zaměstnanec agentury a mateřská dovolená

Úvodní příspěvek tématu

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...
zaměstnanec agentury a mateřská dovolená

Ahojte, jsem zaměstnaná u pracovní agentury, prodlužuje se tady smlouva o 3-4 měsíce, více ani náhodou. Otěhotněla jsem, jsem ve 12tt a smlouva mi končí na konci března. Jak by to bylo kdyby se provalilo, že jsem těhotná a smlouvu mi neprodloužili? Přišla bych o mateřskou? A co myslíte, mám to tajit a nebo se zkusit s nadřízeným domluvit na prodloužení smlouvy? Mám z toho celkem strach. Na mateřskou bych nastupovala koncem května, začátkem června. Dík za názory a zkušenosti 

Nejnovější příspěvky

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Dobrý den, moje dcera čeká první dítě, je na rizikovém, nikam se nedostane. Slyšela jsem o tom, že jsou opět nějaké změny, cose týče porodného. snažím senajít nějaké informace, třeba v poradně http://poradna.aktualne.centrum.cz/rubrika/socialni-davky/porodne/. Chci se zeptat, jak je to od 1. 1. 2014. Děkuji za vaše zkušenosti.

Obrázek uživatele lupt
lupt

Naštěstí jsem toto řešit nemusela, ale vim že je tam ochraná lhůta 180 dní, takže pokud nastoupíte na mateřskou dovolenou do těch 180 dní od ukončení pracovního poměru na PPM (peněžitou pomoc v mateřství) nárok mít budete, pokud tedy splňujete ty další podmínky = účast na nemocenském pojištění alespoň 270 dní za poslední dva roky.

Nejlepší rodičovský web je Babyweb

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené