Učení nakrmit se sám/a

  • Toto téma obsahuje celkem 7 odpovědí. Do diskuze (4 účastníci) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 12 let, 7 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 1. až 7. (z celkem 7)
  • Autor
    Příspěvky
  • #891964
    Anonym
    Neaktivní

    Ahoj.
    Synovi je 13M a stále jsem se neodhodlala učit ho krmit se sám lžičkou. Občas mu ji dám do ruky, aby si ji dal do pusy, ale zřídka kdy. A poslední pokusy, i když se ode mě nechá krmit, tak sám místo do pusy dá lžičku na desku stolečku židličky a s jídlem si „hraje“. Vím, že bych ho měla začít od roka učit, ale nemám prostě odvahu a asi i nervy. Jak jste na tom?

    #891965
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    zdravim,
    nám je teď 14.měsíců a když dáme lžičku či malou plastovou vidličku tak je sice v tlapce, ale druhou tlapkou papka a je jedno co to je a jakou to má konzistenci. No a po papání přichází na řadu lux a hadr a jde se gruntovat 😀 takže tak, myslim že v tomhle jsou v zatěžkávací zkoušce nerviky, stejne tak s nočníkem……

    #891966
    p pajpsa
    Registrovaný uživatel

    Zdravím, mám 13měsíční holčičku a pomalu se také snažíme papat samy – jde nám to „střídavě oblačno“- jsou dny kdy je to pohoda a naopak dny, kdy se to bez úklidu po papání neobejde:) !Ale máme trošku jiný problém – jídla, která měla ráda najednou odmítá – ze dne na den, takže výsledek našeho snažení je vždy nejistý nejen co se týče vlastního krmení, ale papání vůbec*-) !Jsem optimista a věřím, že tak jak to z ničeho nic „přišlo“, takže to i „odejde“! Jestli má někdo stejnou zkušenost budu ráda za radu – díky moc a pěkné dny s těma našema zlatíčkama.Šárka

    #891967
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    zdravim,
    tenhle problem jsme meli kdyz nam rostly zoubky nebo kdyz ji nebylo uplne nejlip, ale vzdy se to samo srovnalo, jen ovocne presnidavky na kterych se naucila papkat nam prestala jist na dobro a ted kdyz v jidle neni maso tak to do pusy ani neveme….holt masozravec 😀

    #891968
    k Kacka.hla
    Registrovaný uživatel

    Ahoj. Já jsem „naučila“ syna se krmit až v 17 měsících. Uvozovky jsou dobře použity. Musí jíst jen Lipánka nebo jogurt, ale takový co drží na lžičce, protože cestou do pusy lžičku obrátí dnem vzhůru 🙂 Ale i snaha se cení <:o)

    #891969
    Anonym
    Host

    Svého chlapečka jsem začala učit jíst samého v 15 měsících.Byla jsem mile překvapená,že to od začátku docela zvládal.Ale zdání klame.Později si začal s jídlem hrát.Teď je nám 16 měsíců a jsme ve fázi kdy jeden den papá ukázkově a jindy nesní skoro nic.Pořád si říkám,že to chce trpělivost.Samozřejmě bez úklidu po jídle se to zatím neobejde nikdy:) .

    #891970
    Anonym
    Host

    Mile maminky, pokud Vam chybi pravidelny kontakt s angličtinou a hledate způsob, jak skloubit materske povinnosti s udrzovanim jazyka, dovoluji si Vam nabidnout nasledujici: korespondencni kurz AJ. A ještě nez budu pokracovat, chci jen podotknout, ze jsem momentálně na materske s dcerou Natalkou a proto vim, ze pro mnohe maminky je nemozne odskocit si na prezencni hodinu mimo domov a se znepokojenim konstatují zhorseni svých jazykových dovednosti. Vyukou anglictiny se zivim- ucim na univerzite, hyckam si sve soukrome hodiny a prekladam. Momentálně také ucim maminky v materskem centru- kurz s hlidanim deti. Anglictinu tedy beru vazne a zalezi mi na tom nabizet kvalitu a mit spokojene studenty. K myslence korespondenčních kurzu mne privedly me studentky ze soukromych hodin, kterym zacala na materske anglictina chybet, obavaly se toho, ze veškeré usili, které do studia jazyka venovaly, prijde v nivec. Zacala jsem tedy uvazovat o alternativni vyuce, která by zaneprazdnenym maminkam prinesla kontakt s jazykem a dobry pocit, ze pro sebe něco udelaly, aniz by musely na hodiny dojizdet, zarizovat hlidani a stresovat se. Napln lekce je opravdu různorodá, vždy ji přizpůsobuji potřebám svých studentek. Tak napr. s jednou studentkou mame hodiny s frekvenci 1x tydne, poslu ji naskenovany clanek v anglictine k přečteni (ten dle prani pojednava o praci ci jinych tematech, nebo je výňatkem z nejake knihy- napr. 100 Promises to My Baby, ci je součásti pripravy na ruzne zkousky, apod.- vse zalezi na domluve), maminka si clanek sama precte, zopakuje slovicka, popripade vyhleda slovicka neznama a ja na zaklade daneho textu vytvořím prekladove cviceni- 20 vet (pro zopakovani slovicek a gramatiky), maminka vety prelozi, posle zpet a ja ji během par dni poslu preklad opraveny a chyby vysvetlene. Intermediate uroven je předpokladem k tomu, aby byly hodiny efektivni. Hodiny jsou udržovací a překlenovací, tedy dočasné- nemohou slouzit napořád jako nahrazka prezenčních hodin. Pokud mate zajem, ozvete se, veškeré další podrobnosti Vam rada dodam a také poslu ukázkovou hodinu, moc zdravim Jana: czechsunshine@yahoo.com.

    #891971
    Anonym
    Host

    No já začala malou učit samotnou jíst až po roce a půl, skoro ve dvou a myslím že to je akorát. Už je dost šikovná na to aby to zvládla a nemusím uklízet půl hodiny po jídle. Takže já bych to nehnala. Stejně jako nočník. Před druhým rokem a bez problémů po dvou měsících zkoušení

Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 1. až 7. (z celkem 7)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist