OČKOVÁNÍ PROTI PLANÝM NEŠTOVICÍM ANO ČI NE??

  • Toto téma obsahuje celkem 6 odpovědí. Do diskuze (2 účastníci) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 13 let, 11 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 6. (z celkem 6)
  • Autor
    Příspěvky
  • #891898
    Anonym
    Neaktivní

    V 15.měsíci života se děti očkují proti zarděnkám… jedná se o trojkombinaci. Lékař mi ale nabídl novinku, která zahrnuje také očkování proti planým neštovicím – PRIORIX TETRA… nehrazenou pojišťovnou za cenu 1690,- kč. A já zvažuji – postačí mé dceři ( stejně jako před léty synovi ) klasická standatrní pojišťovnou hratená vakcína nebo mám zainvestovat do současné novinky a dceru naočkovat Priorixe tera… ? JAký je váš názor a proč a také jaké máte následně s očkováním zkušenosti .Děkuji za radu a informace

    #891899
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Zdravím, my rozhodně necháme očkovat priorix tetra, nejsme sice nejaký nadsenci vsech ockování, ale po porade s nasi doktorkou a myslim ze je to fakt rozumna pani jsme dosli k záveru ze to chcem už kvuli tomu, ze casem chceme druhe dite a kdyby v tu dobu mela mala nestovice, může to mít až fatální důsledky na tehotenství a já sama jsem nestovice mela tak strasny že sem málem zkoncila ve spitále a to bych si neprála aby moje dite zazilo.

    #891900
    Anonym
    Host

    A co říkáte na to, když já jako matka malé holčičky jsem neštovice zatím neprodělala. A také v budoucnu plánuju další dítě. Měla bych malou nechat očkovat? Nebo je lepší. aby si neštovice prodělala? Není snazší, abych se očkovala jen já? Nerada bych je třeba chytila v těhotenství. Je to velké riziko? Řešil už někdo něco takového?

    #891901
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Ahoj, i když je člověk očkovaný proti neštovicí neznamená to že je nemůže chytit, jen není infekční pro okolí, proto se také doporučuje nechat očkovat děti v případě plánovaného těhotenství když matka už neštovice měla, ale pokud je neměla, bylo by lepší se o tom poradit s doktorem a asi se nechat naočkovat taky, nevím ja bych to tak určitě udělala. Já zastávám názor že neštovice nejsou běžná nemoc jako chřipka, zůstavají po nich jizvičky, dítě si to šrábe a hrozí další infekce, má teploty a vůbec mu neni nejlíp a pokud je možnost tomu předejit tak to ráda udělám.

    #891902
    Anonym
    Host

    ahoj za nás to vyřešily neštovice sami, Anetka je měla v listopadu 09 a v prosinci 09 se osypal Ondráš, jako 5ti měsíční miminko. Oba měli dobrý průběh a zvládli to dobře, neškrábaly se a jizvy nemají. Ale i kdyby je nechytly, tak bych je nechala aby si jimi prošli. Není to šílená nemoc, takže bych počkala jestli by je nedostaly ve škole a očkovat bych je dala až kolem 15. roku

    #891903
    Anonym
    Host

    Laďko
    já je také ještě neměla, doktoři o tom záznamy nemají. Přečkala jsem ségru, školní epidemii, synovce i vlastní děti

    #891904
    Anonym
    Host

    Ahoj, já pro svoji malou dcerku plánuji také Priorix tetra, i když dříve jsem měla neštovice za celkem banální onemocnění, ale já měla jako dítě těžký průběh, mám dost jizev a moje neteř jako dvouletá skončila v těžkém stavu v nemocnici na JIP, takže já očkovat určitě nechám 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 6. (z celkem 6)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist