Jak na babičky dopřávající vnukovi zakázané jídlo (alergeny)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 1. až 7. (z celkem 7)
  • Autor
    Příspěvky
  • #891926
    Anonym
    Neaktivní

    Ahoj potřebovala bych poradit, manželovi rodiče odmítají pochopit, že některá jídla či přísady v jídle jsou pro malou špatná, protože oni dávali všechno dětem a přežili to. Před měsícem jí dvě hodiny hlídali, svačinu měla svojí, jenže druhý den po hlídání se malá osypala po celém těle červenou vyrážkou která jí evidentně dost svědila. Manžel okamžitě volal co jí dali, jenže oni tvrdili že nic, doktorka nám řekla že je to opravdu z jídla alergická reakce, ja sem velký alergik takže se bojím a všechno nové dávám postupně. Do teď nechápou jak si můžeme myslet že za to můžou oni a že sme moc opatrní a měli bychom jí dávat vše. Nejde o to že jí něco nechceme dát, ale o to že jí to nedělá dobře a pak je jí špatně.Můžete mi prosím poradit jak na ně?

    #891927
    Anonym
    Host

    Možná by stálo za to dovézt jim dcerku ukázat, třeba kdyby vidělí, že je jí zle, pochopili by.:'(

    #891928
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    jo to jsme také chtěli, ale na to neměli čas. Oni totiž nemaji čas dost často, no nic je to složité a smutné. Nechci dcerce odpírat prarodiče, ale vážně nevím co s nima. Přesto děkuju za radu

    #891929
    Anonym
    Host

    Ahoj. Já bych jim nedávala dítě bez svého dozoru. Mám podobný problém se svým tátou. Všichni respektují jídlo, ale bohužel táta mému synovi dá na hraní kleště, šroubovák, otvírák na lahve … už v 10ti měsících. Vždyť on to chtěl, byla jeho slova. Něco o zodpovědnost a že je starší nějak nevnímal a ještě se urazil na asi 10 dnů. Od té doby ho bez mého dozoru nehlídá a syn je můj, takže vždy zakročím. Dělala bych to s jídlem asi podobně. Je mi jasné, že to není lehká situace.

    #891930
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Ahoj a díky.
    No co je horší nevhodné jídlo nebo nevhodné hračky…..asi spíš nevhodní hlídači..haha
    To bylo prvně co jí měli na chvíli sami. Už je to měsíc a nebaví se kvůli tomu s námi. Dřív sem jí při návštěvě drapla a měla u sebe, protože mají permanentně problém s tím co my s ní děláme, jíme apod. Její 13měs a mají problém že nemluví! Mluví Vaše děti krásně v takovém věku? No nic to je spíš na nějakou rubriku „Klasická tchýně“ nebo něco takového. Omlouvám se za vylití svého vzteku, ale štve mě to, ne kvůli sobě, ale kvůli tomu prckovi
    Ještě jednou děkuju za rady a podporu

    #891931
    k Kacka.hla
    Registrovaný uživatel

    Ještě, že nemám tchýni 🙂 O problémy méně. Já bych zvolila usmiřovací cestu třeba přes mail. Poslat jim fotky a napsat: Posíláme fotky. To nám malá roste, co? Něco takového a buď se chytí nebo ne. A s povahou prarodičů bohužel nic neuděláme. Já jsem s vývojem syna spokojená. Včera mu byl rok. Nechodí, pokud nepočítám obcházení nábytku a chození když ho držím za ruce a snaží se hezky říkat máma, bába, děda a teta. Svým pískavým hláskem to vyslovuje tak, že mu rozumím skoro stejně jenom já. A když se někdo tváří, že by měl něco dělat, tak mu vysvětlím, že je na to času dost 😀

    #891932
    z zdeninka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj!My máme podobný problém s dědečkem.Malej je takový trošku loudil,když kdokoliv hne pusou,hned dělá mňam,mňam a bohužel děda mu nikdy neodolá a dá mu v podstatě skoro všechno.Když jsem u toho,zasáhnu,on se naštve,několik dní se drží zpátky a poté opět opakuje celou akci znovu.Malej se naštěstí zatím drží a po ničem se nám neosypal,ale trnu hrůzou,kdy se nám osype,jelikož manžel je ekzematik.Ale radu jak na prarodiče nemám,bububu zabere vždy jen na pár dní.Takže přeji pevné nervy a dobré zdraví prckovi!!!

    #891933
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Jo ty nervy to je nejvíc nedostatkové zboží 😛 U nás bubu nefunguje, spíš se urazej a nemluvěj s náma. Dokonce nám tvrdili že je to tzv. šestá dětská nemoc….no doktorka řekla alergie, jenže nevíme na co páč nám to nikdy neřeknou….. takže teď už jen pod striktním dozorem, jsme jak bachař. Hlavně vydržet. Malá není loudil ale podle babiček jí nic nedopřejem v roce má 12kg takže podvýživená faaakt není 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 1. až 7. (z celkem 7)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist