Co se nesmí v těhotenství

Úvodní příspěvek tématu

Obrázek uživatele Administrátor BW
Administrátor BW
Co se nesmí v těhotenství

Ahoj jsem ve třetím měsíci a stále kolem sebe poslouchám co smím a co ne. Například prý nesmím zvedat ruce, věšet záclony, mýt okna, nosit boty na malém podpadku. Prosím napište mi jestli se tím mám řídit nebo ne.
Moc děkuji Dana:)

Nejnovější příspěvky

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahojte, jsem v 18 tt a dělám skoro všechno co si myslím, že dělat můžu. Jsem opatrnější, protože je mi už 36 let, jsem prvorodička a čekáme dvojčátka a tudíž je toto kvalifikováno jako rizikové. Prádlo jsem věšela v létě celou dobu na šňůry ven, dokonce jsem umývala na začátku těhu i okna a na ultrazvuku bylo vždy vše v pořádku. Teď jsem ale slyšela něco nového..prý bych se měla v těhu vyhýbat hlíně (to je u domku se zahradou docela problém) :S , slyšela jste o tom některá? A taky bych prý neměla moc chodit ke slepicím ...a kdo by je nakrmil a sebral vajíčka, když můj není doma? :O

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj, jsem 35tt a dělám vše. Stavíme baráček, takže se tam snažím pomáhat, doma normálně uklízím, ničemu se nevyhýbám, denně ujedu po dálnici 120km a vše je v pohodě. Vínko nepiju jen kvůli tomu, že mě po něm dost pálí žáha, ale občas si dám pivečko (nealko) a vychutnám si ho.Záleží na každém, jestli se cítí v pohodě a co mu vyhovuje.
Nedávejte moc na "zkušené" rady babiček apod. a hlavně se řiďte svou vlastní hlavičkou:)
Mějte se

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj, já jsem ve 31tt a dělám zatím také úplně všechno. Vínečko si dám moc ráda, je teda pravda, že v menší míře, ale dám. A hlavně nemám vůbec žádné výčitky. Jízda autem mi nevadí vůbec a to jezdím docela často a nejen pár km. Pokud jste holky celé těhotenství bez nějakých problémů, tak bych se ničeho nebála. Ani toho mytí těch oken. Já je za těhot. zatím myla 2 x a v poho. Tak se držte

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

U prvního těhotenství jsem nic neřešila, dodělávali jsme podkroví takže jsem malovala, uklízela atd, občas si dala pivečko, vínečko a den před porodem jsem jela s poslíčkama z práce. Prcek narozen o 10 dní dříve po 8 hodinách normál porodu měl 3.80 kg. Teď jsme v 18 týdnu, zatím vše jak má být a zase nic neřeším, pracuji a budu zase dokud budu moct, občas zajdu na pivečko a neřeším co smím nebo ne. Určitě záleží na průběhu těhotenství, povaze budoucí maminy a názoru ostatních kolem vás.

Obrázek uživatele KLUB Těhulek - Kamila
KLUB Těhulek - ...

Tak moji oblíbení strašáci jsou tihle:
ležení na zádech (už od prvního trimestru - kvůli neprokrvování dělohy)
žehlení (tohohle mám ale moc ráda :D )
plísňové sýry (Niva a Hermelín), vajíčka naměkko
zvedání těžkých věcí, když se nikde nepíše, co už vlastně znamená TĚŽKÉ

Nevím, co z toho je fakt a co babská pověra, takže radši se vyhýbám všemu (teda kromě toho žehlení, to mi doma neprošlo)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Moje tchýně pořád ne a ne porodit. Nevím kolik přesně přenášela, ale zkusila všechno. Od mytí oken, přes vytírání ... a furt nic. To samé má sousedka, tak dokonce asi 2 týdny šla mýt auto, ale se vším všudy, zvenku umýt, naleštit, vevnitř vyluxovat apod. a také nic. Mamka prozměnu myla okna 3 týdny před plánovaným porodem a do večera jela. Tak asi záleží těle na každé z nás jak co ustojí:D

Obrázek uživatele Sisa
Sisa

To Janinka:

Tak to by mě zajímalo, co vede u vytírání k prasknutí plodové vody:O :O :O :O :O

Obrázek uživatele Janinka
Janinka

Ke konci těhotenství se prý nesmí vytírat, Hrozí že prskne plodová voda tudíž začne porod. Z vlastní zkušenosti můžu potvrdit, ve 4 odpol. jsem vytřela v 9 večer už jsem jela:D naštěstí jen o týden dřív!

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Dovolím si doplnit: věšet prádlo či záclony hl. v prvním trimestru opravdu není moc dobré, protože jak se natahuješ nahoru, mohlo by to spustit samovolný potrat. Ovšem pokud máš sušák nebo šňůry třeba jen ve výši očí, je to v pohodě. Jde jen o to, aby ses moc nevytahovala z pasu nahoru. To samé platí i pro mytí oken.

Obrázek uživatele Hawy
Hawy

Také si myslím, že je to podle toho jak se žena cítí...věšet záclony může chlap. spadnout ze židle nebo ze štaflí by se mi nechtělo:-) Řídit auto úplně bez problémů dokud se vejdeš za volant:D Zákaz zvedání rukou je opravdu pověra...říká se že je tam riziko omotání pupeční šňůry kolem krku, ale to je neskutečná hloupost. Na tohle nemáme sebemenší vliv...buďte holky v pohodě a mimčo bude taky:)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Řídit rozhodně můžeš :) tak naskoč do auta a frnnnnk pryč 8-|

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj, podpadtky bych vynechala, protože se ti mění těžiště s bříškem, ale malý nízký podpadky jsem nosila taky. Jinak se musíš řídit ( alespoň podle mě, druhé těhotenství 34týden, mám to vyzkoušený ) podle toho, jak se cítíš. Ze začátku mi bylo hodně zle, tak jsem nedělala skoro nic a teď neustále pracuju ( mám malou venkovní hospůdku, kterou jsem otevřela ve 20týdnu těhotenství ), uklízím a starám se o dítě a manžela, zahradu, přestavujeme barák atd. Jsem úplně funkční a spokojená a to už jsem otevřená na dva prsty. Tak se na rady vykašli a dělej jen to na co se cítíš. pa pa Petra

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené