Miminka - srpen 2011

Úvodní příspěvek tématu

Obrázek uživatele Administrátor BW
Administrátor BW
Miminka - srpen 2011

Ahoj holky, najdou se tady maminky se srpnovým termínem? Já mám zatím dle MS termín na 2.8.2011.
Markét

Nejnovější příspěvky

Obrázek uživatele Raduš
Raduš

Radunko já začala s příkrmy před 14 dny a jak píší holky začala jsem s mrkvičkou já teda potom dala mrkvičku s bramborem a potom samotný brambor aby si na tu chuť zvykl pomalu :) a dala jsem dva dny stejné jídlo pom 3 den už jiné. První dny baštil jen pár lžiček a včera mi už snědl celou velkou sklenku :D ale bylo to ovoce (jeho první)- švestky protože měl chudáček z té zeleniny bolení bříška a nemohl kakat tak jsem teď 2 dny dala ty švestky a pomohlo mu to :D I když jsem chtěla ovoce dát později ale ty švestky píšou pomáhají tak jsme začali dřív :D tak dnes bude už zase zelenina.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Radunko (a Markét), když přejdeš, tak se připrav na hromadu čtení :). Pokud budeš chtít zůstat tady, tak myslím, že stejně odpověď pošlu.

My dáváme zeleninu v poledne ... od Mishy jsem načerpala znalosti ... :). Zatím dávám převážně kupované skleničky značené od 4 měs. (bud Babylove nebo Alnaturu), už jsem i vařila, ale v tom malinkatém množství se to docela špatně dělá. Začíná se prý mrkvičkou, dávat cca 3 dny aby se vidělo, jestli malá nebude mít reakci. Pak míchanice mrkev+brambor, opět cca 3 dny. A pak postupně přidávat další zeleninu. Vždy chvíli počkat, jestli nebude mít reakci. Už jsme měly navíc dýni, cuketu, pastinák, brokolici ... většinou dávám nějakou míchanici, už ne úplně čisté jako na začátku. Začíná se pár lžičkama a pak dokojit a postupně zvyšovat množství, my jsme cca po měsíci na 100g ... ano vážím to (ale jela jsem dle těch skleniček bud 1/3 nebo ted 1/2). Cca po 3 týdnech mi Dr. řekla, že mám do té zeleninky ob den dávat i masíko (kuře, krůta, králík).
Pokud vařit, tak u nás funguje zatím jen mixované, když to má i jen miniaturní kousky, tak to malá převálí v puse, vysosne štávičku a kousky procedí skrz rty ven.
Pokud nějakou zeleninu odmítne, tak prý týden počkat a zkusit ji dát znovu (u nás jsem to musela s brokolicí). Nejvíc malé jede dýně.

Ten čajík dávám fenykl od Hippa granulky, ale dávám ho mnohem víc ředěný než píšou. Taky mi vadilo, že to má cukr. Tu jednu lžičku dávám místo na 100ml na cca 150-200ml. Malá mi pije klidně i vodu.

Jo a noci :(. Kojím sice jen 1x, ale vstávám asi 8x. Malá začla před 3mi týdny spinkat na bříšku a ted se cca po hodině budí s pláčem, protože ji vzbudí, když otáčí hlavičku. Musím vstát, pohladit, občas dát dudu a zase spinká. Jsou noci lepší i horší ... dneska třeba ta horší, tak jsem jak praštěná.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Radunko, začít by jsi měla asi s mrkvičkou pak k tomu přidat brambor, pak třeba, cuketu, dýni, pastinák, špenát, brokolici (to já jsme zatím nedala), a postupně k jednodruhové přidávat brambor, pak i rýži a maso, ale já jídlo kupuji, nevařím. No já bych spokojená byla, ale ono vidět, že dítě nechce jíst apod není moc příjemné. Navíc mi v noci snědl 170 zázrak, ale ráno po 7 hod sotva 100, pak se poblinkal když sjem ho zvedla a ráno jsem zjistila že místo našich už nabraných 7,07 máme 7,015 :-( tak já nevím...prostě dieta nedieta musím mu dnes dát trochu zeleniny třeba jen 60g a večer třeba také trochu ...s kaší se ted bojím aby toho nebylo hodně. No jsme z toho taková vyřízená... jinak jak psala Mana přesuň se za námi do Snažilek já jsem sice chodím, ale je fkat, že se pak vše píše 2x :-)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Markét a Radunko (případně další), určitě jste si všimly, že tu diskuze vázne. Většina (já,
Kačka, Raduš, Včelka...) jsme se přesunuly do naší původní diskuze Snažilky..., protože nestíháme oboje číst, navíc jsme to psaly duplicitně. Misha se ještě snaží být i tady :) , ale Roslenku už se nám podařilo přelanařit do Snažilek, takže chodí už i tam. Jestli chcete, tak se můžete přesunout také, budete vítány. Pokud nechcete, tak se nic neděje, jen tu nebudete mít moc odpovědí na svoje dotazy. Pokud si dobře vzpomínám, tak ve Snažilkách pravidelně přispívají "nesrpňandy" Bonduelle a Peťula, pak také nepravidelně Nelyna a Markét5. Takže to pro vás nebude taková změna. Ale je to fakt na vás :)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Děkuju holky:),
A jakou zeleninku ji dáváš, mixuješ ji, množství vážíš?Mně myslím MUDr. říkala o bramborách, s nimi nejdřív začít, no ještě se zeptám, přijde mi to jako velká neznámá:O . Jdem na očkování, nenaočkovala nás - přišli jsme do styku s neštovicema, tak čekáme, ale snad nic nebude.
No, když se narodila měla 2670g a 46cm, prďolka:)
Misho, to víš, že každý mimčo je jiný, pokuď je Sebíkspokojenej buď i ty. Jo taky jsem slyšela, že je to někdy i horší po kašičce. Nám usíná fakt dřív, ale je pravda, že každá noc je jiná - někdy o ní nevím celou noc, někdy kojím 2krát, někdy si zabrečí - tak ji pohladím a spí dál a ráno vstáváme mezi 7-9h...Začala jsem si i psát v kolik vstáváme, jak dlouho spí dopol., i odpol, v kolik jde do hajan a kdy se v noci budí,ale logiku jsem v tom nenašla:P
Leni a jaký máte fenyklový čaj - my máme doma granulovaný (MUDr. říkala, že ho nedoporučuje, je prý sladký), ale ještě jsem ji ho ve velkým nedávala, jen když jsem ji dávala ty probiotika.
Už se nám taky podařilo, že usíná "sama" v postýlce, ale s mou asistencí:), dřív to bylo v náručí nebo na míči...pěkný večír mějte

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Radunko, kaše je v pohodě. Vy potřebujete spinkat, tak dáváte kašičku, u nás se potřebuje kadit, tak dáváme zeleninu.... a obě jsme spokojené ... u vás se spí a u nás konečně kadí. Ještě, že to jde dávt podle potřeby :). Rozhodně nejsme napřed, malá mi toho zatím sní max 100g, vůbec mi nejde zvýšit dávku. Zorientovaná jsem max. v zelenině, ted bojuju, co s masíkem do té zeleniny :).
A máte krásnou váhu, byly jste myslím nejmenší a ted už nás skoro doháníte. My máme přesně v 5ti měsících 7,09kg a 66cm.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Radunko, neboj u nás je to zelenina u tebe kaše příkrm jako příkrm... buď ráda, že vám kašička pomáhá, hodně maminky píšou, že si mysleli jak kaše na večer pomůže na větší zasycení apod a nic. Tedy to máte krásnou váhu a hlavně už pěknou dýlku, no my jdeme až 24, Seb mi teď za měsíc přibral přesně půl kila tak snad je to dostatečné, on jeden doktor by stím byl spokojen a druhý může hudrovat, ale co člověk nadělá když mrně prostě víc nechce.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahojda holky,
jsem tu po moc dlouhé době:o/ a zrovna - Market, to je mi taky moc líto, Ty si teda vytrpíš!Člověk si musí říkat, že jsou horší věci, ale rozumím Ti, ach jo, budu na Vás 26.1 myslet. Hlavně ať Ti ty okamžiky rychle utečou a je to brzy za Vámi.
Holky, to tak letí, 25.1 budemme mít půl roku, malá nám asi měsíc usínala kolem 23h, někdy usla až o půl dvanáctý:| , přes den spinkání asi 5h a přes noc spinkala, ale bylo to úmorný, MUDr. nám poradila kašičku, tak ji večer dáváme a je to mnohem lepší, usíná kolem 21h. V 5 měsících jsme měly 6660g, 66,5 cm(ta půlka nám zkazila 5 šestek), MUDr. nás pochválila, tak jsem byla ráda.
Holky, Vy už jste s tím papáním tak napřed, já v tom nejsem vůbec zoorinetovaná, jsem si dělala poznámky, když mi říkala o příkrmech, ale nevím nevím...to je to samé, jak jsem byla vyjukaná, když jsem ji dávla před tím týdnem její první kaši:$ mnooo
Jsou to zlatíčka, že?:) Mějte pěkný večer

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

No Leni tak to byl tedy pěkný den, a přítel si tedy dopřál koukám. To já jsem vyřízená, nevíc co se Sebem je, ale děsně mi brečí, ale spíš jak když je dítě protivné a neví co by.... z jídlem jsme to dnes opět nevychytala, začala jsem příkrmem v čase mlíka dala jsem 150g a pak že dám trochu mlíčka...no o příkrm zájem nebyl tak jsme to do něj tlačila občas začal natahovat a jak byl unavený a protivný tak usnul a vstal až v půl 3... no zjistila jsem že asi budu muset dát prozatím mlíko a pak příkrm to jedl s nadšenm, jak jsme to otočila a on nemá mlíko tak to moc nechce, tak to máme zase rozhozený... no asi zůstanu u mlíka a tak 125g zeleniny a prdím na to zatím že by měl jíst zeleninu místo mlíka, nám to prostě zatím nejde...snad se brzo skamarádí se štávou či čajem... dokonce jsme na netu vyčetla že ty naše savičky z lahví jsou na ten hrneček co máme od stejné značky ono to pítko je sice 6+ ale tvrdé tak má na malém hrnečku který si může držet normální dudlík jako má u mlíka...jediná nevýhoda toho, že samo z dudlíku to kape tak že si stím nemůže tak hrát... No nevím jestli nemám v noci zkusit čaj místo mlíka a že by ho dostával třeba mezi 5-6 že by se možná odnaučil vyžadovat jídlo v noci...co myslíte?

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Dnes mám odpočinkový den. Dopo přijela babička a já vyrazila odpočívat k kadeřnici. Takže za 2 hodinky se vrátila nová "krásná" máma :). Babi zatím dala úspěšně příkrm, já zkusila dokrmit, což ani malá nechtěla a šla spinkat. No zatím super den.
Včerejší hlídání přítele, který si na večer pozval kamaráda na ochutnávku vína, dopadlo zajímavě. Když jsem přišla, tak na stole prázdná láhev + načatá další. Malá spinkala spokojeně v postýlce, nevykoupaná, ale napapaná... Chvíli jsem pak s nima povídala, ve 23.30 jsem řekla, dobrou, že se mi moc chce spát, ale at povídají jak dlouho chtějí (mezitím zmizela další láhev vína a objevil se konak). No, a ráno v 8h vstávám a kamarád stále u nás a hraje si s Eli, kterou mi přítel ráno v 7h po krmení odnesl z ložnice :)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Já v židličce jen krmím jídlem jinak mlíko dostává, že mi sedí na klíně a zádama je opřený o mou ruku jako bych ho měla v náruči a i na štávu má jinou flašku stejnou značku ale jinak barevnou a menší... No já koupila od hipp bio ovocný čaj ten nám také moc nejede ted jsem mu naředila tu štávu bio z babylove a zředila z vodou, ale jsou to 0,5l balení a musí se to do 3 dnů spotřebovat tak že to dopijím já, zkusím koupit ty štávičky od jiného várobce to jsme koukala že mají i malinké tak snad něco zabere... No zkusím to zítra udělat opačně, v 9 ráno mi snídá v 11 mu dám zeleninu a kolem půl 1 dostane klasicky mlíko jako byl zvyklý a pak ve 4 a v 8 a snad nám to bude fungovat a nebudeme mít to odpoledne roztahané s jídlem a v průběhu dne budu zkoušet dávat jiné nápoje..zkusím i samotnou vodu, některé děti jí pijou a nechtěj nic jiného. Jinak fenyklový ještě mám. Tak to máš super že ti Eli takhle pije to máte o jedno učení méne, no zítra mu dám rýži se zeleninou a masam to co mu nejvíce chutnalo a uvidíme, přijde mi že ted z jídla nadšený moc není

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Misho, holt je to nějak musíme postupně naučit. Je to o zkoušení. Nech malého určitě tak, jak je zatím nejvíc spokojený. Já jsem se zatím tak řídila tím, co mi přišlo, že Eli nejlíp vyhovuje.

Ten čajík mi malá pije v podstatě kdykoliv, stačí, aby byl trochu ohřátý a je schopná i hned po kojení vyžahnout celou lahvičku 125ml, což jí teda nenechám. Dávám jí to tak po 60-80ml, aby za den vypila celkem cca 200ml. Vím, že by mělo stačit kojení, ale u nás to prostě nefunguje. Včera jsem jí čaj nedala a ráno měla totálně suché bobky. Na přebalováku poctivě tlačila a naříkala při tom, jak to nešlo ven. Malá to pití dostává bud v postýlce nebo na dece ... asi bych se zkusila vyhnout tomu, abys mu to dávala v židličce, kterou má třeba spojenou s jídlem??? Dochází nám ted fenyklový čajík, co pije ... budu muset koupit další a přemýšlím, že zkusím i něco jiného.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Markét, tady nic není mimo téma. Vždyť jediným hlavním tématem jsou naše děťátka.
Mrzí mě to, co vás potkalo. Když si představím toho nšeho skřítka...
Tomu pláči se určitě neubráníš, to bys musela mít srdce z kamene. Vzpomínám si, jak mi kdysi vyprávěla bývalá švagrová, jak šla se svojí malou dcerou na CT (ona jim z ničeho nic omdlévala, nevím kolik jí bylo, ale asi tak 2 nebo 3 roky). A protože to CT hučí a malé děti by nevydrželi v klidu ležet celé vyšetření, tak jim dávají narkozu. A prý když jí tam dávali, tak malé sklouzla bezvládně z toho lůžka nožička s bačkůrkou :S a švagrová se málem při tom pohledu psychicky zhroutila. Oni jsou děti (a i dospělí) v narkoze jako hadrová panenka :S
Držím moc palce, ať vše dobře dopadne a ať je Daneček brzy u vás doma.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

No rozfrcané to máme, ale když ten polední příkrm má nahradit dávku mlíka tak je to těžké navíc mi přijde divné abych mu dala plnou dávku jídla nebo tedy skoro těch 130g a pak ho natlačila hned mlíkem a navíc ho musím učit pít jinou tekutiny to mlíko je i na hlad ne jen na žízen nechci ho přecpávvat, ale něco stím musím vymyslet no bude to zase nějakou dobu trvat než se srovná a najdeme zase systém jak s mlíkem a ještě příkrmem..... navíc Sebovi vyhovují intervali tak 3,5 až 4 hodiny na jídlo a to nám ted krásně sedělo. No bud o nějak vykoumáme nebo se také poradím s doktorkou co a jak ... ale doufám, že bude chtít jíst za nějakou dobu více tím pádem ponechám dávky co ted a interval třeba také bude kolem 3 hodin, nebo se naopak ustálý větší a víc bude dlabat...no jen u toho našeho cvrčka je to jak na houpačce. Leni a když Eli kojíš tak si mezi kojením vezme i ten čajík to já do Seba nic nedostanu má pocit že mu cpu jídlo

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Aha, štáva, tak to nevím. Eli měla dnes tu 100ku + si trošičku cucla mlíka a pak v pohodě vydržela 3h jako jindy. U nás delší intervaly přes den nejsou. Má v bříšku snad budík ... od 4h od rána do 19h do večera jí každé 3h a většinou s chutí. Občas se stane, že pije mín a není zájem, ale to jsou spíš výjimky.
Máte ten oběd pěkně rozfrcaný. Já malou odpočívat nenechávám. Dostává zeleninu a pak hned mlíko. Pokud mlíko moc nechce (když se podaří sníst dávku nad 80g), její smůla, další dávám až pak za 3h. Zatím nám to vychází ... Jsem zvědavá, co na náš systém řekne ve čtvrtek doktorka. Mě teda překvapuje, že do ní zatím nedostanu víc jak těch 100g. Na začátku jsem měla pocit jak pěkně papá, ale to měla ve skleničce právě tak těch 50g a ty i ted jí dobře. Pak už je to horší. Zvláštní, že vždy poslední lžičky zase pak jí s chutí ... No, chce to trpělivost :)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Leni ta 50 ml byla štáva, já nevím mám pocit jako by ho to tolik nezasytilo, jedli jsme to od 12 do 12,30 pak řev a boj at se napije a ve 13:50 vyžahnul 160 ml mlíka tak nevím, nevím jestli příště nedám jen 100 mlíka a za hodinu oběd a štávu takhle je to roztahaný ve 12 jídlo pak mlíko a to se nedá ani nikam jít, ale nám prostě vyhovovalo to jídlo ve 12 v 16 a 20 hod tak hel musí dát menší dávku aby jedl ve 2 pak v 5 a ve 20 hodně. Ale nedokážu si představit, že by po zelenině i dkyby snědl těch 150-170g co udávají vydržel 3,5-4 hod jako vydrží po mlíku no novím nějak to budeme muset vykoumat co nám vyhovuje, já to dnes do něj musela tlačit chvilkama i natahoval ais chtěl pít mlíko nejdřív a spolupracovat začal až u poslední 30 g

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Markét, nejsi mimo téma ... budu na vás taky myslet, at to Daník i ty zvládnete v pohodě. Mysli na to, že mu po operaci zase bude dobře. Držím palec!

Misho, to pěkně papal. 140g už je slušná dávka. Máš pocit, že po 140g zeleniny a 50ml mlíka nemá Seb dost? Vždyt plná dávka, kdy už se mléko nedává, je mezi 150-200g, takže pokud vypil ještě 50, tak mi to dohromady přijde akorát.
Mě se do Eli dnes poprvé podařilo dostat 100g (brambora s dýní jela), pak už ani moc nepila, nebyl zájem. Zatím jsem do ní víc najednou nedostala (občas na 2x přes den, když jsem tu zeleninu nechtěla vyhazovat). Je to docela magie do ní dostat větší dávku. A to čekám vždy na hlad, nedávám dřív. Sní mi cca 50g s chutí a pak začne pokukovat kolem, blnout jako strkat si palec od nohy v dupačce do pusy plné dýně a tak ... Takže musím počkat, jestli ji to přejde a pak se může krmit dál. Přitom jí moc hezky, krásně otvírá pusu, bere lžičku. Jen nesmí blbnout. Problém je, když se unaví a začne se jí chtít najednou spát, to už do ní nedostanu nic. To pak prská, plive, řve a vzteká se. Takže ji beru ze sedátka, snažím se trochu očistit, dám prso a honem do postýlky....

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Markét on to zvládne je šikula statečná a ty také :-) Budeme držet palečky a myslet na Vás :-)
Tak jsme dnes místo oběda mlíka dala Sebovi 130-140g příkrmu moc se netvářil ale nějak jsme to do něj nacpala, ale zapil to jen 50 ml, jinak mi pořád řve a je protivný tak až se rpobere dám mlíko tedy pokud si ho vezme, tím že sjem ted k obědu nedali vůbec nevím kolik a kdy mi bude jíst aby nám to zase vyšlo na 20 hod to je zvyklý tak uvidíme ZA týden to bude měsíc co jsme s příkrmem začali tak je na čase to změnit, ale mlíko nám prostě bude chybět tak jen aby přibíral
Jinak máme opět rýmu ajko trám chrochtáme a chudák to i polyká a pít nám tedy moc nejde, jen že když vysaju většinou azčne řvát a je to tam znova, začarovaný kruh. Nějak mi přijde že mu moc jiné pití nejede, ale nechci zkoušet nic sladkého, koupila jsme bio ovocný džus od babylove a zředila ho vodou aby to nebylo tak kyselé je to neutrální chut ovocná, ale že by se po tom vrhal to ne

Obrázek uživatele Markéta
Markéta

Ahoj holky,

vím, že jsem mimo téma...ale už máme výslkedky té bouličky v tříslech.

Nedopadlo to dobře...je to kýla a Daneček musí na operaci, už máme termín nástupu do nemocnice 26.1. Doktorka říkala, že jsou 2 varianty. Kýla, která se může časem vstřebat a ta se pozná tak, že když je dítě v klidu a zamáčkneš mu bouličku dovnitř, tak se ztratí a vyskočí třeba zase při pláči nebo při namáhavém pohybu, kdy je zatěžováno bříško a když se mimčo zase uklidní a zase se zamáčne, tak se prý časem vstřebá a je vyléčeno. Ale Danečkovi jí včera mohla mačkat jak chtěla a vždycky mu ta boule vyskočila jinde. Takže by se nikdy nevstřebala, naopak by se zvětšovala a časem by ho to hodně bolelo.

Takže musí na operaci bobek malej. Mě ho včera bylo tak líto...asi mu to bylo nepříjemné, protože mu v jednu chvíli vhrkly slzy do očí, ale on ani nepípnul, držel mě za prst a střídavě se díval na mě a na doktorku a čekal, kdy to skončí. Byl tak statečný :-).

Za to já vím, že až mi ho po operaci přivezou a bude se probouzet z narkózy, budu nad tím malým tělíčkem stát a plakat...já to nezvládnu :-(

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

:-) to já ten příkrm zapoměla po vychladnutí dát do lednice tak jsme to vyhodila, no tak dnes to bude bez toho, před večeří mu to dát nemůžu to potřebuji pořádně napucnou břicho mlíkem at se spí....
no já plavky pořeším pak někdy v březnu snad pochodím, když tak se nasoukám do těch co mám ted i když mám pocit, že se mi prsa ještě zmenšila tak že abych tam měla co dát... to já někdy uspávám doluho musím chodit poplácávat po adečku a když brečí pusou přidržovat dudlík a ještě broukat

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Tak u nás se stále nespí. Ani v postýlce, ani v náruči, nikde. Já ji prostě nechápu. Je unavená jak kotě, očička malinký a červený a ne a ne usnout. Uspat se nepodařilo, tak asi budu nosit do 16.15, kdy máme krmení. To bych řkla, že jí už pak konečně uspí.
Já jí ten zbytek zeleninky dám před večeří. Docela nám to funguje, když obídek nedojí. Dávám to před koupáním, abych dávala do postýlky čisté miminko :)

Tak já mám objednané plavky pro sebe a osušku pro malou na plavání. Ty moje jsou flekatý od odvaru z řepíku ze začátku, který se dával na vyrážku. Tak at nejsme ostudy :).

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

tak 50g je dobrý u nás tak do 20g, no dvakrát jsem dala na noc ten druhý nutrilon a nekadí tak ho vysadím jsou tam rýžové vločky tak asi z toho, dám dnes normální. u nas se stále spí ale z postýlky přesídlil do náruče

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

U nás oběd dnes to samé :(. Byla ufnukaná až hrůza. Asi půlku (cca 50g) snědla s nadšením a pak začla fnukat. Tak jsem to vzdala a dala mlíko. No do 10ti vteřin mi u prsu usnula. Bohužel spala asi 15 min. A ted už je přetažená znovu. Jdu dát čajík a zkusit znovu uspat
Ono je mi to ted celkem jedno, jestli jí dám v noci jíst. Stejně k ní musím vstát a douspat, ale do bodoucna by se to mohlo hodit, když se mi přestane v noci budit :).

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Já bych to zkusila, pokud bez jídla vydrží tím líp bud ráda :-), u nás dnes oběd ne jsme celý dne uplakaný, uknouraný tak nevím ani mlíko dnes moc nejede, tak uvidím co až se vyspinká šoupla jsem ho vzteklého do postele a je klid. No zkusila jsme mu do lahvičky z které pije mlíko dát džusík bio je trochu kyselý tak sjme to naředila vodou tak uvidíme zatím vypil tak 10-20

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Začínám mít pocit, že kdybych malou v noci kolem 4té nevytáhla na jídlo, tak že by si asi ani neřekla. Sice se probudí, ale řekla bych, že by byla schopná zase usnout. Ona se budí průběžně celou noc, ale na pohlazení a příp. dudu zase za pár vteřin usne. Tak ted nevím, jestli jí to jídlo dávat nebo zkusit, zda by nevydržela bez něj.
Dnes bude opět brokolice ze skleničky +přidám brambor a mrkev :) ...experimenty. Včera ji docela jedla a dnes vylezlo zelené hovínko :). Odpo musím nějaké skleničky dokoupit, mám tu poslední. Sice jsem už schopná i uvařit a jí mi to moje, ale záloha musí být.... Budu muset najít nějaké "recepty", co vše jde míchat.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

No tak se nám podařilo sosat z hrnečku do doby než si uvědomil, že je to čaj a ten mu nejede no zkusila jsme to před mlíkem pak se vrhnul na mlíko :-) tak já nevím co budeme zkoušet za jiné tekutiny zatím nám nic nejede

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Jo jo koukala jsme že je mají no přítel ráno byl v babyparku a mě to nenapadlo, že je nemáme. To pítko na 6 měsíců máme, ale moc nám to nejde ze začátku to hezky vzal a tahal bylo to slyšet ale bez tekutiny, musí to víc nahnout a tahal asi málo protože čaj nevytáhnul, ale docela ho to zaujalo. Koukala jsem, že je mají v tom dětském ráji tam to máme kousek. Já mám ještě jeden s držátky od tommee tippee, ale ta hubička je hrozně tvrdá, koukala jsme že ale mají za 100 kč v tom ráji od této značky hrneček s oušky a je to od 4 měsíců tak když tam půjdu kouknu jakou to má savičku a uvidím, asi koupím jen držadla, jen máme oranžový a k tomu nejsou držadla jen zelený a modrý :-). To já Sebovi dala jídlo po hodině od mlíka, nějak bych už potřebovala aby ráno pil více mlíka aby na oběd mohl dostat mín a více příkrmu, takhle vypil 180 mlíka a po hodině snědl 90 dýně, no nebo zkusím prostě jednou udělat jen 100 mlíka a celou dávku jídla a pak zapít čajem.... Ted konečně usnul od rána od 8 co se probudil spal jen 20 min tak jsme zvědavá jak dlouho mu to vydrží

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Misho, ty ouška jdou dokoupit samostatně. Hlavně okoukni savičku, měla by být na 6 měs (taky jde koupit kdyžtak samostatně) ... pak mají na 12, z té by se jim pilo prý hůř (tuhost, otvory). Jinak eli zvládne obyč flašku držet sama a ta taky nemá ouška.

My dnes kuře na víně (pokus ve vaření, ale dopadl moc dobře), Eli brokolice s bramborem. My jsme už dojedli, jí to ted akorát čeká :).

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

No přítel také nákupy moc nemusí, ale jednou za čas to zvládne, jinak vyrážím také s mamkou ale stou je to nebezpečné to je pak pěkný průvan na účtu... Tak jsme vytáhla avent hrneček a zjistila jsem, že ho máme bez oušek na držení :-( no snad to půjde budeme trénovat. No u nás krmení v 8 a pak ve 3 a zase sosání jak hltavec, ale lepší ve 3 než v půl 2, no za půl hodky dáme obídek, my svíčkovou a Seb dostane dýni s bramborem...

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

U nás dnes v noci rekord. Večer standartní večeře v 7h a pak chtěla až v 5 ráno a pak až 8.30. Mezitím jsem asi 3x rychlouspávala, protože opět ze spaní fnukala, ale jinak noc po dlouhé době docela super. Předpokládám, že tou nocí bude mít ale rozhozená jídla ve dne. Musím to nějak srovnat.
Přítel moc na nakupování není. On to nevydrží než to ozkouším. Jedině, když přijede na návštěvu mamka, to by šlo. Jenže tahej návštěvu po krámech... Tak nakupuju spíš přes internet. Stejně u mě není moc co zkazit. Funguju na velikost 36 nebo 38, ted kvůli prsům beru trička (tedy asi i plavky) spíš 38 tak v nejhorším to vrátím a vyměním za menší nebo komplet vrátím, pokud se mi bude zdát že jiná velikost to nespraví. A pak holt budu přemlouvat někoho, aby při zkoušení v krámě pohlídal :).

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

No plavky pořídím až před plavčem třeba do té doby něco provedu se svou povyslou postavou :-) to já odzkoušet musím bud přítel pohlídá a já vyrazím nebo pojedeme všichni, někdo je ptřeci bude muset zaplatit :P . No já večer zkusím tu druhý nutrilon bud to klapne nebo dostane starou známou. Právě že mezi 3 a 6 dudlíkem nic není jen avent má 3+ variabilní na pomalý průtok střední a rychlý podle toho jak to dítěti dáš do pusy, ale Avent dudlíky ho neberou a když jsme koukla na zkušenosti maminek tak to moc nedoporučili, že ty dirky tam tedy čárky jsou dost velké a tečet to hodně a Seb prostě nestíhá polykat a dýchat. no ona ta 3+ co máme celkem šla ale musel dost tahat a trvalo to skoro jednou tak dlouho to krmení. Zítra koupíme 6+ a uvidíme, tak u nás po příkrmech bobek tak 2x deně, já zítra dám bud dýni s bramborem nebo cuketu s bramborem ta mrkev s kuřetem nám fakt nejede. No Seb mi pil tak 690 až 750 a ted se dostáváme přes 800 většinou, ale třeba máme růstový spurt

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Tak to u nás takové starosti s krmením nejsou. Dám sice zeleninu v poledne, ale pak už na zbytek dne jen prso. Ale přijde mi, že ted občas taky pije víc. Naštěstí si asi vezme co potřebuje, protože dřív se mi na jídlo nehlásí. Pořád vydrží od 7h večer do 4h do rána. Mlíko s kaší zatím neřeším, tak se savičkou nepomůžu. Není něco mezi 3+ a 6+?
Zelenina asi pomáhá, dnes se sama po 14ti dnech krásně posrandila. Přítel hlídal, já pracovala, tak mi ji přinesl, at přebalím, že smrdí :). Plínku vyměnit umí, ale hovínka mu značně nevoní. Dneska Eli zdlábla zase pknou dávku ...asi jí cuketa s bramborou a rýží jede. Zítra dostane skleničkovou brokolici. Jsem zvědavá, jestli jí bude jíst, když doma vařenou nechtěla. Ale co, skleničku tu mám, tak to aspon vyzkouším.

Já ty plavky přes internet risknu. Mám kuponek na slevu 20% z otta, tak mi to pokryje poštovné i v případě, že bych je musela vracet. Ale taky se bojím, když to neozkouším. Jenže v krámech se ted budou shánět asi špatně. Navíc od porodu jsem si nekoupila jedinou věc na sebe, protože to s malou jaksi nezvládám vyzkoušet :(. V tom ottu se mi líbí i nějaké další věci, tak si něco na jaro objednám ještě vedle těch plavek....

Jo, hrnek. Tady v Praze ho nemám, ale koupím ho v pondělí. Naposled z něj pila ve čtvrtek a to do sebe obrátila 60ml naráz. Pije z toho hezky. Ale dávám jí to spíš na hraní, aby si ten hrnek osahala. Když potřebuju, aby se fakt napila (kvůli konzistenci hovínek, jinak má fakt suché bobky), tak dávám lahvičku. Mám už ozkoušeno, že potřebuje tak 200ml čajíku denně, aby se jí líp kadilo. A i tak rozhodně nekdí řídce....

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Jo Leni k plavkám pro děti já to asi na začátek vidím na ty jednorázové dají se koupit v DM drogerii a později koupím ty klasické, někde mám uložený odkaz tak až ho vyhrabu pošlu ti ho
Jde už Eli pít z hrnečku od Aventu?

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

No za tu cenu se to vyplatilo i kdyby měli nějakou dobu ležet ve skříni :-), Nám totiž už první botky co dostal Pumy jsou malé, tak teď má z Nextu kotníčkové sice jsou trochu větší ale nevadí to a další na ted nemáme samé větší počítám tak na jaro/léto/podzim...
no já plavky musím mít vyzkoušené asi bych si po netu netroufla koupit. Jinak mi přijde, že si Seb zvyšuje dávku jídla, v noci se budí už před 2 a zdlábne to celé jak kdyby nejedl týden a k obědu ted vypil 190 ml což je málo kdy a kdyby teklo dál asi by ještě jedl. No tak jsme si říkala zkusí mna noc dát ten pokračovací nutrilon, al pročetla jsme příspěvky jak přejít pak z 1 na 2 a maminky to většinou dělali tak že dávali 1 a pár odměrek 2, že ta chut je jiná aby si dítě postupně zvyklo, jen že u toho nočního je jiná velikost odměrky tak nevím jak na to, nebo to risknout a udělat jen z toho. Zásobu nutrilonu 1 ještě mám tak na měsíc i když bych prý už mohla dávat tu 2 k té je totiž potřeba mít už zavedený příkr. Navíc zítra musím přítele zase vyslat koupit do babyparku náhradní savičky koupíme už 6+ a 6+ na hustou stravu (na ty mlíčka s kaší co mám) navíc ten variabilní co má ted je sice faj ale po týdnu používání to prostě praskne je to malá dirka uprostřed a od toho do X rozstřižené nepatrně jenže se to postupně to X zvětšuje tak že když natáhne silněji celé se to otevře a je to šílený tok, sice to vypije rychle ale furt krkáme kucká se apod. a ta 3+ mu nevyhovuje to zase neteče vůbec... já nevím proč mé dítě je takový cíta na všechno

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Misho, ty jsi správná maminka. Mě by vůbec nenapadlo už ted kupovat botky. Eli má jen pletené bačkůrky od babičky, které dávám přes ponožky do autosedačky :). Za to má asi šestery, abych si mohla vybírat k oblečení :). Babička plete o 106, krásně. Na druhou stranu čepička od ní a rukavičky malé sedí líp než kupované. To mi připomíná, že musím malé doplést kaťata, aby mi z nich nevyrostla než to dokončím :).
Spíš ted přemýšlím, že musíme malým obstarat plavečky na plavčení. Vůbec nevím, co vybrat. Jestli se pak nezeptat přímo v tom centru. Myslím, že tam psali, že s tím poradí. Sobě už mám vybrané jednoduché černé jednodílné s páskem z kamínků (aby měla malá co dloubat) pod prsama. Musím to jen objednat, jsem zvědavá, jestli trefím velikost.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

tak u nás klasický večerní boj, před večeří spinkat nechtěl a taky to podle toho dopadlo jen co dostal flašku a začal sosat unavil se a řev tak uspat za 20 min se probudil vrazila jsme lahev ale nic moc vzteklý že chce hajat no naštěstí spinkáme tak snad zase do těch 2-3 vydržíme. Jinak jsem právě Sebovi koupila na aurku 2 botky nové jedny z nextu za 50kč a druhé ze zary za 100 kč no někdy se opravdu dobře zadaří :-) no 20.1. máme svátek tak mu (sobě) udělám radost

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Včelko u nás jak není vyspinkáno před jídlem tak se prostě nenají i kdyby byl hlad bůh ví jak velký to mi předvedl včera, hlad cucnul tak 50 a musel spinkat a pak až jedl, ted spinkáme v postýlce tak počítám že ot bude zase těch 30 min. Sice z toho nadšená nejsem ale rozhodně lepší uspávat a mít ho přes den u sebe než řvoucí protivné dítě...
Jo také ted došel info leták z MALL že mají akce, no naštěsí mám doma ještě 8 ks nutrilonu a pak přejdeme na další tedy na 2. Zkusím od příštího týdne malýmu dávat na noc ten druhý nutrilon, ne že bych doufala, že nebudeme stávat, ale třeba to bude lepší... Taky mám doma ty mlíčka s kaší nápoje, ale na ty musím koupit jiný dudlík na lahev je to hustější a tímto co máme to stěží proleze, tak nevím zda třeba místo jedné dávky nebudu dávat toto, když kašičku nechceme - tedy pokud to bude chutnat
No zítra máme přítele v práci :-( a to je poslední víkend doma pak bude dva víkendy pryč a celý týden jede do Francie na lyže tak z toho nadšená nejsem, Seb ho ted moc nevidí, přijede z ráce Seba vykoupeme, přebalí ho oblékne, nakrmí a šup spinkat.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Koukám Misho, taky chováš, já furt, dneska je opravdu den na dvě věci, ráno sem neměla vylést z postele, sem nervozní z toho čerpadla k topení, teď tu je ten machr.....tak asi na Stázku házím špatné náladové vlny. Takže celej den řve, pak si dá dvacet min spánku, otevře oči a zase ječí jak na lesy, teď vzal obě holky děda ven, tak mám chvíli klid.....díky bohu
Jinak na Mall.cz mají akci na dětskou výživu, ty Nutrilony, kaše a nevím co ještě....tak kdybyste o tom nevěděli a něco chtěli.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

no já Sebovi dala mrkev s kuřecím masem bylo to zvlášt tak jsem z každé malé sklenky dala 1/2 sici to snědl ale asi mu to tolik nechutnalo, to já uspávám v náruči a necám ho těch 20-30 min prospat u mě. Na tý dece se ted utaha a kolikrát se snaží přetočit se zavřenýma očima tak ho popadnu a spinkáme, nemůžu ho nechat to by byl celodení řev z přetažení

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

U nás se obědvala brambora+cuketa+ v tom byla nějaká rýže. No po vyklopení mi to teda ani trochu nevonělo, ale malá zdlábla půl velké skleničky. čekala jsem, že mi to odmítne, ale po prvních 2 ochutnávacích lžičkách už to do ní padalo samo :)
Jinak opět stále nespíme.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Tak oběd (mlíko) klasická dávka tak se nám to snad srovná zase a v noci se to vrátí do starých kolejí :-)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Leni my máme jídlo ustáleno na stejné čas skoro a v sooučtu toho je také kolikrát stejně nevím co to bylo ted v noci a samo když jedl v 6 ráno tak jdeme jíst až ted co se prospal tak jsem zvědavá kolik toho vypije pak dostane mrkev a kuřecí maso
Tak sjem udělal nákup přes net na tescu tak zítra dorazí, no stejně musí Hona Sebovi pro vody oni mají jiné a pro maso do globusu ale to je rychlovka

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Vůbec vám holky nezávidím.
U nás dnes v noci klid. Večer uspáváme bez problémů už docela dlouho. V 7 vykoupat, najíst a v 8 spí. Opět ve 4h jídlo a pak až v 7h. A zase pár minivstávání, jak se snaží v noci otočit. Nakonec to docela ušlo, rozhodně se to lepší, jak zvládá spinkat na bříšku.
Misho, u vás je ta potřeba jídla pěkně nevrovnaná, že? Někdy nechce vůbec a ted by snědl na co přijde. Tak třeba se to ted ustálí.

Jo, a vím, co bude příští pátek 13tého ...Elinka bude mít 5 měsíců :). Já na 13ku nedám dopustit :).

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

No tak my máme taky veselo, večer koupačka, dobrý, tatinek jí vyndal a namazal a v tom začal řev, byla tu i moje máti a ani jeden na ní nestačil tak sem musela oželet oholené nohy a vylést a řvala stejně dál, úplnej hysterák , prso nezabralo, dudlík taky ne, po půl hodině sem to nevydržela vrazila do postýlky pustila hodně nahlas kolotoč a držela dudel, do 5min usnula velmi tvrdým spánkem, to bylo tak v 18:45. Neprobudil jí ani protest Viky že nechce spát, v deset večer sem to nevydržela a rozsvítila lampičku aby se pomalu probudila a vstala jinak sem si říkala že ve 3 vstane a bude mít ráno. tak se nabaštila a vstávala až o půl 6 ale od tý doby furt chrochtá, nic v nose nemá ale chrchtá jak kdyby se dusila, tak jsem furt u ní. a o půl osmý přišel můj táta s tím že nefunguje čerpadlo na topení jestli nemáme náhradní pojistky, ty sem našla, šel je vyměnit a za chvíli přišel že čerpadlo je asi v p..... protože pojistka shořela. No venku teplo moc není a nám odešlo topení, chápete to? murphyho zákony schválnosti. Tak slečna majitelka (moje sestra ale v některých ohledech je to šílený) zařizuje opraváře, a naschvál objednala toho co já tak nenávidím, takovej lempl a vůl až to není hezký. Ale neví kdy přijde, no a nám tu topení chladne :( eště že svítí sluníčko, máme velká okna a když svítí tak vytopí samo půl bytu, ale od podlahy bude chladněji, tak nevím jak se Stázkou.
Jo a jak včera řvala, tak jediné co pomáhalo, bylo zvedání nad hlavu a pak zpět dát pusinku, tak mám dneska brutálně namožené svaly v ramenou.
Dneska je 6týho tak co nás čeká příští pátek to bude 13týho

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

:@ :@ noc hororu u nás dnes, envím zda se bál toho větru šíleného jak to hučelo nebo jen prudil. Spinka lod 21-23:15 a pak to začalo, každých 20-30 min byl vzhůru dám dudlíka a klid v půl 1 to završil pláčem, když nic nezabíralo a chvilku usnula a za 5 min vzhůru dostal v půl 2 flašku a světe div se vypil 160ml ale spinkat ne no příteli se ho podařilo po 2 hod uspat a v 6 to začalo na novo, zkusila jsme dát flašku a zabralo 140 vypito a pak šup k nám do postele a v 8 že chce vstávat hrůza, s přítelem jsem jak mrtvoli. Tak snad to byla vyjímka to jídlo jsem nepochopila když pije kolem té půl 3 tak necche sřív jak na 9 a ted toto.
Jinak ráno váha ukázala 7 kg tak se nám třeba zvýší potřeba, no pokud by to pokračovalo nasadím na noc výživnější nutrilon good nigt, ten může od 5 měsíce a to máme zítra :-)
Seb má energii snaží se přetočit a já usínám a ještě mě bolí v krku ach jo, a do toho přítel oznámil že minimálně na jeden den bude muset do práce i o víkend

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

No, já nevím, co s tou naší malou je. Ještě nedávno si dokázala krásně sama hrát na dece, jen pokukovala, jestli jsem poblíž. Ale mám pocit, že za posledních 14 dní udělala velký pokrok v tom, jak se hýbe, komunikuje s námi a zkoumá okolí. Ta deka jí přestala stačit a pořád potřebuje někoho, kdo by s ní byl, povídal si, něco ukazoval. A když je nevyspalá (což je téměř každé odpo, jak málo přes den spí), tak je dvojnásob nutnéí. Dvě holčičky si vůbec nedovedu představit.
Ted jsem měla týden na pomoc babičku ... babička umí správně ňuchňat a malá je štastná jak blecha :), ale dnes se vracíme do Prahy, tak už se budu muset snažit zase sama. Ale třeba si zase malá zvykne, když uvidí, že to nejde, aby s ní někdo byl 100% času.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Markét tak ať Vám to dobře dopadne. No u nás je to se spaní také divné tak 2-3x deně tak 30 min a jednou se zadaří tak hodinka a kousek ale to v náruči a navečer.
No my to máme na střídačku někdy vstáváme na krmení ve 2:15 a někdy 3:20 docela ty časy i sedí a zjistila jsem že je jedno zda vypije 120 nebo celých 200 čím později jí tím toho víc vypije dnes dal celých 160 až jsem koukala, ale asi měl vyhládnuto. Jo věřím, že plavání dětičky unaví a budo uchrupkat, pamatuji si, že já po bazénu vždy hrozný hlad a pak také spánek.
No Seb si naštěstí celkem hraje sám nemusí mu něj pořád být i když jsem na dosah, ale jak se snaží přetáčet hudrje a kecá s hračkama a rozčiluje se tak že je během 30 min vydatného snažení KO

Obrázek uživatele Markéta
Markéta

Děkujem holky, tak snad...pokud bude nutná operace...nebudeme ležet v nemocnici věčnost. Už jsem si to loni užila až až...nejdřív porodnice a pak ještě 14dní s tou mojí operací mozku...tak snad tohle bude rychlý, pokud to bude nutný.

Leni, nám šel včera dokonce Daneček večer spát i o hodinu dřív místo ve 20h už v 19h, protože jsme viděli, že je úplně KO. A spal celou noc jak zabitej a vstával až v 8h jako vždy...tak jsem z toho byla hotová :P . Tak třeba se Ti pak malá unaví a bude spinkat líp a časem se jí to spaní celkově zlepší...alespoň na jedno delší spnkání denně.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Leni, neboj, Stázka taky nespí přes den dvě bdící dětičky vyžadující zábavu je někdy dost na bednu, ale Viky se naučila si "hrát" se Stázkou tak je to lepší ale jen chvílema. My máme plavání příští středu, to jdu plavat já a Stázinka a hned po tom jde Viky už sama jako velká holka, asi to zas obulím, každej takovej krok kdy je "dospělejší" mě děsně dojímá.....bych chtěla aby byly pořád takové malé, moje, prostě abych o ně mohla pečovat
Tak hodně zdaru s kýlou

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Chci už taky na plavání!!!!!!!!! Naše dítě spí deně max 45 min. Usne mi přes den 3x tak na 15 min, ani v kočárku venku nespí víc. Ted je to s ní přes den dost těžký. Sama si hrát nechce, ještě dopoledne ujde, ale odpo abych jí měla furt na klíně nebo v náručí. Je z toho nespání odpo pěkně protivná a přetažená.

Tak s kýlou držím palce!

Stránky

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené