Krevní skupiny: Matka Rh- a otec Rh+ nebo naopak

Úvodní příspěvek tématu

Obrázek uživatele Administrátor BW
Administrátor BW
Krevní skupiny: Matka Rh- a otec Rh+ nebo naopak

Jsem dárkyní krve a má krevní skupina je mi tedy známa. Když jsem se dozvěděla, že Rh faktor mám negativní, začala jsem se pídit po tom, jaký to může mít vliv na mimčo, které plánuji s partnerem, který má Rh faktor pozitivní. Infromací je na internetu dnes opravdu mnoho a velice mě uklidnilo, že tento "problém" se dá v dnešní době hravě zvládnout. Chtěla bych se jen zeptat, zda s tím máte některá zkušenosti na vlastní kůži? Při prvním mimču v tom prý není žádný problém, jak probíhalo Vaše druhé těhotenství? Co se dělo po porodu? :)
Teorii si na netu najdu, ale zážitky těch, jež to potkalo bohužel ne. Předem díky za info:) .

Nejnovější příspěvky

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Brumdinka tak gratuluji..
dnes sem byla v nemocnici na te injekci Anti D jsem v 28tydnu tehotenstvi a cekam prvni,pani doktorka rikala,ze mi to davaji hlavne proto,aby v dalsim tehu nebyli problemi,bylo to me rozhodnuti pro tu injekci,nemusela sem si ji dat,ale po mne tam bylo dalsich Rh negativnich mraky tehu a davaji si ji,a po porodu to budu mit jako Brumdinka aj jsem Rh-negativni a pokud bude maly zazrak Rh pozitivni daji mi hned dalsi injekci po porodu.
Rita,takze pokud tva kamaradka odmitla tuto injekci,mela by se na to informovat u sveho lekare!!Mi dalsi tehu neplanujem,ale tou injekci nemuzu nic skazit.
Alergicou reakci nemam,nechali mne cekat v cekarne pak 20minut.
Takze Brumdinko 2kluci..velka gratulace,ja taky cekam chlapecka termin 25.6 uz se to krati...pekny den

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

ahoj,teď podobný problém řeší kolegyně z práce, minulá rok čekali třetí, byl to pro ní šok......a když už se začala těšit, potratila cca ve 12tt, pak odmítla injekci (je Rh-) a teď by chtěli další (psychicky by jí to moc pomohlo), ale bojí se do toho jít, právě kvůli tomu, že nedostala ty protilátky.....a tak neví..... měl to také někdo podobně? A další těhotenství bylo OK? Díky

Obrázek uživatele brumdinka
brumdinka

Tak malej je na světě:)

K těm krevním skupinám, máte-li stejný faktor jako dítě, tak se nic neděje ani neřeší. Pokud však nikoli, tak se po porodu dostává speciální injekce, aby to nedělalo neplechu v dalším těhotenství ....bez té injekce by pak byla velká pravděpodobnost bud´ potratu nebo dokonce postižení či přímo smrti dítěte :(

jak sem už psala já mám A neg, můj muž B poz. -- náš první syn Jiřík má B neg. --- takže tam se nic nedělo: náš druhý syn, který se narodil ted´ 13.3.2011 má AB poz., takže já dostala v porodnici ihned po porodu tuto injekci .... to kdyby náhodou sme šli ještě do třetího :)

Obrázek uživatele brumdinka
brumdinka

Jo jo, 8.3. mám první termín, druhej 10.3 a třetí 20.3., vzhledem k tomu, že chodim ke stejnýmu doktorovi jako u prvního syna, kde jsem měla termíny dva a to první 27.1. a druhej 30.1. a náš Jiřík se narodil 27.1.2004, tak čekám, že 8.března je to tam :)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

ja tam jdu v 28 t tak ti dam vedet jak to probihalo,ja neziju v Cz,tak tu maji asi jiny system ja jsem ted 22t ....ty mas tedy termin za cvhvili?

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

jogo nebudou ti dávat protilátky :D - jen se ti dělají krevní testy navíc, jestli naopak ty nemáš těch protilátek moc vzhledem k dítěti, pokud ono by mělo jinej faktor tj.+, tak jej můžeš ze sebe vypudit a je tam větší riziko potratu, ale hlídá se to, neboj ......u nás zatím vše v pořádku (čekám druhé dítě), tak doufám, že to tak i zůstane :)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

ja mam RH negativni,takze v 28tydnu mi budou davat protilatky...jsem v 20t tak pak napisi jak to brobihala,cekam prvni a vetsi riziko byvo u druheho ditete..

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Hm, toho jsem se při druhém těhotenství bála. Já mám skupinu A - Rh faktor negativní. Manžel má B - Rh pozitivní. U našeho prvního kluka bylo vše v pořádku, těhotenství i porod naprosto ukázkovej :-) Ted´čekáme druhé bejby v březnu, vypadá to na dalšího kluka a zatim jsem neměla v těhotenství problém, jen ted´před vánoci se mi na levé noze objevil zánět povrchovejch žil - žádná sranda, ale už je to lepší ....... netuším jestli to s tím má spojitost - nikdy sem to neměla. Když sem se ptala doktora, tak mě ujistil, že můžu být v klidu, že se to hlídá těmi krevními nábery v těhotenství a kdyby bylo něco špatně, tak začne jednat ...... no tak nevim, snad to bude vše o.k.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

V tomto jsem si nebyla jista, ale myslela jsem si to. Díky za info :)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Jen poznámka: naopak to problém není (vím to i proto, že tak to máme my s manželem - já jsem +, on -). Takže pokud je matka pozitivní, a i kdyby dítě bylo po otci pozitivní, protilátky se nazačnou vytvářet, rizika zde žádná nejsou.

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené