narozeninový dort

  • Toto téma obsahuje celkem 8 odpovědí. Do diskuze (7 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r radomilla a poslední změna proběhla 9 let, 11 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 9 příspěvků - 1. až 8. (z celkem 8)
  • Autor
    Příspěvky
  • #891917
    Anonym
    Neaktivní

    ahoj,

    kdo už letos slavil první narozeniny a co jste pekli za dorty nebo co se chystáte péct? Můj syn slaví v květnu, tak prosím o nějakou inspiraci. Děkuji Zuzu

    #891918
    t Termi
    Registrovaný uživatel

    Ahoj Zuzule!My jsme slavily před půl rokem a já osobně bych nejraději udělala piškotový dort se zakysanou smetanou a ovocem, ale tchýně ne tak objednala máslák a politý čokoládou!Tento rok se nenechám a udělám piškoták!:D

    #891919
    Anonym
    Host

    Ahoj,
    my měli rok minulý týden. Udělala jsem dort podle Hami brožůrky… Nastrouhaná jablka (1kg) svařit s vanilkovým pudinkem a cukrem podle chuti, pak plnit do dortové formy (průměr 20 cm), sušenky Hami safari střídavě s jablečnou kaší, vyšly mi toho tři vrstvy od obojího a navrch jsem ušlehala bílý jogurt s Lipánkem. Chuťově výborné! Akorát byl malý v tu dobu nemocný, takže toho snědl málo a dala jsem si spíše já 🙂 Ale vřele doporučuji!

    #891920
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Ahoj my měli oslavu před měsícem a dělala sem dvoje dortíky, jeden pro velky a jedem pidi pro malou, málá ma špatnou imunitu takže dělat jí stejnej dort by nebylo úplně nejlepší a dát dospělím to co jí by taky neklaplo. Pro malou jsem udělala do malé mističky dětské sušenky na to bílej jogurt s banány a na vrch želatinu do které se krásně zapíchla svíčka. Všem to „jejich“ chutnalo. Záleží asi na tom co prťata papají a co smějí a co ne, tohle je docela protialergická záležitost:)

    #891921
    k Kacka.hla
    Registrovaný uživatel

    Ahoj. Tak dort jsem dělala předevčírem a je úžasný! Nechala jsem se inspirovat receptem z Hami, ale trošku předělala. Nejdříve jsem upekla piškot ve formě. Druhý den jsem vzala 1 měkký tvaroh, velkého vanilkového Lipánka, velkého jahodovo-vanilkového Lipánka, 1 vanilkový cukr a vše smíchala dohromady. A pomazala jsem tím obě strany rozkrojeného korpusu. Mezi pomazané strany jsem dala mandarinky a jahody. Pak jsem je na sebe přiklopila a pomazala navrchu a na bocích zase tvarohem s Lipánky. Abych dort ozdobila, tak jsem ho pokladla měsíčky broskví a zdobením – medvídky. A ještě jsem po obvodu dortu udělala zdobičkou „pusinky“ z měkkého tvarohu s vanilkovo-kakaových Lipánkem. Myslím si, že zdravé děti snesou v roce i cukr, i pečený piškot. Vždyť ho stejně nesní půlku. Dort je výborný a už jiný než tvarohový dělat nebudu 🙂

    #891922
    p pajpsa
    Registrovaný uživatel

    Zdravím, já pekla dortík tento víkend a i když se říká, že samochvála smrdí – musím se pochválit:) . Udělala jsme klasický piškot jen s menším množstvím cukru a krém jsme vylepšila – v1l mléka uvaříte 3vanilk.pudingy necháte do druhého dne vychladnout, pak se musí sundat škraloup, co se vytvořil a zašlehá se 1 tvaroh+1 kysaná smetana+trochu cukru( protože jsme nesladila puding ). Měla jsme formu medvěda takže jsem trochu krému obarvila kakaem, tmavým krémem jsem potřela celý dort a světlým krémem jsme ho ozdobila, byl nejen pěkný, ale dobrý a hlavně připravený s láskou pro naší princeznu:) 🙂 🙂 !!!!

    #891923
    n normandie
    Účastník

    Já dělala na zkoušku dort podle Hami brožurky – nebyl špatný. Ale oficiální narozeninový jsem udělala z piškotů a zakysané smetany. Přidala ovoce (jahody, borůvky). Dort byl pěkný a možná i dobrý, zrovna v den narozenin naše dcera chytla střevní chřipku, takže oslava narozenin nic moc. Pro zbytek rodiny a fotky udělala babička dort ve tvaru vlačku. Ten dceru nadchl víc:^)

    #891924
    Anonym
    Host

    my budem mít v červenci 1 rok.a taky nevím.asi ale to dopadne tak že udělám nepečený s piškotek a zakysané smetany a ovoce asi banánek a jahůdky.a na vrch ozdobím jahodou a čokoládou.a samozdřejmě jedna svíčka..nebo 25 svíček?mám totiž taky narozeniny 24.dala jsem si ten nej dárek k narozkám:P

    #891925
    r radomilla
    Registrovaný uživatel

    Já jsem se celý měsíc chystala, že mu dort upeču sama. Pak mi jako naschvál malý onemocnel a nebyl na to čas. Tak jsme si nechali v cukrárně udělat jablečný dort jen jablíčka , světlý korpus a lehká pěna. Bez chemie a všem moc chutnal.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 9 příspěvků - 1. až 8. (z celkem 8)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist