registrace v porodnici

  • Toto téma obsahuje celkem 25 odpovědí. Do diskuze (11 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 12 let, 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (z celkem 25)
  • Autor
    Příspěvky
  • #862204
    Anonym
    Neaktivní

    Ahojda, jen se chci zeptat, zda je tu nekdo, kdo musi resit stejny problem, jaky je se registrovat v nejake porodnici v Praze:O . Termin mam 12.2.2011 a dr. mi rikala, ze se musim co nejdrive nahlasit. Premyslim o Apolinari a Podoli…. Mate zkusenosti. Dikas:)

    #862205
    m Marmla
    Registrovaný uživatel

    Hani v Praze by se mělo registrovat hodně brzy. nejsem z Prahy a tak koukni kde co píšou holky a nejlépe by jsi se mohla do každé té porodnice zajít odívat a dát na pocit a dojem co na Tebe udělá personál.:D

    #862206
    Anonym
    Host

    Je to sila, koukala jsem, ze registrovat se musi v 14+0, jinak clovek nema sanci… Ke vsemu je lepsi si pry priplatit nadstandard, predevsim kvuli sestram, ktere dokazi byt dost neprijemne…. Stejne podle zakona nikoho nesmeji odmitnout s rozbehnutym porodem, kde bychom to potom byli:O . Spis by me zajimalo vubec jako kde je to dobry. Zkusim ale asi toho Apolinare a uvidim jestli uspeju 😀

    #862207
    Anonym
    Host

    Ahoj Hani,
    z Prahy nejsem, tak nevím, ale Alpolináře znám z časopisu Maminka, rodí tam hlavně známý maminky, tak snad by to tam mělo být super ne? 🙂 Každopádně záleží hodně na personálu, na který narazíš. Každopádně souhlasím s Marmlou. Jinak přeji hodně štestí! Já mám termín až 1.4. 2011. 🙂 Pa.

    #862208
    Anonym
    Host

    Ahoj Hani,

    jednoznačně Apolinář:-) Podolí je také super, ale pokud si neplatíš nadstandard, kdy máš k dispozici sestřičku, tak je tam údajně špatné oddělení šestinedělí….nebo spíš přístup sestřiček bývá kritizován.
    Držím palce k dobré volbě!

    #862209
    a AknelkaM
    Registrovaný uživatel

    Ahoj Hani, já jsem se registrovala v Podolí. Jak jsem pročítala články na netu, tak jsem se bála, abychom se tam dostali a šli jsme tam na 6 ráno. Dorazili jsme jako druzí. Když ale potom otevřeli, tak nás tam bylo celkem 7 (kapacita na den je 12), takže vlastně ani nebylo nutné plašit. Nevím, jestli jsme měli jen štěstí anebo jestli to není s tou registrací malinko nafouknuté. Tak dobře vyber 🙂

    #862210
    l lily4
    Registrovaný uživatel

    Aho Hanij – tak já se podělím o zážitek. U mě vyhrálo jasně Podolí, i kvůli tomu, že jsem se tam i dlouho léčila. Jinak registrace je v den kdy seš 14 + 0, My jsem tam přijeli v 5:45, už jsem byla šestá a po půl sedmé už nás tam bylo 12 a před sedmou tak kolem 20. Takže bych být tebou radši přivstala, nikdy nevíš kolik se vás tam sejde.

    #862211
    Anonym
    Host

    ahoj Hani jak jsem zjistila, tak u Apolináře a v Podolí se zaregistruj opravdu co nejdřív, nejlepší je zavolat předem. Nevím , jestli jsi prvorodička, nebo už dítě máš. Má osobní zkušenost je ta, že nadstandart, že je člověk na pokoji sám a má klid, není zase tak moc super. Je tam děsná nuda, a snikým si nepopovídáš, neporadíš. To je má osobní zkušenost z druhého porodu. Po mém prvním porodu jsme byly na pokoji dokonce ve třech, ale byla ohromná legrace, případně jsme si navzájem ochotně pomohly. Přátelství nám zůstalo dodnes. V únoru nás to čeká znovu a nadstandart rozhodně volit nebudu, nejde o to, že si člověk víc odpočine, sestřička s miminkem víc pomůže, jde o to, že když se po těch 3 dnech člověk vrátí domů, ten kolotoč kolem miminka je i tak nejvíc na něm, v porodnici se na ten režim miminka snadněji přivyká.To je má zkušenost.

    #862212
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    u apolinare i podoli se registruje ve 14+0, mě to ceka zitra tak snad se vejdu do limitu, vybrala jsem si apolinare – v posledmnim půl roce tam rodily mé 4 kolegyně a všechny byly spokojené.
    vždycky se najde nějaká ststra, která ti nesedne, ale těch pár dní se to dá vydržet8-|
    ale samozřejmě si můžeš vybrat.

    #862213
    Anonym
    Host

    registrace v Podolí je plné až do 28.února 2011 ! Není ani jedno místo, právě jsem tam byla optat se kdy jsou na únor volné termíny. Takže kdo bude rodit v březnu, neváhejte!

    #862214
    e erol
    Registrovaný uživatel

    vzhledem k tomu, ze v podoli se da registrovat jen ve dni 14+0, tak asi kam spechat neni a je potreba pockat na tento den…

    #862215
    Anonym
    Host

    Je to opravdu síla, co tady čtu ohledně registrace. Já sama jsem v Podolí rodila v květnu 2008, registrovala jsem se telefonicky a bylo to v naprosté pohodě. Registrace má určitě smysl, ale nechápu proč pražské porodnice registrují maminky mimopražské a pražské potom mají problém se v Praze zaregistrovat, určitě by měly být upřednostňované maminky z Prahy. Mám kamarádku, rodila letos v lednu své třetí dítě, jela Podolí, Apolinář, Motol a nakonec rodila v Brandýse. Pro ní to byl totální šok. Co se týče volby Podolí nebo Apolinář, tak určitě Podolí a to z jediného důvodu – porodní boxy!!! To jiná porodnice v Praze nemá. Podolí jich má 8. Je to samostatná garsonka s porodní místností, z chodbičky je vchod do koupelny se sprchovým koutem a na WC. Máte své soukromí a své pohodlí. Co se týče šestinedělí tak to je v Podolí horší, já mám zkušenost s P4, ale dá se to přežít. Pro maminky prvorodičky je určitě lepší, když je vás na pokoji více, můžete si poradit, když na vás sestry nemají právě čas, my jsme byly na pokoji 3.
    Tak hodně štěstí s registrací!

    #862216
    h Haňule
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky, sice nejsem z Prahy, ale také by mě zajímala otázka registrace v porodnici.Termín mám 13.3.2011 a rodit budu v Brně. Nemáte někdo zkušennosti jak to chodí tady, zda je také nutná registrace a jak dlouho dopředu? A jaká porodnice v Brně je nejlepší? Díky za tip 🙂

    #862217
    E Eldalulda001
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    Haňule – u Milosrdných bratří se prý registrovat musí, Bohunice a Obilňák prý ne. Ale nevím to jistě, mám to jen z doslechu. Lepší je si tam včas zavolat. A která z porodnic je lepší to těžko říct. Na všechny tři jsem slyšela jak pozitivní tak i negativní ohlasy. Spíš záleží na nějakém osobním kontaktu. Tak jestli si tam budeš telefonovat nebo se tam půjdeš zeptat osobně, tak uvidíš jak na Tebe bude která působit. Já budu rodit na Obilňáku, protože jsem tam byla na IVF a mám tam i svého gynekologa, který mi napsal do karty, že mám rodit tam. Takže registrace neřeším, ale stejně se zkusím zeptat, až půjdu do poradny. Pak napíšu co mi řekl. Až něco zjistíš Ty, tak dej taky vědět.

    #862218
    h Haňule
    Registrovaný uživatel

    Ahojky, Evi, díky za info. Volala jsem do Bohunic ohledně té registrace a u nich se registrovat nemusí. Ptala jsem se rovnou i na Obilňák a tam taky ne.Takže až to přijde, tak prostě dojedeme 🙂 Jinak rodit budu asi v Bohunicích, uvidím chci se tam každopándě ještě podívat. Tak ať se daří miminkům i maminkám 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (z celkem 25)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist