Budu mít miminko pod stromeček

Úvodní příspěvek tématu

Obrázek uživatele Administrátor BW
Administrátor BW
Budu mít miminko pod stromeček

Ahoj holky,
manžel mi řekl, že pokud malou nevyklopim před Vánocemi, tak nebudu mít pod stromečkem nic:) Jo a k 30. narozeninám dostanu kočár... Jak jste na tom vy, tak máte něco podobného doma?

Nejnovější příspěvky

Obrázek uživatele Radka
Radka

Ahoj holky,jak si užíváte mateřství? Já moc, Linda je hrozně hodná. Sice pár nehod a přešlapů se přihodilo, ale nějak jsme to společně s tatkou zvládli:)

Obrázek uživatele Ivule
Ivule

Ahoj ženušky, těm co se povedlo mimi pod stromeček moc gratuluji. Já měla v neděli první termín a zatím se nic neděje. Jen dnes je mi celkově špatně. Unavená od chvíle co jsem rozlepila ráno oči, protivná sama sobě. Nejraději bych zalezla do ulity a byla tam. Jen mne to štve kvůli synovi, jsme zalezlí doma jen jsme šli chviličku na zahrádku aby se provětral a on by tam tak rád byl. Bohužel jsme doma sami, taťka je na cestách, takže si musíme vystačit a on už chudák dva dny kouká na nevrlou matku a je na něm vidět že by mně nejraději nakopal. Měla jste taky některá takovéhle předporodní stavy a jak dlouho to trvalo? Druhý termín mám až 3.ledna, tak se modlím aby se maličká narodila co nejdřív aby se malýmu vrátila ta hodná maminka která je pro každou blbost a ne tohle monstrum co mu všechno vadí. Tak přeji hezké svátky a užívejte si čerstvě narozené mimísky.

Obrázek uživatele Marmla
Marmla

Zrzenka, moc gratuluju k synovi. Krásné jméno. Moc si to užívejte a oběma přeju moc moc zdravíčka:D

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj holky, tak mi už máme taky dáreček doma:)před týdnem se nám narodil syn Mikuláš měl 3,35kg a na svět přišel tak rychle, že jsme to málem nestihi do porodnice:) byl to mazec, pod stromečkem už jsme byli doma a jsou to ty nejkrásnější dny v životě. Tak snad budu dobrá máma a zvládmeme to. Moje rada na rychlý porod, je být v pohodě a nebát se.Psychika je nejdůležitější. Tak hlavně štěstí. Radu máte krásný jméno a vůbec neva že je na světě dřív ona to dožene:)

Obrázek uživatele Marmla
Marmla

Radko, tak hlavně, že vše dopadlo dobře a objema se Vám daří dobře. Jméno máte krásný. Užívejte si celá rodinka tohle krásné období:D

Obrázek uživatele Radka
Radka

Děkujeme moc za přání. Bohužel já vám recept na porod nedám. Rodila jsem císařským řezem, protože se vyskytly komplikace, které nás donutily těhotenství ukončit dříve. Ale všechno mělo šťastný konec, malá se jmenuje Linda Martina, vážila 2710gramů a měřila 47 cm. Vzhledem k lehké nezralosti je to teď takové hodně unavené a spící miminko, tak doufám, že jí ten spánek až trochu zesílí vydrží:) Přeji vám všem, ať váš porod proběhne hladce a pokud možno tak, aby jste už byly na Vánoce doma u stromečku.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Jé Radu, tak to moc gratuluji a přeji hlavně to zdravíčko pro obě. A jak jí říkáte? A váha? nějaké podrobnosti:) já už bych také chtěla, ale dr říkala, že je to na dobré cestě tak snad to do Nového roku stihneme. Krásný Vánoce

Obrázek uživatele Ivule
Ivule

žjů gratuluji, jen se k Vám takhle na poslední chvíli přidám. Čekáme holčičku, 26.prosince máme termín, tak doufám že se maličká narodí co nejdřív. Už je mi těžko, při chůzi tahají třísla a skoro každou noc mne budí poslíčci. Připadám si tak unavená, že se porodu malinko začínám bát aby mi vystačily síly, ale zvládla jsem to jednou, zvládnu to i podruhé. Jinak nastávajícím maminkám přeji rychlý a klidný porod a novopečené mamince Radce a maličké přeji mnoho štěstíčka, zdravíčka a hlavně spoustu radosti s tím maličkým ranečkem:D

Obrázek uživatele Marmla
Marmla

Radko moc moc gratulujeme k holčičce, tak ať jste obě zdravé a přejem moc moc štěstíčka.

Já chci taky recept na porod. :D

Obrázek uživatele Radka
Radka

Ahoj všem,
tak my už jsme svůj největší dárek dostali:) Před týdnem se nám narodila zdravá a krásná holčička...Takže se snažte, aby jste se přidaly:)

Obrázek uživatele Marmla
Marmla

Ahojky
U nás nic moc změny, poslíčky mám o sto šest, otevřená jsem na dva. Jen mám problémy, že jak se prcek tlačí dolu, tak nemůžu na wc, což je docela na nic. Dnes jdu pro švestkový kompot, snad to pomůže.
Zrzenka budeš mít pořádný mimčo, to Ti přeju a hlavně aby jste byli v pořádku.
Venku to dost klouže, tak holky opatrně:D

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj holky, copak, že nepíšete, už máte mimísky? Já dnes byla v poradně a už se mi to blíží, prcek se už pomalu chystá, Cskore mám 6 a mimísek už má přes 3kg a daří se mu.

Obrázek uživatele Veňásek
Veňásek

Ahojky maminky:) , tak my máme termín 17.12.....což je za pár.Strašně se těším a moc bych si taky přála nepřenášet a mít prcka pod stromečkem,protože jsme letos taky dárky neřešily..budeme mít jeden a to ten největší<:o) Každým dnem sleduji,co se na mě mění..co pociťuji nového...ale ono se mi zdá,že celkem nic :P Tak si ještě různě plánuji věci..teď už tedy v tom velkém sněhu ani moc nemůžu :'( ..ale snažím se pořád něco dělat.Taktéž prožívám těžce pohodové těhu,až na první dva měsíce,kdy mi bylo špatně :D Ale to je dávno za námi.Tak držím všem pěstičky,at to v pohodě zvládneme holky!

Obrázek uživatele Marmla
Marmla

Tak to Vám musím napsat, že mi kamarádka poradila, abych si udělala vývar ze lněného semínka, po uvaření a zjištění, že konzistence je naprosto nechutná hmota, jsem si řekla, že raději zůstanu u svých procházek a koupelí. Taky si dopřávám teplou vanu a sprchu a uvidíme jak se zadaří. No každopádně mi bříško sjelo pěkně dolů, tak jsem zvědavá co zítra na poradně doktor.:D
Pěkně si užívejte miminek v bříšku a klidné dny přeju

Obrázek uživatele Radka
Radka

Na babywebu je k dispozici můj článek o babských radách, jak vyvolat porod. Já osobně žádný maliník ani nic jiného nepiju a nezkouším. Jediné, co si dopřávám, jsou horké sprchy nebo koupele. Ale je to spíše z důvodu, že mi to dělá dobře, než že bych tím chtěla vyvolat porodní bolesti. Ale určitě máš pravdu, že ženy zkouší kde co, aby co nejdříve porodily:)

Obrázek uživatele Marmla
Marmla

Zrzenko to bude v pohodě. Já si u prvního porodu myslela, jak to zvládnu v naprosté pohodě a nakonec si zvolila pomoc lékařů a porod si užívala. Je pravda, že jsem měla obavy jak to budu prožívat. U druhého syna jsem měla taky dost stres, bála jsem se, že mi prcka opět budou vytlačovat ven, ale to byl porod jak z pohádky, sice trvali dlouho bolesti, ale ty poslední okamžiky než přišel na svět byli super. Je to asi divné, ale teď když budu rodit třetího broučka se cítím být v naprosté pohodě, je pravda, že mám obavy aby vše bylo ok. Vím do čeho jdu, ale to až budu držet Gabrielka v náručí bude ten nejkrásnější okamžik. A jestli využiju epidurál a nebo jinou pomoc, nevím, ale každopádně souhlasím s Radkou je dobré lékařům věřit. A Jestli budem doma už na Vánoce by bylo krásný a Vám přeju aby to dopadlo holky jak si přejete a mohli jste si užívat miminek.
Radko jaký máš názor na pití maliníku a takové ty babské rady, asi jako lékařka ses setkala, že ženy zkouší kde co, aby si pomohli? Ty sama něco zkusíš nebo neee?:D

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj holky, no uvidíme, teď jsem hrdinka ale až to na mě přijde tak se ukáže:) taky bych chtěla už mít drobečka pod stromečkem tak snad se podaří. Přece jen být na vánoce v porodnici není moc vyhlídková představa ale když to jinak nepůjde tak se nedá nic dělat. Zatím nějak porod neprožívám a zbytečně se nestresuju.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj holky, no uvidíme, teď jsem hrdinka ale až to na mě přijde tak se ukáže:) taky bych chtěla už mít drobečka pod stromečkem tak snad se podaří. Přece jen být na vánoce v porodnici není moc vyhlídková představa ale když to jinak nepůjde tak se nedá nic dělat. Zatím nějak porod neprožívám a zbytečně se nestresuju.

Obrázek uživatele Radka
Radka

Zrzenko, není pravda, že se během těhotenství nesmí žádné léky a naopak během porodu se lékaři snaží budoucí maminku léky nadopovat. V těhotenství se mohou užívat léky, které miminku nevadí a není jich málo. Během porodu se podávají léky, aby porodu postupovat a nebo aby mamince ulevily od bolesti. A věř mi, že já budu za tyto léky, pokud budou potřeba, moc ráda.

Obrázek uživatele Marmla
Marmla

Zrzenko já jsem slyšela taky o těch porodních plánech, ale vzhledem k tomu, že budu rodit třetí dítě, a vím jaký tam jsou lékaři a porodní asistentky, tak jim věřím, navíc prostředí je super.
Já rodila obě děti s epidurálem, u prvního pro křížové bolesti a u druhého jsem měla bolesti spoustu hodin a dali mi léky, abych se prospala, že to není k porodu, po pár hodinkách kdy jsem nespala jsem padala tzv na hubu únavou a porod nepostupoval tak jsem si zvolila epidurál a čtyři hodiny jsem spala jak zabitá, celou dobu jsem byla na monitoru, když jsem se probudila, tak jsem byla otevřená a na tři zatlačení byl malej venku, to byl super porod a oxytocin mi dali, abych vnímala stahy a věděla kdy mám tlačit. Teď nějak doufám, že malej se rozhodne na svět přijít malinko dřív, myslim kolem těch vánoc a přirozeně, myslim si, že bych nebyla tolik vystresovaná jako když jde ženská na vyvolání a asi bych i ten porod vnímala lépe. Rozhodně si nemyslím, že Tě nadopují, lékaři Ti nedají nic co by miminku ublížilo, ale aby to pomohlo k rychlejšímu porodu a větší pohodě maminky:D

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj holky, tak už jsem konečně na mateřské a penízky budou lepší :) jinak u nás vše nachystané, jen ještě šiju kapsář a nějaké ty blbůstky no a zbývá mi nachystat se do porodnice a už jen čekat a nakupovat dárky :o . Nějak to už neřeším, ptali jsme se i prcka, kdy že na nás vykoukne a tak potvrdil 18.12. což by bylo prima, na Vánoce být doma :)ale uvidíme. Necháme se překvapit. Byli jsme i na předporodním kurzu, chtěla jsem vědět kam půjdu a omrknout to, nemám ráda nové prostory. A docela mě to uklidnilo, personál v Ústí nad Orlicí je opravdu výborný takže jak si mi Radu radila plán asi neřeším. Já jen, že mi kamarádky říkali, že si ho psali a že nechtěli tohle a tohle. Jen mě přijde divný, že celé těhotenství se nesmí léky a při porodu tě nadopují, víš a neřeší, že to jsou léky (oxytocin,epidural,..)vždyť to logicky jde k miminku,ne?

Obrázek uživatele Radka
Radka

Tak to bude dotaz asi na mě:) Termín porodu se stanovuje podle termínu posledních měsíčku. Pokud miminko nedopovídá podle ultrazvuku délce těhotenství počítané podle PM, tak se termín porodu zkoriguje podle ultrazvuku. Dělá se to zhruba do 13. týdne těhotenství a pokud je rozdíl větší než 2-3 týdny.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

chtela sem ze zeptat jestli mam brat termin porodu podle UZ nebo podle PM ???? dekuji

Obrázek uživatele Marmla
Marmla

Radko díky za odpověď. Takže budeme věřit svému tělu a nějak to půjde.
Včera jsem doprala poslední oblečení na Gabrielka a už to doma začíná vypadat jako že brzy přibude miminko. Jen postýlka ještě není postavená, to jsme říkali až začátkem prosince, ale jinak už bych řekla, že je vše ok.:D
Ilenosek, přeji hodně zdaru v nemocnici a aby jsi měla miminko brzy u sebe

Obrázek uživatele Radka
Radka

Kdyby porodníci dokazali předpovědět délku porodu, tak by to bylo moc prima:) To, zda tablety na vyvolání porodu obsahující prostaglandiny, zaberou, záleží na zralosti vaginálního nálezu. Ale samozřejmě jako všude existují výjimky, tak každá žena reaguje jinak. Někdy tabletka zabere ihned a je z toho překotný porod, někdy se dlouho nic neděje a potom to jde rychle a také jsou případy, kdy porod nejde vůbec nebo žena na tabletku ani nezareaguje. Prostě každá jsme jiná. Ale většinou platí to, že pokud je nález připravený k porodu, tak porod probíhá rychle.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj holky, mě dnes už 2 termín protekl mezi prsty! Tak jdu ve středu do porodnice a uvidíme, co se dozvím. No, hold je těm miminkům u nás v bříšku moc dobře. Z porodu strach vůbec nemám a jak říkala Radka, taky to nechávám na doktorech, ti ví co dělat nejlíp. Takže, když to šlo tam, musí to jít i ven...

Obrázek uživatele Marmla
Marmla

Holky já se teda přidám, i když mám termín 13 ledna, ale nějak doufám, že to bude o Vánocích, mám doma již dva syny a teď čekáme třetího, takže náš poslední bonus. Bohužel jsem měla oba porody vyvolávané, takže už teď sháním radu jak prcka přesvědčit, aby tam zas tak dlouho nebyl, ale pokud tam bude chtít zůstat tak se můžu stavět na hlavu a on si bude spokojeně hovět v bříšku.
S tím porodním plánem jsem to zažila teď u kamarádky, v jedné porodnici jí řekli, aby věřila personálu a ona si postavila hlavu, jela do jiné porodnice a i tak se holka narodila skoro po 11 hodinách a to se otvírala už dva týdny před porodem.
Radko dotaz na Tebe, když je porod vyvolávaný na čem závisí délka toho porodu? Já byla vždy otevřená až po více jak 16 hodinách a to jsem poslouchala rady porodních asistentek a stejně se porod celkem táhnul.:(

Obrázek uživatele Radka
Radka

Já budu mít epidurál domluvený jen pro případ nouze. To znamená v případě pokud se porod vyvolával nebo to nešlo tak jak má, porod trval dlouho. Ono to má i svá rizika, takže to nechám až jak se to bude vyvíjet. Porodní plán si žádný vytvářet nebudu. Jsem zastáncem lékařský vedeného porodu s klystýrem, oholením, léky, nástřihem, pokud bude třeba, atp. Víš, mám zkušenosti s tím, že u žen s porodním plánem dojde k přesnému opaku toho, co si přály. Pokud ti mohu poradit, tak pokud věříš personálu porodnice, kde budeš rodit, tak bych nic neřešila. Oni budou dělat všechno proto, aby to dopadlo dobře:) .

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Však pokojíček není všechno, hlavně aby tam byl domov a krásný rodinný prostředí. My už máme vše na svém místě. Tý jo, tak to teda koukám:) gynekoložka. A můžu se na něco zeptat? Jaký je tvůj názor na epidural. Já totiž nechci při porodu žádné léky maximálně oxytocin samozřejmě když vše dobře půjde. Budeš si vytvářet porodní plán? Navštívili jsme předporodní kurzy a tak mám hned lepší pocit, že vím kam půjdu a do jakého kolektivu. Spíš mám strach z tohohle než z porodu. Nemám ráda cizí prostředí. Ale jak píšeš, přežili to všechny tak proč ne my? A taky je pravda, že když se tím nezabýváš tak neřešíš ale zase chci být informovaná, je to těžký. Taky mám strach ale spíš taky s komplikací, nějak si to neberu, však ono to nějak dopadne:)

Obrázek uživatele Radka
Radka

Z dětského pokojíčku si udělal můj manžel pracovnu, takže tam máme jen přebalovací pult, koš na hračky a malou skříňku, spíš je to jen dětský koutek:) . No a postýlku dáme do ložnice. Ještě musím koupit nějaké drobnosti, pak to všechno vyprat a připravit, takže je ještě co dělat. Na porod se nijak nechystám. Jsem gynekoložka, takže porod znám ( bohužel) do detailů, až na tu bolest, kterou si jistě nikdo nedokáže představit, dokud ji nezažil. Výhoda je, že půjdu v podstatě do domácího prostředí a budu mít kolem sebe lidi, které znám. Strach mám, což si myslím, že je přirozené, ale je to strach z komplikací, které můžou přijít.Myslím, že výhodu mají ženy, které o tom zase tolik neví, a tím pádem si to tolik nepřipouští. Moje hlavní heslo v tuhle chvíli je, že to přežily všechny, tak proč ne já:)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Jé tak to je taky hezké:) my budeme mít kluka. Dnes už budeme stěhovat nábytek do pokojíčku, manžel má hobby truhlařinu a tak vše vymyslel a vyrobil a pak už jen dokoupit takové ty maličkosti. A hlavně se zbalit do porodnce radši dřív. No a pak ty dárečky. Vždycky jsem si to užívala ale letos budu prožívat mimi:)) A jak jste na tom s přípravami vy? A jak se chystáš na porod?

Obrázek uživatele Radka
Radka

Termín mám 27.12. a čekám holčičku. Já jsem se na dárky všech zeptala,naštěstí si každý řekl, co chce, takže je to o hodně snazší. Příští týden jedu do Prahy, tak bych chtěla všechno z větší části nakoupit. Co čekáte vy? Už máš pro miminko všechno připravené?

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Mě jen pekelně bolí záda a nemůžu dlouho chodit nebo stát:( a občas mě pálí žáha jinak mám vše taky OK.To je dobrý nápad, aspoň člověk myslí na něco jiného, jen nemám žádný nápad co komu koupit, to je vždy nejhorší. Snad máš pravdu a nebudu přenášet, to bych fakt nerada. Nejradši bych už na Vánoce byla doma a užívala si dárečku:)) A kdy máš termín ty?? Už víte co to bude?

Obrázek uživatele Radka
Radka

Vzhledem k tomu, že je mi dobře a o těhotenství skoro nevím, tak jsem se dala do nakupování dárků. Zkrátím si tím dlouhou chvíli a alespoň mám nějaký pohyb. Dnes jsem prochodila celé odpoledne. Sice bez většího úspěchu, ale alespoň mám už promyšleno, co asi komu koupit. Neházej flintu do žita kvůli tomu, že všichni kolem tebe přenáší. To neznamená, že to tak bude i u tebe:)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahojky,
já mám termín 24. 12. a je to mé první mimi tak jsem zvědavá jak to stihnu když většina mých kamarádek přenáší :( snad to do konce prosince stihnu jinak se můžu rozloučit s porodným. No a co se týče dárků pod stromeček tak nic nedostanu protože to bude mimísek ten nej dáreček:) a v září jsem měla narozky a dostala jsem žádost o ruku, což bylo krásný a za 14 dní jsme do toho praštili. Nevím jak ty ale já nemám moc na nákup dárků pomyšlení, nebo už něco nakupuješ?

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené