Druhé těhotenství

Úvodní příspěvek tématu

Obrázek uživatele Administrátor BW
Administrátor BW
Druhé těhotenství

Ahoj, máme doma 13 měsíční holčičku, a chtěli bychom dalšího prcka. Je tu spoustu diskuzí o tom, jaké to je mít děti brzo po sobě, když už se to druhé narodí. Zajímalo by mě, jaké to bude v těhotenství:) Jak jste to zvládaly?
Ála.

Nejnovější příspěvky

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Mákluky na den přesně 22 měsíců od sebe, a dá se to:-)starší sice samozřejmě žárlí,ale má malého rád

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

ZDravim vas, pokud byste mely kousek sveho casu, mrknete, prosim, na tento dotaznik, trva to opravdu jen par minutek a me by to moc pomohlo. dekuju moc :)

http://www.vyplnto.cz/databaze-dotazniku/nakup-detskeho-obleceni-pres/

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

:) to nezní zrovna povzbudivě
Já když čekala malou, tak až na bolení zad jsem měla pohodové těhotenství,manžel pomáhá, bydlíme v baráčku na vesnici,babičky občas vypomůžou, žádné zvracení, cukrovka,...ale vím, že druhé může být úplně jiné.
Každopádně to vypadá, že poslechnu biologické hodiny, které už pár měsíců silně tikají:)
Přeju ti, krásně zdravé miminko:)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj, jsem podruhé těhotná, rodit bych měla za 2 měsíce, děti budou od sebe 23 měsíců, takže jsem otěhotněla, když bylo dceři 14 měsíců.
Bylo mi špatně už poprvé, tak jsem to čekala stejné, i když mi kamarádky říkaly, že jim bylo líp. Mně tedy bylo na začátku o poznání hůř, ty první tři měsíce jsem vůbec nezvládala péči o malou, nakrmit, přebalit, obléknout, to jo, ale jít ven, chodit na dětské cvičení, nebo si s ní hodinku hrát, to nešlo, pořád jsem jen zvracela, měla jsem si jít lehnout do nemocnice, ale to jsem zase nechtěla, nedokázala jsem si představit, že bych s dcerkou týden nebyla.
Ve druhém trimestru jsem byla strašně unavená, už jsme se vrátily ke každodenním aktivitám, takže jsme zase chodily na hřiště, na cvičení, hrály si, ale v pět večer jsem byla úplně mrtvá. Manžel mi moc nepomáhá, malá přes den téměř nespí, takže jsem si neodpočinula.
Teď ve třetím trimestru je to s únavou o něco lepší (ale drží mě pohromadě léky na štítnou žlázu, která se mi ve druhém těhu rozhodila, taky mám znovu těhotenskou cukrovku).
Myslím si, že mít děti 2 roky od sebe je super, ale to těhotenství může být fakt náročnější, i když všechny moje kamarádky tvrdí, že to podruhé bylo víc v pohodě. Chtěla bych časem ještě jedno dítě,ale už rozhodně ne po dvou letech, myslím, že z hlediska těhotenství jsou ty tři roky optimální. Fakt se malé nemůžu věnovat tak, jak bych chtěla a mám pocit, že jsem ji minimálně v tom prvním trimestru zanedbávala :( Taky jak jsem víc unavená, nemám tolik trpělivosti, takže často na malou zvýším hlas, a pak mě to mrzí, dřív bych se ovládala daleko déle. Zrovna kolem dvou let děti potřebují spoustu pozornosti a času ( i z hlediska různých úrazů, malá pořád někde padá) a já nemůžu fungovat na 100 %.
Ale jestli opravdu chcete, do druhého dítěte určitě běžte, každé těhotenství je jiné a každá žena ho snáší jinak :D

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené