Děti na podzim říjen-listopad

Úvodní příspěvek tématu

Obrázek uživatele Administrátor BW
Administrátor BW
Děti na podzim říjen-listopad

Mám termím 1.11.2011 a jak vy? Přidejte se.

Nejnovější příspěvky

Obrázek uživatele Peťula
Peťula

Holky píšu to sem.Je mi najednou hrozně moc líto,že jsem si založila FB nebo jak bych to řekla,že jsme se všichni přesunuli tam.Já vím je to rychlejší komunikace,vidíme fotky,ale ty jdou nahrát i semka ,ale tady to mělo větší kouzlo-moc se mi po tom stýská

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

co ja bych za to dala, kdyby nam vykaceli pred barakem, my mame neskutecnej vyhled na cely teplice a krusny hory, vidime az na litvinov... ale jen v zime, kdyz nejsou listy, v lete je to zarostly, ale do bytu stejne sviti slunce

Obrázek uživatele Peťula
Peťula

Holky už asi čtaři dny jsem hotová z toho,že nám kousek z barákem kácí les.Dělají takový ty plntáže kde vysadí nový,ale to než doroste a ty velký dělali krásný stín při těch vedrech.Normálně je třeba 30 a tam je o 10míň.Fakt jsem z toho nasraná a pořád se mi o tom zdá.:'(

Obrázek uživatele Katka
Katka

A já mám syna Lexíka (Alexej) a narodil se 18. září a měli jsme TP 12.10. Měl 47 a 2560g :) A já jsem z Prachatic :)

Obrázek uživatele Peťula
Peťula

Já jsem z Kolína teda od Kolína a termín jsem měla 2.11 a Maxík na svět nepospíchal a narodil se 11.11.2011 a měřil 53cm a vážil 4560g a to je dost při mé víšce 158cm takže si dovedeš představit jaký jsem měla břicho.

Uživatelka Baby...

Denis se narodil v září, ale předčasně, jinak měl bát 4.10. a jsme z Prahy.
Kolik vážil a měřil?

Uživatelka Baby...

Holky,díky za odpovědi. O tom refluxu jsem taky četla. Blinká skoro po každém kojení,kromě noci,kdy ho nakojím,brkne si a spinká. Tolik sebou nešije. A taky když ho nakojím a pak jdeme ven,tak v kočárku neblinká. Doktorce to řeknu. A s tím otužováním to zkusím. Já zase slyšela,že můžou mimča do bazénu od půl roku kvůli chlorované vodě.
Jsem z Třebíče. Davídek se narodil v listopadu. Odkud jste vy?

Uživatelka Baby...

zuzo, jestli ti blinka tak casto, tak ma reflux.Nic to neni a casem se to upravi, nedovira se mu nejaka zaklopka a papani jde ven. Jen doporucuji podlozit mu matraci u hlavicky treba matracovym klinem, aby mel kebulku vys, tak 5-7 cm .. ale rekni to dr

Obrázek uživatele Peťula
Peťula

Kačko plínky se dají koupit asi už všude.Viděla jsem je v Rossmanu a Martině a v Tescu a je to podle kil.Do bazénu mi paní říkala až od půl roka kdy by dítě mělo mít okolo 7kil aby neprochladlo což by můj obřík mohl od šestinedělí.Na tom kursu ho také otužujeme tak to zkus taky.Napusť vanu s vodou normálně teplou jak dáváš a když už malýho vykoupeš tak pusť studenou a malýho dávej k vodě nejdříve zády asi 4x a pak bokem taky 4x a vytáhni ho když bude v tý studený vodě.On se naučí,že je i chladnější voda.

Zůzo záleží jak blinká.Mě Maxík také někdy ublinkne,ale to i sama vidím,že má už dost a odtahuje se u kojení -je přecucaný tak pak si ublinkne.Kdyby blinkal pořád a hodně tak bych se poradila s dr.Kdypak se ti narodil chlapeček,odkud jsi a jak se jmenuje?

Obrázek uživatele Katka
Katka

Jooo, a to jsem se chtěla zeptat, chci s malým chodit taky plavat, ale do bazénu... ty plavací plenky se dají pořídit všude? Jsou nějaké podmínky, jak mimi třeba připravit?

Obrázek uživatele Katka
Katka

Ahojky

Petí, klidně pošli, zkouknu to :)

Zůzo, a to ti blinká i po odříhnutí? A když je v klidu, tak taky, jo?

Uživatelka Baby...

Ahoj holky, jsem tady "po novotě" :) a ráda bych se zeptala, jestli některé blinká mimčo po každým kojení. Mám chlapečka od listopadu a pořád blinká. Prý je to normální, dokud přibývá, ale ....
A taky mě tady zaujal rozhovor ohledně plavání kojenců. Já s malým "plavu" ve vaně už asi 14 dní tak 2x týdně a je z toho nadšenej. Učí mě kamoška, ke které chodila instruktora každý týden za malou na plavání. Jen mám pořád obavy z těch uší,dřív se říkalo, že se ouška miminkům nesmí namáčet a při tom plavání má uši ponořený. Tak jen jestli s tím některá máte zkušenosti. Díky za odpovědi.

Obrázek uživatele Peťula
Peťula

Holky jestli chcete recepty na příkrmy tak mi napište emaily.Mám je od jedný holky z jiné diskuze a jejich spousta.Na Kačku už mám email

Obrázek uživatele Peťula
Peťula

Jo chodím s Maxíkem plavat do vaniček a tam se právě učí držet hlavičku teda tam zapojují svaly

Obrázek uživatele Katka
Katka

Ahoj...

Co člověk, to názor...

Ty už chodíš na plavání s Maxíkem? Já myslela, že to je od půl roku, nebo když dobře drží hlavičku :O

Obrázek uživatele Peťula
Peťula

Ahojda holky-zase všechny na FB:S a tady nikdo.

Tak jak chodíme s Maxíkem plavat tak jsem před tou paní nadhodila příkrmy a ona,že je laktační a výživová poradkyně a hned jsme měli téma ke kecání. Já jsem jí říkala,že dceru jsem jen kojila do šesti měsíců a pak ji zaváděla příkrmy -zeleninu a po měsíci ovoce a v po dalším měsíci kašičku na noc a od 10měsíců jsem dala lepek(rohlík,chlaba) a že teď jsou nové metody,že už zavádět příkrm i u kojeného dítěte ve 4měsících a že dávat lepek v šesti měsících a že to stejně budu dělat podle svýho jak jsem to dělala s dcerou a ona,že ať ot tak dělám,že se ještě nesetkala s nějakou maminou co o tom hodně ví a že tak rozumě mluvím a vysvětlovala mi, že někde ve světě se konal kongres či nějaké zasedání o výzkumu zavádění příkrmů a lepku dětem a že někdo z ČR to špatně přeložil a vzniklo z toho to co teď praktikují dr,že zavádět příkrmy kojeným dětem už vë 4-5měsících.Ještě dodala,že to dítko opravdu nemá vyvinutý nebo zralý ten stravovací systém a od půl roka už jo.Také jsem jí řekla,že bych asi příkrm zaváděla podle toho jak to dítěti vyhovuje,že bych se soustředila na to jestli má stoličku(kakání) stále jako vajíčka nebo už nazelený,že mu něco chybí a podle toho jestli stále brečí,že mu už to nestačí a vůbec bych se nekoukala na váhu,že třeba nebude vážit tolik kolik má či nebude přibírat,protože se zase více hýbe než to miminko které jen leželo.

Dále jsem se jí ptala na kojení jaký má názor na to když někdo řekne,že neměl mlíko a ona říkala,že všichni mají mlíko,že tam platí nabídka- poptávka a když to má mamina srovnaný hlavě tak pak se kojení daří a že se může rozkojit -jak jsem to dělala já,že po každém krmení ještě chodit odsávat a že pak je mlíka habaděj.Ona říkala,že jsoou odbobí kdy to mlíčko jde špatně tahat tak si maminy myslí,že jsou děti líné tahat nebo,že jsou období růstového spustu kdy dítě chce častěji a tím pádem se toho mlíčka udělá dost a že někdy se začne mimčo budit v noci ikdyž spavalo celou noc a najednou se budí protože povzbuzuje prs k větší tvorbě mlíčka.

Kačko naber to,že je to útok na tebe,to né jen jsem se jí ptala aký má na to názor.A příště už budeš chytřejší a budeš kojit jak o závod.

Obrázek uživatele Katka
Katka

Holky, vám i vašim rodinám přeji já s rodinkou jen to nej do Nového roku 2012 a ať je minimálně úspěšný jako letošní

Obrázek uživatele Peťula
Peťula

No jo holky když kojím smetanu tak se nedivte. O šťědrým dnu jsme dceru,přítele s Maxíkem vypravila na procházku a ještě jsem dobalovala dárky.A než přijeli tak jsem měla obě prsa nalitý-až tvrdý a jedno dám Maxíkovi a druhý musím odsát a odsála jsem 130ml tak tolik můj otesánek vypije

Obrázek uživatele Katka
Katka

A my máme nějak 5,5kg :) Toho 15. jsme měli 5200g, tak jen odhaduju :D

Uživatelka Baby...

to snad neni mozny, 6 a pul kila... to my myme ted slabe pres pet kilo a je nam 3 a pul mesice...

Obrázek uživatele Peťula
Peťula

Tady nějak ta konverzace upadá.je to asi tím,že jsme spíše na fb.Doufám,že je to jenom tím,že jsou vánoce a nebo nestíháte na pc.

Jinak mi v šestinedělí vážíme 6450g-to je jako půlroční miminko.

Obrázek uživatele Katka
Katka

Krásné prožití vánočních svátků a pohodový Nový rok přeje Káťa, Lexík a Káti manžílek :D

Uživatelka Baby...

Ahoj Peťulo, chtěla jsem se zeptat: četla jsem tu, že hodně odsáváš mléko. Používáš odsávačku? A pokud ano - jakou? Manuálně mi odstříkat mléko nejde. Ráda bych si zvýšila produkci :D a měla něco v mrazáčku :) .

Obrázek uživatele Katka
Katka

Ahoj

Tak máme očkování za sebou... musím říci, že jsem byla statečná :D Chtělo se mi brečet až po tom, co jsme odešli od dr. :D Lexík byl moc statečný... dostal hexa a synflorix - ptala se mě, jestli chci něco dobrovolnýho na pneumokoka, tak jsem se zeptala, co by bylo lepší, tak mi to vystvětlila a dospěli jsme k závěru, že bude lepší synflorix, protože já jako malá jsem trpěla na uši... Lexík plakal jen než jsem ho uložila do kočárku, moc se lekl, jak to štíplo a pak bylo jen vidět jak se mu obrací úsměv s tím jak mu to tam tlačila :S Bylo mi ho tak líto... mám doma radši paralenové čípky, tak kdyby náhodou, ale musím zaklepat, zatím vypadá dobře... i se na mě smál, tak se mi chtělo brečet :'( :D Jsem to tele, co!? :D

Tak já letím za našim rekem :P papa:D

Obrázek uživatele Katka
Katka

Moc gratuluji a přeji hodně zdravíčka a ať jí dělá jen samou radost :)

Doufám, že je v pořádku, chudinka :O

Obrázek uživatele Peťula
Peťula

zatím nic nevím,ale malý byl malý něco 2800g

Uživatelka Baby...

Tak moc gratulujeme a přejeme moc zdraví a radosti..
A to rodila spontáně?

Obrázek uživatele Peťula
Peťula

Holky Terka už porodila sice koncem pánevním chlapečka Jakuba 8.12

Obrázek uživatele Katka
Katka

tfuj... prý "mi", jsem to ale ostuda... takže znovu

Mějte se krásně a my jdeme baštit, opatrujte se

Obrázek uživatele Katka
Katka

To nemusíš, jen jí to řekni, že si to nepřeješ...

Petí, zkoušela jsem čaje i odsávání a proště zmizelo... už na to moc nechci myslet, je mi z toho smutno :( Děláš to dobře, že ho schováváš... Já bych ho ani neměla kam dát... a myslím, že jsi si to podělala i tím, že jsem furt ke konci myslela na to, že nebudu mít mlíko apod.... takže jsem byla z toho ve stresu... teď se už nestresuju, ale je mi to i tak líto... ale co se dá dělat, nic :^) Máma prý kojila asi tak to šestinedělí a byl taky konec a přitom prý měla taky nejdřív dost...

Tak mi jdeme baštit, tak páááá

Obrázek uživatele Peťula
Peťula

Jé to já nevěděla,že jsi na umělým.A zkoušela jsi homeopatika?A kojící čaje?
Já jestli se budu stresovat tak o něj taky příjdu.Po nakojení vždy jdu ještě odsávat a kdyby se mi někdo podíval do mrazáku tak tam mám jahody,trávu-pro agamu a mlíko.

No ale já ji odpouštět nechci a nebudu ikdyby mi dávala milión tak si ho od ní nevezmu.

Obrázek uživatele Katka
Katka

Petí, bohužel už jsme na umělým... mlíko mi mizelo a naposledy to bylo tak, že jsem ho měla jednou za 4 dny, takže jsme na Hami :( No co se dá dělat...

To je ono, já jsem taky tak hloupá a vždycky odpustím a pak zase lituju... no jo, je to hold máma, no :( Ona asi nemyslela, že by měl dítě s tebou, což se pěkně spletla... megera :P Já být tebou, tak jí to řeknu na rovinu, příteli to povídat fakt to cenu nemá...
Ta deka mě vyšla na 226 vč. pošty... vyhrála jsem ji na aukru :)

Obrázek uživatele Peťula
Peťula

Kačko ty jako dáváš umělý mlíko a nekojíš?Jo a kolik stála ta hrací deka s hrazdičkou?

No to je hezký,že chce toho malýho,ale s tím musela počítat už když jsme spolu začali chodit,že jednou bude bábou a ikdyby to nebylo se mnou tak s někým jiným.A že si udělá hned z mě nepřátele a bude to chtít srovnat přes malýho,že já si z ní sednu na zadek tak to je na omylu a velkým.Všechno co přinese malýmu tak dám do krabice a dám na půdu.Rychlozavinovačky přinesla 2 a já jich mám 5podle velikosti takže nepotřebuji.Nějaké pyžamko to už je nám malé,botičky -teď na zimu?dávám ty fleesový a dobře se obouvají,ušila medvídka no tak to možná,a malou lahvičku no tak je z polska tak aby tam nebyl ten sajrajt.Prostě přítel docela brzo zapoměl na to,že ho tak sprostě vyhodila z baráku a nemohl si vzít odtamtuď nic.Ještě plno věcí tam má a když si šel pro věci tak ho kontrolovala a že je přítel truhlář a dělal si dveře sám tak ví ja kna ně tak se tam vloupal a vzal si alespoň nějaký věci-pc.Takže pro mě je to cizí člověk a podívat se jí do tváře ani nechci-je falešný.

Obrázek uživatele Katka
Katka

Ahoj holky :)

Petí, je to určitě těžký... Myslím, že bych ale reagovala asi stejně, že bych jí ignorovala... dělala bych určitě i naschvály, jak se znám...:P Tak jí to řekni narovinu, že jí to nedpustíš a že si to nepřeješ, aby tam byla tak často... přiteli to nemá smysl říkat, je to přeci jenom jeho matka, takže je svým způsobem rád, že chce aspoň toho malýho... si myslim, teda Petí, máma co mi říkala, tak to shodila asi během tří měsíců po císaři a po normálním během šestinedělí... vždyť ty budeš teprve měsíc po porodu... teď nechci aby to vyznělo blbě, ale kila jdou hůř dolu s věkem, ne?

Gerbo, vítám tě a přeji ti brzké // :) A nám všem to tu dopadlo dobře, dočkali jsme se, porodili a máme zdravá miminka, tak to samé přeji i Tobě... jestli můžu poradit, tak na těhu moc nemysli a ber to ta, jak to je... já vysadila prášky a za tři měsíce byly //, samozřejmě, že jsem občas i pomyslela na to, že bych dítě chtěla, ale nechtěla jsem se zklamat, tak jsem si jen řekla, buď se povede, nebo ne... myslím, že jsem si tím hodně pomohla a i díky tomu se povedlo :) Takže nemyslet a užívat si to :) :P

Tak já jdu dělat mlíko, Lexík bude mít hlad :) Je to pěkný otesánek :)
Tak se mějte krásně a opatrujte ty pidižvíčky vaše :D

Obrázek uživatele Peťula
Peťula

gerbo18 každý porod je jinačí a také každé těhotenství.Já jse měla možnost vyzkoušet obě možnosti,jak přirozený tak teď císař a řeknu ti že na 100% je lepší přirozený.Přeji aby se zadařilo a mohla jsi držet vrnící uzlíček v náručí jako právě já/vyťukávám to jednou rukou,malýho kojim/

Uživatelka Baby...

ahoj snažilky jsem tu nová s přítelem jsme se rozhodly pro miminko když to tady tam čtu je mi z toho docela úzko,ale věřím že se to všem povede a budou si svého dětátka o tolik víc vážit,mě je 23 přítely 30 dobírám antikoncepci takže po menstruaci se začneme snažit a uvídíme za jak dlouho nám přijde ten dáreček:)

Obrázek uživatele Peťula
Peťula

Po normálním porodu se mi přicho stahovalo krásně,ale tohle je něco jiného-mám ty svalz přeřízlí a to se dává dohromady něco kolem půl roku.A ženský co rodili císařem mi říkali,že až se bude měnit počasí tak to ucítím.Paráda.A připadám si jak klokan jak mám tu jizvu.
Nevím kolik mám ještě na sobě,ale asi dost,protože kalhoty nemůžu normální nosit-sice bych se do nich vešla,ale špek přetýká a taky mě pořád bolí ta jizva.Od pupku k jizvě mě to bolí/tupá bolest)a když ještě prcek do mě kope na přebalováku nebo v posteli tak paráda.Takže nosím pořád těhu kalhoty.
Jo a z porodnice jsem jela v pantoflích-přítel je nechal doma.
Já nedostala a nedostanu nic.Mě by stačilo kdyby řekl mám tě rád či miluji tě.Hmm,ale to neuslyším.

Tak tu byla zase tchýně Jaruna.Holky já ji nesnáším a dělala jsem/ikdyž je to neslušný) že je vzduch-a šla jsem si vyřit do kuchyně.Zase něco přinesla a mám sto chutí to dávat do krabice a na půdu.Nic od ní nechci.Když odešla tak jsem rychle vytřela než se Maxík probudí a najednou jsem začla brečet a dcera povídá proč brečím a já na to,že tohle nevydržím,že mám na ni alergii a že tohle je začátek konce mezi mnou a přítelem.Že mu nechci dávat na výběr mezi mnou a matkou.To už je pozdě když spolu máme dítě.Ach jo stresuji se.

Obrázek uživatele Katka
Katka

Holky, ta kila neřeště... jak říká Lea, jste opravdu chvilinku po porodu :O Já mám něco kolem 6 kil nahoře, pode toho, jak se nadlábnu... a mám teda "jen" stehna a trochu pr..., ale hodně mi lidi říkají, že hubnu a že nevypadá, že jsem před chvíli rodila... Jsou milí, stejně myslim, že kecaj, ale to jsme my ženský, furt se nám zdá, že jsme tlustý apod. a neumíme moc přijímat pochvaly... :O :P no a teď jsem dostala ms, takže vypadá, že jsem opět na začátku... jsem nafouklá, al eto jsem bývala i před těhu, takže si z toho hlavu moc nedělám... hlavně teď bude zima, takže se to schová v bundě :)

Tak se mějte krásně

Jo a Míšo, taky jsem uronila, halvně jak si psala o tatínkovi u porodu... mám ten samý pocit ze Zdendy, myslela jsem, že už silnější pouto k němu mít nemůžu a hle... :) Jw to fakt pocit k nezaplacení, co, když tam máš takovou oporu :-*

Jo a holky, co jste dostali od poloviček za miminka?

Uživatelka Baby...

vy jste chvilku po porodu, ale ja uz budu tri mesice a mam jeste cca 8 kilo nahore a pneumatiky na brise, na zadech, na nohou....

Obrázek uživatele myshicka
myshicka

To mi povídej :(( já svý břicho teď nemůžu ani vidět, včetně pupíku. Ale to že se děloha zatahuje kojením platí i při císaři, ne? Ale ta vytahaná kůže, s tím teda nevím co dělat... Zase mazat? a čím?
Pořád mi zbývá shodit 12 kg, dřív plavat snad ani nepůjdu :) a to bych chtěla nějakou pěknou rodinnou fotku + kopie pro rodinu k Vánoclm a přemýšlela jsem o nějakým profi fotografovi, ale to bych pořád nesměla být jako knedlík :'(

Obrázek uživatele Peťula
Peťula

No vidíš tak jsi k tomu,že budeš rodit císařem přistupovala jinak,byla jsi s tím smířená,ale mě to zaskočilo.A kdybyste mě viděli-jsem ja klokan-jak mám vytahaný břicho a nechce se mi to vracet do původního stavu.Ani nevím jestli budu moct chodit na plavečák jaký tam mám převis.

myshicka

:)) Leni, taky jsem ležela a čekala kolem 6ti hodin na sále, ale celou dobu jsem se pěkně prospala a to i v době, kdy vedle rodila další ženská :-D
Peťulko, já jsem s císařem byla smířená ještě před otěhotněním, protože nebylo ani jisté, jestli mimi zvládnu donosit, tak mě ten přirozený porod trochu děsil.. Bylo to pro mě neskutečně dlouhý a kontrakce bolestivý :-/ Pro mě ale bylo pak nejdůležitější, abych měla mlíko a dost dlouho mi nešlo a depky jsem měla z toho, že mi prťouska museli dokrmovat :(

Uživatelka Baby...

jů Misko, s tim cekanim po porodu jsem emla to same, nemeli misto na sestinedeli, tak jsem cekala 6 hodin na sále a ze pry kdyby ho potrebovali, tak me presunou na gynekologicky oddeleni... to byla nejvetsi pakarna sedet 6 hodin na sale a cumet do stropu nebo do zdi..

Obrázek uživatele Peťula
Peťula

Míšo,já ti tak závidím až mi ukápla slzička.Jedna holka z jiné diskuze má obě děti císařem a říkala,že po prvním musela vyhledat pomoc psychologa kvůli tomu,že rodila císařem.Prostě to máme každý jinak a já se s tím taky nemůžu smířit.Pro mě je to selhání,jako že jsem Maxíka neporodila jen mi ho vytáhli z břicha a to podle mě není porod vlastními silami.
Měla jsi krásný porod.Kdyby Maxík neměl omotanou šňůru okolo hlavy,ale jen okolo krku tak jsem ho porodila,ale na tý hlavě si to stlačoval.A dnes mi dr řekl,že jak jsem měla už zkaženou vodu tak se mi dostala do rány(jak mě šili) a proto mi se ta jizva špatně hojí,ale hnis jsem tam neměla a ani teplotu tak s tím nic dělat nebudou jen abych to sprchovala.

myshicka

Prťousek se narodil v 6:44 (o 9 dnů dřív) se šnůrou kolem krčku, tak ho hned odstříhli (ani tatínka nepřizvali) a odnesli na změření a omytí. Pak mi ho přiložili, ale to si pamatuju jen matně a nakonec nám ho tam přivezli na pár minut v inkubátoru, tak jsme na něj koukali a Milan fotil a rozesílal sms :) Porod trval od prasklý vody po narození 12 hodin! Z toho na sále jsem byla 4 hodiny.... Musím říct, že si semnou ale poradili supr!
Teda až na tu vlažnou vodu a to, že na odd. šestinedělek neměli místo a já byla do pěti hodin večer na jiném oddělení a bez malého Milánka. Sestra mi pomohla do sprchy, řekla co a jak, na chvilku jsem si zřímla a v půl jedný jsem se vydala za svým chlapečkem, docela štreka! Koukala jsem, jak se vyhřívá v inkubátoru, to prý ale jen z důvodu, že nejsem na jejich oddělení, tak mu dopřávali teploučko. Ve dvě hodiny jsem šla za Milánkem znovu už s návštěvou :) ..dodnes se trochu obdivuju za tu čilost. Druhý den už to tak veselý nebylo, protože jsem měla prťouska přes noc a budit a přebalovat a přikládat ho každý tři hodiny mě dost unavilo. Každá návštěva ale byla úžasný povzbuzení :)
Sice už teď můžu říct, že to nebylo tak zlý, ale určitě si budu dávat pozor, abych do toho hned nevlítla podruhé :)

myshicka

Ahoj maminky,
tak se po 13ti dnech zkusím dát taky dohromady náš porod :)) toto utíká! Milánek už bude mít 14 dní :) a já ho miluju víc a víc!
U nás to přišlo pěkně v 19. hodin, v břiše mi škrundlo - jako by šli malé bublinky, šla jsem na záchod a aniž bych čůrala, teklo to ze mě. Ale zase ne takovým způsobem, jak se děje ve filmech, kde stojí v kaluži plodovky :).. tak jsem si nebyla jistá, jestli už to přišlo či ne, pro jistotu jsem zavolala naší Lee, pak jsem sháněla nastávajícího tatínka, který měl přijet z práce a nakonec jsem ještě zvládla telefon se svojí maminkou a házela do tašky župan a věci, který jsem si myslela, že budu potřebovat. Srdíčko mi bušilo trochu jak o závod, i když jsem si toho hodně přečetla, tak jsem byla vyjukaná, co nás čeká... Milan přijel do deseti minut, čapnul tašku, mě a letěli jsme do auta. Cestu, která nám normálně trvá 55 minut, jsme dali za 35 :D. Já byla v autě za "hrdinku" a ještě vtipkovala, aby nebyl tatínek tak nervózní, ale sama jsem měla plnou hlavu otázek a myšlenek. V Motole jsme pak šli pro mojí kartu, abychom jí odevzdali na příjmu, kde mě dali na monitor a kde jsem vypustila zbytek rybníčku :D Potom mě vyšetřila Dr. která řekla, že se sice otevírám, ale že to na páteční noc ještě nevypadá, ubytovali mě na pokoj a Milana poslali domů :( - ten odjel k nám, zbalil si věci, naše dva pejsky a odjel ke svojí mamině na Stodůlky, aby to měl k nám blízko.
Mě na pokoji začali kontrakce, tak jsem šla do sprchy, ale tam tekla tak vlažná voda, že jsem se úplně rozklepala a zase zalezla do postele.. chvilku jsme kecali s druhou maminkou, která tam ležela... ale pak mě začínali kontrakce častěji a takovým stylem, že jsem nemohla ležet, stát ani klečet...tak jsem nakonec vymyslela polohu, při které jsem seděla na míči se zaklíněnýma noha do konstrukce postele v poloze "žáby" a rukama jsem se držela rámu postele, abych nespadla. Byla mi hrozná zima! Ale svý polohy jsem se nevzdala. Tak jsem tam ležela 5 minut v polospánku s hlavou na dece a pak celá věčnost než přešli kontrakce - na to se moc hezky nevzpomíná :( Ve tři hodiny mě Dr. znovu zkontrolovala a že prý jsem na 4, tak už si mám zavolat tatínka a přesunout se na sál. Milan u mě byl do 10 minut, chudák celý rozespalý. Kontrakce se stupňovali a sestra s Dr. mi nabídli epidural, chvíli jsem váhala kvůli těm zádům, ale bolelo to jak blázen, tak jsem kývla. Když přišel anesteziolog, tak to zase vypadalo, že mi to nepíchne, protože mám v oblasti beder 30 cm dlouhou jizvu, ale nakonec to dal... ulevilo se mi, tak moc, že mi ustali kontrakce, tak je zase vyvolávali a čekali, až se otevřu. Když usoudili, že je to už dost, tak me začali převracet z boku na bok, že prý si prcek ještě nenašel cestu, ale k ničemu to nebylo. Já už měla dost, dokonce vím, že jsem prosila, ať mi udělají císaře.. :-/ Pak mě začala tlačit hlavička a mě řekli, že nesmím tlačit, že prý bych se pěkně potrhala, no to bylo moc! To už jsem kvílela snad na celý patro, protože udýchat kontrakce a ten tlak a nezatlačit, to se ve mě pěkně pralo. Dali mi zase něco na bolest a pak už si ke mě sedli a že můžu začít tlačit - trochu úleva, po tom všem :D když mi řekli, že vidí hlavičku a vlásky, tak jsem se do toho opřela, ale nešlo mi to, nevím kolik zatlačení to bylo (6-10-možná víc...) ani nevím, že mě nastřihli a když malýho vyndali, moc jsem nevnímala. To už mám pak od Milana a z porodní zprávy. Mimochodem, tatínek Milan mě po celou dobu držel za ruku a byl mi neskutečnou oporou a miluju ho teď snad ještě víc než kdy dřív!!! :)

Uživatelka Baby...

oni miminka miluji vysavac, nekteri jsou dokonce schopni usnout

Obrázek uživatele Peťula
Peťula

Tak máme trochu rýmu a použila jsem odsávačku na vysavač a normálně Max vůbec nepostřehl,že mu něco dělám,ani žádný brek z toho hluku

Obrázek uživatele Katka
Katka

Terko, je dobré, že aspoň trošku víš, na čem jsi :) Myslím na tebe...:)

Uživatelka Baby...

no vidis, lepsi 10x poplasne, nez 1 x pozde... :D Tak at to mas rychly a bez komplikaci :)

Stránky

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené