Lásku projevu kousáním

  • Toto téma obsahuje celkem 11 odpovědí. Do diskuze (7 účastníků) se naposledy zapojil uživatel m marue a poslední změna proběhla 13 let, 7 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 12 příspěvků - 1. až 11. (z celkem 11)
  • Autor
    Příspěvky
  • #891905
    Anonym
    Neaktivní

    Ahoj. Mám 11M syna a už asi 3 měsíce lásku projevu kousnutím místo pusy. Moc dobře ví, že když našpulím pusu, že mu jdu dát pusu, ale on pusu na oplátku otevře a zakousne se do mě. Dříve jsme to přehlíželi, ale bohužel kouše čím dál víc, co mu síly stačí a už takovým způsobem, že se zakousne a vytrhne. Na levém rameni mám spoustu fleků od kousanců, které se hojí dny a dneska mě kousl poprvé i do „krve“. A to je jen rameno. Kousance na tváři zakrývám korektorem. Máte některá stejný problém? Nevím jak ho to odnaučit? Ani nevím jak k tomu přišel. Už se ho začínám bát vzít do náručí. Je to pěkná bolest. Katka

    #891906
    z Zuzule
    Registrovaný uživatel

    ahoj,

    můj syn mě taky kouše. Hlavně když stojím tak do nohou nebo když ho mám na ruce, tak do ramenou a tak.
    Jednou mě kousnul tak silně, že jsem ho už hryzla taky :$ . Ale nepřešlo ho to.
    Takže neporadím, jen že nejsi sama. Prý to přejde časem samo. Zuzka

    #891907
    k Kacka.hla
    Registrovaný uživatel

    Ahoj. Tak byla chvíli pauza a už zase další vlna kousací nálady. Dneska jsem koukala na jiné diskusní fórum na jiných webových stránkách a překvapila mě tato odpověď na stejný problém: Jedna moje známá měla stejný problém. Vzali dceru k psycholožce a tak jim řekla ať ji to oplácení. Když je kousne, ať ji taky kousnou. Když je štípne, ať ji taky štípnou atd. Dítě neví, že Vás to bolí tak takhle to zjistí a nebude to dělat…. Tak nevím. Zatahala jsem dneska syna za vlasy, když mi to udělal a koukal jako sůva z nudlí a sahal si pak na vlasy na hlavě, kde jsem ho zatahala. Tak uvidím. Prý to má každé dítě okolo 1 roku věku. Tak snad to zabere.

    #891908
    k Kacka.hla
    Registrovaný uživatel

    Ahoj. Tak byla chvíli pauza a už zase další vlna kousací nálady. Dneska jsem koukala na jiné diskusní fórum na jiných webových stránkách a překvapila mě tato odpověď na stejný problém: Jedna moje známá měla stejný problém. Vzali dceru k psycholožce a tak jim řekla ať ji to oplácení. Když je kousne, ať ji taky kousnou. Když je štípne, ať ji taky štípnou atd. Dítě neví, že Vás to bolí tak takhle to zjistí a nebude to dělat…. Tak nevím. Zatahala jsem dneska syna za vlasy, když mi to udělal a koukal jako sůva z nudlí a sahal si pak na vlasy na hlavě, kde jsem ho zatahala. Tak uvidím. Prý to má každé dítě okolo 1 roku věku. Tak snad to zabere.

    #891909
    a anytsirk44
    Registrovaný uživatel

    my taky koušme už asi od pěti měsíců dáváme pusinky na tvář.bylo to fajn ale ted co jsou dva zubíky dole už mámm někdy pocit že mme ukousne kus tváře:D 😀 😀

    #891910
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Ahoj,
    jo tohle dělaji asi vsechny deti v momente kdy zjistí, že to co maj v puse se dá použivat i jinak než k ohryzávaní rohlíku. Naše malá to dělá taky, miluje hlavne prsty u nohou v momente kdy se ji nevenujeme, jinak uz jsem mela taky kousance na mistech kde to boli asi nejvic. Prej ja jsem to delala taky a segru sem kousla do lopatky az z toho mela jelito na nekolik tydnu….
    Snad to přežijem a nesežerou nas ta dítka naše….
    Pa

    #891911
    k Kacka.hla
    Registrovaný uživatel

    Ahoj.
    Tak mám novinku 🙂 Syn už mě skoro nekouše, ale přešel na další funkce svého těla 🙂 Kousání ho celkem přešlo když jsem ho začala kousat taky. Teď když mě chce kousnout, tak už se zakousne pouze do látky a jak ho pozoruji, tak mám pocit, že cíleně jen do látky. Jenže zjistil, že jeho ručičky dovedou štípat a nádherně tahat až vytrhávat vlasy. Takže se snažím tahat jeho vlásky, ale nevím nevím :^)

    #891912
    Anonym
    Host

    AHOJKY.MÁM ROČNÍHO CHLAPEČKA A OD JEHO OSMI MĚSÍCŮ VÍM,JAK BOLÍ KOUSNUTÍ TAKOVÝM MALÝM CAPARTEM.POPRVÉ TO ZKUSIL PŘI KOJENÍ,AŽ MI VYTRYSKLA SLZA A VYJEKLA JSEM BOLESTÍ.A CO NA TO MALEJ???STRAŠNĚ SE MI V TU CHVÍLI SMÁL.A OD TÉ DOBY NÁS KOUŠE VŠUDE,HLAVNĚ,ŽE NÁS TO BOLÍ.NEJOBLÍBENĚJŠÍ ČÁSTÍ NAŠEHO TĚLA,KAM SE RÁD ZAHRYZNE…JE VŽDY NOS.A POKUD NEJSME JAKO RODIČE PO RUCE,SNAŽÍ SE KOUSAT DO ČEHOKOLIV….NĚKDY MÁM POCIT,ŽE JEHO PROZKOUMÁVÁNÍM O NĚ BRZY PŘIJDE…OPATRNOST NA MÍSTĚ…PA

    #891913
    Anonym
    Host

    AHOJKY.MÁM ROČNÍHO CHLAPEČKA A OD JEHO OSMI MĚSÍCŮ VÍM,JAK BOLÍ KOUSNUTÍ TAKOVÝM MALÝM CAPARTEM.POPRVÉ TO ZKUSIL PŘI KOJENÍ,AŽ MI VYTRYSKLA SLZA A VYJEKLA JSEM BOLESTÍ.A CO NA TO MALEJ???STRAŠNĚ SE MI V TU CHVÍLI SMÁL.A OD TÉ DOBY NÁS KOUŠE VŠUDE,HLAVNĚ,ŽE NÁS TO BOLÍ.NEJOBLÍBENĚJŠÍ ČÁSTÍ NAŠEHO TĚLA,KAM SE RÁD ZAHRYZNE…JE VŽDY NOS.A POKUD NEJSME JAKO RODIČE PO RUCE,SNAŽÍ SE KOUSAT DO ČEHOKOLIV….NĚKDY MÁM POCIT,ŽE JEHO PROZKOUMÁVÁNÍM O NĚ BRZY PŘIJDE…OPATRNOST NA MÍSTĚ…PA

    #891914
    x kačátko
    Registrovaný uživatel

    také patříme ke kousajícím miminkům, moc mu chutná rameno, mám tak až modřiny, by si jeden myslel, že mě tu ohrozává nějaký jiný chlap:D a on náš šprček, jak tak vidím, nezbývá než doufát, že to přejde, z stejně z tpho nemá ještě rozum, jinak pusinku umí dát taky, krásnou, ale kousání je asi lepči

    #891915
    Anonym
    Host

    ahoj všem,

    mám 19m syna. taky kouše. měl období před dovršením 1.roku, to mě začal kousat, ale jen mě, tak jsem mu to oplácela a pochopil a přestal. ale teď se to vrátilo, dokonce začal kousat i jiné děti, ale jen ty, které zná. na cizí si netroufne. jsem z něj zoufalá, čtu všechny příspěvky a články v knížkách. je to velmi rozporuplné. někdo radí kousat zpátky, bít na zadek, tahat za vlasy, hubovat, křičet.. knížky zase, že vůbec nic takového, že platí metoda neoplácet násilí násilím. odvést dítě do pokoje a říct mu, že až se uklidní, tak má přijít. a teď naše realita.. synek kousal a kousal, tak jsem mu hubovala, dostal na zadek, i přes pusu (to jsem pak obrečela), vůbec nic si z toho nedělal a ani nepřestal. takže teď mu chodím pořád za zády a kontroluju, když se blíží ke kamarádům, aby se na ně nevrhal, jakože je chce obejmout a pak je kousne. všem kamarádkám jsem řekla, co syn dělá a že ho musíme bohužel hlídat. takže když se to bohužel stane, tak se chodíme omlouvat, foukat a pusinkovat.. je asi lepší nedělat si z toho hlavu (vím o čem mluvím), je mi z toho vždycky trapně, sama bych nechtěla aby někdo mému dítěti ubližoval.. takže nám všem, kterých se to týká, přeji pevné nervy a ať to všechny naše děti brzy přejde! Veronika

    #891916
    m marue
    Registrovaný uživatel

    zdravím:)
    dcerce je 15 měsíců a občas mě kousne nebo štípne. Řeším to tak, že ji důrazně upozorním zvýšeným naštvaným hlasem a pohrozím ukazováčkem, že je maminka,,malá“ a že mě dělá auí… když to zopakuje- bez pardonu ji plesknu přes ruce8o|
    To už ví, že to přehnala, a většinou si trošku brekne, ale dá už pokoj. Funguje to, dělíáme toí tak u všeho, co ničí nebo s čím nehezky zachází. myslím, že už dobře chápe, co je to malá a proč dostala přes ruce.Z počátku tedy hodně plakala a dívala se vyčítavým pohledem- nečeká, že maminka ji může ublížit…což jsem těžce nesla, ale časem pochopila, že je to za něco, co se nedělá. Když se uklidní a přestane, pohladím jí a pochválím a je zase vše mezi námi ok:)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 12 příspěvků - 1. až 11. (z celkem 11)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist