnovější příspěvky

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj, taky uvažuju, že MultiImun zkusíme. Kamarádka měla pro syna nějaké kapky na imunitu, název nevím a pak se dozvěděla, že obsahuje kyselinu benzoovou, tak vysadila a malému se ztratil ekzém. Pak nasadila ten MultiImun a zatím v pohodě, kůže i nemoci :)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Zdravím, malá byla často na hromadě, jakmile začala chodit do školky, každý druhý měsíc něco. Ve čtyřech letech se ji bojím víc otužovat, tak větráme, zbytečně nepřetápíme, dávám jí různé čaje s medem a při vaření trochu zázvoru. Dočetla jsem se, že kromě klasických vitaminů je dobrá hlíva ústřičná, ale na oběd ji nesní, tak jsem koupila MultiIMUN, ve kterém je, sirup i pastilky, chutná jí to jak bonbonky a zatím se drží, tak uvidíme :)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

U těch malých dětí je ta podpora o trochu složitější, protože jsou zcela závislí na rodičích, každopádně k takovým těm obecným radám patří kojení co nejdéle, protože z toho mateřského mléka děti dostávají nejvíce vitamínů právě na podporu imunity (a jiných věcí samozřejmě). Občas to ale prostě nejde nebo nestačí, tak pak si myslím, že je nejlepší dávat dětem nějaká probiotika, ať už ve formě probiotických kapek nebo třeba biopron junior, což je prášek rozpustný ve vodě, mléce apod. Určitě je to jedna z těch nejšetrnějších variant, jak dětem imunitu posílit.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Úplně se děsím chvíle, kdy malý nastoupí do školky a bude mít furt nudli u nosu.Zatím jsme stále venku na vzduchu a  snažím se aby jedl zdravě. Nějaká probiotika mi doporučovala i doktorka.Známá dětem koupila Vibovit a ti pak nechápaly, že to nejsou bonbony, kterých můžoiu sníst víc nez jeden.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

My jsme se u dětí sníženou imunitou bohužel také zabývali a to přesně v dobu, kdy to zažívá většina rodičů – jakmile nám nastoupil syn do školky, začal domů nosit všechno, co se kolem něj jen mihlo. Bylo to šílené, pomalu každý měsíc byl na hromadě. Zkoušeli jsme všelijaké marťánky, ale po nějaké době jsem pochopila, že jsou to v podstatě jen bonbony za velký peníze :/ Nakonec mi kamarádka poradila, ať zkusím synovi koupit biopron méďu, že její dceři to hodně pomohlo. Už jsem samozřejmě slyšela o tom, že probiotika jsou celkově dobrá, nejen na imunitu, ale nevěděla jsem, že už se vyrábí i něco takhle pro děti. No, abych to zkrátila – biopron méďu jsme koupili, ale malej mi to nechtěl jíst :D Vadila mu ta příchuť bílé čokolády, takže nakonec jsem koupila obyčejné laktobacily od stejného výrobce a ty nám naštěstí zabraly :D

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

laktobacily jsou přírodní látky, něco jsem k tomu našla:
mléčné bakterie-laktobacily - nazýváme je také probiotické bakterie (pro bios - pro život). Tyto bakterie umí měnit cukry na kyselinu mléčnou a další kyseliny. Tyto bakterie produkují množství enzymů, které přeměňují složky potravy na jednodušší látky, které později střevní sliznice přijme jako základ výživy pro všechny lidské buňky. Dále svým způsobem zlepšují činnost střev, zvyšují odolnost proti infekcím, tlumí účinek "zlých" bakterií ve střevě, odstraňují volné radikály ve střevě. Laktobacily umožňují produkci důležitých vitaminů, podílejí se na vstřebávání důležitých látek - vápníku, železa, a co je velmi důležité - svým způsobem se výrazně podílejí na imunitě člověka a prevenci alergických onemocnění.
Já jí dávám konkrétně tyhle http://www.valosun.com/produkty/biopron-laktobacilky-30-tbl.html

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

a ty laktobacily jsou co vlastne??Kdyby to bylo neco prirodniho, tak by to bylo fajn.Nachlazeni nejcasteji resim hlavne prirodnima doplnkama, treba domaci bylinkove caje, jitrocelovy sirup a tak podobne.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj,na podporu imunity nám pomohlo více věcí najednou.Začala jsem správnou výživou, takže hodně ovoce,zeleniny,mléčné výrobky a co nejmíň sladkostí.S dcerou to bylo trošku náročnější,ale už to jde dobře :)
Pak taky hodně pohybu venku....nesedíme doma u televize a pohádek,ale prakticky skoro každá den chodíme aspoň. na procházky i když není nejlepší počasí. K tomu dávám ještě dceři laktobacílky na posilnění imunity,jelikož chodí od letošního roku do školky.No a dceru určitě nenabaluju...řekla bych,že to teď funguje dobře a nemoci se nám vyhýbají :)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Já jsem vyzkoušela dávat malému hlívu ústřičnou mickey mouse. Ta mu dost podpořila jeho slabou imunitu. I doktorka byla mile překvapená. Navíc cucá tobolku denně a ta mu chutná, takže nemám problém to do něj dostat.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Na zlepšení imunity jsou dceři koupila imunit sirup donald, je to skvělý sirup, který jí moc chutná, zároven v každém balení je hračka..ted je tam navíc mutlitivitamíny zdrama..výhodné..Pomohl hodně, protože dcera bývala hodně nachlazená ze školky a bylo to hodně nepříjemné. Ted už nebývá a každý den jí ho preventivně dávám..jde to opravdu poznat.

Obrázek uživatele vlasta
vlasta

:) Oslabená imunita? Máte také problémy s imunitou? Můj synovec Marek mněl ,navštěvoval 2tř.a stále marodil. V prvním
pololetí měl zameškáno 200 hodin .Pak začal
užívat přírodní produkt OK Alfa
a do měsíce bylo po problému ,pokud máte zájem
dozvědět se více jsem Vám k dispozici Vlasta.Fucikova@seznam.cz skype vlastafu
http://zdravipokapkach.webnode.cz nez.obch.partner ..03-000334

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Na podporu imunity se mi osvědčilo dlouhodobé užívání probiotik Biopron Baby.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Dobrý den,
vím, že máte všechny dost každodenních starostí, přesto bych Vás ale ráda požádala o pomoc a spolupráci. Jsem studentkou sociologie na FF UK v Praze a ve své diplomové práci se zabývám problematikou rozhodování rodičů o vakcinaci svých dětí. Abych lépe porozuměla celé situaci, připravila jsem on-line dotazník na adrese http://ockovani.myslenky.cz]ockovani.myslen­ky.cz , který mohou vyplnit všechny (očkující i neočkující) maminky s dětmi ve věku 1 až 3 roky.
Budu vděčná za Vaši spolupráci na tomto zkoumání, které by v budoucnu mohlo pomoci i ostatním maminkám v jejich rozhodování, které, jak samy víte, nemusí být vždy jednoduché.
Všechny potřebné informace naleznete na stránkách http://ockovani.myslenky.cz]ockovani.myslen­ky.cz . Ráda bych zdůraznila, že se nejedná o komerční projekt. Je to studentský výzkum, který dělám v rámci svého studia zadarmo pomocí vlastních finančních prostředků (i proto je pro mne každý dobrovolník velkou pomocí).

Děkuji všem za případnou pomoc.

S přáním krásného dne vám všem i vašim rodinám,
Eva Kočišová

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Muj syn od narozeni mel porad problemy s nachlazenim..navic v 9 mesici jsem ho musela dat do soukrome skolky a to nebyl tyden kdy by nebyl nemocny…muj doktor je hodne na prirodni produkty a doporucil mi na posileni imunity Hlivu ustricnou, prodava se jako sirup a malymu moc chutna…navic fakt pomaha (cca 8 mesicu nebyl nemocny). Da se koupit v lekarne nebo pres net: http://www.vegi.cz/cz/katalog/pro_deti

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Dobrý den, jelikož mám tři děti (18,13,2) řešila jsme neustále nějaké nachlazení, nemoci a z toho nejstarší dcera je alergik. Už jsem z různých druhů kapek, tabletek a vitamínů byla dosti unavená, jelikož jsem měla pocit, že je to jen zbytečné vyhazování peněz - nic nepomáhalo tak aby děti měli posílenou imunitu dostatečně - v loni jsme se dostala k výrobku švýcarské farmaceutické společnosti, který obsahuje 1,3 beta-glukanový základ a přímo tedy ovlivnuje imunitní systém....věřte- nebo ne, ale opravdu to funguje - neznáme chřipku, antibiotika, a dokonce dcera je bez zyrteků, xyzalů atd. co se používají při léčbe alergii. Bereme to celá rodina nemá to žádné kontraindikace, je to vhodné pro těhotné, kojící, děti atd.. více info na holainova@centrum.cz

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Chtěla bych se poradit s někým kdo má zkušenost s laringitídou u malých dětí. Mé dcerce jsou dva roku a bohužel u ní zjistli laringitýdu, tak jak jí předcházet a co dělat když se objeví.
Moc děkuji:)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

MOJE DCERA MÁ EKZEM OD 8 MĚSÍCŮ A MĚLA S NÍM VELKÉ OMEZOVÁNÍ BEZ CITRUSŮ,KAKAA,RAJČAT A CHEMICKÝCH KONZERVANTŮ,KTERÉ JSOU SKORO VE VŠEM.NYNÍ JE HOLCE 6LET A SKORO ROK JSME BEZ PROBLÉMŮ,JÍ KROMĚ CITRUSŮ VŠECHNO A TO DÍKY KRYSTALŮM TIBI,NAJDETE INFORMACE NA INTERNETU.FINANČNĚ NENÁROČNÉ.SUPER!!!

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

No, co se alergických reakcí týče, mám doma 10ti měsíčního atopika. Je přeléčená u kožní doktorky, zpočátku byly třeba masti s kortikoidy - sice stopové množství, ale přeci. Údajně se teďka doporučuje poznat se s případným alergenem co nejdříve, tedy kolem 6.měsíce ve velmi malém množství. Po 1.roce údajně pomáhá čaj Rooibos proti vícero alergiím. Dále jsme ze stravy vyloučili to, na co je alergický otec a zařadili krémy, které mu taky pomáhají, bývá to podobné. Ale jinak u nás se osvědčila na praní Lovela.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Jájinko, nevím zda už jsi narazila na smysluplnou odpověď, ale já ti nabízím řešení pomocí přírodních produktů.. pokud by tě to zajímalo, mrkni na www.porcezdravi.wbs.cz a ozvi se, můžeme to probrat.. Dana

Obrázek uživatele Jájinka
Jájinka

Podpora imunity je jistě hezká věc, ale když je jeden z rodičů alergik, jako u nás, nepomůže vůbec nic. Náš tříletý syn má stejnou alergii jako manžel, přecitlivělou pokožku, a jakmile se dostane do prašného prostředí, je to problém. I s ovocem musíme opatrně. Nevím, zda existuje něco, co by tyto reakce aspoň zmírnilo. Poradíte mi?

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Je prosím vhodné podávat dětem i http://www.medpharma.info/]doplňky stravy? Sami nějaké užíváme a rádi bychom, aby pomohli i naší malé, ale nejsme si jistí tím, jestli jí neublížíme?

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Podpora imunity : běžte s dítětem ven na zahradu, nechtě ho běhat bosé, neoblékejte ho moc, nechte ho běhat nahé... nechte ho vrtat se v hlíně, v kalužích a příliš ho nepozorujte... nechte ho dělat vše co chce pouze s ohledem na možnost ublížení si. Choďte na procházky do lesa, jezděte na dovolenou do hor a najděte si známé na vesnici nebo si kupte zahrádku. Ovšem jednou za rok je jistě málo... choďte ven každý den, jezděte na výlety každý týden a nevěnujte tento čas hledáním přípravků na podporu imunity.. Přestaňte číst moderní návody moderních maminek a pozeptejte se babiček, prababiček dědečků...jak je možné, že oni vyrostli, přežili a o alergiích a imunitním systému se dověděli až po roce 1989...

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Adélko, jde o 100% přírodní přípravek, který je vyroben podle staré receptury ze 17. století. Je to šetrná háhrada antibiotik, která posílí Váš organismus i organismus Vašich sluníček!! OK Alfa plus :)
Lžička denně do pitíčka a uvidíte, že se Vás chřipkové epidemie nebudou týkat :o)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Mohu se optat jak se jmenuje tento přírodní doplněk stravy?Máme trochu problémy s neustálými nemocemi:S Děkuji za odpověď Adéla

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj, nám už se vyhýbají :) Už rok dávám malému 100% přírodní doplněk stravy, který je přírodní antibiotikum, působí preventivně.. :) mám jistotu, že užívá jen bylinky a máme klid.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj, nám se nemoce také nevyhýbají. Bohužel i antibiotika jsme tuto zimu měli. Po těch nám paní doktorka doporučila koupit Bifiform Kid - jsou to probiotika, která zároveň posilují imunitu. Synovi to chutná, vypadá to jako bonbónek "lipo" a viděla jsem, že dělají i kapky pro děti, které ještě bonbónky neocení.

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené