Porod

Úvodní příspěvek tématu

Obrázek uživatele Administrátor BW
Administrátor BW
Porod

Na porod se asi připravit nedá,poprvé člověk netuší co ho čeká,a ta bolest je opravdu nečekaná!ale dá se to přežít:)

Nejnovější příspěvky

Obrázek uživatele AlexandraG
AlexandraG

jdisj

Obrázek uživatele AlexandraG
AlexandraG

Dobrý den, jmenuji se Alexandra Gálová a studuji na Baťově univerzitě ve Zlíně obor porodní asistentka. Jsem Ve 3. ročníku, a tak mám na krku bakalářskou práci. Tímto bych Vás chtěla požádat o pomoc při sestavování mé praktické části. Zvolila jsem si dotazník, který se zabývá Homeopatii. Pokud máte čas a chuť, prosím vyplňte tenhle dotazník. Budu vděčná. Děkuji

http://www.survio.com/survey/d/G6L3C5A3C4R3R3B9A

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

nemůžu se dostat na úvodní článek, tak nevím proč tereze všichni nadáváte, nicméně přidám zkušenost s císařem, malý byl kp a navíc mi pošlapal slepák, tak šli oba ven asi 14 dní před termínem akutním císařem odpoledne... k večeru jsem se probrala z narkozy, prcka mi ukázali další den jsem již byla na pokoji. miminka nosí na kojení a dají vám je2- 3 den, nechápu ty ženské, co se třepou jak blázni, aby už už měli dítě u sebe, jakoby jim ho měl někdo zabít! všechny maminky co byly po císaři se rozhodli ještě jednu noc odpočívat a miminka si vzali na noc až o den později. druhý den jsem chodila v předklonu, ale uplně v pohodě, žádné obrovské bolesti jizev a další psycha, co tady kdekdo popisuje se nekonaly...je pravda že každý to snáší jinak, ale tak stejně je to i u klasického porodu....být roztržená asi taky nebude žádná sranda. myslím že vůbec nemá cenu srovnávat klasický porod a řez a to právě z toho důvodu, že u každého to vždy probíhá individuálně. za 14 dní jdu zase na císaře...opet kp. je mi trochu líto, že přijdu o "zážitek z porodu" ale že bych se cítila nějak méněcenně nebo dokonce cituji předchozí
uryvek...Krize ztělesněná překonáváním kontrakcí dává ženám jedinečnou šanci projít potřebným existenciálním zážitkem a proměnit identitu ve prospěch mateřství. Radost z překonání porodních obtíží nabízí silný zdroj sebevědomí, životodárné energie... proboha to je názor nějaké uťápnuté pipinky bez sebevědomí....

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj, ja jsem mela planovaneho cisare a muzu rict, ze to bylo to nejlepsi rozhodnuti, co jsem mohla udelat. V podstate bez bolesti, jizva zhojena na tri tydny, druhy den jsem si uz sama zasla na zachod, z porodnice nas pustily s malou po 4 dnech. Hned po porodu jsem mela malou u sebe na pokoji, az na pul hodiny, kdy me sili a po tu dobu ji mel u sebe muj muz. Mohla jsem si okamzite sednou, ne jako ty ubohe matky, co se plouzily uplne strhane po chodbach s nohama od sebe. Jinak bych nerodila.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Moc prosím všechny těhulky o vyplnění dotazníku, který mi pomůže k mé bakalářské práci na téma porod a alternativní porodnictví.
https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dGFzY3NLSkdJZlA0bmRSSDN4SUNKX2c6MQ

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Moc prosím všechny těhulky o vyplnění dotazníku, který mi pomůže k mé bakalářské práci na téma porod a alternativní porodnictví.
https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dGFzY3NLSkdJZlA0bmRSSDN4SUNKX2c6MQ

Obrázek uživatele Peťula
Peťula

pklaaro,asi už jsi porodila,ale někde jsem četla rozhovor s doktorem,že nezáleží jestli má či nemá žena úzkou pánev,že jde nacísařský řez.Záleží to na to jak se prý roztahuje.
A že mimčo je hlavičkou nahoře,tak to jsem měla strach také,ale otočilo se.Kamrádka čekala dvojčata a rodila je normálně.Nejdříve porodila chlapečka ten byl hlavou dolů a holčička byla hlavičkou nahoru tak se rozhodli,že udělají honem císaře,ale malá jak se jí tam udělalo místo(brácha vypadl)tak se otočila a narodila se přirozeně.

Před třemi měsíci jsem psala o hrozném zážitku z porodu císařským řezem,tak do teď nemůžu překonat to selhání.Jizva se zahojila,ale břicho mám jak v 5měsíci a to mě za všeho nejvíc trápí.Nechci držet nějakou dietu,protože stále kojím a to by se přeneslo na dítě-že by strádalo.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Zdravím všechny maminky i budoucí :)
Já osobně už mám doma dva puberťáky,holku a kluka. Kluka jsem rodila před sedmnácti lety císařem a holku o dva roky později klasickým porodem.Teď do třetice mě čeká opět císař,neboť nemá v plánu se nějak otočit(bude to holčička,zřejmě tvrdohlavá po tatínkovi):) a taky je prý dost veliká,takže to klasicky nehodlám ani zkoušet.Musím se ovšem přiznat,že jsem z toho dost ve stresu:S , ten první císař byl nečekaný,takže to bylo o to jednodužší. Kdyby jste měla některá radu jak se to dá zvládnout s větším klidem,budu ráda za každou pomoc.
Držte mi palečky Liba.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Mít miminko je nádherný, ty chvíle po porodu jsou nádherný, ale nikdy v životě bych neřekla že samotný porod je nádherný...! Rodila jsem 12 hodin a děkuju bohu za ty všechny svinstva proti bolesti co do mě dostali. Bez toho bych neměla sílu to dotáhnout do konce.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj rodičky,
já jsem v 36 týdnu a chtěla bych se zeptat, jestli nemáte někdo zkušenosti s porodem dnem pánevním. Nějak se nechce otočit. Děkuji i za názory, co by ste preferovali, jestli to vyzkoušet porodit přirozeně a nebo jít rovnou na císaře. Jsem provorodička a pánev mám bohužel úzkou.
Děkuji za odpovědi.

Obrázek uživatele Evík
Evík

Ahojky.Já rodila celkem 3x.Všechny porody byli přirozené žádný císař.Říká se že nehorší porod je ten první ale pro mne byl nejtěžší ten poslední.Omotaný pupečník kolem krčku miminka ho hodně stížil a prodloužil.Včetně toho že když byla hlavička venku tak mě přešli kontrakce a tělíčko sem vytlačila bez nich.Když si to přemítám zpětně tak bych nejraději na tu kozu nelezla vůbec.Gravitace dokáže hodně protože ve stoje bych na 100% porodila rychleji.Jen ty křížové bolesti bych nejradši vynechala úplně.U všech porodů sem byla nastřižená a vše se zhojilo bez problémů akorát to trvalo pokaždé o něco déle.Bolest se vydržet dá a ta odměna v krásném miminku v náručí je ten nejlepší lék.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ještě, co se kojení týče, bylo to úplně stejné u přirozeného porodu, jako u císaře - bez problémů

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj holky, mám zkušenost s oběma porody, první byl císařem a druhý přirozený a já jsem tedy jednoznačně pro císaře. Peťulo, přestaň už tu všechny děsit :)
Ne kvůli tomu porodu, ten císař samozřejmě nebolí a ten přirozený je bolestivý, ale s tím každá rozumná maminka počítá, ale co mě položilo, byla rekonvalescence. Po císaři jsem fungovala za 3 týdny zcela bez problémů. Po tom přirozeném, po rozsáhlém šití jsem se na srovnatelnou úroveň dostala za 8 týdnů a problémy mám i teď, 5 měsíců po porodu. Šití po císaři se mi ukázkově hojilo, po přirozeném porodu se mi stehy zaněcovali, jizva mi hnisala, po 8 týdnech mi lékař vyndaval vnitřní zahnisané stehy, dodnes trpím inkontinencí, to jsem po císaři neznala. Sex byl po císaři po šestinedělí bez problémů, po přirozeném to trvalo 3 měsíce, než jsem byla jakž takž schopná si ho užít.
Myslím, že je důležité, kde rodíte. Já jsem mohla být při císaři při vědomí, dceru jsem hned viděla, bylo mi zle, takže jsem ji nemohla mít hned po porodu u sebe, ale kdybych chtěla a byla toho schopná, mohla jsem ji mít ještě na sále, když mě šili. Jakmile mě přivezli na pokoj, dcerku mi hned přinesli, na kojení mi ji nosili každé 3 hod a mohla jsem jí mít u sebe, jak jsem chtěla, bylo to zcela srovnatelné s tím, jak to bylo potom podruhé po tom přirozeném porodu. Je pravda, že po císaři vám dají miminko i na noc později, myslím, že až tu třetí noc, ne druhou, jako po přirozeném.
Byla jsem velkým zastáncem přirozeného porodu a vůbec jsem nechápala, maminky, které chtějí císaře dobrovolně, musím upřímně napsat, že dnes jim rozumím Vědět, jak budu vypadat po přirozeném porodu, tolik bych za něj nebojovala :(
Ale u mě byl hlavní problém velké porodní poranění a následné velké šití. Kdybych nebyla tolik šitá, pravděpodobně by mě řada komplikací minula.

Obrázek uživatele Peťula
Peťula

Přidávám se na stranu pro přirozený porod.Dceru 49/3350 jsem porodila před 11lety přirozeně a hned jsem fungovala.Nyní jsem porodila chlapečka 53/4560 císařským řezem a to jen proto,že měl omotanou pupečníšňůru okolo krku-což by tak nevadilo,ale měl ji omotanou i okolo hlavy a jak se dral ven(teda nedral,ono ho to nepustilo) tak se škrtil a voda byla zelená,měl problémy s dýcháním takže akutní císařský řez.Kojení jsme zvládli,ale jizva se špatně hojí a chodím do nemocnice na vyplachy.Zkrátka přirozený je přirozený a nikdo mi to nevymluví.Já byla ošizena o to,že si malýho můžu pochovat jako první na co má každá maminka právo když nosí dítě 9měsíců pod srdcem.Malýho jsem viděla až za 12hodin a to už jsem jim tam brečela,že ho chci vidět.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Tak mi to nedalo a musím taky reagovat na ty inteligentní příspěvky uživatelky TEREZAS.Já bych se ani nedivila, kdyby to byla vysokoškolačka- věřme jí to, ti největší "inteligenti" bývají většinou VŠ a nejčastěji, když si nechávají říkat paní Inženýrko:-D Jsem zdravotní sestra, takže moc dobře vím, jaký rizika přináší císař a hlavně rekonvalescence po něm! Škoda, že diskuze není aktuální a že si tahle "inteligentky" zřejmě již nepřečte jaká je hňupka, že miminko vystavila takovému stresu zbytečně, když podle všeho neměla jiný problémy, něž starost o sebe samou.No každopádně doufám, že víc "maminek" s tímto názorem sem psát nebude, protože mě to doslova nadzvedává ze židle.Možná že když si to ještě párkrát přečtu, vyvolá mi to kontrakce k porodu:-) Dneska jsem 40+1 a rozhodně budu dělat maximum, aby se miminko narodilo, až si samo řekne a půjde to přirozeně.Na sekci přistoupím jen z důvodu nějakých komplikací.A takovej nesmysl, že jí pak miminko dají na břicho?! A že otec bude přítomen na sále?! To by mě zajímalo, co to je za doktorku, jestli jí tohle naslibovala? Takový bludy! Ledaže by se jednalo o veterinářku, která je zvyklá rodit krávy- to by odpovídalo:-))))

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Já jsem byla s porodem spokojena! Již ráno jsem cítila, že to asi přichází, až navečer jsme jeli do porodnice a za dalších 6 hodin se moje zlatíčko narodilo! A pozor to moje zlato mělo 4,10kg.Myslím, že můžu říct, že to byl úžasný zážitek a pořád na to vzpomínám dobře. V tu chvíli, kdy jsem rodila jsem myslela, že ji asi nevytlačím, ale samozřejmě se podařilo! Nejhorší byl asi pro mně nástřih, šití už probíhalo-bych řekla dobře. Myslím že za dobrý pocit u porodu může i personál. Porodní asistentka i doktor byli plni humoru, takže v pohodě!
Na porod jsem se těšila - až uvidím co v sobě nosím - jak vypadá to naše miminečko. No jsem celý život optimistka, tak si nemůžu stěžovat na pár hodin bolesti, ze které se vyklube to nejkrásnější, co může ženu potkat.
A manžela jsem měla s sebou. Později mi říkal, že měl slzy v očích, když mě viděl a ještě víc, když uviděl naši holčičku. Já jsem byla ráda, že tam byl, byl mou oporou.
Spíš nerada vzpomínám na těhotenství, to jsem si připadala jak chodící kulička. :(

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

No já se porodu děsila od doby co jsem zjistila,že jsem těhotná...:# nastoupila jsem do porodnice 1 den po termínu a další 4 dny mě mého chlapečka vyvolávali.když to nakonec začalo o půlnoci bolesti byly hrozný,pak ještě kapačky na urychlení,už jsem myslela,že to nevydržím,před polednem přišel pan doktor a řek,že porod nepostupuje,a to mě sestřičky i doktorka nechali trápit 12 hodin... šlo se na císaře,svého chlapečka,který se narodil až v poledne jsem sice viděla až večer,ale měli jsme to za sebou.bolest jizvy byla taky obrovská,ale už jsem na to zapomněla... je mi 22 let,malému bue 7 měsíců a já už se moc těším na další mimi,i když ještě kvůli jizvě musím chvíly vydržet..ale Nikolásek za to strál!:)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Kdo by si rád početl, jak to s některými úkony při porodu je a nejenom to, doporučuji stránky http://www.prirozeny-porod.webnode.cz Je tam mnoho zajímavého a užitečného. Kdo se chce o porodu dozvědět co nejvíce a nechce se pouze dát do ruk lékařům, vřele doporučuji.
Docela dobrý náhled na porodnictví a jeho metody jako takové je dobře zpracován v americkém dokumentu The business of being born. Je to sice americké, ale člověk by skoro nevěřil, že je tak moc podobné tomu českému... *-)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

pro terezas: Ty asi moc nevis o cem mluvis ja do ted lituju toho ze jsem nemohla maleho privest na svet prirozenou cestou(mel pupecni snuru kolem krku)kontrakce sem si zazila 5hodin a neni to tak hrozny a navic tady si tu bolest protrpis treba 7hodin jenze po cisari cely tyden v porodnici a pak jeste doma jakou dobu.nemuzes poradne chodit,lezet zvednout se z postele a ostatni zensky po normalnim porodu uz druhy den normalne behaji,ach jo jak ja jim zavidela ze uz je skoro nic nebolelo.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Moje konkrétní zkušenost z přirozeného porodu: lékař mi v 37tt řekl, že mimi je hotové a může kdykoliv ven, tak jsem počkala týden a začala ho pudit ven:-)), každý večer deci vína, milování, horká koupel a čaj z maliníku a po 4 dnech a dlouhé procházce a milování mi ráno v 5 odtekla pl. voda. Do porodnice jsme přijeli v sobotu o půl osmé, bolesti žádné, sestra říkala, že porodím v neděli večer, to jsem ji vymluvila. Po prohlídce na 4 cm jsem vlezla do sprchy, kde mi horká voda pomáhala na záda. Následoval klystýr, což jsem byla ráda, krásně prohřál bříško a týden jsem nebyla na záchodě, tak jsem miminku udělala místo. Další kontrola 7 cm a začala jsem trochu cítít bolesti, ale nic strašného. o dvě hodiny později sestřička konstatovala 8-9cm a branka držela na oušku miminka, tak mi trošku pomohla a přesunuli jsme se na sá, dostala jsem kapačku na zesílení kontrakcí, jelikož jsem je měla asi malé, fakt nevím, měla jsem zavřené oči a soustředila se na těch pár posledních okamžiků s bříškem. Při tlačení jsem dostala 2x křeč do nohy, tak jsem přestala tlačit a na další tři zatlační byl malý venku, s nástřihem čekali do poslední chvilky. Mimi hned na bříško, zkouška přisátí, pomazlení, následně dvě hod na pokoji a pak přesun na novorozenecké. Měla jsem hlad a žízeň, za 5 minut mi donesli malého a pak už jsem ho měla pořád u sebe. Sednout jsem si mohla hned, pomohl i kruhový polštář, akorát trošku táhly stehy, ale to pod vložkou nevnímáte. Porod perfektní, manžel u porodu, mohla jsem jít hned domů, bylo mi hrozně fajn. Císař je podle mě nutné zlo, pokud je život dítěte a matky ohrožen a pro ženy s velmi silnými psychickými poruchami. Porod i kojení z 80procent určuje psychika ženy, tak holky, přeju pevné nervy a víru, že ten Váš porod bude krásný a miminka zdravá:-)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Tak jsem si se zaujetím přečetla vášnivou diskusi terezas vs. ostatní. Pochopitelně byla i pro mě nepochopitelná, ale co mě zarazilo... 30 let a VŠ? Já to tipovala tak na 18 let a učňák. Lokalitě Praha už se tolik nedivím...
Evidentně věk o psychiské vyspělosti moc nevypovídá... Miminku uživatelky terezas přeji opravdu mnoho zdraví a štěstí. Terezas ať se se svědomím nějak vypořádá, to už je mi jedno.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj, já vám tady něco vložím:
Spolu s dítětem se rodí i matka
Nedá se přehlédnout, že porod skrývá i jiný než jen fyzický rozměr. Mimo jiné je nesmírně důležitým přechodovým rituálem. Krize ztělesněná překonáváním kontrakcí dává ženám jedinečnou šanci projít potřebným existenciálním zážitkem a proměnit identitu ve prospěch mateřství. Radost z překonání porodních obtíží nabízí silný zdroj sebevědomí, životodárné energie i doslovné „dobití baterek“ pro náročné období péče o miminko.

O příliv odvahy a optimismu se z biologického hlediska starají tzv. porodní hormony, které se během normálního porodu samovolně vyplavují. Endorfiny a relaxiny působí jako přirozené prostředky na zmírňování bolesti. Oxytocin, „hormon lásky“, přítomný u všech projevů milostného života nebo u pocitů silné náklonnosti, přirozeně posiluje navázání láskyplné vazby mezi matkou a dítětem. Prolaktin, „hormon hnízdění“, nejen spouští kojení, ale také ženu po porodu uvádí do stavu bdělé pohotovosti a dodává jí sílu k mateřskému pečování.

Pokud přijmeme porodní bolest jako součást porodu, jako součást cesty k miminku, stane se porodní bolest přítelem. Porodní bolest bývá z lékařského pohledu vnímána jako negativum procesu. Je ovšem jeho přirozenou součástí. Vaše tělo, které během devíti měsíců dokázalo „zrodit“ zázrak, ví nejlépe, jak tento zázrak poslat na svět. A pokud budete schopnostem svého těla a schopnostem svého dítěte při porodu důvěřovat, pocit euforie, štěstí a síly po této porodní pouti bude mnohonásobně přesahovat vaše zkušenosti a pravděpodobně i vaši fantazii.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Já bych doma nerodila, i když jsem měla skvělý porod u apolináře. U druhého dítěte jsem byla také tam a nakonec došlo na císaře. Všechno dopadlo ok. Ale císaře bych už dobrovolně nepodstoupila. Mám problémy s hojením, a přece jenom pružnost dělohy je narušena ... Nakonec jsem na hojení brala curenzym a spoustu viitamínů a báječně se rána zacelila. Ale i tak není nad přirozenou cestu s nástřihem či bez nástřihu. Masáž hráze mi přijde směšná a neúčelná.

Obrázek uživatele stenoe
stenoe

Toto je trochu mimo téma, ale - zamýšleli jste se už nad problematikou povinného očkování dětí? Pokud máte chvilku - mrkněte sem - www.rozalio.cz
Myslím, že je docela důležité mít právo rozhodnout zda chceme či nechceme očkování

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Dobrý deň,

volám sa Jana Bartošová, som študentkou psychológie v Olomouci a v súčastnosti dokončujem svoju diplomovú prácu na tému spokojnosti žien so zdravotníckou starostlivosťou počas tehotenstva a pôrodu.

Rada by som Vás touto cestou požiadala o pomoc pri zbere dát a to prostredníctvom vyplnenia dotazníku, ktorý je možné stiahnuť si na http://www.ulozisko.sk/222681/ceska_verzia.doc Pri sťahovaní tam treba odpísať kód na stránke, po prípade, keby Vám to nešlo stiahnuť, tak ma môžete kontaktovať a ja Vám ho pošlem na mail.

Dotazník by Vám nemal zabrať veľa času, a mne by to skutočne pomohlo. Ďakujem veľmi pekne za ochotu a budem sa tešiť na Vaše odpovede.
prajem pekný deň,
janka bartošová

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj Leon, já rodila císařem v Podolí protože jsem taky prcek mam 157cm a naše malá nebyla tak uplně malá, měla 3940g a doktoři byli rádi že sem si nechala poradit císaře aby se nestala nějaka komplikace, tak se snaž uhrat to výšku a strach.....

Obrázek uživatele Leon
Leon

Ahoj, jsem opět těhotná po 17 letech, dlouho to nešlo, 2 x jsem potratila, můj první porod bylo trauma, syn nešel ven i když jsem byla jako prvorodička otevřená normálně, syn se narodil po protahoveném porodu s kleštěmi i zvonem, skákali mi po břichu. Nakonec se narodil přidušený.Museli ho křísit, 15 dní spontánně nedýchal, měl krvácení do oční sítnice a hematomy na hlavičce. Svého syna jsem poprvé spatřila až po propuštění z porodnice, lékaři mi nedokázali říct zda bude postižený , či slepý. Bylo to nepopsatelné peklo, ani já jsem po tomto porodu nebyla fit. Naštěstí syn se ze všeho po roce vylízal, zůstala mu pouze LMD.
Ted jsem ve 36 t. těhotenství , po 17 letech. Mezitím jsem nemohla otěhotnět a prodělala jsem dva potraty . Ted již špatně spím a pouze myslím na to : jaký bude 2. porod? Straně se bojím, miminko je vytoužené.... Měřím pouze 150 cm a při prvním porodu byl ke mně volán primář nemocnice, který mávl rukou a řekl.....To zvládne...ale šeredně se zmýlil.
Císařský řez mi nikdo nedoporučí, můj gynekolog to chce nechat na doktory v porodnice....ale já už nechci znovu prožít co jsem zažila. Nevíte některá z vás co mám dělat , aby mně vzali na císaře? Díky..:)

Obrázek uživatele Aja
Aja

Rodila sem na Mikuláše loňského roku, porod byl vyvolán na 3pokus-náběh na preaklampsii....Před porodem sem četla xxx článků o porodu, poslouchala zkušené a měla sem obavy, že nepoznám kontrakce-abych za včasu vyjela do porodky. Nakonec to za mne vyřešila hospitalizace při první prohlídce v porodnici-tlak vyskočil 190/110 a já se bála, že budu mít císaře.....Týden mi srovnávali tlak a když byl ustálen začli vyvolávat pomalu-3 půlka tabletky byla nejsilnější- v 8hod monitor, v 9,30 bolesti v křízi, kolem 10hod volám manžovi, at odpo přijede,že dnes budem rodit, v 10,30 mu volám zpět, at přijede co nejdříve, že mne posílají na sál. Bohužel sestry neměly pochopení pro mé první kontrakce, nebyla jsem schopna stát v klidu, aby mi natočily monitor dětátka, do toho sem zvracela na zem, ale žádná výtka se nekonala, ba naopak, ve 12hod sem byla na sále a prosím sestřičku o epidurál, jelikož sem měla problémy s tlakem, tak to tam začlo zas nějak zlobit a už sem byla na lehátku, pak si jen vzpomínám, že se jim říkala, že už nemůžu,že se mi chce tááák hrozně moc spát, že už víc tlačit nemůžu, mezitím se tam sešlo nějak moc dr a jeden z nich mi říká: "maminko když ještě 3xzatlačíte, miminko je venku"-ta věta mne "probrala", že sem do toho dala maximum a pomocí jedné sestře, která mi skákala na břicho, se maličká narodila ve 13,08-takže hodinu po přijmu na sále- bez epi, bez klystyru....opět nikdo mne neponižil při mém vytlačení... Ten pocit, kdy ten zázrak vyleze z vašeho těla, kde sem jí chranila a hladila 38tt je NEPOPSATELNÝ, NEJÚZASNĚJŠÍ A NEJNEJNEJ ZÁŽITKEM NA CELÝ ŽIVOT......i když poporodní následky trvaly 2měs, vnitřne sešitá a jizvu občas cítím, jsem štastná, že sem si to mohla prožít přirozeně. Jinak placenta nešla vyloučit, takže mi udelali kyrytáž pod narkozou,za což sem vděčná, mé kamarádce to dělali za zaživa, a ta mi říkala, že to bylo horší než porod.....jen je škoda, že následky byly hrozné neb sem po porodu nekrvácela-takže bych měla ještě idealní 6ti neděli, ale bohužel....Dnes vím, že kontrakce se poznají na milion procent- ta bolest je originální a přitom "hezká"-opravdu, mne pomahalo stat ve stoje-pokrčit nohy a kroutit panví-bolest byla v celku prijatelná,ale jakmile se člověk zastavil-i tak sem si říkala-už je to tady a já RODÍM.
Dcera je naším nejúžasnějším pokládkem na světě, pro kterou "dýcháme". Je úžasna, zdravá a vypadá spokojene. Manžel se brání druhému dítěti a já se tedy bojím těhotenství a bojím se, že to druhé dítě by nebylo tak hodné jako tohle je, takže si jí užívám na bilion procent a nemůžu si jí dolíbat....a nevím jak změním názor za pár let, ale momentálně mi nic nechybí.......Všem vám srdečně přeji pohodové, krásné a nezapomenutelné zážitky z porodu, ochotný personál a hlavně zdravé mimísky- to je to nejdůležitější....

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Na porod se připravit dá celkem slušně. Kdybych neabsolvovala kurz předporodní přípravy, gravidjogu a harmonizační cvičení, kde jsem se naučila relaxovat a ovládat svalstvo, tak nevím jak bych dopadla. Takhle to bylo pro mne krásnou záležitostí, přestože porod trval 45 hodin. Nakonec mi je odměnou krásný zdravý chlapeček. Kdybych se ale připravila ještě líp a předem si vybrala zkušenou porodní asistentku, nemuselo ani dojít k nástřihu. Když jsem viděla tu nejistou mladou doktorku co neuměla snad zašít ani ponožky, tak jsem si netroufla riskovat, že nebude umět porodit bez nástřihu a pak případně zašít natržení.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Může mi někdo poradit? Měla jsem několik termínů porodu, přičemž dnes, 7. května 2009 mám poslední. Dnes jsem byla na kontrole v porodnici, kde mi na ultrazvuku řekli, že má malá přes 4 kila... Dali mi do soboty možnost porodit spontánně, ale v neděli nastupuji na vyvolávaný porod popř. císařský. Docela mě to vyděsilo, protože by mě ani ve snu nenapadlo, že bych mohla rodit jinak, než "normální" cestou. Samozřejmě věřím, že se to dá "přežít", ale i tak bych se vás zkušené rodičky chtěla zeptat, jestli neznáte nějaké triky, jak porod přirozeně uspíšit či vyvolat... Skáču na balónu, chodím do schodů... Prosím, poraďte. Díky Anna

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

ahoj, také uvažuji o této možnosti... jenže ono to není zase tak lehké :( nejen, že v celé ČR jsem zatím dohledala pouze 3 porodnice, které toto umožňují, ale dokonce už mi to bylo i rozmlouváno z důvodů hygieny... Takže jsem z toho docela zmatená :) Každopádně ale chci rodit tam, kde to umožňují a pak se uvidí. Odkud jsi?

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj. přemýšlím nad porodem do vody. A tak jsem se chtěla zeptat, jetli nějaká z vás s tím má zkušenost. Moc děkuji :-)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj Terezko, plně Vás chápu. Když porovnávám zkušenosti normálně rodících kamarádek a těch, které rodily císařem, vychází mi líp císař!!!!! :-) Až jednou budu rodit, chci ho zvolit taky. A je mi srdečně jedno, jestli mě za to ty ostatní "chytré" maminy ukamenují. Co je komu do toho? JE TO KAŽDÉHO VĚC, nikdo cizí nemá právo vám do toho mluvit, nebo vás soudit!!!!!! takže se nenechte zvyklat :) Když se ostatním maminám dobře rodí přirozeně a chtějí si trhat rodidla, ať si tak rodí, ale Vy se rozhodněte sama. A nemusíte mít z toho špatný pocit, nejste srab. Držím Vám palce. A už se tady nedohadujte. Jim to stejně nevysvětlíte, budou pořád nejchytřejší na světě :-) Ani já jim odepiovat nebudu, až se teď začnou čílit :-)) Mějte se.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Mě hodně pomáhala u bolestí teplá sprcha.Byla jsem vlastně celou dobu ve sprše a pak jsem mazala na sál.Za 20 miut jsem to měla za sebou.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj ja jsem se porodu strasne bala byla jsem prvorodicka a nevedela co me ceka,nakonec mi ho vyvolavali,od zacatku jsem chtela epidural DR.mi ho pichal asi az na po 5 hruuuuza jeste tet to boli kdyz si na to vzpomenu,trapila jsem se 12h,mam 2mes po porodu a mam uzasnou zdravou holcicku zatim rikam ze druhe nechci po te zkusenosti o)diky uzenemu priteli a skvele por.asistenky se to dalo zvladnout.o))

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Dobrý den, mám takový dotaz, který je mi trochu trapné vznést, ale leží mi to v hlavě. Nemůže se při porodu stát, že při silném tlačení může dojít k defekaci ? Děkuju za odpověď.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

u mě přišel porod až moc rychle anečekaně,bylo to v březnu 2005 v 7měsíci-31týden
ale přesto všechno je dcerka živá a zdravá.
každá žena to má jiné některá ani neví že rodila a někdo trpí.
jinak je to fajn mít mimčo akorát že já ho hned u sebe neměla až po měsíci.
ted snad to druhé počká do termínu.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

ahoj všem.souhlasím s misenkou porod nejde připravit umě to přišlo nečekaně v 7měsíci a šlo to moc rychle.nakonec to dopadlo dobře a dcerka je živá a zdravá.jsem na ní pyšná i když jí je teprve 3roky.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Jěště k té mé zkušenosti musím dodat, že jsem dříve záviděla holkám , které měly císaře dokud jsem ho sama nezažila, protože jsem měla opravdu těžké porody, jeden trval 24 hod a druhý byl lehčí 12hod.S císařem se to nedá srovnat, po probuzení jsem měla v jedné ruce kapačku s transfůzí , v druhé ruce kapačku s výživou nebo co, pak do mě neustále píchali antibiotika a injekce na stahování dělohy a dokonce morfium :-), malého jsem sice měla za dva dny na stálo u sebe, ale pokaždé mi bolestí tekly slzy, když jsem ho zvedala s postýlky a o polohách na kojení, když máš kapačku nebo potom kanylu v ruce a jsi slabá ani nemluvím.
Když už se budeš rozhodovat pro císaře tak doporučuji né celkovou narkózu, ale lokální umrtvení.Manžel může být u toho což doporučuji, protože kdyby nebyl u mě a netrval na tom , aby se na mě přišla podívat jiná dr., že už rodím 40hod.tak bych asi fakt umřela já nebo mimísek :-(((
Naštěstí byl tam a hodně mi pomáhal a hlavně neustále se snažil o to , aby mi pomohli :-)Po celkové narkóze a císaři mě opravdu nejvíce bolelo to, že jsem malého viděla až ráno a že ho hned po kojení odnesli a prorto jsem ho také chtěla hned druhý den k sobě na stálo, ikdyž jsem se na to vůbec necítila,takže lokální je i v tomto pžípadě lepší.Navíc vedle mne ležela holka , která měla lokální umrtveí a neměla po tom ani transfůzi ani rektální rourku a jiné bolestivé záležitosti :-)
Takže držím pěstičky a rozhodněte se tak jak to budete cítit.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Předem bych chtěla napsat,že nikoho neodsuzuji
proto jak se rozhodl, naopak si myslím, že pro miminko je nejdůležitější, aby maminka byla v pohodě.Jen bych chtěla napsat mou velice špatnou zkušenost s císařem.Rodila jsem po třetí !!!což by mělo jít už dle všech co mi radili snadno, ale byl to nejhorší zážitek a kdyby to tak bylo u prvního dítěte asi bych nikdy neměla další.První dva porody sice byly také vyvolávané a velmi těžké a i nástřih se hojil špatně,ale potřetí jsem rodila na sále 40hodin, než konečně provedli císař.Byla jsem tak vyčerpaná, že jsem chtěla umřít.Nakonec nás s malým zachránili za pět minut dvanáct.Císaře mi prováděli, když už jsem byla celý den otevřená na 8 cm a prostě to nešlo a malému už nereagovalo srdíčko na stahy, nevím jakto, že nezjistili dřív, že má omotanou šňůrku nadvakrát kolem hlavičky a proto to nejde, ale to už přebolelo.Co však nepřebolelo, je jizva a břicho po císaři.Malý má již šest týdnů,ale stále je pro mne těžké ho zvedat a nosit, ikdyž to dělám a překonávám to, prostě starat se o miminko po císaři je opravdu daleko horší než po normálním porod a to nemluvím o sexu!!A když si vzpomenu na dny v nemocnici , na tu bolest, na to jak bylo těžké kojit s tou jizvou a s těmi všemi vývody, jak bylo těžké vstát a jít do sprchy!, co je proti tomu nesednoutsi,mimochodem dlouho jsem si pořádně nesedla.Naštěstí stále kojím a vše se již hojí,ale kdybych si měla vybrat tak císař opravdu nikdy!!!Držím vám pěstičky ať už se rozhodnete jakkoli, hlavně ať jste s miminkem oba v pořádku a císaře promyslete :-), třeba patříte mezi ženy , které rodí snadno :-)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Maminky omlouvám se, že Vám sem lezu, ale ráda bych Vám doporučila jedny stránky. Můžete na nich nakoupit i prodávat oblečení i jiné věci, jsou tam obchůdky s novým zbožím, získáváte kupóny, které pak můžete vyměnit za členství či použít jako slevu na Next věcičky, či je můžete darovat na člověka v tísni. Dělají se tam různé soutěže a každý měsíc se z platících členů losuje triko Next. Ale nemusíte se stávat členem :o)
Já sama na stránkách inzeruji i nakupuji a jsem velice spokojená. A tak se snažím stránky trochu dostat do podvědomí lidí. Pomůžete to trochu rozjet??? Pokud budete mít ke stránkám nějaké výhrady či nápady, napište mi na mail - metoyou31@email.cz a já to mileráda vyřídím.
Děkuji, že na stránky aspoň nakouknete. Tady je odkaz http://www.mamca.cz/
S pozdravem a přáním hezkého dne Štěpánka Landauová

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Úžasná věc pro vás a vaše miminko...www.detskachuvicka.cz

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahojky, divala jsem se na nazory na porod cisarskym rezem.Jsem v 33tt tehotenstvi a mam ho naplanovany uz predem, protoze jsem po 2 operacich delohy( jedna z toho byla prave udelana jako scisarsky rez) a reknu Vam cisar neni nic lehkeho, spis ta rekonvalescence je tezsi.Kdyby jsem mela moznost rodit prirozenou cestou nevaham(mozna max.epidural), uz jenom kvuli tomu, aby jsem mela tu moznost videt detatko hned po porodu (ne az 24 hod po porode), nebo videt manzela jak se poprve podiva na nase dite.Sem toho nazoru, ze cisarsky rez jenom kdyz jsou opravdu kladene rizika na dite nebo zenu.Maminky, ktere vahate rodit prirozenou cestou kvuli strachu,verte mi strach neni vsechno, po sekci to vubec neni lehke...Preji vsem maminka hodne stesti,sil a zdravi a bezpecne porody.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

V pátém měsíci jsem na kruhovém objezdu (při rozjezdu v koloně na jedníčku) narazila do prudce zastavitvší sanitky... Nestalo se téměř nic, krom otlučeného nárazníku sanitky. Zato psychické následky mě provázely ještě hodnou chvíli. Také jsem se miminku omlouvala, ale naštěstí mi brzy "odpustilo". Ten den jsem vstávala díky své absolutní těhotenské nespavosti v půl třetí ráno, jela jsem na těhotenské cvičení na balónech, ale namísto toho jsem skončila u sepisování protokolu na magistrátu. Řidič sanitky byl pod vlivem... Ale vím, že narazit do někoho zezadu je mou (dlouho vyčítanou) chybou. Po sepsání protokolu jsem byla nucena sednout opět za volant, a dopravit se domů. Tím jsem byla nucena překonat svůj strach, otřepat se z šoku a být tisíckrát obezřetnější, než kdy před tím. Říká se, že všechno zlé je k něčemu dobré. Možná mi tato pří(ne)hoda mi pomohla si uvědomit svou zodpovědnost vůči malému stvoření uvnitř mého těla, a stát se tak trochu dospělou. Vím, že se to jen stěží dá přirovnat k tomu, co jsi prožila ty. Ale možná jde opravdu jen o to překonat sebe sama - svůj strach...

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Holky já nechápu proč se snažíte "Terezas" pořád přesvědčit o tom,jaký porod je nejlepší.Nemyslíte, že zrovna tento krok v životě každé ženy je právě rozhodnutím každé z nás?Já chci rodit přirozenou cestou a těším se na to.Pokud ona volí císařský řey a má ještě podporu od lékařů,ať rodí takto. Třeba se potom ozve a napíše nám,zda jste měly pravdu nebo ne:-)Mějte se krásně Adéla:-)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj Leni tak to ti gratulujem ze maly aj ty s manzelom ste to zwladli stali pri was anjeli strazni:D ja prawe mam iny problem manzel nema papiere na auto bywam w Telči rodit chceme w Jihlawe a bojim sa ze ked to na mna pride budem doma sama a ze sa nemam ako tam dostat jedine sanitkou alebo niekto znami..mam z toho strach.termin mam 8.6. cakam Natálku.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Děkuji za odpověď. Zítra a pozítří mám termíny porodu, tak uvidím. Mám trochu strach, že nepoznám ty stahy...to moje mimčo se tam totiž pořád šponuje a někdy to pěkně zabolí. Ale jak píšou jiné maminky, musím to poznat.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

nehojím se zázračně, ale asi nejsem ani žádná nanynka, seděla jsem v pohodě i když to trochu bolelo, ale zase ne tak strašně, abych litovala, že jsem rodila normálně!!!

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Pít malinový čaj se opravdu vyplatí. Mám za sebou dva porody a vždycky jsem před porodem pila malinový čaj.
V jedné knize o bylinkách jsem se totiž dočetla,že čaj z malinového listí údajně usnadňuje porod.Nevím,jestli to bylo opravdu maliníkem,ale oba moje porody nebyly nic hrozného.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

chtěla jsem se jenom zeptal, jestli si myslíte že maliník zabral? Piji ho také od 36.tt acítím se fajn. Dokonce mí nejbližší chytli nejakou střevní chřipku a mě to úplně obešlo...Mám termín 24.4.08 tak jsem zvědavá a těším se. Díky za odpověď

Stránky

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené