KVĚTŇÁTKA 2011

Úvodní příspěvek tématu

Obrázek uživatele Administrátor BW
Administrátor BW
KVĚTŇÁTKA 2011

Ahojík všem :)
Založila jsem tuto diskuzi, aby se tu sešly těhulinky, které čekají miminko v květnu 2011.
Já mám termín 7.5.2011. Jsem teprve v 10.týdnu.
Budu moc ráda, když tu poznám nové těhulinky a budeme spolu zdílet radosti i starosti. Taky doufám, že tu najdu spoustu nových kamarádek...
Moc se na všechny těším<:o)

Nejnovější příspěvky

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahojky maminky,
omlouvám se, že Vám sem takhle vpadám, ale mám prosbičku. Patřím k únorovkám, ale tam jsem bohužel nepochodila.
Chtěla jsem se zeptat kdo používáte jednorázový plíny - nějak jsme si s manžou udělali velkou zásobu a Přemeček už se nám do toho nevejde. Potřebovala bych je prodat, tak kdyby jste měla některá zájem dejte vědět.
Jedná se o plínky:
Huggies newborn 3-6kg - mám jich celkem 154 ks (1balík celý 90ks a druhý načatý 64ks) - cena 3Kč za ks (běžně skoro 4Kč) - jsou s organickou bavlnou - vážně příjemný
Pampers New Baby 3-6 kg - mám 3 balíky po 108ks - cena 3,20Kč za ks (běžně také skoro 4Kč) - také moc příjemný
V podstatě jiné plínky než tyhle nepoužívám a zadeček jsme ještě opruzený neměli - jsou vážně super - jen už jsou nám malý. Kdybyste měla některá zájem dejte vědět na e-mail polma@seznam.cz - ráda je prodám...
Díky moc a přeji krásný den...

Obrázek uživatele Danyz007
Danyz007

Ahoj holky, já mám sice oficiální termín v červnu, jsem 36tt, ale vzhledem k tomu, že jsme 3v1, tak to pravděpodobně, tedy alespoň podle lékařů, stihneme ještě v květnu. Popravděřečeno už se těším, až to bude, potíže se stupňují a já mám pocit, že už se do mé dělohy nevejde už ani gram navíc, o čemž nasvědčuje i mé gigantózní břicho:D . Tak vám všem přeju hladký průběh porodu

Uživatelka Baby...

Ahojky kvetnatka, tak co, uz jste nachystane v plne polni a jen cekate na den D??? Ja mam termin za dva dny, tak uvidime, jestli se prdolkovi bude chtit ven, uz dva tydny je sestouply hlavickou uplne dolu a zitra jdeme na kontrolu do nemocnice, kde budeme rodit... Nebo uz to mate nektera za sebou??
Tak se opatrujte

Uživatelka Baby...

Ahojky,
já jsem ve 39tt a docela už bych brala aby se mimouškovi chtělo na svět. Já bydlím kousek od Rokycan, ale rodit pojedu do Plzně. Sice je to tam možná jak na běžícím pásu, ale já mám několik špatných zkušeností z Rokycanskou nemocnicí, takže jim nevěřím a tudíž volím raděj Plzeň. Je to ale věc názoru.
Výbavičku máme neutrální, pt. jsme si pohlaví říct nenechali, tašku už sbalenou mám, ale ještě bych do ní měla kouknout, jestli jsem na něco nezapomněla. Už se moc moc těšíme, pt. ze začátku nám všichni říkali, že je to jasný kluk, teď zase otáčí, že holka, tak jsme sami zvědaví:D Jinak je ale teď tedy těhotných hodně moc, tak doufám, že nebude v Plzni porodnice praskat ve švech - docela ráda bych nadstandart...
Tak se mějte hezky, užívejte poslední dny či týdny stavu 2v1, a pak se sem pochlubte co a jak.
Přeji všem rychlý a co nejmíň bolestný porod, a pak už jen samou radost z těch našich prdelek, co se na nás chystají v bříšku.

Pa Lenka

Uživatelka Baby...

Ahoj květňátka,
tak zítra už máme květen, to nám to, ale uteklo, cooo? :) Pořád tomu nemůžu uvěřit, že už sme v 36tt.
Příští týden nás čekají ozvy, jsem na to zvědavá, ale myslím, že to budeme mít rychle za sebou, protože ta naše princezna je aktivní :) ...jestli ji to vydrží i po narození, tak nevím, nevím...
Na netu všude píšou, jak se mimi ke konci už moc nehýbe, hahaha :D ...teda u nás to rozhodně neplatí, ale jsem aspoň v klidu, že je prcek v pořádku.
Malá je otočená zadečkem dolů, tak jsem zvědavá, jak to všechno dopadne... Výbavičku už máme celou a tašku do porodnice mám taky zbalenou, tak už si užíváme poslední chvíle 2v1
A poohlížime se po porodnici, koukala jsem na stránky www.mojeporodnice.cz a pěkně hodnocení měla porodnice v Rokycanech. Jsem s Plzně a tady je to opravdu jak na běžícím páse a to se mi moc nelíbí...
Už máte vybranou porodnici? Pochlubte se kočky.

Tak si užijte pěkně 1. Mája a nezapomente na polibek pod rozkvetlou třešní :)

Uživatelka Baby...

Ahojky těhulky. Tak se taky přidávám ... Termín mám 24.5. a čekám chlapečka Danečka. Doma už mám skoro tříletého Martínka. Tak jsem si tak nějak myslela na holčičku, ale že bude druhý kluk už nějak neřeším:) Tentokrát jsem moc nepřibrala, doteď asi 10 kg, tak jsem jedině ráda, protože poprvé jsem měla 20 kg a to jsem se sotva valila. Jinak špatně mi bylo docela dlouho, asi 7 měsíců, což poprvé jen ze začátku. Takže každé těhotenství bylo úplně jiné. A taky doufám, že druhý porod bude lehčí:)
Pro ty , které ještě dokupují výbavičku: mrkněte na www.fler.cz/ditak , třeba se vám něco hodí:)
Přeju všem pohodový zbytek těhotenství a zdravá a krásná miminka. Pa Dita

Uživatelka Baby...

Ahojte,
no tak koukám, že by jsme ta jména taky mohly už rozhodnout. Pohlaví nevíme záměrně a jména jsme ostatním taky neřekli - když překvápko, tak se vším všudy. Pro holčičku máme jasnou Karolínku (po babičce) a pro klučíka má manžel Davídka a já nevím jestli Davídka a nebo Adámka...
Kočárek ještě nemáme, pt. jsme si objednali teutonii a oni mají na dodání až 3měsíce, tak snad to ale vyjde akorát:)

Mějte se krásně a užívejte poslední týdny těhulkování (mě prďolka od neděle kope pořád do jednoho místa na boku, až mám pocit, že musí vypochodovat)

Uživatelka Baby...

Ahoj kočky,

Lenko, tak vidíš :) Prcek je tak akorát, jak má být... No jo ty doktoři :S Je to pro nás nová-krásná etapa života a jelikož to člověk předtím nezažil nemůže všechno vědet a tak je trochu v neklidu. Ale ja myslím, co miminko - to jiné skušenosti, vždyť na světě se nenajdou ani dva stejný lidi, viď? Ja mám, dle všech malé bříško, tak jsem byla smutná, že malá bude určitě malinkatá a nakonec jsem byla fakt v šoku, 1772g jsem fakt nečekala :) Tak jsem měla taky obavy, zda to nebude pak 4kg miminko :P Ale máš pravdu, nakonec všechny mimča musí venku i když jsou malinkaté, nebo naopak moc velké...
Já si taky chtěla nechat překvapení až na konec, ale moje drahá polovička byla moc zvědavá a malá se nám ukázala na ultrazvuku až teď, byla tajemná.

Jinak jména máme vymyšlené už snad 100 let, chtěli by sme s manželem dva cvrčky holku a kluka a jména jsou Eliška a Jindříšek (po tatínkovi). I když mě překvapilo, že za posledních pár let je hromada Elišek, naštěstí v mém okolí žádná
A kočárek už máme taky, kupovali sme ho v Německu a co ty?
Tak se mějte kočky moc hezky a užívejte těhulkování, jak psala Lenka za chvíli nám začne cvrkot:D

Uživatelka Baby...

Ahojky, my uz mame kocarek u rodicu neco pres mesic a jmeno uz taky mame, snad, on to byl ze zacatku, asi tak tyden David, ale potom tatinek otocil, ze to bude Marek, uz to vsem rikame, ze Marek, tak snad to tak uz zustane:D ...

Uživatelka Baby...

Taky si říkám, že asi není třeba plašit, že to jsou jen odhady +/- 500g. Poznáme to až po porodu a ven to musí, tak co:-)
Návaly horka mívám taky. Normálně jsem docela namrzlá, takže je to teď u mě nezvyk, když je mi pořád horko. Co kočárky a jména - už máte vybráno?
Já jsem teď 33+2
Lenka

Uživatelka Baby...

Ahojky, ja jsem doma od zacatku tehu, chvili pred tim, nez jsem otehotnela jsem dostala v poraci padaka a vubec nelituji, ze uz jsem do prace nechodila, gor ted, kdyz jsem zacala valcit z navaly horka, hruza. Trpite taky na to??? Jsem jako v prachodu...
Tak vidim, ze vahy miminek jsou podobne, ja taky mela strach, ze je maly trosku velky. Ve 30+6tt jsme vazili 1700g a pani doktorka mi rekla, ze ma nabeh na to byt vetsi, ale ze to tak nemusi byt, miminko ted hodne pry pribira a ke konci se to zastavi... Ted jsem 33+6tt.
A cekame chlapecka, uz se nam to pekne krati...
Opatrujte se a sve mimiska...

Uživatelka Baby...

Ahoj Ivo,
pravda, pravda vstávání a sezení v práci mi nechybí:-) Myslím, že si taky rychle zvyknu, a pak nastane cvrkot.
Doktora jsem se ptala, tak říkal, že jsme napřed a že prostě pěkně rosteme - víc to neprožíval, tak snad to je v pohodě. Dokonce mi dneska přišel e-mail tady z babywebu a k mému 34tt odpovídá váha plodu 1800-2500g, takže jsme vlastně v limitu. Hnedka jsem zase klidnější:-))))) Pohlaví nevíme, chceme se nechat překvapit, takže jsme to pokušení vydrželi a dozvíme se to v květnu. Jen si říkám, aby nám to neprozradili v porodnici těsně před porodem jako kamarádce, to bych je asi trefila...., takže budu hlásit i tam, že pohlaví nevíme, aby nám ho nesdělovali.
Měj se fajn Lenka

Uživatelka Baby...

Ahoj Lenko :-) My sme doma už přes 5 měsícu na rizikáči a rozhodně se nenudíme :-P Ani si na práci nevzpomenu a představa, že bych musela vstávat do práce a sedět tam 8 hodin u počítače se mi ani nijak nezamlouvá :-)) Asi to chce čas, ale neboj zvykneš si. Já si teda zvykla rychle, hlavně na začátku marodění jsem řešila jiné problémi a neměla čas za praci smutit a tak mám výhodu, že jsem s tím vyrovnaná a v klidu, že jsem doma a moc si to užívám. Na MD nastupuji 19.4.,ale pro mě to žádná změna nebude, kromě toho, že nebudu omezená vycházkama od 10,00-18,00hod. A víte co čekáte? My holčičku a jsem v 30+5 a malá má 1772g, pan doktor říkal, že má akorát :-)) Od 1600g - 1800g je průmer v mém týdnu. A ty si se doktora nezeptala, zda to není moc? Já jsem se ho zeptala hned, jestli není nějaká velká a ujistil mě, že je tak jak má být :-D Tak buď vklidu, myslím, že to není ani u vás moc...Přece jen si napřed a ke konci miminka přibývaj na váze a aspoň víš, že tomu tvému nic nechybí, není podvýživené a má dostatek všeho co potřebuje:-)) Tak sed držte, papa

Uživatelka Baby...

Ahojky těhulky, tak jak se Vám líbí doma na MD? Já se docela nudím, ale všichni mi říkají, ať si to užívám, že pak už na nudu nebude čas... Já jsem byla dneska na kontrole, jsme 33+0 a podle ultrazvuku máme cca 2400g, tak si říkám, jestli to není nějak moc. Jak jste na tom Vy?
Lenka

Obrázek uživatele Anluck
Anluck

ahojda všem,
nemohla jsem odolat a nepřidat se k Vám :-) Už od začátku jsem na rizikovém.... A jelikož právě jedeme 30tt už mi ležení a povalování začíná lézt na mozek :-) Termín máme 6.května, ale bojím se, že do té doby nevydržíme :-( při poslení kontrole mi doktor zakázal procházky s tím, že už mi klesá břicho a tak tedy dále ležet... Je to moje první těhotenství a i přes všechny nepříjemnosti si ho moc a moc užívám :-)

Uživatelka Baby...

Ahoj maminky, tak my se tesime na chlapecka:)

Uživatelka Baby...

Ahojky, tak me se maly zacal vrtet ve 20tt. Zprvu to bylo jen takove slabounke, ale ted uz je to lepsi a uz se my hybe i kolikrat brisko, jak tam tancuje. Ja jsem 25tt. Takze uz mam za sebou i test na cukr... A kocarek zatim neresime, nejakou predstavu uz mam, hlavne se mi potom jedna o tu zimu... Tak se drzte...

Uživatelka Baby...

Ahoj maminky :-) Ráda bych se k vám přidala. My se těšíme s největší pravděpodobností na holčičku a termín máme 19. května. Možná mi poradíte. Pomalinku vybíráme kočárek...Ale zatím nemůžeme najít "ten pravý" pro nás. Bydlíme totiž v 5. patře bez výtahu, takže sháníme nějaký opravdu lehký. Rádi a často budeme chodit do přírody a myslíme i na to, aby se do něj malá vešla i na podzim a hlavně v zimě (ještě s fusakem). Kdybyste některá z vás natrefila na nějaký ideální kočárek pro nás, budeme rádi za jakékoliv info. Jinak vám všem přeji krásné těhotenství, prohlídky a poradny bez problémů a hodně radosti z každého pohybu miminka v bříšku. Šárka

Uživatelka Baby...

Ahoj holky! Tak my jsme taky v pořádku, úplně vše je OK!
Výbavičku moc řešit nemusíme - komplet oblečky a sarapatičky všeho druhu jsme dostali od kamarádů, takže já teď občas jen mrknu a koupím to, co se mi jo hodně líbí :)
Kočárek jsem hrozně řešila, taky jsme byli v Malvíkovi a ty ceny, teda fakt hrůza...Musím souhlasit, že Teutonie na mě udělaly opravdu velký dojem, ale nakonec pod vlivem známých a po důkladném vyzkoušení jsme koupili quinny speedy - jediné z čeho mám trochu strach je ta korbička, ale větší stejně skoro žádný kočár nemá.. Dobře se s tím jezdí (i horším terénem) je lehký a snadno rozkládací, což my užijeme, protože jsme furt někde po výletech v přírodě :D Mám taky dotaz: nedoporučíte mi některé nějakou převoznou skládací postýlku? Aby měla polohovací spodek(co nejvýš možný) a byla fakt pevná a za rozumnou cenu? Díky moc a přeju hodně zdravíčka vám i mimčům!! PS: Taky už vám kopou jak diví??

Obrázek uživatele Wberuska
Wberuska

ahoj jsem v 22t cekame holcicku a mame termin 30 kvetna:D

Uživatelka Baby...

Ahoj holky,
ja u doktora taky vse v poradku. Moc si prejeme vedet jestli cekame holcicku nebo kluka,
ale muj doktor to nechce rict, porad se jenom usmiva, je zastancem prekvapeni, i sestricka v ordinaci. To mame s manzelem za to, ze jsme to chteli tajit, rict to rodine az u stromecku,
a ted to nevime sami. Jsem dnes 23+2. Zacatkem unora jdu na 3D, bude tam jiny doktor, tak uvidime...jmena zatim vybrana nemame. Ani vybavicku. Ale az budeme vedet pohlavi tak s tim zacnu.
Jeste vam chci rict, koupila jsem si dvd cviceni v tehotenstvi s Hankou Kynychovou, na mici, je to moc rychle a sestavy nestiham. Tak pro toho kdo pred tim aktivne cvicil. Na to jsem si koupila Pilates pro tehotne od Renaty Sabongui, je to vyborne cviceni, pomale, moc mi to vyhovuje.
Opatrujte se.

Uživatelka Baby...

Ahojky Zuziiiiku, taky mam skoro vse za sebou a vse dopadlo na 1 za coz jsem nesmirne rada a spadl mi veliky balvan ze srdicka. Cukrovka me ceka 24.1., uz se na ni psychicky chystam :D . Jinak cekame klucinu, bude to bud Marek nebo Tomáš... Ted me zacala trapit zacpa, ach jo, uz nevim, co delat, nechci sahat po projimadlech, ale asi budu muset... Vybavicka to je tema, jelikoz cekam prvni mimi, nevim, co vse nakoupit, aby bylo venku spokojene, mam hlavne bodycka, dlouhy, kratky rukavek... 2-3 teplacky kdyby nahodou a potrebujem jeste mikinky taky 2-3, jinak mam dva teplejsi komplety na cestu z nemocnice, jinak ponozecky, cepicky jeste nemam. mas nejake jine napady hm??? Kdyz tak pisni budu rada za kazdou radu...

Uživatelka Baby...

Ahojík holčiny,
já se tak strašně stydím:$ Nebyla jsem tu asi od října nebo listopadu. Fakt ostuda!!!

Každopádně jsme si za tu dobu prošli snad vším. Výsledky na Downa jsme měli 1:25, což byla málem moje smrt, ale po všech vyšetřeních máme krásný a zdravý miminečko. No ale aby toho nebylo málo, tak mimčo zdědilo po tatínkoví Rh+ a já mám Rh-, takže pořád lítám na krev a hlídají mi hladinu protilátek. Ale to už snad přežiju. 1.2. mě čeká vyšetření na cukrovku a jelikož nesladím a sladký téměř nejím, tak se vsaďte, že ji budu mít:P Jak se nám hned zadařilo, tak si to teď všechno vybíráme:(
Ale hlavní je, že všechno probíhá v pohodě a že budeme mít Natálku:D

A jak se máte vy???? Už víte, jestli to bude kluk nebo holka a už máte nějaký vybraný jména???
A jak jste na tom s nákupem výbavičky? Já pořád dumám, co je a co není nutný kupovat....

Uživatelka Baby...

Ahojte těhulky,
tak jsme byli s manželem okouknout kočárky v Malvíku a paní nás docela navnadila na Teutonii. Je to německá značka, kočárek je lehce ovladatelný, relativně lehký a hlavně zvládne kdejaký terén.
Bohužel ale cena je dost vysoká. V recenzích jsem našla samé kladné hodnocení.
Nemáte někdo s touto značkou zkušenost?

Uživatelka Baby...

No máme to složitější s tou zimou. Netuším do kolikátého měsíce se mimčo vejde do hluboké korby, a když ho dáme v půl roce do sporťáku, tak to chce, aby to bylo trošku zavřenější a šel dát po i proti směru jízdy. Mě pořád láká ta mura 4 - je prý dobrá i do terénu, ale cena je ještě lepší:O
V pátek se asi s manželem konečně vyrazíme podívat na kočárky, tak snad ho uvidím na vlastní očko a usoudím, zda bude na zimu vhodný.

Uživatelka Baby...

Tak jsem dostala pár typů na kombinovaný kočárek do terénu, vede Inglesina Magnum (také v ceně:( ), Dorjan Spring Cool a ještě Patron Apollo Alux. Všechny mají přehazovací rukojeti, jelikož bych ráda s mimi komunikovala, i když vyroste. Měly by být dostatečně prostorné i v zimě a odpružené na houpání :) .

Uživatelka Baby...

Já zatím uvažuju o maxi cosi mura 4, ale nemůžu nikde najít moc recenzí. Hlavně nevím, jak dlouho vydrží mrňous v korbě a u sporťáku mi připadá, že není moc na zimu. Ještě jsem ho ale neviděla v reálu, zatím brouzdám jen po netu.

Uživatelka Baby...

Ahojky, taky čekáme naše první, termín produ 28.5. Zatím vypadá vše v pohodě, kočárek budeme potřebovat hlavně do lesa, ale zatím též nevíme jaký vybrat.

Uživatelka Baby...

Ahojky, my jména zatím taky vybraná nemáme, ale hlavně nevím jaký kočárek. Původně jsem si vybrala maxi cosi mura 4, ale vzhledem k špatným recenzím na sporťák, který nám vyjde na zimu začínám hledat něco jiného. Paradoxně většinu mých požadavků splňují kočárky levnější než je mura. Co Vy? Už taky pokukujete, co pořídíte, že by jste mi písly nějakou ispiraci?

Uživatelka Baby...

Ahojky, ja jsem brisku jeden tyden rikala Davidku, jelikoz cekame klucinu, ale o tyden pozdeji pritel rekl, ze to bude bud Marek nebo Tomas. A na holcicku jsme meli vybrano bud Adelka, Terezka, Klarka...

Uživatelka Baby...

Ahoj holky, my máme termín kolem 23.5.2011:)
Je to moje první mimčo, celá rodina se móc těší. Nevolnosti jsou pryč, momentálně mě bolí nohy a končetiny vůbec, mívám bolesti hlavy..*-) Pořád nemáme vybraná jména, ne a ne se s manželem shodnout. Tak mě napadlo, jaká jména máte připravena vy?
Všem nastávajícím maminkám hodně štěstíčka, zdravíčka a ať je vše v nejlepším pořádku, spokojené těhotentví

Uživatelka Baby...

Ahojky,
taktéž mi spadl kámen ze srdce. Všechny výsledky máme OK, tak jsme moc rádi. 23. jdu ještě na další poradnu, tak jsem zvědavá, jak nám mrňous povyrostl a taky už se nemůžu dočkat prvních kopanečků:-D

Mějte se papa

Obrázek uživatele Peťulke
Peťulke

Ahooj holky :))
Ufff,ufff,tak jsme to zvladli, vysledky byly v poradku a budeme mit chlapecka:)))Ted jeste pred vanocema velky ultrazvuk a zbytek vysledku,ale to uz bude urco v poho:)))
Hned o vikendu jsem vyrazila nakoupit darecek pro mimiska,slibila jsem mu,ze kdyz si prestane hrat na downatko, koupime neco pekneho..:)A vzniklo z toho asi 12 bodicek :))Ty malinke veci jsou tak naaaadherne :))
Tak se mejte krasne a moc to neprehanejte s vanocnimi pripravami :))Bezte radsi na jeden svaracek,to muzeme :)
Pa,P.

Uživatelka Baby...

Ahoj holky! Tak já se k vám taky přidávám:D Termín máme na konci května. První trimestr jsem komplet prozvracela, takže řešit, jestli to někomu řekneme nebo ne bylo celkem mimo, protože si to všichni spojili:)
Na gennetu jsme byli taky a zatím vše ok. Peťulko, nepropadej panice!! Kamarádka měla stejný výsledek a kdybys viděla, jak její malá teď doma řádí:D Tak by Tě ani nenapdlo, že u ní hrozilo něco takového...
Zíztra jdu na další UTZ. Moc se na něj těším. Vždycky jsem po něm taková vyklidněná, že je vše ok:) Tak pa maminy a nezapomínejte být veselé, ať se na nás ti naší prďolové taky potom jen smějí!!:D

Uživatelka Baby...

Ahojky, tak to je mi líto, ale uvidíš, že vše bude v pořádku... Já jdu na tu krev zítra a jak to tady kolem sebe čtu, tak mám strach, asi to nevydržím, než obdržíme výsledky. Ten první screening mi taky vyšel negativně i krev. Slyšela jsem, že ty druhé testy chtějí zrušit, že se maminy zbytečně stresují, když vycházejí ve většině případů pozitivně, tak držím palečky a určitě potom pisni...

Obrázek uživatele Peťulke
Peťulke

Ahojky holky,
tak mi akorat volali z Gennetu, vysledky tripple testu vysly spatne, riziko Downa 1:100...takze jdeme s mimiskem pristi tyden na amniocentezu...ty testy v prvnim trimestru nam vysly negativni,vse bylo v poho,tak uvidime...ty pry byvaji presnejsi,tyhle druhotrimestralni byvaji casto falesne pozitivni....tak doufam,ze u nas to bude uplne stejne a mimisek bude v poradku...ale stejne mi to ted neda spat..
A jak se dari vam a miminkum?Mejte se krasne a drzte pesticky..

Uživatelka Baby...

Ahoj holky, taky se přidávám ke květnovým maminkám a jsem moc ráda, že by malé mělo přijít na svět zrovna v měsíci květnu. Začínám 14. týden, přesněji mi to ale doktor potvrdí až zítra na UTZ, kde jsem byla naposled v 8. týdnu. Nemůžu se dočkat, až to drobátko opět uvidím na vlastní oči a chci věřit, že všechno bude tak jak má, jsem strašný stresátor a hlídám kdejaké píchnutí, snad už to bude lepší po tom 1. trimestru. Termín mám 11.5. podle PM a 22.5 podle posledního UTZ. Večerní nevolnosti už pominuly, naštěstí, teď bych pro změnu snědla všechno, ale musím se večer hlídat, sestřičce se nelíbila moje váha 71 kg. Mám ale kamarádky, které se z 50 vyhouply až na 75, tak si říkám, že s nadváhou se zas tak nepřibírá, no estetika je mi fuk, spíš nechci aby byly komplikace ke konci těhu nebo při porodu. Snažím se moc nečíst ty diskuze o hrozících potratech, je to pro nastávající maminy opravdu stresující, i když jsou to fakta, která nelze přehlížet. Jinak nejvíc jsem bojovala s tím, že se to nemá do začátku 2.trimestru říkat - teď jsem už 3 týdny na nemocenské a připadám si jak zločinec, nebo nějaká schovanka a zdráhám se to přátelům říct, oni se z taktu neptají. Rodiče i v práci už to vědí, i tak to ale byly nekonečné týdny, kdy to věděl jen manžel a člověk se nemůže o tu radost pořádně podělit :-)

Obrázek uživatele Claire
Claire

Soona: držím palce......ale určitě to bude v pořádku...sluníčkový den..:)

Obrázek uživatele embrijko
embrijko

Holky chci vás ještě poprosit jestli by jste mohli hlasovat pro tu moji cacorku moc děkuji předem http://www.diteroku.eu/hodnoceni/38196/soutezici-stranska-anita.html

Obrázek uživatele embrijko
embrijko

Ahojky holky,tak dnes jsem byla na kontrole a sem trochu zklamána.Dnes mi nedělal žádný ult. tak se bojím jestli je miminko v pořádku,od té doby co se stalo těhulce live mam hrozné obavy aby se to nepřihodilo i mě a neměla jsem zamlklý potrat.Akorát mi řekl že čípek je v pořádku,změřil pánev a to bylo vše naposledy jsem viděla mimi před 3 týdny,tak se modlím aby bylo v pořádku.Mějte se hezky a pozdravujte bříška papa

Obrázek uživatele Claire
Claire

Děkuju Markétko...snad bude vše ok--MUSÍÍÍ:D

Uživatelka Baby...

Ahojky, tak to je mazec v těch cizích zemích, to můžu být opravdu ráda, že žiji zde. Do poradny chodím co 3 týdny a pokaždé mám ultrazvuk, tak se vždycky těším, že uvidím naše mimísko. Držím palušky, aby vše dobře dopadlo...

Obrázek uživatele Claire
Claire

Ahoj všem těhulkám..termín mám 4. května a teď jsme v 15+5 tt...žijeme v Irsku a s péčí o maminky si tu nikdo velkou hlavu nedělá. Máme za sebou dvě návštěvy obvodního lékaře-pokaždé jiného a jednu návštěvu v nemocnici ve 13 tt, kde si vzali moč, krev a udělali 3 minutový scan..na vánoce jedeme k rodičům do Čr, jsem objednaná alespoň na ultrazvuk a vyšetření děložního čípku--jiné testy - jako např. tripletest propásneme...ale snad bude vše OK...
Držím všem pěstičky a buďte rády, že jste v péči českých zdravotníků..pa:)

Uživatelka Baby...

Ahojky,chceme se nechat překvapit,tak se to dozvíme až v květnu:)

Uživatelka Baby...

Ahojky, jsem v 15tt. a doktor mi dnes řekl, že je na pohlaví miminka ještě brzy...

Uživatelka Baby...

Ahoj holky,
už vám některé doktor řekl pohlaví? :)

Uživatelka Baby...

Ahojky.
LucieR,3D ultr. dopadl skvěle.Je to ještě prcek,ale i to nám stačilo.Bylo super vidět prcka z takového pohledu.Doktor nám ukazoval bradičku,uši,chodidlo,atd.Nejvíc jsem ráda,že tam byl se mnou i manžel,který mimčo viděl poprvé v přímém přnosu:-)))Muj gynekolog dělá 3D ult. ve 12.16.20.a 24. týdnu a pak nám to vypálí na CD na památku.:) :)

Uživatelka Baby...

Ahoj těhulky,
chtěla jsem se zeptat, jestli tu nejste některá z Prahy. My jsme s manželem "horalé", a tak tady v Praze moc známých nemáme. No a o těhotných známých už ani nemluvím:-) takže kdybyste se některá chtěla někdy potkat, nebo vyrazit na jaře s kočárem, tak budu moc a moc ráda.
Opatrujte se, čauky

Uživatelka Baby...

Ahoj spolutěhulky,
Petro, já jsem včera ( taky 13+2 tt) byla na utz a miminko se tak vrtělo, že když jsem chěla fotku, museli jsme 5 min. čekat, než zůstane chvíli na místě. Taky bych chtěla jít na 3D utz, ale nevím, jestli to není ještě brzo, aby bylo mimi krásně vidět. Tak dej vědět, jak to dopadlo, ať se kdyžtak můžu hned objednat :D

Uživatelka Baby...

Ahojky holky,tak mám dneska za sebou screening,jsem 13+2 tt.Teď už jen týden čekat zda bude vše v pořádku.Podle ultrazvuku je vše o.k a miminko má krásných 7 cm a čile se pohybuje,bylo vidět jak si cucá prstíky.Opravdu paráda.Zítra jdu na 3D ultr. i s manželem.Moc se těší až prcka uvidí.Dávejte na sebe a svá bříška pozor:-)))

Stránky

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené